Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

wilk

Administrators
 • Content Count

  3577
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  45

Everything posted by wilk

 1. Ale ona jest - bodajże 15 minut od napisania posta. To już jest nowa funkcjonalność i zależy od twórców silnika forum lub może jakichś pluginów, aczkolwiek wątpię by coś takiego zrobili, bo jak mniemam nie ma takiego licznika, a po prostu forum porównuje czas bieżący i napisania posta (przy sklejeniu automatycznym/ręcznym pozostaje ten starszy).
 2. Uzasadnij po co chciałbyś taką zmianę. Problem w tym, że niektóre tutaj osoby celowo modyfikowały swoje wypowiedzi i kolejna osoba odpowiadała na innego posta niż wyglądał on pierwotnie, co zmuszało do zabezpieczania się i cytowania postów takiej osoby. Nigdzie nie widziałem możliwości tak długiego czasu edycji.
 3. Jasne, to już nie te czasy, że wystarczyło ustawić w tagach strony keywords i wyszukiwarki ufały, że właśnie o tym jest stronka. Poza tym wyszukiwarka nie umieści wysoko strony, jeśli nie ma co wartościowego zaindeksować z treści. Regularne pozycjonowanie przypomina mi czasy katalogów tematycznych stron lub wrzucania po forach linków-spamu.
 4. Wtedy piszesz maila na adres kontaktowy lub czekasz 15 minut. Faktycznie polskie tłumaczenie wspomina o blokadzie, choć w oryginale o tym nic nie ma. Dopiszę tam „tymczasowo”.
 5. Ze świerszczyków! ;-)
 6. Ale podałem Ci wyżej - ustawa o grach hazardowych: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20092011540/U/D20091540Lj.pdf A dalej już trzeba sięgać po orzecznictwo SN/NSA. Oczywiście, że ma zastosowanie. Nie ma znaczenia czy wygrał, czy przegrał, choć rzeczywiście zwycięzca raczej nie będzie kręcił nosem. Karty były „znaczone” i gracz o tym nie wiedział, rozumiesz?
 7. Nie ma błędu. Po prostu nie załapałeś sarkazmu,.
 8. Zadaniem algorytmów pseudolosowych jest symulowanie zdarzeń losowych. https://www.lotto.pl/sites/default/files/pdf/lotto/regulamin_gry_liczbowej_lotto_oraz_plus_obowiazujacy_od_1_lipca_2019.pdf Szkodliwość jest taka, że byłoby to przestępstwo przeciwko mieniu, np.
 9. @peceed jasne, poczytaj o „przyrzeczeniu publicznym” czy ustawie o grach hazardowych, które określają warunki takich gier czy konkursów. Regulamin musiałby jasno określać, że taka usługa powiązana z grą nie gwarantuje pełnej losowości, inaczej byłoby to świadome wprowadzanie w błąd.
 10. Dobra, pora uporządkować ten religijny bałagan i wytypować winnego offtopa.
 11. To nie jest śmiertelność, tylko % stosunek zgonów do wyzdrowień/wypisów. Zarażonych jest wciąż 1,5 razy tyle.
 12. News dobry, ale źródło złe i tory też były złe. W czym problem, skoro news jest w porządku?
 13. Wyłączenie (tymczasowe) wielowątkowości będzie niezauważalne? No to ktoś nie pogra jak dawniej.
 14. Skutecznym rozwiązaniem jest zaprzestanie używania dziurawych procesorów. Który to już spadek wydajności ich procesorów?
 15. Masz rację, chodziło mi o to, że o ile wierzący wierzy w istnienie boga, to ateista nie "wierzy w nieistnienie" (stąd ta niewiara się tam pojawiła) tylko nie uznaje takiego sposobu wyjaśniania zjawisk, nie używa wiary do opisu nauki. Nie muszę wierzyć, że na Marsie nie ma tańczących hipopotamów w sukienkach.
 16. Ależ masz prawo, po prostu nie używaj sprzętu od Apple.
 17. Bo nie muszą wiedzieć, choć wypadałoby, bo przecież jakąś tam wiedzę z języka polskiego czy filozofii wynieśliśmy. Niemniej w kontekście poznawczym to (niekoniecznie) ich pole zainteresowań. Równie dobrze można mieć pretensje, że ktoś nie ma pojęcia o czymś hobby, specjalizacji naukowej/zawodowej czy o horoskopach. Nie, nie jest. To do znudzenia obalany błąd logiczny. Ateizm odrzuca definicje i istnienie czegoś takiego jak Bóg (jakikolwiek) czy wiara w bóstwa, które istnieją na potrzeby religii. Nie jest więc ani wiarą, ani niewiarą, tylko brakiem wiary. Reszta punktów bazuje na błędnych założeniach.
×
×
 • Create New...