Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Mariusz Błoński

Administrators
 • Content Count

  3457
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  96

Mariusz Błoński last won the day on October 13

Mariusz Błoński had the most liked content!

Community Reputation

161 Outstanding

6 Followers

About Mariusz Błoński

 • Rank
  Kierownik robót

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy istnieją gdziekolwiek indziej anglojęzyczne analogi tutejszego forum (bo o ile mi wiadomo, to mi nie wiadomo)?

  .

 2. Jakieś fajne planszówki, w które można grać w 2 osoby polecicie? Z góry się zrewanżujemy: "Niepożądani goście" - fajne, wysoce regrywalna gra dla od 2 do kilku osób.
 3. Kobiece chińsko-brytyjskie zombie Bond walczące z czarami tybetańskich spiskowców próbujących obalić Puchatka? Myślę, że by mi się podobało. Byłby to pierwszy Bond, którego bym obejrzał.
 4. Zauważ, że NASA mówi tylko o źródłach jawnych, głównie cywilnych. Jeśli Pentagon rzeczywiście coś ukrywa, to po prostu tego nie ujawnił. Więc NASA może z pełnym przekonaniem i starannością pracować, a "niebezpieczeństwa" dla Pentagonu nie będzie. Poza tym, zawsze też Pentagon może NASA poprosić, by się jakimś doniesieniem nie zajmowała, bo to np. ich nowy tajny samolot itp. itd. Poza tego typu rzadkimi przypadkami, nie wierzę, by coś było ukrywane. Nie wiem zresztą, czy i takie rzeczy się ukrywa. Ot "to co widać na nagraniu to test nowego tajnego samolotu/rakiety, parametrów nie podamy".
 5. U Chińczyków na FAST. Pytanie tylko, z kim Bond będzie wówczas walczył. Może z jakimś tybetańskim spiskiem?
 6. NSF od lat chciała się pozbyć Arecibo i wykorzystać pieniądze na inne cele. Najwyraźniej doszli do wniosku, że za tą samą kasę można zrobić coś bardziej sensownego. Rzecznik NSF powiedział tak: "Repairing the current dish or re-building a new facility in its place is a very large investment that requires careful review and analysis. The current plan is to focus on education and outreach". Pamiętać trzeba, co zauważył Thikim, o takich projektach jak Square Kilometre Array... być może tego typu radioteleskopy jak Arecibo nie bardzo mają obecnie sensu.
 7. Generalnie tak. Ale... jeśli ktoś jest legalnym właścicielem czegoś, co uznajemy za dziedzictwo narodowe i w związku z tym ograniczamy jego prawa dysponowania tą rzeczą (poprzez np. zakaz sprzedaży, wywożenia za granicę, nakaz przetrzymywania w odpowiednich warunkach czy udostępniania do badań), to nie powinno być tak, że właściciel "ma możliwość pozyskania funduszy", ale tak, że państwo mu te fundusze po prostu zapewnia. Wraz z wszelkimi potrzebnym know-how na temat postępowania z zabytkiem. Bo "możliwość pozyskania" będzie oznaczała, że większość ludzi i tak funduszy i pomocy nie otrzyma, ale karę za niewłaściwe obchodzenie się z zbytkiem już tak.
 8. Może być prozdrowotne, z tych badań wynika, że nie sprawdza się jako środek do zapobiegania spadkowi zdolności poznawczych. Nic więcej.
 9. Sądzę, że chodzi o całą procedurę, a nie tylko możliwość zauważenia kapsuły. Zanim zostanie ona podjęta, jest sprawdzana przez nurków. Lepiej to robić za dnia. Poza tym wszelkie przyczepianie lin czy jak tam oni ją wyciągają, też łatwiej zrobić w ciągu dnia. No i dochodzi jeszcze kwestia warunków pogodowych. Przy niekorzystnych zdecydowanie lepiej pracuje się gdy jest jasno, niż gdy trzeba świecić lampami.
 10. Nie sądzę, by znali to znaczenie. Chyba kultura amerykańskich łowców-zbieraczy sprzed 11 000 lat jest mało poznana Przypuszczam, że szukali wyjaśnienia takiej a nie innej orientacji kopców i to jedyne, które znaleźli.
 11. Mariusz Błoński

  Odra

  Kontaktowaliśmy się dotychczas z 4 specjalistami. 2 nie odpowiedziało w ogóle, 2 obiecało wywiad i na obietnicy się skończyło. Mamy pomysł na jeszcze 1 osobę, zaraz do niej napiszemy. A co do zdrowia, te te prawie 3 tygodnie temu nagle zaczęło mi się kręcić w głowie i ciągle tak do końca nie przeszło. Na razie się diagnozuję. Na cito prywatnie mam specjalistyczne badania 1 września Cito na NFZ jest na grudzień
×
×
 • Create New...