Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Mariusz Błoński

Administrators
 • Content Count

  3327
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  82

Mariusz Błoński last won the day on May 25

Mariusz Błoński had the most liked content!

Community Reputation

137 Outstanding

5 Followers

About Mariusz Błoński

 • Rank
  Kierownik robót

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tutaj chyba bardziej chodzi o drugą część wypowiedzi, że jest mniejszy nawet po uwzględnieniu różnicy w wielkości całego organizmu.
 2. Ładnie to tak w Kopalnię się nie wczytywać? https://kopalniawiedzy.pl/WFIRST-teleskop-kosmiczny-Wide-Field-Infrared-Survey-Telescope-NASA,31633
 3. Dane są prawdziwe, ale nie dotyczą tego, o czym piszą autorzy artykułu. Oni wzięli liczby z bazy danych, do której wpisu może dokonać każdy i może w niej napisać wszystko i przedstawili to jako udowodnione przypadki. Równie dobrze mógłbyś zrobić bazę danych, w której każdy może poinformować, czy znana mu zmarła osoba oglądała jakiś czas przed śmiercią Netlfiksa, i stwierdzić, że przyczyną śmierci było oglądanie Netfliksa. https://kopalniawiedzy.pl/szczepionka-zakrzepica-COVID-19-zakrzepica,33592 https://kopalniawiedzy.pl/zakrzepica-szczepionka-COVID-19-AstraZeneca-Johnson-and-Johnson,33785
 4. A mi się wydaje, że wręcz przeciwnie. Dotychczas atak ransomware na np. niewielką lokalną firmę rozpracowywało biuro lokalnego prokuratora, które niekoniecznie miało zasoby, doświadczenie, ludzi, środki i czas. To zaś z większym prawdopodobieństwem mogło sprowadzić kłopoty na kogoś, czyj komputer został wykorzystany przez przestępców. Przy centralnej koordynacji przez zespół o odpowiednim doświadczeniu i środkach możliwe będzie zwrócenie takiemu regionalnemu prokuratorowi uwagi, że błądzi w śledztwie. Poza tym, zauważ, że tutaj jest mowa o priorytecie, jaki nadano tym śledztwom, a nie o kwalifikacji karnej czynu. Kary pozostają takie, jak dotychczas.
 5. Albo po prostu sędzia, by wydać nakaz aresztowania, musiał mieć tego typu informacje, które musi następnie udostępnić chociażby obrońcom.
 6. Tutaj mamy dwa zupełnie inne problemy. Problem okrętów dałoby się rozwiązać po prostu naciskiem politycznym. Prawnie się go nie rozwiąże. Bo możemy np. wprowadzić proste prawo, że statek ma być rejestrowany pod flagą państwa, gdzie główną siedzibę ma właściciel. Ale wtedy cwaniacy pozakładają "niezależne" firmy na Kajmanach i będą od nich wynajmowały statki. Władze Kajmanów, Bahamów i innych takich musiałyby ukrócić ten proceder, ale tego nie zrobią. Ale gdyby władze poszczególnych krajów - USA, Francji, Niemiec, Polski itp. itd - powiedziały swoim przedsiębiorstwom "wiemy, że statki są wasze, mają pływać pod banderami naszych krajów, bo jak nie to.... " to wtedy byłoby to do załatwienia. Problem w tym, że wielka polityka i wielki biznes żyją w symbiozie. Więc krzywdy sobie nie zrobią. Problem plastikowych opakowań to zupełnie innych problem. Tutaj nie zadziała nic innego, jak zakaz ich produkcji. Innej drogi nie ma. Żaden recykling czy dodatkowe opłaty niczego nie zmienią.
 7. Ale to nie jest tak, że odpowiada nam pani Basia od odpowiadania na listy. Odpowiada człowiek, do którego pisaliśmy. Pan profesor no-name i pan profesor noblista. Myślę, że to kwestia kultury każdego narodu i jego podejścia do tematów związanych z daną dziedziną.
 8. A jak chcesz powstrzymać producentów przed doliczeniem tych kosztów do ceny produktu? I tak my za to zapłacimy.
×
×
 • Create New...