Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Mariusz Błoński

Administratorzy
 • Zawartość

  2949
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  41

Ostatnia wygrana Mariusz Błoński w dniu 1 lutego

Użytkownicy przyznają Mariusz Błoński punkty reputacji!

Reputacja

70 Znakomita

4 obserwujących

O Mariusz Błoński

 • Tytuł
  Kierownik robót

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Mariusz Błoński

  (Nie)humanitarne zabijanie karpi?

  Właśnie Cię zaserduszkowałem Ktoś jeszcze miał podobne problemy co Bea?
 2. Mariusz Błoński

  Jedni mają piec do palenia kawy, inni mają od tego atmosferę...

  Pomysłowi ludzie, chcący w ten sposób zarobić kupę kasy?
 3. Mariusz Błoński

  Odkrycie Ameryki mogło schłodzić klimat

  To co piszesz, nie jest nawet prawdą w odniesieniu do Ameryki Północnej, gdzie mieliśmy olbrzymie zróżnicowanie: od żyjących w epoce kamienia plemion z północnego-zachodu dzisiejszych USA, po rozwinięte społeczności pueblosów czy Irokezów. Nie mówiąc już o Ameryce Południowej. Indiańskie "miasta" w amazońskiej dżungli. https://kopalniawiedzy.pl/Amazonia-Indianie-urbanizm-planowanie-wladza-polityczna,5591 Amazonia była gęsto zaludniona: https://kopalniawiedzy.pl/Amazonia-zaludnienie-cywilizacja-osada-Per-Stenborg-Denise-Schaan,11691
 4. Mariusz Błoński

  Nerki wyhodowane w Japonii nadzieją dla milionów pacjentów na całym świecie

  Z ubezpieczeniami to nie jest prosta sprawa. Cenę usług podnoszą ubezpieczenia państwowe, ale niekoniecznie prywatne. To raz. Brak ubezpieczenia może oznaczać zarówno usługę tańszą jak i droższą. Tu przykład: https://blogs.scientificamerican.com/sa-visual/the-cost-of-giving-birth-in-the-u-s/
 5. Mariusz Błoński

  Mózgi kobiet są młodsze od mózgów mężczyzn

  Też mnie to męczyło z tym "wiekiem dorosłym" i nie wiedziałem długi czas, jak to ugryźć. A po przeczytaniu Waszych komentarzy mnie olśniło Myślę, że teraz będzie dobrze.
 6. Mariusz Błoński

  Post wzmaga metabolizm i pomaga odwrócić pewne skutki starzenia

  To "zaledwie" odnosi się do niespodziewanie dużego zakresu zmian w tak krótkim czasie. Z tego, co doczytaliśmy, zastosowano restrykcyjny protokół postu, dlatego wybrane osoby były zdrowe i miały BMI raczej w górnych rejestrach normy (ok. 22). U jednej osoby (mężczyzny) występowała niedowaga (BMI ok. 17) i różnił się on profilem zmian metabolicznych od innych. Wg naukowców, brakowało mu rezerw tłuszczowych, dlatego o ile u reszty zaobserwowano np. wydatniejsze zmiany dla maślanów i estrów karnityny niż dla aminokwasów rozgałęzionych, o tyle u tego kogoś było dokładnie na odwrót.
 7. Mariusz Błoński

  Siłą, a nie finezją

  Nie wiemy, jak to się stało, że klatka się tam znalazła Poprawione
 8. Mariusz Błoński

  Ludzkość czeka przymusowa zmiana diety?

  Jest w ostatnim akapicie informacja, co w takiej diecie powinno się znaleźć.
 9. Mariusz Błoński

  Chińczycy wylądowali!

  Nie wydaje mi się. NASA prowadzi bardzo dużo badań w sąsiedztwie i tutaj nie mają zbyt wiele wielkich "bum" do zrobienia, bo to, co mieli zrobić, zrobili. Mają coraz bardziej ambitne cele dot. dalszej przestrzeni kosmicznej, a tą bliższą chcą pozostawić prywatnym firmom, które będą działały na ich zlecenie. Fakt, że Chiny są mocno zapóźnione i muszą szybko gonić. Zobaczymy, jak im pójdzie z lądowaniem na Księżycu. Być może Amerykanie też będą lądowali na Księżycu (Trump i Brindestine mają takie plany), ale musisz też pamiętać o jednym - dla Chińczyków lądowanie człowieka na Księżycu będzie miało przede wszystkim wymiar propagandowy i będzie okazją do pokazania własnych możliwości. USA już tam propagandowo-demonstracyjnie były, więc teraz - jeśli w ogóle będą lądowali - to będzie to miało przede wszystkim wymiar praktyczny, nie będzie więc takim wielkim "halo". Swoją drogą, jeśli już o wymiarze rywalizacji mówimy, to przestrzeń kosmiczna chyba powoli staje się kolejnym obszarem, na którym Rosja zaczyna odpadać i pozostaje rywalizacja USA-Chiny.
 10. Mariusz Błoński

  Wiemy, co jedli krzyżacy z Przezmarku

  Dzień dobry
 11. Mariusz Błoński

  Rośliny słyszą zbliżającego się owada

  Izrael prowadzi sporo badań wysokiej jakości. Archeologia, to sprawa oczywista. Proszę sobie wpisać w naszą wyszukiwarkę termin "weizmanna", i zobaczyć czym zajmuje się jeden tylko izraelski instytut naukowy.
 12. Mariusz Błoński

  Wielki przełom w badaniach nad cukrzycą

  dokładnie Chodzi o Chomo Sapjensów co horujo na cukszyce Poprawione
×