Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Sławko

Users
 • Content Count

  552
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Sławko last won the day on April 22

Sławko had the most liked content!

Community Reputation

62 Excellent

About Sławko

 • Rank
  Nadsztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam tylko nadzieję, że SI nie zastąpi redaktorów KW Natomiast nie obraziłbym się, gdyby SI zastąpiła redaktorów z takich portali jak WP, Onet, Interia itp. Poziom wiedzy reprezentowany w tych czytadłach jest żenujący. Najgorsze, że ludzie masowo czytają tam różne bzdury, a potem je powtarzają. Niewykluczone, że SI lepiej by się tam sprawdziła.
 2. Ciekawi mnie, czy to były szablony jednorazowe, czy wielokrotnego użytku. Jeśli miałyby być przyklejane do ściany, to obawiam się, że nie dało się ich odkleić bez zniszczenia, albo przynajmniej bez zniekształcenia. Jednak nieznacznie zniekształcony szablon da się użyć ponownie.
 3. Straci klientów, albo będą musieli obniżyć ceny. Tak czy inaczej kasy pewnie będą mieli mniej. Z drugiej strony niższe ceny mogą spowodować, że klientów przybędzie.
 4. To nie żart, tylko fakt! Każdy ksiądz jest ateistą, ale nigdy się do tego nie przyznają! Oni wierzą jedynie w pieniądze, a cała reszta, te wszystkie msze, ceremoniały i inne zabobony są tylko narzędziem do gromadzenia majątku! Jestem w 100%-ach przekonany, że żaden z nich nie wierzy w żadnego Boga. Oni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to jest ściema na resorach. Mogą "wiarą" oszukiwać wszystkich dookoła, mogą oszukiwać siebie, ale mnie nie oszukają. Działają jak prestidigitator, który dobrze wie, że jego "magia" to tylko sprytne sztuczki, ale nie zdradza swojego fachu, bo to jest jego biznes, z tego żyje. Ale w odróżnieniu od księży, on nikomu nie wciska kitu, że "musi" wierzyć, że to jest magia, bo jak nie, to spotka go kara, piekło, albo jeszcze coś gorszego.
 5. I słusznie się myliłeś. Nigdy nie zakładaj, że wszyscy wiedzą co masz na myśli. Nikt w twojej głowie nie czyta. A ze szkoły jeden pamięta to, inny tamto lub owo. Jak każesz ludziom domyślać się, to jest to prosta droga nie nieporozumień. Wyciągnij wnioski, opuść emocje. Twój tekst o żonie ministra Australii Zachodniej też był hejtem. Nie znam jej, ale wyobraź sobie, że ktoś tak mówi o twojej żonie (jak nie masz żony, to wyobraź sobie że masz). To nie jest miłe. Powstrzymaj się przed takimi wypowiedziami. Miej też odwagę przeprosić. Przepraszanie to nie hańba, wręcz przeciwnie. Obrażanie się też nie poprawi twojego wizerunku.
 6. Aż chciałoby się powiedzieć - mądry Australijczyk po szkodzie. Okazuje się, że to przysłowie, dotyczy nie tylko Polaków. Jarku, ale to powyższe przysłowie dotyczy także ciebie. Przypomnij sobie, że nie tak dawno (pod innym wątkiem) ostrzegałem cię, że ktoś w końcu obdaruje cię minusami. Znowu wygląda na to, że prawdopodobnie miałeś dobre intencje, ale wypowiedź okazała się niejasna. Nie możesz mieć pretensji o to, że twoje wypowiedzi są źle zrozumiane w sytuacjach, gdy są one dwuznaczne (albo nawet wieloznaczne). To niestety tylko twoja wina. Proszę cię, przemyśl najpierw co chcesz napisać, zanim to zrobisz. Może się mylę, ale wydaje mi się (chcę w to wierzyć), że jesteś inteligentnym człowiekiem, a przez swoje nieprzemyślane wypowiedzi bardzo psujesz sobie opinię. Gdybyś przy tej wypowiedzi dał linka, np. do jakiegokolwiek artykułu, który udowadniałby, że firma Rio Tinto "rozpija" Aborygenów, to wydaje mi się, że nikt nie "przyczepiłby się" do twojej wypowiedzi. A to było zupełnie niepotrzebne. To nie forum plotkarskie, tylko Kopalnia Wiedzy.
 7. Okazuje się, że ta grafika to ze zbioru ilustracji dla gawędziarza. Gawędziarz, nawet pasuje do Pana pinopa. https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/ilustracja-sliczne-platek-sniegu-ikony_2582417.htm
 8. A te ośmioramienne płatki "śniegu" na twojej grafice to z czego są, z jakiej substancji? Takie z wody mają zwykle sześć ramion. Czasami zdarza się, że mają 12 ramion, ale 8? To są chyba płatki z choinki świątecznej. Nie wiem jak chcesz wyjaśnić ich kształt.
 9. Tak. Ale to skrót był. Jarku. Być może masz dobre intencje, a twoim problemem jest przede wszystkim to, że wyrażasz się zbyt mało precyzyjnie. W efekcie dajesz innym pole do zupełnie innej interpretacji niż to co miałeś na myśli. Niestety w nauce nie ma miejsca na domysły i skróty myślowe. Musisz być bardziej precyzyjny. W przeciwnym wypadku szybko dojdzie do nieporozumień. Efekt jest taki, że oskarżany jesteś o pisanie bzdur. Potem zaczynasz się tłumaczyć i plątać. Jeśli chodziło ci o moc wydzieloną przez wszystkie elektrownie świata w tym samym czasie co trwa pojedyncze wyładowanie atmosferyczne, to może być w tym trochę prawdy. Idąc za danymi z Wikipedii, policzmy: Całkowita energia pioruna to 140kWh, a czas trwania to ... i tu jest problem. Czas wyładowania to kilkadziesiąt milionowych części sekundy, ale skoro mówimy o całkowitej energii, to musimy przyjąć całkowity czas trwania pioruna, a Wikipedia podaje, że zanik przepływu prądu następuje zwykle po kilkuset milionowych części sekundy, czyli przyjmijmy, że jest to od 0,0001s do 0,0005s I teraz 26PWh /365/24/3600 daje nam ok. 824455 kWh energii wyprodukowanej w ciągu sekundy przez wszystkie elektrownie świata. A w czasie wyładowania jednego pioruna jest to (mnożymy przez czas trwania pioruna) od ok. 82,5kWh do ok. 412kWh. Całkowita energia pioruna (140kWh) mieści się więc w tych granicach. Ale czy jest większa od energii wyprodukowanej w czasie trwania pioruna, to zależy od tego jaki jest rzeczywisty czas trwania pioruna. Mam nadzieję, że nie pomyliłem nic w tych wyliczeniach. Jakby co, to proszę mnie poprawić.
 10. Akurat to co najważniejsze napisałeś w nawiasie. Może przestań pisać z pamięci, skoro masz z nią problem. Cieszę się też, że wiesz, że istnieje coś takiego jak Wikipedia. Może więc warto, abyś sam tam zajrzał od czasu do czasu (ja z niej korzystam). Może wiki nie jest wyrocznią, ale zapewniam cię, że znajdziesz tam więcej rzetelnych informacji, niż w swojej pamięci. Ja cały czas staram się być grzeczny, ale sam tego nie ułatwiasz. Światowa produkcja energii elektrycznej to ok. 26 PWh (dane z 2018r.). Energia jednego pioruna to ok. 140 kWh. Zakładając nawet, że być może zdarzają się pioruny 10 razy potężniejsze, to otrzymasz wynik 1,4 MWh. Pomyliłeś się więc "zaledwie" o ok. 10 rzędów wielkości.
×
×
 • Create New...