Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

peceed

Users
 • Content Count

  1363
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  39

peceed last won the day on February 1

peceed had the most liked content!

Community Reputation

90 Outstanding

About peceed

 • Rank
  Lis Major

Recent Profile Visitors

7729 profile views
 1. https://www.youtube.com/watch?v=tp6KExqs_3o Ograniczanie emisji CO2 to "geoinżynieria dla idiotów". Należy wypracować lepsze, szybsze i tańsze metody dla kontroli pogody. Że niby krypto to kapitalizm w czystej XIX wiecznej formie? To bezrefleksyjnie powielane bzdury. Afryka nie ma problemu ze zmianą klimatu tylko z przeludnieniem, i uchodźcy są wynikiem wyłącznie przeludnienia. A Polska jest krajem który bardzo korzysta na ociepleniu.
 2. Tylko że był absolutnie szczery: od początku mówił że sprzedaje nic nie warte gówno, udziały w piramidzie. Nie ma znamiona oszustwa. Z punktu widzenia gospodarki jest pożyteczny: odebrał pieniądze większym idiotom i przekazał mniejszym, to gra o sumie zerowej.
 3. Te dwa "wyjaśnienia" nie są ze sobą sprzeczne. Jedno zajmuje się subiektywnymi przeżyciami kotów a drugie wyjaśnia korzyści.
 4. Przede wszystkim wszystkie roślinne substancje tzw. psychoaktywne są wektorami ataku na układ nerwowy. Przy czym obowiązuje prosta zasada - wal w osłabiony element, dlatego ewolucja preferuje wytwarzanie nowych substancji o podobnym mechanizmie działania do już produkowanych przez dany gatunek (zwłaszcza że często są ewolucyjnie spokrewnione).
 5. peceed

  Technologie wodorowe

  Trollujemy z samego rana?
 6. Nagroda Nobla z medycyny dla Włodzimierza Władymirowicza! A do kompletu powinien jeszcze dostać pokojową, pośmiertnie Znając komitet przyznałby mu jeszcze za życia
 7. No cóż, ewolucja nie działa tak szybko żeby blachary zamieniły się w nafciary przed upływem choćby jednego pokolenia .
 8. Motłoch ma kupić raz i trzymać do swojej śmierci. Tylko że te wydrukowane pieniążki nie poszły do prywatnych kieszeni. Zostały pożyczone, a inflacja która jest teraz ma pozwolić oddać znacznie mniej wartości niż pożyczyli. Takie ekonomiczne perpetuum mobile Kolega musi się zdecydować czy chce być kapitalistycznym przedsiębiorcą czy marksistowskim rewolucjonistą. Z perspektywy czasu nie mam pojęcia w czym rządy SLD, AWS, SLD miałyby być lepsze. Próbuje kolega rozdawać nagrody w ekstremalnie wyrównanej konkurencji :/
 9. To wynik idiotycznej parametryzacji, stąd w ogóle można mówić o krzywej u-kształtnej. G-argumentacja. Szarańcza się śmieje. Generalnie zwierzęta robią się większe przy obfitości pożywienia. Konieczność "kombinowania" z różnymi rodzajami pokarmu jest odbiciem jego niedoboru, w przeciwnym razie zwierzę trzymałoby się takiego które jest najdogodniejsze (czasami walcząc o dostęp do niego swoimi rozmiarami). Dlatego wszystkożercy skazani są na mały rozmiar prawie z definicji. Warto pamiętać że w ogóle brakuje zwierząt o "średnim" rozmiarze gdyż są idealnymi ofiarami dla dużych drapieżników, to presja ze strony drapieżników powoduje że zwierzęta muszą rosnąć albo się kurczyć omijając bardzo niebezpieczną niszę "uniwersalnej przekąski". Dlatego regularni wszystkożercy będą mali. Wielkie słowa a brak treści. Przykład naukofcuf którym wydaje się że zawoalowany banał staje się głęboką prawdą. Pożary to efekt podpaleń i braku akcji gaśniczej z powodu powołania wojska na "ćwiczenia". Śnięte ryby bardzo łatwo wyjaśnić wyciekiem substancji której oryginalnie powinno być więcej niż było w przeddzień zapowiedzianej kontroli. A co do wulkanu to niewykluczone że SBU znalazło dojście do Hefajstosa.
 10. Najlepszym rozwiązaniem problemu paraliż będą układy elektroniczne które będą pełnić rolę elektronicznego routera.
 11. Problem z pytaniem kolegi rozwala się o brak świadomości że elektron nie ma czegoś takiego jak unikalne położenie, dlatego odległość od elektronu też nie ma żadnego znaczenia... Fizyka nie dba o ludzką gramatykę i z faktu że kolega może zadać jakieś pytanie w języku naturalnym nie wynika że ma ono operacyjny sens. Fajnie używa się słowa "średnia" ale co ona ma oznaczać? Średnich w matematycje jest od cholery. W fizyce trzeba i należy pytać wyłącznie o wyniki eksperymentów. Wartości potencjałów w teorii klasycznej nie mają żadnego znaczenia - liczą się gradienty. Pytanie o te wartości po prostu nie ma sensu fizycznego - model ma wolny parametr. Wszędzie może sobie kolega w naiwnym przypadku pododawać jakieś C. Tylko że formalizm jest taki, że opis fizyczny przestaje odpowiadać na sensowne pytania gdy to C jest formalnie nieskończone. Tymczasem w teoriach kwantowych sytuacja się odwraca: mamy formalizm z "wolnymi parametrami" który zaczyna dawać sensowne odpowiedzi gdy zaczynamy wsadzać do niego nieskończoności, czyli interesuje nas przejście formalne w granicy do nieskończoności. To chyba dobrze? W sumie chyba wiem z czym ma kolega problem - jako pełnokrwisty matematyk uważa że każde wyrażenie matematyczne, człon musi reprezentować jakiś byt "fizyczny" i że ta "rzeczywistość" musi bezpośrednio realizować algebrę w relacji 1:1. Takie myślenie wyjaśnia wszystkie manowce w które kolega wpada, to taki fizyczny realizm na sterydach. Dla kolegi usuniecie nieskończoności jest równoważne z "boską ingerencją" w precyzyjny obraz świata! Tymczasem jest inaczej. Formalizmy wyjątkowo dają pewne poprawne odpowiedzi, a proces ten zawsze będzie "magiczny", rozstrzygany ostatecznie przez zgodność z doświadczeniem. Układy fizyczne notorycznie uciekają formalizmom a i tak uzyskiwane zgodności mają charakter wyłącznie statystyczny. To właśnie mechanika kwantowa jest tym momentem w którym dowiadujemy się że "realizm" nie działa. Bycie informatykiem też przeszkadza, bo informatyka jest budowania na wszystkich poziomach abstrakcji w sposób realistyczny. Przyroda nie pyta się czy może i nie obchodzi jej że boli głowa
 12. Przyszło mi do głowy takie intuicyjne uzasadnienie usuwania nieskończonych wkładów w fizyce cząsteczek - otóż wkład nieskończony nie jest w stanie się "zmaterializować" w żadnym skończonym czasie, w pewnym sensie robi się nie fizyczny. Nieskończoność to tylko inne spojrzenie na 0.
 13. Co będzie następne - zaskoczenie że mężczyźni mają większy metabolizm?
 14. Najwyżej będzie się obijał. Od jakości pracy. Wyborcy mogliby też usuwać posłów w czymś w rodzaju referendum w sposób doraźny. Chyba się kolega nie przeczytał przed wysłaniem z pierwszą propozycją W sumie nie wiem czemu dałem się wkręcić w naprawy demokracji skoro osobiście jestem dytatorstą.
×
×
 • Create New...