Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Mariusz Błoński

Administrators
 • Content Count

  3174
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  64

Mariusz Błoński last won the day on April 29

Mariusz Błoński had the most liked content!

Community Reputation

110 Outstanding

5 Followers

About Mariusz Błoński

 • Rank
  Kierownik robót

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jako, że rozmowa Wam się tutaj wyraźnie za bardzo klei, zamykam temat. @Jarosław Bakalarz proszę o umiarkowanie w tym i innych tematach.
 2. Gdyby energetyka odnawialna była traktowana równo z energetyką nieodnawialną, to rzeczywiście, nie musiałaby być wspierana. Tymczasem w energetykę węglową pompuje się tak kolosalne kwoty z publicznych pieniędzy, że nie ma mowy o uczciwej walce rynkowej pomiędzy energetyką odnawialną, a węglową.
 3. Kolega brata był pomagierem w ekipie produkującej takie "programy edukacyjne". Polsat czy inny TVN miał coś takiego.... Opowiadał bratu, jak to pojechali do jakiejś wsi, filmować chłopa, co to miał spotkanie z UFO. Chłop zaprowadził ich do stodoły, pokazywał jakieś brony czy równie ambitne utensylium rolnicze i z przejęciem opowiadał o UFO. A filmujący po prostu starali się nie pokładać ze śmiechu.
 4. Nigdy się nie interesowałem tym, co on mówił, więc nie wiem, czy ma rację. Jeśli twierdzi, że wystarczy witamina C, to racji nie ma. Jeśli twierdzi, że witamina C może pomóc, ale podaje inny przepis na tę pomoc, to musi przedstawić dowody naukowe, a - o ile rozumiem - nigdy takich nie przedstawił. Pamiętaj też, że to wstępne badania in vitro i in vivo. Zobaczymy, co wykażą ew. badania kliniczne.
 5. Ciekawe, jak ta pani tłumaczy istnienie tzompantli, rysunków z kodeksów, relacji naocznych świadków, dowodów archeologicznych.... Kobieta jednym wpisem gdzieś w internecie "obala" dziesiątki lat badań, tysiące publikacji naukowych.... to trochę mało
 6. Przypuszczam, że instytut, w którym pracował Łysenko też był chroniony. Co więcej, pewnie za wyniesienie stamtąd jakiejkolwiek "tajemnicy", nawet jeśli tajemnicą nie była, a powszechnie znanym faktem, groziła kulka w łeb. Czy to dowód na prawdziwość łysenkizmu? Ponadto taki sposób rozumowania zakłada, że zachodnia medycyna jest nic niewarta. Po jej środki, metody, sposoby są bardzo szczegółowo opisane, a badania nie są prowadzone w żadnych "tajnych" laboratoriach.
 7. To zupełnie inna sprawa. DARPA po prostu przyznaje kontrakty różnym firmom na różne rzeczy. NASA robi podobnie. Ale SpaceX to nie jest po prostu odbiorca zamówień. To jedna z firm, która ma tworzyć amerykański prywatny przemysł kosmiczny. A to oznacza, że NASA podjęła strategiczną decyzję o wieloletnim związaniu się z nią i jej wspomaganiu. Więc i większa odpowiedzialność oraz poważniejsze pytania, jeśli nie wyjdzie.
 8. Oj, jeśli by Elon padł, to NASA będzie miała poważne problemy. Będzie się musiała mocno wytłumaczyć, dlaczego władowała w niego górę kasy. Oni nie konkurują ze sobą, a współpracują. Ustawa, uchwalona w pierwszej kadencji Reagana, zobowiązuje NASA do pomocy w tworzeniu prywatnego przemysłu kosmicznego. Pod to zresztą NASA układa swoje plany. Od lat mówią, że chcą się wycofać z bliskiej przestrzeni okołoziemskiej i zostawić ją firmom prywatnym. Nie sądzę, by NASA skorzystała na upadku któregokolwiek ze swoich prywatnych partnerów.
×
×
 • Create New...