Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Astro

Users
 • Content Count

  169
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Astro last won the day on March 9

Astro had the most liked content!

Community Reputation

18 Pretty Good

About Astro

 • Rank
  Gwarek

Recent Profile Visitors

4486 profile views
 1. To była tylko sugestia i prywatny osąd, mógłbym oczywiście się mylić, ale w końcu każdy widzi co piszesz... Pier*dolisz... Panie Mateuszu, to mój ostatni do Ciebie post, ale na przyszłość, gdyby przyszła Ci ochota, tytułuj mnie JM Astro. Inne zwroty traktuję jako potwarz. Dobranocmać.
 2. Trzeba było, zmarnowanego życia nie komentuję już. Czytaj co chcesz, ale, na boga!, nie wypowiadaj się w kwestiach fizyki. Chyba tyle w temacie.
 3. No i mam robić za tego debila przedskoczka? Sam sobie jestem winien, ale dowcip doceniam. P.S. Widziałem wiele koszulek z naszym "orłem", całkowicie niepoprawnym. Prawo powinno to chyba ścigać, jak sądzisz?
 4. No wreszcie, istnieje coś takiego jak ESA... Tak, robią nie mniej niż NASA, choć T-shirtów debili z napisem NASA widzę wciąż wiele, a z napisem ESA jeszcze nie widziałem... Osobiście szacunkiem darzę tych ze znakami POLSKI, choć niewielu ich jest - widać NASA jest dla Polaków ważniejsza... Smutne to.
 5. Ok. Chromodynamika kwantowa - dajesz (na początek...). Tak Doskonale o tym wiem Ty za to orbitujesz naprawdę nie wiem po czym, ale polecam - ODSTAW TO! Kompletnie mylisz pojęcia, choć coś tam bez zrozumienia przeczytałeś... Fałsz => prawda to prawda, przykro mi (doucz się o logicznej implikacji).
 6. Widzę Nihilo, że jak zwykle, niektórzy nie łapią dowcipu... Ale niech Ci będzie. Paczy Pan pszykadowo na: Z jakom dokadnościom jest tam π? Ano z takom samom jak 4. Ale świadom jesteś, że żadna fundamentalna stała fizyczna nie jest dokładniejsza niż mizerne naście cyfr w mantysie? Nie wspomnę o mizerocie fundamentalnej stałej grawitacji... Toż gupie greki lepiej π przybliżali ułamkiem. P.S. Na przyszłość Nihilo (wiem, że masz z tym problem) postaram się opatrywać pewne rzeczy czymś w rodzaju: Dobrego oczywiście. Zwyczajna endogenna adrenalina. Tobie ponownie polecam odstawić egzogenne gówna.
 7. Jeśli już przyjmiemy, że jest tak płasko jak tylko się da, czyli Kartezjusz, to π jest tak dokładne jak tylko wyobrazi to sobie fizyk. Wiem, wielu fizyków ma problem z wyobraźnią... Fizyk doświadczalnik jeśli już zmierzy krzywiznę, to poprawka na π jest banalna. Dokładnie limitowana dokładnością pomiaru krzywizny. Serio? Nie chwytam dowcipu... Podstawową kanwą fizyki jest czasoprzestrzeń, więc mówienie o zmianie czegoś w czasie jest relatywne i o kant d*py. Jeśli czegoś nie rozumiesz, to pytaj, bo mieszanie od razu ręką boga w jakimś nocniku chyba nie jest konieczne...
 8. Tak jak w pierwszym przybliżeniu banan jest kulą... Zaletą kul jest to, że łatwo dają się obliczać. Poważniej, to "skazy" na ΛCDM znane są astrofizykom od dawna. W końcu to bardzo prosty model, choć wymaga w uj obliczeń. Te trudniejsze są już poza zasięgiem obecnych superkomputerów. Tylko tyle... A co to jest "wartość ciemnej energii"? Promieniowanie tła jednak broni się nawet przy głupich komentarzach. Planck nawet się przewrócił w grobie, bo matką wszystkich stałych jest π.
 9. Oj tam... Najwyżej pojawi Ci się strona główna z artem na pierwszym miejscu: "<Tradycyjne wartości> w służbie Rosji. W Polsce dzieje się dziś to samo, co w Ukrainie przed wojną." O to chodzi. Bo już nie ma mszy co godzina w telewizorni? Zajrzyj do słownika JĘZYKA POLSKIEGO i się doucz prawozlewie (termin tak na szybko, nie po to by Cię obrazić, ale tak dla "jaj" ). Żebyś jeszcze dobrze zrozumiał: zj*ebów z prawej i lewej strony traktuję tak samo - to ZJ*EBY!
 10. Całkiem inny niby temat, ale jakoś nie chce mi się zakładać nowego wątku... Co sądzicie o tym? Dla mnie jak wypisz, wymaluj...
 11. Ech... No i znów. Nie jestem jak ten wróbelek z CHROMĄ nóżką, czyli tą, którą pociąga. P.S. Dzięki za zaloty (czyli niby reakcję ), ale ja naprawdę mam już żylaki i wiele innych rzeczy, które niekoniecznie Ci się spodobają. Romans nie ma sensu, wierz mi. Dodam jeszcze, że gdybym był młodszy, to chętnie: Pozwolę sobie jeszcze w tym przypływie emocji na autocytat:
 12. Szanowne (nieliczne) Koleżanki i (bardziej liczni) Koledzy spotykani na KW. Zapewne wszyscy doskonale wiemy jak wiele czyni KW przez tak niewielu i za tak niewiele. Nie znam rozliczeń KW, ale zapewne wszyscy domyślamy się, że Patroni i podobne inicjatywy nie przynoszą KW wystarczających środków do choćby tego, by KW miała ciemny motyw. Przyznam szczerze, że jestem całkowitym abnegatem w kwestiach które próbuję poruszyć, ale może jakaś oddolna akcja promocyjna? Kompletnie nie znam się w hasztagi (bo to nie moja bajka), ale może ktoś z Was ma jakiś pomysł? Więcej ludziów i kliknięć to samo dobro w końcu...
 13. Zgadzam się, ale moim zdaniem jakakolwiek "polityka prorodzinna" jest bez sensu. Ludzie powinni zwyczajnie być szczęśliwi. Tylko taka polityka mi odpowiada.
 14. No jasne, w "centralnie planowanej socjalistycznej" są zbędne. Jeśli jednak spojrzysz na historię ludzkości, to ciągle piki, dołki... Tu się porżnęli, tam pogwałcili. Dużo od dziczki nie odbiliśmy, jak pięknie wyraził to Mistrz. Ale tak - świat bez ludzi będzie piękniejszy.
×
×
 • Create New...