Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Mariusz Błoński

Administrators
 • Content Count

  2993
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

Mariusz Błoński last won the day on August 7

Mariusz Błoński had the most liked content!

Community Reputation

81 Outstanding

4 Followers

About Mariusz Błoński

 • Rank
  Kierownik robót

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wg słownika PWN dopuszczalne formy to „hat trick”, „hat-trick” i „hattrick”. Niektóre rzeczy staramy się wyjaśniać, bo, jak zauważył Jajcenty, to portal popularnonaukowy. Dlatego też np. wspominamy (w miarę naszych możliwości), kim byli Merowingowie czy kiedy panował cesarz Trajan A także, jak czarne dziury na siebie wpadają.
 2. Sugerujecie, że odstraszacie potencjalnych dyskutantów?
 3. Wiemy Natomiast chyba wyjaśnianie istnienia dysku i dlaczego świeci chyba by jeszcze dodatkowo tę dziurę zaciemniło Ale fakt, dodam akapit na koniec
 4. W serwisie Nauka o klimacie mają dział, w którym obalają różne mity związane z klimatem
 5. @Astro bez wycieczek osobistych proszę. @Kodak nie rozumiem, w czym rzecz. To są podobne dane prezentowane w podobny sposób za pomocą różnych kolorów. W pierwszym przypadku jest to prezentacja mniej precyzyjna, pokazująca, w których miejscach planety odchylenie od średniej było większe lub mniejsze, a w których była średnia. W drugim przypadku pokazano to nieco bardziej precyzyjnie, z użyciem cyfr. NOAA udostępnia u siebie obie grafiki. W czym więc rzecz? W tym, że media częściej pokazują pierwszą? Może np. dlatego, że do ludzi lepiej trafią opisy typu "średnia", "powyżej średniej", niż cyfry. Zresztą cyfry też są przytaczane. Najczęściej w artykułach, w których pojawiają się grafiki. A człowiek, który chce samych cyfr bez problemu je znajdzie. Tutaj (https://data.giss.nasa.gov/gistemp/tabledata_v4/GLB.Ts+dSST.txt) masz na przykład same cyferki z NASA. Myślisz, że chociaż 10% ludzi zadałoby sobie trud, by spróbować zrozumieć, jak dane te czytać? Właśnie dlatego stosuje się wykresy, mapki i inne takie. I właśnie dlatego w internecie masz tak dużo obrazków, wideo itp. Ludzie wolą obrazki, lepiej je przyswajają, łatwiej za pomocą obrazków jest przekazać informacje. PS. I oczywiście, że trzeba na dane czekać. Nikt, prócz wąskiej grupy specjalistów, nie byłby w stanie zrozumieć i zinterpretować danych przekazywanych na bieżąco z setek stacji pomiarowych.
 6. @thikim kategoria ochrony swojej ziemi dotyczy np. Indian, którzy są mordowani, by pozbyć ich się z terenów, na których ktoś chce sobie coś wydobywać czy uprawiać. A o rolnikach zabitych przez ekologów raczej nie słychać. Wręcz przeciwnie, gdy wpisałem w wyszukiwarkę "farmer killed by environmentalist" to pierwszy link jaki otrzymałem był zatytułowany: "Farmer Ian Turnbull jailed for 35 years for murdering environmental officer". Przeczytaj sobie. Interesująca lektura.
 7. Mam od dłuższego czasu taki problem, że mogę sobie wejść na forum bez problemu, poczytać, komentować. Ale gdy próbuję w konkretnej dyskusji przejść do kolejnej (lub poprzedniej) strony, to ładuje mi się wszystko oprócz wpisów dyskutantów. W Chrome tego problemu nie ma. Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?
 8. Mankomaniak został trwale zbanowany za obrażanie innych uczestników dyskusji.

 9. A ja się do Wrocławia wprowadziłem na stałe 18 lat temu (wcześniej pomieszkiwałem). W trójkącie do liceum chodziłem. A z Biskupina sobie żonę wziąłem. I chętnie byśmy się z Wrocławia wyprowadzili.
 10. Ostatnio się dowiedziałem, że pewien znajomy brał udział w projektowaniu tej fontanny. Niestety, ze względu na dobro KW nie mogę temu znajomemu nawtykać A co do kosztów.. próbujemy umówić się na wywiad z kimś z OnWater. Będzie dobre pytanie
×
×
 • Create New...