Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

marximus

Users
 • Content Count

  267
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by marximus

 1. oczywiście że się nie dowiesz tego w aptece, aptek - firma nastawiona na zysk
 2. 160 000 daje prawie 23000 zbadanych dziennie ostatnio widziałem artykuł że Polska się chwaliła że przetestowali aż 2000 osób dziennie. Nic dziwnego że w Polsce nie ma koronawirusa bo nie ma testów, testujemy ponad 10 razy mniej osób niż w Niemczech.
 3. Kto gotuje brokuła kalafiora albo brukselkę pół godziny!! Za pół godziny gotowania to 2 razy ziemniaki rozbudowuje. Ziemniaki 15 minut. Nawet nie potrafią wymyśleć warzywa które trzeba gotować pół godziny. Groch zboże jakieś kaszę niektóre to może tak ale nie warzywa. Ja brokuła gotuję 3 minuty do pięciu
 4. brakuje mi w serwisie szokującej informacji WHO z ostaniach dnie że przetworzone mięso jest rakotwórcze http://www.reuters.com/article/2015/10/27/us-health-meat-idUSKCN0SK16P20151027 http://pl.blastingnews.com/zdrowie/2015/10/raport-who-przetworzone-mieso-powoduje-raka-00623925.html
 5. a konto rodzica jest podrzędne dla "ukrytego konta " FBI/NSA/ itd. szpiegowanie wpisane w system. Skoro taki możliwości są wkomponowane w system , to założę się że każde konto może być w ten sposób monitorowane. W10 jednak NIE DZIĘKUJE . Chyba będzie trzeba mieć dwa system, Linuxa, a kiedy będzie nam potrzebna narzędzie niedostępne dla Linuxa odpalamy Windows bez dostępu do sieci. Ktoś może polecić jakiegoś Linuxa ? czas zacząć się z nim zaprzyjaźniać
 6. czy to oznacza że przeciwzakrzepowa heparyna drobnocząsteczkowa upośledza zrastanie
 7. Pamiętajmy też że sporo żywności ląduje na śmietniku. Hipermarkety, restauracje wyrzucają sporo żywności. Gospodarstwa też wyrzucają nawet kilkadziesiąt procent .
 8. sprawdziłem, mam włączoną ochronę. Ktoś to sprawdzał, faktycznie nie ładuje? Przecież po usuwaniu niewygodnych wtyczek, (np tych związanych z yt) to by był gwóźdź do trumny.
 9. nie wiem o co chodzi że news wydaje się kompletnie nieprawdziwy. Sprawdziłem na CHrome, wszystko się normalnie ładuje https://torrentfreak.com/top-popular-torrent-sites-2015-150104/ to jest top ten torentów i wszystko poprawnie się ładuje.
 10. na wiki eniatyny są opisane jako anybiotyki, to może nie są szkodliwe ?
 11. to raczej nie będą okulary dla masowego odbiorcy, a dla wszelkich służb , taki np agent w metrze od razu będzie mógł zauważyć kieszonkowca i po ciuchu go obserwować nie wspominając o terrorystach na lotnisku , choć już taka technologia działa na lotnisko ben-gurion w tel-aviv ale nie taka mobilna.
 12. sądzę że w czasie kiedy AI będzie rozwinięta to i technika fotowoltaniczna będzie na takim poziomie, że zasilanie nie będzie wielkim problemem. Temat AI jako bardziej rozwiniętej fajnie jest poruszony przez Orson'a Scott Card, tam AI pomaga ludzkości uniknąć samodestrukcji do której przecież ma mocne tendencje.
 13. samo piwo lub wino w wysokiej butelce wystarczy , potopią się a i szyjka butelki utrudnia opuszczenie.
 14. ciekawe zdjęcie tej farmy http://en.wikipedia....d_Farm_2012.jpg
 15. za wikiepdią jakby ktoś się zastanawiał dlaczego USA i ROsja mają jeszcze próbki Ospa prawdziwa jako broń biologiczna Po raz pierwszy wirus ospy prawdziwej zastosowali jako broń biologiczną biali kolonizatorzy Ameryki Północnej w roku 1763 przeciw Indianom atakującym ich w okolicach Fort Pitt; wykorzystali podstęp podrzucając "zagubione" albo "zapomniane" koce i chustki, wcześniej używane przez chorych na tę chorobę. Indianie nie spodziewając się w tym podstępu znalezione koce zanieśli do swoich obozowisk i tam stały się one źródłem dalszych zakażeń[2]. Ospa prawdziwa należy do grupy chorób mających największe znaczenie jako broń biologiczna z racji: śmiertelności (szacuje się[2] ją do kilkudziesięciu procent) zaraźliwości (przenosi się z człowieka na człowieka poprzez powietrze, a także pośredni i bezpośredni kontakt) braku odporności populacji (nie są prowadzone szczepienia) trudności w rozpoznaniu na wczesnym etapie ataku (wpływa na to eradykacja) możliwości dezorganizacji służby zdrowia. Wiadomo, że ospa prawdziwa znajdowała się w arsenale broni biologicznych ZSRR. Według Kena Alibeka, byłego wicedyrektora Biopreparatu (instytucji zajmującej się w ZSRR badaniami nad taką bronią), wojskowe zapasy wirusa ospy w latach 70. i 80. wynosiły około 20 ton i były składowane w wojskowym kompleksie w Zagorsku[4].
 16. ja tez będą musiał się przesiąść na chrome, FF użuwam od 2004 i niestety nie ma dnia żeby nie padła. usunąłem większość dodatków -nic, nowy profil - nic, już mi brak pomysłów. teraz nie radzi sobie z grafiką, często błedy grafiki z tabami i menu - krzeczy albo nie wyświetla, wczoraj właśnie zainstalowałem chroma, i jak wiem że będą miał mase zakłądek otwartych to ide do chomre. Przy FF trzyma mnie tylko dodatkowe okno wyszukiwania , choć ostatnio to zkrzaczyli i muszę keyword.URL Hack! mieć dodatkowo Clickless Menu nie ma w chrome, a niezastąpione Gmail Manager NG idalny do kilku kong gmail i szybkiego przełącznia między nimi.
 17. dokłądnie godzina 20 to nie jest póżno czy to dla sowy czy skowronka.
 18. czyli na najbardziej popularne łysienie androgenne nie pomoże .
 19. literówka w nazwisku "He Langcai" a filmik jakiś słaby pare fotek na przemian i to różnej walizki jakaś kaczka dziennikarska chyba
 20. chyba jakiś błąd się wkradł "...zawierające tlen dochodzi powstają wysoce reaktywne..."
 21. kolejny program dla kretynów o niczym, zero treści, sama forma ze zmieniającymi się ujęciami średnio co 2s. ND, Discovery itd z kanałów popularno naukowych zostały tylko "popularnymi" nie przekazują żadnych treści . Większość programów które emitują to typ reality show ale tu reżyserowane i ze scenariuszem dla łatwowiernych, mam na myśli typ "walki o bagaż " i setki innych których tytułów nie znam bo nie oglądam tego. Co się stało, że KW wspomina o takim prymitywnym programie?
 22. chyba literówka nazwisko to Alex Kibkalo
 23. Słowem permanentne śledzenie użytkowników, teraz wyśledzą nas na każdym zdjęciu i nie potrzeba im pinezki. Nick lub nazwisko można na fb zmienić tu już nic nie zrobisz. FB przygotowuje się do wyższego poziomu śledzenia użytkowników, zastanawiam się czy to dalej chodzi o ukierunkowanie reklam.
 24. Zamozniszczenie a biodegradacja to odmienne procesy. Jak zrozumiałem pracują nad samoniszczącą elektroniką a nie biodegradowalną. Tu ekologia ich kompletnie nie interesuje tylko bezpieczeństwo. Po tym wynalazku kiedy z wojska wejdzie do konsumenta mogę spodziewać się tylko wielkich minusów. Np producenci elektroniki będą ją niszczyć w korzystnym dla siebie czasie i sposobie. Np elektronika przeznaczona na jeden rynek , kiedy ją wywieziemy do USA tam impuls radiowy nadawany na tym terenie zniszczy urządzenie np TV, oczywiście będzie to w umowie jak teraz DVD BR. Albo inny przykład nieserwisowana lodówka zniszczy swój układ sterujący i przestanie pracować bo serwisat z ASO nie zresetuje licznika dni , to oczywiście podyktowane bezpieczeństwem , sprawdzeniem szczelności układu żeby do atmosfery nieprzedostawały się szkodliwe gazy blebleble. Np jak teraz chipy zliczające w drukarkach które nie drukują mimo że toner jest. Dalej - modyfikujemy soft w telefonie np roota, Iphone to wykrywa i niszczy telefon. Modul zamontowany w aucie, policja ściga auto i zdalnie niszczy elektronike, pojazd staje. Słowem ta technologia da producentom władze nad już sprzedaną elektroniką.
×
×
 • Create New...