Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Sławko

Users
 • Content Count

  422
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Sławko last won the day on April 26

Sławko had the most liked content!

Community Reputation

30 Good

About Sławko

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Świetnie! Bardzo się cieszę! Tylko dlaczego w ... kościele? Co ta organizacja ma z tym wspólnego? Czy to jest znów decyzja jakiś nawiedzonych osób, czy kolejna próba zawłaszczenia przez kościół dokonań osób świeckich?
 2. Nie chodzi o pomijanie wpływów. Wpływ był i nadal jest ogromny! Problem w tym, że ja nie widzę pozytywnych wpływów kościoła na cokolwiek. Negatywnych mogę wymieniać bez liku, a historia pokazała, że wiele z nich było dramatycznych i krwawych. Szukanie pozytywnych wpływów kończy się ... publikacjami naukowymi. Bo potrzebni są naukowcy, aby przynajmniej próbować te pozytywne wpływy znaleźć. Owszem, można znaleźć wiele osób twierdzących, że kościół ma na nich dobry wpływ. Pytanie tylko, czy tak jest w rzeczywistości, czy tylko kościół wmawia im, że bycie w tej sekcie (wg kościoła - wspólnocie, tylko że ze wspólnotą nie ma to nic wspólnego) jest pozytywne. Dlatego nie można tej kwestii rozpatrywać z punktu widzenia jednostki, bo raczej każdy będzie chwalił organizację do której należy, nierzadko bezkrytycznie.
 3. Otóż to. Autorzy publikacji chyba za wszelką cenę chcieli wykazać, że kościół ma wpływ jeszcze na coś oprócz wpływu na zubożenie społeczeństwa, w którym działa. Na brak płatności mandatów to raczej ma wpływ słabe prawo i/lub jego mizerne egzekwowanie. U dyplomatów może wpływać na obniżenie reputacji, tyle że w krajach o słabym prawie, również reputacja jest nisko ceniona. Szkoda, że autorzy tej publikacji nie poruszyli kwestii płacenia podatków. Uczy się nas, że uczciwe płacenie podatków jest sprawą honoru, jest przejawem patriotyzmu i szacunku dla własnego państwa. Tymczasem kościół nie tylko wymigał się od płacenia podatków (przynajmniej w Polsce, ale pewnie w innych krajach też), ale jeszcze wyłudza pieniądze ze skarbu państwa ile tylko się da, i to nie tylko pod postacią czystej gotówki, ale także pod postacią nieruchomości i darmowych usług. I jakoś ta hańba im nie doskwiera.
 4. Ja również używam Firefoxa. Nie wiem co ludzie widzą w Chromie. U mnie działa on dużo szybciej od Chroma. Jednak trzeba mieć świadomość, że takie dziury mogą zdarzyć się wszędzie. Ważne, aby firma szybko reagowała na takie zdarzenia. Chrome już załatany. Na łatanie IE czekało się czasami miesiącami. Czy z Edge jest lepiej? Nie sądzę, ale przyznaję, że obecnie nie znam szczegółów.
 5. Jeżeli faktycznie tak by było, to jestem za to bardzo wdzięczny Departamentowi Sprawiedliwości. Ale bez tego sądzę, że M$ nie miał szans, a to gadanie ma tylko na celu jakieś usprawiedliwienie i pokazanie winowajcy innego niż sam M$.
 6. Nikt nie zabrania Ci leczyć się bez leków. Natura działa na zasadzie ewolucji. Ewolucja natomiast to proces rodzenia się i umierania. Patrząc na naturę, nie obchodzi Cię, czy dany organizm żyje krótko czy długo. Natura "woli" krótko żyjące stworzenia, bo dzięki temu szybciej zachodzi ewolucja. Problem w tym, że krótkie życie stoi w konflikcie z ludzką świadomością i indywidualnością. Ty sam chcesz żyć naturalnie i krótko, czy jednak długo, ale z lekami? Wybór należy do Ciebie. Kto jednak chce żyć dłużej niż natura to przewidziała, to musi się liczyć z tym, że będzie brał leki. Chyba że ma szczęście i jest tzw. okazem zdrowia. Problem tylko w tym, że nikt nie wie, czy jest okazem zdrowia, dopóki nie umrze. Trafić się może wylew ... i po człowieku, nawet gdy wcześniej nie chorował. Życzę zdrowia!
 7. Dokładnie o tym samym chciałem napisać. Uprzedziłeś mnie, więc daję ci plusa.
 8. Nie wiem. Policz sobie, jeśli cię to interesuje. Może Kevin Croker podpowie ci jak to policzyć. Grawitacja też jest oddziaływaniem słabym, a jednak w pewnych warunkach może uwięzić światło.
 9. Moim zdaniem, to jest zła interpretacja. Martwimy się, ale uwzględniamy także przestrzeń, której wpływ był do tej pory pomijany. Tymczasem przestrzeń też czymś jest. Hawking udowadniał, że przestrzeń to ujemna energia. Dotychczasowe pomijanie jej zmian w czasie w obecnych równaniach, pewnie było błędem. Aczkolwiek w normalnych warunkach (takich jak na Ziemi) ten wpływ może być znikomy, dlatego nikt go nie zauważył w eksperymentach.
 10. Obawiam się, że skończy się to tak samo, albo gorzej. Wylecisz z okna na kompost z jabłek. Obecne ogryzki to już nie to samo. Poza tym, bez obrazy, ale ja tu z opisu wnioskuję, że tylko połowa tych problemów to system, a druga połowa to niestety user. Może przesiadka na Linuksa pogodziłaby twoje problemy. Zależy jeszcze co tak naprawdę robisz na tym komputerze (oczywiście poza "naprawianiem" systemu). Ja przesiadłem się na Linuksa wiele lat temu. Problemy się oczywiście zdarzają, jak wszędzie, ale rzadko grzebię w systemie, a jeśli już to robię to raczej dlatego, że chcę, a nie muszę. Ma to też taką zaletę, że nie musiałem kupować nowego komputera, żeby mieć inny system niż redmondowe okna. Moja przesiadka miała miejsce jeszcze za czasów Win 98, który doprowadzał mnie do rozpaczy, a o którym ty tak "pięknie" wspominasz. Ulga jaką poczułem po przesiadce i radość gdy mogłem wreszcie zaorać partycję witraży, pamiętam do dzisiaj.
 11. https://pl.wikipedia.org/wiki/Księżyc#Powstanie_Księżyca https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_wielkiego_zderzenia
 12. Zagłada ludzkości i wielu innych gatunków na tej planecie, zbliża się wielkimi krokami.
 13. Przecież nikt nie każe ci płacić tego haraczu. Rzuć palenie i nie płać. Ktoś cię zmusza do palenia tego świństwa? Inną sprawą jest, że moim zdaniem ten HARACZ powinien iść w całości na służbę zdrowia i powinien być dwa razy taki jak jest.
 14. Powiem szczerze. Rozumiem kwestię pamięci ofiar wojny. Natomiast nie przemawia do mnie robienie z tych wraków cmentarzy, bo jak widać władze państw nie są w stanie uchronić ich przed szabrownikami. Te wraki powinno się wydobyć, a znalezione ludzkie szczątki powinno się pochować godnie na normalnych cmentarzach, a nie pozostawiać na pastwę szabrowników. Wmawia się nam, że wydobycie tych wraków jest nieopłacalne. Skoro tak to jakim cudem szabrownicy zarabiają na tym miliony? Może ktoś to logicznie wytłumaczyć?
 15. Może. Ale bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że wówczas przykładano znacznie mniejszą wagę do wygody i ergonomii. Sądzę, że nawet nie rozważali wtyczki symetrycznej, a teraz opowiadają jakieś bajki. Oczywiście mogę się mylić. W końcu znam te czasy tylko z polskich realiów.
×
×
 • Create New...