Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Mariusz Błoński

Administrators
 • Content Count

  3204
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  69

Mariusz Błoński last won the day on September 27

Mariusz Błoński had the most liked content!

Community Reputation

115 Outstanding

5 Followers

About Mariusz Błoński

 • Rank
  Kierownik robót

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To są kolejne badania pokazujące, że powszechny wśród ludzi pogląd o tym, jakby zwierzęta były ograniczone wynika nie z ich ograniczeń, a z naszych.
 2. W końcu to KopalniaWiedzy. Tutaj poznajemy najnowsze osiągnięcia nauki. Nie powtarzamy banałów, które zna każde dziecko
 3. Problem w tym, że w państwach demokratycznych nie możesz latać wyłącznie z sensem. Parlamentarzysta nie przekona swoich wyborców, że dobrze zrobił wydając miliardy USD na loty kosmiczne anie na dopłaty do obiadów w szkolnych stołówkach stwierdzeniem, że dzięki lotom kosmicznym udało się opracować nowe uszczelki do drzwi kabin w samolotach, dzięki czemu pilotom będzie się wygodniej latało. Jasne, pewnie zawsze można by stwierdzić, że jakąś kasę da się wydać bardziej sensownie. Ale, jak zauważyła Ergo Sum, najwyraźniej ta kasa jest wydawana dość sensownie, skoro USA zbudowały największą potęgę militarną, gospodarczą, naukową i jaką tam jeszcze.
 4. Chinole zapowiadają, że do 2030 dogonią USA i Rosję w kosmosie, a od 2045 będą wysyłali tysiące misji rocznie i masowo oferowali komercyjne usługi wynoszenia ludzi i towarów.
 5. Zauważ tylko, że tutaj nie mówią o tym, że wulkany nie chłodzą, ale że udział popiołu jest prawdopodobnie większy niż sądzono.
 6. Całkowicie zły sposób myślenia. Planetę niszczą nie ci, którzy, którzy mają prywatne samoloty. Tych jest garstka. Planetę niszczą te miliony, które "muszą" co roku wymienić smartfon na nowy, które "muszą" po paru miesiącach wyrzucić ubrania, bo są niemodne, które "muszą" polecieć na wakacje samolotem, które "muszą" kupić większy telewizor, bo przecież zbliżają się mistrzostwa świata... Świadomość ekologiczna jest tragicznie niska, nawet wśród ludzi, którzy deklarują, że dbają o środowisko. Ot banalny przykład. Miałem niedawno (w ubiegłym roku), do czynienia ze studentką strasznie przejętą i zaangażowaną w świadomość ekologiczną. Z przejęciem cytowała Gretę Thunberg. W pewnym momencie zauważyła, że nie wzięła z domu ładowarki do telefonu. Przyznała, że ma już w domu 3 takie ładowarki, ale zapomniała wziąć. Stwierdziła, że idzie kupić kolejną ładowarkę, bo przecież jest jej potrzebna.
 7. Zapomniałeś o pierwszym zdobyciu wejściem tyłem.
×
×
 • Create New...