Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

marximus

Users
 • Content Count

  268
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About marximus

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. no niestety informacje w art. nie dają odpowiedzi na pytanie w tytule "Jak długo chroni szczepionka?" . A grupy 14 i 41 osób, chyba są zbyt małe aby wysuwać jakiekolwiek wnioski.
 2. oczywiście że się nie dowiesz tego w aptece, aptek - firma nastawiona na zysk
 3. 160 000 daje prawie 23000 zbadanych dziennie ostatnio widziałem artykuł że Polska się chwaliła że przetestowali aż 2000 osób dziennie. Nic dziwnego że w Polsce nie ma koronawirusa bo nie ma testów, testujemy ponad 10 razy mniej osób niż w Niemczech.
 4. Kto gotuje brokuła kalafiora albo brukselkę pół godziny!! Za pół godziny gotowania to 2 razy ziemniaki rozbudowuje. Ziemniaki 15 minut. Nawet nie potrafią wymyśleć warzywa które trzeba gotować pół godziny. Groch zboże jakieś kaszę niektóre to może tak ale nie warzywa. Ja brokuła gotuję 3 minuty do pięciu
 5. brakuje mi w serwisie szokującej informacji WHO z ostaniach dnie że przetworzone mięso jest rakotwórcze http://www.reuters.com/article/2015/10/27/us-health-meat-idUSKCN0SK16P20151027 http://pl.blastingnews.com/zdrowie/2015/10/raport-who-przetworzone-mieso-powoduje-raka-00623925.html
 6. a konto rodzica jest podrzędne dla "ukrytego konta " FBI/NSA/ itd. szpiegowanie wpisane w system. Skoro taki możliwości są wkomponowane w system , to założę się że każde konto może być w ten sposób monitorowane. W10 jednak NIE DZIĘKUJE . Chyba będzie trzeba mieć dwa system, Linuxa, a kiedy będzie nam potrzebna narzędzie niedostępne dla Linuxa odpalamy Windows bez dostępu do sieci. Ktoś może polecić jakiegoś Linuxa ? czas zacząć się z nim zaprzyjaźniać
 7. czy to oznacza że przeciwzakrzepowa heparyna drobnocząsteczkowa upośledza zrastanie
 8. Pamiętajmy też że sporo żywności ląduje na śmietniku. Hipermarkety, restauracje wyrzucają sporo żywności. Gospodarstwa też wyrzucają nawet kilkadziesiąt procent .
 9. sprawdziłem, mam włączoną ochronę. Ktoś to sprawdzał, faktycznie nie ładuje? Przecież po usuwaniu niewygodnych wtyczek, (np tych związanych z yt) to by był gwóźdź do trumny.
 10. nie wiem o co chodzi że news wydaje się kompletnie nieprawdziwy. Sprawdziłem na CHrome, wszystko się normalnie ładuje https://torrentfreak.com/top-popular-torrent-sites-2015-150104/ to jest top ten torentów i wszystko poprawnie się ładuje.
 11. na wiki eniatyny są opisane jako anybiotyki, to może nie są szkodliwe ?
 12. to raczej nie będą okulary dla masowego odbiorcy, a dla wszelkich służb , taki np agent w metrze od razu będzie mógł zauważyć kieszonkowca i po ciuchu go obserwować nie wspominając o terrorystach na lotnisku , choć już taka technologia działa na lotnisko ben-gurion w tel-aviv ale nie taka mobilna.
 13. sądzę że w czasie kiedy AI będzie rozwinięta to i technika fotowoltaniczna będzie na takim poziomie, że zasilanie nie będzie wielkim problemem. Temat AI jako bardziej rozwiniętej fajnie jest poruszony przez Orson'a Scott Card, tam AI pomaga ludzkości uniknąć samodestrukcji do której przecież ma mocne tendencje.
 14. samo piwo lub wino w wysokiej butelce wystarczy , potopią się a i szyjka butelki utrudnia opuszczenie.
×
×
 • Create New...