Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Sławko

Users
 • Content Count

  412
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Sławko last won the day on April 26

Sławko had the most liked content!

Community Reputation

29 Good

About Sławko

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Księżyc#Powstanie_Księżyca https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_wielkiego_zderzenia
 2. Zagłada ludzkości i wielu innych gatunków na tej planecie, zbliża się wielkimi krokami.
 3. Przecież nikt nie każe ci płacić tego haraczu. Rzuć palenie i nie płać. Ktoś cię zmusza do palenia tego świństwa? Inną sprawą jest, że moim zdaniem ten HARACZ powinien iść w całości na służbę zdrowia i powinien być dwa razy taki jak jest.
 4. Powiem szczerze. Rozumiem kwestię pamięci ofiar wojny. Natomiast nie przemawia do mnie robienie z tych wraków cmentarzy, bo jak widać władze państw nie są w stanie uchronić ich przed szabrownikami. Te wraki powinno się wydobyć, a znalezione ludzkie szczątki powinno się pochować godnie na normalnych cmentarzach, a nie pozostawiać na pastwę szabrowników. Wmawia się nam, że wydobycie tych wraków jest nieopłacalne. Skoro tak to jakim cudem szabrownicy zarabiają na tym miliony? Może ktoś to logicznie wytłumaczyć?
 5. Może. Ale bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że wówczas przykładano znacznie mniejszą wagę do wygody i ergonomii. Sądzę, że nawet nie rozważali wtyczki symetrycznej, a teraz opowiadają jakieś bajki. Oczywiście mogę się mylić. W końcu znam te czasy tylko z polskich realiów.
 6. To jakaś ściema. Wystarczyłoby podwoić styki i połączyć je ze sobą symetrycznie w samej wtyczce. Chyba tak to zresztą zrobiono w symetrycznym USB-C. Nie rozumiem, po co miałoby tu być potrzebne podwójne okablowanie i dodatkowe układy scalone?
 7. Mam te wirusy w swoim ZIP (oprócz dwóch ostatnich). Dorzucę jeszcze z 1000 innych gratis! Ktoś chętny? Odstąpię za pół tej ceny! Nie wiedziałem że są aż tyle warte!
 8. Tu jest mowa o tym, że nie żyje ostatni samiec nosorożca sumatrzańskiego z Malezji, a nie że ostatni w ogóle na Świecie. Problem jest bardzo poważny, ale żyje jeszcze ok. 300szt. tego nosorożca, z czego ok. 50 w naturalnym środowisku (tak przynajmniej podaje Wikipedia). Jest wiec jeszcze szansa na uratowanie gatunku. Nie wiem tylko o który podgatunek tutaj chodzi, bo wygląda na to, że są 3 podgatunki, ale wszystkie 3 skrajnie zagrożone wyginięciem.
 9. Ojej! (bo nie lubię wow!) Jeśli to są skamieniałości sprzed miliarda lat, to jestem pod wrażeniem tego jak się zachowały. Sprawiają wrażenie jakby mogły zacząć żyć po polaniu wodą.
 10. Z tą różnicą, że u mnie nie jest to działanie na ośrodek związany z erotyką , a zakładam, że pajączkowi właśnie o takie działanie chodziło
 11. Nie rozumiem czemu mnie obrażasz. W doopie mi się nie przewróciło. Za tą żywność i tak płacisz więcej, tyle, że w podatkach. Chyba że wg ciebie rząd na dotacje do rolnictwa bierze kasę z czarodziejskiego kapelusza, tak samo jak na rozdawnictwo. Po drugie jaką masz pewność, że ta niby "zdrowa i wartościowa żywność" jest faktycznie zdrowa, czy może tylko tak nazwana, żeby drożej sprzedać. Wcale nie przelewa mi się z kasą, tylko nie jestem naiwny i patrzę na świat realnie. Może dlatego, że w życiu nigdy nic nie dostałem za darmo. Nawet wtedy, gdy nie miałem na chleb, jechałem pracować przy rwaniu wiśni za tak marne pieniądze, że pół tego na bilet wydałem. Nigdy nikogo nie prosiłem o pomoc, zawsze musiałem sam na wszystko zapracować. A teraz mi taka bea wyjeżdża z doopom... Sorry za tą irytację.
 12. A ja widzę problem w tym, że żywność jest zbyt tania. I nie jest tania dlatego, że jej wytworzenie jest tanie Jest tania. bo jest dotowana przez rządy. Te wszystkie dopłaty do rolnictwa powodują, że znacznie mniej odczuwamy bezpośredni zakup żywności. To sprawia, że dużo kupujemy, czasami bez umiaru, spożywamy bez umiaru, a nawet marnujemy, bo czasami nie jesteśmy w stanie tego przejeść.
 13. Prawdziwym celem misji jest zbadanie jakie metale tam występują i czy opłacalne jest ich wydobycie.
 14. Chętnie wsparłbym jakąś kwotą, ale 1% już obiecałem komuś innemu. Czy jest jakiś inny sposób, w który mógłbym pomóc? Jakieś inne konto? zrzutka.pl?
×
×
 • Create New...