Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

pinopa

Users
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

pinopa last won the day on October 25

pinopa had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About pinopa

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

298 profile views
 1. Tu zostały powtórzone te same błędy, które zdarzyły się w tekście artykułu, czyli brak przecinków we właściwych miejscach. A to tworzy atmosferę niedomówień.
 2. "W związku z tym zdecydowano, że materiał zostanie przeniesiony do kapsuły w której trafi na Ziemię już we wtorek. Czyli znacznie wcześniej niż zakładał plan misji. Najważniejszy jest teraz czas, mówi Thomas Zurbuchen, dyrektor NASA ds. misji naukowych.(...) Niezależnie od tego, ile materiału udało się zebrać, OSIRIS-REx pozostanie w pobliżu Bennu aż do marca. Marzec to – biorąc pod uwagę względną pozycję Ziemi i Bennu – najbliższy możliwy termin, w którym sonda może rozpocząć powrót. Próbki trafią na Ziemię w 2023 roku." Tutaj chyba jest niedomówienie.
 3. Niemieccy fizycy, którzy przyczynili się do ogłoszenia wyników z pomiaru najkrótszego odcinka czasu, nie wspomnieli o jeszcze jednej ważnej okoliczności. Wzięli oni pod uwagę (co prawda, w ukryty sposób) stałą prędkość rozchodzenia się fal rentgenowskiego promieniowania w próżni w przybliżeniu równą 3*108 m/s. Tymczasem w najbliższej okolicy molekuły wodoru H2 ta prędkość rozchodzenia się fal promieniowania jest zupełnie inna. O tym, jaka to jest prędkość, można się tylko domyślać. Można tu wziąć pod uwagę prędkość rozchodzenia się światła w szkle - wynosi ona około 2*108 m/s. Zagęszczenie materii w atomach wodoru, skąd podczas doświadczeń były wyrzucane elektrony i powstawały nowe źródła fal, mogło być jeszcze znacznie większe, aniżeli w materii szkła. W strukturze szkła fale świetlne rozchodzą się w przestrzeniach między atomami, gdzie istnieje bardziej rozrzedzona postać materii, aniżeli w najbliższej okolicy atomów wodoru lub innych atomów. Świadczy o tym sam fakt przezroczystości szkła. Termiczne drgania atomów w szkle nie rozpraszają fal świetlnych, dlatego szkło jest przezroczyste. Można zatem przyjąć, że prędkość fal w bezpośredniej bliskości atomów wodoru nie jest większa od 2*108 m/s. Zatem w powyższym równaniu przy obliczaniu wartości x liczba 740 nie powinna być dzielona przez 3, ale przez liczbę 2. Z tego powodu zmierzony odcinek czasu nie powinien wynosić 247 zeptosekund, ale 370 zeptosekund. Jeśli idzie o długość zmierzonego odcinka czasu, to by było wszystko.
 4. Istnieje poważne podejrzenie, że niemieccy badacze, którzy jakoby zmierzyli najkrótszy odcinek czasu o długości 247 zeptosekund, nie przedstawili całej prawdy. Podają oni , że zmierzony odcinek oni odcyfrowali na podstawie wykonanej fotografii, którą można zobaczyć na . W rzeczywistości z tego obrazka można cokolwiek odcyfrować, ale jedynie wtedy, gdy już wcześniej wiadomo, jaki ma być końcowy wynik. A końcowy wynik bardzo łatwo jest wyliczyć, gdy jest znana prędkość światła w próżni i odległość między atomami w molekule wodoru H2. Ta odległość wynosi 74 pm, czyli 74*10−12 m albo inaczej 740* 10−13 m. Prędkość promieniowania w próżni jest w przybliżeniu równa 300 tys. km/s, czyli 3*108 m/s. Gdy impuls promieniowania rentgenowskiego pokonuje drogę 3*108 m w ciągu 1 sekundy, to ten sam impuls pokonuje drogę 740* 10−13 m w ciągu 247*10−21sekundy, czyli w ciągu 247 zeptosekund. Jest to przybliżony wynik po obliczeniu równania x=(740/3)*10−21.
 5. Ten, kto twierdzi, że człowiek może modulować czas, nie wie, co to jest takiego - czas. Owszem, można wpływać na bieg rozmaitych fizycznych procesów. Mogą one trwać dłużej lub krócej. Ale to nie oznacza, że w ten sposób ktokolwiek wpływa na bieg czasu, moduluje go, zmienia kierunek biegu czasu itd. Kto chce zrozumieć, czym jest pojęcie czasu, może znaleźć odpowiednią informacje w google. Wystarczy wpisać do google'a "fizyczna natura czasu" (koniecznie w cudzysłowie) i dopisać "pinopa" (ale już bez cudzysłowu). Tam można znaleźć odnośnik do artykułu "Fizyczna natura czasu".
 6. Jądro helu zawiera tylko dwa protony. W wikipedii można przeczytać: "Hel (He, łac. helium) – pierwiastek chemiczny o liczbie atomowej 2, z grupy helowców (gazów szlachetnych) w układzie okresowym. Jest po wodorze drugim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem chemicznym we wszechświecie, jednak na Ziemi występuje wyłącznie w śladowych ilościach (4×10−7% w górnych warstwach atmosfery)."
 7. Robert Thompson, David Aveline i ich koledzy z Jet Propulsion Laboratory odkryli bardzo ważną właściwość atomów - w trakcie doświadczenia odkryli potencjałowe powłoki, dzięki którym istnieje stabilna postać materialnych struktur. Odkryli wypadkowe sferyczne powłoki o bardzo dużych promieniach, które są wynikiem sumowania się powłok neuronów i protonów. Dzięki powłokom o najmniejszych promieniach (czyli powłokom jądrowym) powstają atomy, a dzięki następnej rodzinie powłok (powłok molekularnych) z atomów tworzą się molekuły różnych związków chemicznych. Na ten temat można więcej poczytać w art. "Istota fundamentalnych cząstek materii i oddziaływań" na http://pinopa.narod.ru/11_C3_Protoelektron.pdf.
 8. O tym, że elektrony są złożonymi strukturami, można przeczytać w art. "Istota fundamentalnych cząstek materii i oddziaływań" na http://pinopa.narod.ru/11_C3_Protoelektron.pdf. A na temat magnetyzmu oraz istoty subtelnej materii, która jest stopniowo odkrywana, więcej informacji można znaleźć w art. "Dysk Faradaya i eter" na http://pinopa.narod.ru/Dysk_Faradaya_i_eter.pdf.
 9. Aby pomóc Kathryn Zurek i Elena Aprile przesłałem im angielską wersję art. "Faraday disc and ether" z listem przewodnim: Dear Professor ........., I am sending a short article "Faraday disc and ether". Please read its content, because it can help you with your scientific work. Yours sincerely Bogdan Shenkaryk "Pinopa" PS If you would like to read my other articles, only a small part of them is in English. These articles can be found at http://pinopa.narod.ru/Polska.html. (The links are located in the lower left corner of the computer screen.) BS A może znacie kogoś, kto byłby zainteresowany rozwiązaniem problemów, z jakimi zmaga się dzisiejsza nauka o przyrodzie? Dysk_Faradaya_i_eter_uk.pdf Dysk_Faradaya_i_eter.pdf
 10. Na stronie http://pinopa.narod.ru/Polska.html przeczytajcie przynajmniej jeden artykuł, mianowicie, "Mity fizyki XX wieku" (znajduje się on na http://pinopa.narod.ru/Mity_fizyki.pdf ). Wówczas dowiecie się, że interpretacja wyników badań, jaką przedstawiają fizycy, jest tworzeniem kolejnego mitu.
 11. Patrzcie ludzie, jak szybko ten czas leci... Nie tak dawno, bo 19 maja 2007, 17:57 , na https://kopalniawiedzy.pl/piramidy-egipskie-beton-odlano-skala-blok-wapien-dwutlenek-krzemu-struktura-amorficzna-Michel-Barsoum-Joseph-Davidovits,2590 można było przeczytać o odkryciu "Piramidy egipskie odlano z betonu". A teraz pojawia się nowe odkrycie,, które przedstawia, że tamto odkrycie było błędne.
 12. Przedstawione na zdjęciach struktury materii nie są niczym nowym. Bo geometryczne rozmieszczenie elementów struktury wynika z fundamentalnych właściwości materii. W podobny sposób za pomocą "zakazu Pauliego" można wyjaśniać i uzasadniać budowę płatków śniegu (na ). Ale takie wyjaśnienie niczego nie wyjaśnia. Prosty sposób wyjaśniania istnienia geometrycznych kształtów w budowie materii należy opierać na właściwościach fundamentalnych cząstek materii. Na ten temat można czytać w art. "Struktury materialne - ich wibracje i drgania" na http://pinopa.narod.ru/08_Structure_pl.pdf. Na pinopa.narod.ru/VibrationStand_exe.rar można skopiować komputerowy program i poćwiczyć budowanie modelu materialnej struktury i badanie jej właściwości. Dużo artykułów na temat nowego spojrzenia na budowę materii znajduje się na http://pinopa.narod.ru/Polska.html.
 13. Widzę, że niektórzy chcieliby poszerzać wiedzę, więc proponuje, aby na http://pinopa.narod.ru/Magnetyczny_generator_Bieleckiego.pdf zapoznali się z art. "Magnetyczny generator Bieleckiego".
 14. Dziękuję za wskazanie odnośnika do artykułu "Jak PINOPA na audiencji papieża przyjął". Pozwala on zrozumieć, jakie są relacje między człowiekiem i Bogiem oraz jakie cechy powinny charakteryzować naukę o przyrodzie. Może znajdą się chętni, aby go przeczytać.
 15. Teoria Einsteina została już obalona, tylko że jeszcze o tym nie wiecie. Ale możecie się dowiedzieć, gdy zapoznacie się z treścią artykułów na http://pinopa.narod.ru/Polska.html (w j. rosyjskim na http://pinopa.narod.ru/). Ze skrócona wersją pt. "Konstruktywna teoria pola - krótko i krok po kroku" można zapoznać się na http://pinopa.narod.ru/KTP_pl.pdf. Warto też zapoznać się z artykułem "Ruch peryhelium Merkurego" na http://pinopa.narod.ru/14_C3_Ruch_peryhelium.pdf. Teoria Einsteina przedstawia nielogiczne i błędne rozwiązania. Bo przedstawia niewyobrażalne dla ludzkiego rozumu interpretacje i wyjaśnienia fizycznych zjawisk i procesów. Tymczasem wszystko to można opisać w zrozumiały sposób w ramach fizyki klasycznej. Wystarczy jedynie uzupełnić to, co stworzył Newton i inni logicznie myślący fizycy. Możliwe, że Pan Mariusz Błoński zechce zapoznać się z "Konstruktywną teorią pola" i zacznie rozpowszechniać wiedzę i nowe idee fizyki klasycznej. Taka pomoc dla nauki byłaby bezcenna.
×
×
 • Create New...