Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

peceed

Users
 • Content Count

  1312
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  38

peceed last won the day on January 20

peceed had the most liked content!

Community Reputation

89 Outstanding

About peceed

 • Rank
  Lis Major

Recent Profile Visitors

7338 profile views
 1. Tak gdzie mamy wysokie temperatury to profesjonaliści wykorzystują do chłodzenia sód albo stopione sole.
 2. Raczej słabo rozumiesz zjawiska. W sytuacji ratowania się z tonącego statku wpław wartość złotych kosztowności również może być ujemna. Właśnie patrzę jak BTC się rozwija No i to jest właśnie powód, dla którego BTC nie są pieniędzmi a ich podróbką. W sensie takich najgorszych "podrobów": z jelita grubego razem z zawartością Przypuszczalnie garstka prawdziwych milionerów ma jakiekolwiek BTC: nie zostali milionerami przez przypadek. W sumie to doskonale widać że technologia "crypto" ma wyznawców a nie użytkowników.
 3. Kolega najwyraźniej pomylił głupków z miliarderami Miliarderów jest tylko ok. 2755 (wedle google). Myślę że obcowanie ze światem finansów powoduje po czasem utratę kontaktu z rzeczywistością. Kupowane walory po czasie stają się po prostu nazwami w interfejsach do kupna sprzedaży a ich fizyczna postać jest bez znaczenia. Amazon to firma która handluje, czyli sprzedaje usługę łączenia producentów z klientami. Te usługi można wymienić na inne usługi albo dobra materialne i pojawia się zysk. Akcje Amazonu dają prawo do tych zysków. Dlatego jest to aktyw. BTC jest niczym i nie generuje żadnych przychodów. Jakby to brutalnie powiedzieć... to nawet nie jest NTF Złoto jest surowcem. Jego wartość nie spadnie do zera bo jest wyznaczania przez wartości użytkowe, 60% (IIRC) złota jest zużywana przez przemysł jubilerski, a są przecież jeszcze audiofile wymagający pozłacanych styków na wtyczkach do kondycjonerów To jubilerzy skłonni są płacić za wyroby ze słota obecne stawki, a pośrednio ich klienci - mniejsza o motywacje, czy chodzi obrączkę ślubną czy o złoty łańcuch pasujący do nowej kolekcji dresów. Dlatego wartość złota nie spadnie do 0: bo jest potrzebne. Mało tego, spadki ceny zwiększą popyt a produkcja jest bardzo, bardzo ograniczona. Instrumenty pochodne mogą nie zaspokoić tego popytu To są slologany bez żadnej sensownej "treści". Raczej Web III - to w nawiązaniu do III Rzeszy która też miała być tysiącletnia a wytrwała 2 rzędy wielkości mniej. W przypadku krypto nie przenosi się żadnej wartości do sieci, tylko ją marnotrawi w koparkach. Ja tylko podaję że co do zasady te nowe cudowne technologie to nie jest nic nowego, ludzie dawniej potrafili sobie poradzić. Krypto to jedynie zbiór "buzzwordów" wokół którego tworzone są nowe szemrane koncepcje biznesowe. To że stoi za tym jakaś technologia jest bez znaczenia, bo nie stanowi ona żadnego przełomu w tym sensie, że nie umożliwia niczego nowego, to jedynie nowy sposób na osiągnięcie pewnych rzeczy które były możliwe wcześniej.
 4. Bardzo zabawne, bo gdy pisałem tamten komentarz to poszukałem czy istnieją "nadprzewodniki termiczne". Z moich rozważań wynika, że to nic innego jak bardzo rozciągłe ciało idealnie czarne o określonej temperaturze i pojemności cieplnej. W granicy dla niskich pojemności zachowuje się jak nadprzewodnik (oczywiście chodzi o model). Przecież rozsadza skały ( i asfalt). Dawniej najlepszą metodą rozwalenia czegoś było zalanie wodą i zamrożenie.
 5. Żeby była jasna sprawa: do uwierzytelniania umowy wystarcza podpis cyfrowy i publiczna baza danych ("notariusz") autentykująca czas nadesłanych plików, jednocześnie generująca klucze dla kolejnych jednostek czasu na podstawie losowych danych. Dawniej taką funkcję mogła pełnić zwykła gazeta: zdjęcie gazety w dokumencie uwiarygodniało czas a wynajęte ogłoszenie pełniło funkcję publicznej bazy danych na skrót. Co do NFT: wydaje się to dziwne że NFT nie przechowują w blockchain skrótu z danymi które się kupuje.
 6. I mamy baterię o sprawności cyklu kilku procent. Gratulacje! Potrzebujemy termicznego wehikułu czasu żeby przesłać ciepło z lata do zimy.
 7. Ja nie siedzę w tym na bieżąco: dla mnie "ostatnio" ma trochę większy zakres. 10% w skali tygodnia to już hiperinflacja. Jak już zleci do 0 to pobije wszystkie rekordy: BTC nie ma nawet wartości opałowej (0 BTU) , to ironia biorąc pod uwagę ile energii pochłonął A dlaczego mam wybierać rekordzistów zamiast BTC?
 8. Proponuję najpierw przeczytać jakikolwiek podręcznik do KTP (kwantowej teorii pola) a potem przestać p**** farmazony. A tunelowanie nie następuje "natychmiastowo". Radziłbym nie budować intuicji fizycznej na podstawie sensacyjnych newsów. Do tego potwierdzono doświadczalnie zerową dyspersję prędkości światła w próżni na podstawie analiz błysków gamma.
 9. Wolałbym aby nie szachowano bezmyślnie słowem "kwantowy" a posługiwano się konkretnym zjawiskiem przy opisie baterii.
 10. To nieprawdziwy i naiwny mem - takie wielkości fizyczne nie są dyskretne. Przestrzeń jest ciągła w skali Plancka, co zapewnia nam transformacja Lorentza.
 11. Chodziło o unikalność w sensie kategorii, więc lepszym sformułowaniem byłoby unikalna kategoria uniwersalna. Złoto dla nas było tym samym (zgrubnie, pomijam różnice kulturowe) co złoto dla inków. I wiemy, że każda cywilizacja techniczna wytworzy kategorię dla określenia złota. Będą one izomorficzne. W przypadku BTC jest to nic nie warta przypadkowa zabawka, która zrobiła wiele zamieszania w głowach ludzi. BTC tylko udaje że jest walutą. Zmierzchem będzie pęknięcie bańki. Wyobrażanie sobie czegoś dodatkowego może kreować użyteczność. Ludzie kupują rzadkie rzeczy aby zasygnalizować swoje bogactwo. Do tego celu gówno w puszce nadaje się czasami lepiej niż diament, jest użyteczne właśnie dlatego że jest bezużyteczne Równie nieźle działałoby wideo na którym ktoś opala sobie kominek pieniędzmi (nie mówimy o Republice Weimarskiej). Może kluczem jest ruski atom - według mnie najbardziej opłacalne obecnie rozwiązanie ze względu na niedoszacowanie wartości rubla. Może być dwa razy tańszy niż inne, a od strony technicznej jest prima sort - tylko Rosjanie nie przestali dłubać w technologiach jądrowych w ostatnich latach. Wszystkie 4. BTC ma takie fluktuacje wartości że nie nadaje się do przeprowadzania transakcji. Ostatnio miało inflacje kilkaset procent w ciągu tygodnia czy jakoś tak Klasyczne banki są bardziej niezawodne jak uwzględni się całościowe bezpieczeństwo posiadanych środków ("nie mamy pańskiego bitcoina i co nam pan zrobi") Opłaty przy transakcjach to już nie jest problem, a jak uważa kolega że mogą być tańsze przy "analogwym" standardzie bezpieczeństwa to zapraszam do założenia własnej firmy.
 12. Jedźmy dalej - wszystkie pomiary miały wyniki wymierne, a to tylko pary liczb naturalnych.
 13. Chodzi o unikalność. Obiekty materialne mają unikalne cechy. Jak przyjadą nas złupić gwiezdni piraci, to będą "prosili" o złoto a nie pendrivy z BTC. A jeśli mają własne "srajkojny" to i tak wartość BTC wynosi dla nich 0. Nawet jeśliby matematyczna struktura była taka sama. Złota nie da się "podrobić" czy wersjonować. Gdy Niemcy wkroczyli do Polski, to łupili nas z dóbr realnych. Okradając ludzi nie interesowały ich posiadane "aktywa" w postaci wierzytelności, weksle itd. Towar, kosztowności albo posiadane fizyczne pieniądze za które można było szybko pozyskać towar. Piesek jest oznaka statusu społecznego - kupują je ludzie bogaci aby podkreślić jacy są bogaci. Mają wsparcie państw posiadających aparat przemocy i akceptujących podatki w tej (swojej) walucie. To mi daje większą wiarę w stabilność wartości niż kryptorojenia. Uzależnienie od hazardu zaczyna się z powodu wygranych. Myślę że podobny mechanizm działa w przypadku kryptowyznawców. Wydaje im się że wygrywają, a (zawsze chwilowe) spadki kursu to tymczasowa zła passa. Bardzo mądrzy i inteligentni ludzie potrafia stracić fortuny. Jeszcze dodam że rynek dzieł sztuki to takie analogowe krypto którymi bawią się bardzo bogaci ludzie - widać sporo analogii. Ale wykorzystuje realny pierwotny instynkt chęci posiadania rzeczy pięknych i unikalnych (no tak, przecież bitcoiny są unikalne ).
 14. Teoria ewolucji w ogóle nie wymaga określonych rozkładów prawdopodobieństwa mutacji - działa z każdymi. Samo odkrycie jest ciekawe, ale bez obejrzenia oryginalnej pracy nie wiem co dokładnie odkryto Z opisu nie jestem nawet w stanie wykluczyć najbardziej oczywistego survivor bias. W każdym razie mechanizmy powstawania mutacji są różne, a mechanizmy naprawcze wymagają fizycznego dostępu enzymów do struktury dna. Ponieważ taki dostęp jest najlepszy dla fragmentów podlegających ekspresji, nie ma niczego dziwnego że używane fragmenty DNA mogą być najczęściej naprawiane - to najprostszy emergentny mechanizm "nieizotropowych" mutacji wystarczający wstępnie do wytłumaczenia realnego zjawiska. Potencjalne interakcje pomiędzy białkami histonowymi a genami są również ciekawe - przy działającym doborze płciowym geny "odporniejsze" na mutacje powinny wygrać z tymi częściej mutującymi, o ile są równie dobre pod kątem realizowanych funkcji biologicznych (bo częściej mutujące są częściej "upośledzone" przez mutacje ) - to jeśli decyduje "lokalne" powinowactwo. Względnie jądro w naturalny sposób ma fragmenty o różnym tempie mutacji i dobór naturalny faworyzował umieszczanie ważniejszych genów w bardziej stabilnych rejonach - to przy hipotezie "rejonów". Każdy z w.w. mechanizmów może być prawdziwy.
 15. Jasne, projektowanie mikroprocesorów i komputerów to prawie usługi. Niczego takiego nie widać w kursie Amazonu. Obecna kapitalizacja $1.7x10^12. Konto oszczędnościowe prawie pokrywa straty związane z inflacją. Nie wszystkie, ale to wciąż najlepsza opcja. Kolega sobie kpi w żywe oczy z rozumu: pieniądz fiducjarny ma podaż kierowaną akcją kredytową, jest go tyle ile potrzeba. Ludzie są bardzo głupi. Gdy nie potrafią zrobić dobrego mentalnego modelu rzeczywistości jest on od niej oderwany. To co robi Apple to nie jest inwestowanie w BTC, tylko budowa własnej organizacji finansowej która będzie wykorzystywać technologię krypto klientów wyznawców już mają.
×
×
 • Create New...