Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Sławko

Użytkownicy
 • Zawartość

  394
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  14

Ostatnia wygrana Sławko w dniu 10 listopada 2018

Użytkownicy przyznają Sławko punkty reputacji!

Reputacja

25 Dobra

O Sławko

 • Tytuł
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Sławko

  Odkryto nieznaną dotychczas podstawową stałą Słońca

  Proszę, nie kompromituj się. To jest portal popularnonaukowy, a nie popularnonawiedzony. Chyba że to miał być żarcik.
 2. Sławko

  Życie na Ziemi istnienie dzięki zderzeniu dwóch planet?

  Nie sądzę, aby Thea uformowała się na podobnej orbicie co Ziemia. Musiałaby krążyć po przeciwnej stronie Słońca, a wtedy nie doszłoby do zderzenia. Sądzę, że Thea została zepchnięta może nawet z pasa Kuipera. Możliwe, że pochodzenie Thea, było podobne do pochodzenia księżyca Jowisza Io. Kiedyś to pewnie zbadamy. Szkoda, że nas już raczej nie będzie. Ale takie życie.
 3. Sławko

  Reklama przenosi się w kosmos?

  Kolejne śmieci w kosmosie. Teraz nie będą już nękać tylko astronautów, ale także wszystkich na Ziemi. Masakra. Czy tubylcy z plemion odległych od cywilizacji uznają te znaki za nowe bóstwo? Czy będą wiedzieć, że to nowa "sztuczka" obcych?
 4. Sławko

  Komercyjna fuzja jądrowa już za 10-15 lat?

  Bardzo podobny tytuł artykułu już widziałem jakieś 30 lat temu, chyba w Młodym Techniku. Czy za następne 30 lat zobaczę po raz trzeci taki tytuł?
 5. Ale takich leków jest całe mnóstwo, których NIE WOLNO podawać z innymi lekami, bo grozi to nawet śmiercią (zależy jeszcze od dawek, rzecz jasna). Lekarze mogą się wypowiedzieć i aptekarze, bo zapewne uczą ich, takich przypadków. Niestety nie wszyscy lekarze się uczą i co więcej nie wszyscy lekarze sprawdzają, jakie pacjent bierze leki. A potem dzieją się takie rzeczy, których sam byłem kiedyś świadkiem w aptece. Kobieta podała farmaceutce recepty, a ta po chwili zapytała, czy to ma być dla tej samej osoby? Po potwierdzeniu odpowiedziała, że w takim razie ona nie może sprzedać tych leków, bo łączenie tych leków zagraża jej życiu (dokładnego uzasadnienia nie pamiętam) i wysłała pacjentkę z powrotem do lekarza. Pacjentka dostała od dwóch różnych lekarzy leki, których nie wolno łączyć. Całe szczęście, że miała te recepty razem i że farmaceutka wiedziała o zagrożeniu. Nagminnie zdarza się też, że różni lekarze przepisują ten sam lek, z tym samym składnikiem, pod inną nazwą. Efekt jest taki, że ludzie przedawkowują leki. Trzeba czytać skład i myśleć, co się bierze.
 6. Czy to jest takie kosztowne, to bym polemizował. Sekta zwana kościołem katolickim, tylko w Polsce w ciągu 20 ostatnich lat otrzymała łączna kasę z budżetu kraju, za którą można by było wybudować 10(!) takich LHC. Na co te pieniądze poszły? W mojej ocenie anihilowały, bo pożytku z nich żadnego nie ma, co najwyżej ogromne szkody. A potem słyszę jakie to LHC kosztowne i że Polski nie byłoby stać na wybudowanie czegoś takiego. No pewnie, że nie stać, skoro mamy takiego złodzieja jak KK w kraju.
 7. To o czym mówicie, to nie jest zarabianie, tylko oszustwo finansowe metodą "na bożka". Wzorowanie się na tym chyba nie przystoi ludziom moralnym i uczciwym. A swoją drogą zastanawiałem się kiedyś, dlaczego tyle ludzi daje się tak perfidnie oszukiwać przez setki lat (a właściwie to tysiące już lat). Doszedłem do wniosku, że spowodowane jest to kilkoma czynnikami, które ci oszuści świetnie wykorzystują, w skrócie przytoczę: efekt skali - skoro tyle ludzi "wierzy" to coś "musi w tym być" (tyle ludzi nie może się mylić), efekt pokoleniowy - kolejne pokolenia same wzajemnie się uczą, ale również indoktrynują w "wierze" (ojciec ma zawsze rację), efekt uczenia/zapamiętywania - często powtarzane frazy powiększają wagi w synapsach neuronów (często powtarzane kłamstwo staje się prawdą), efekt troski - lubimy mieć poczucie bezpieczeństwa, wiedzieć, że ktoś nad nami czuwa i się nami opiekuje (bo sami mamy z tym problemy), efekt zakupowy - oczekujemy, że jeśli za coś zapłacimy, to dostaniemy lepszy produkt, usługę, załatwimy zadośćuczynienie, odkupimy grzechy itp. (płacisz, masz), efekt obietnicy - jeśli ktoś nam obiecuje coś miłego, to jesteśmy skłonni mu wierzyć (och jakiś ty wspaniały i dobry). Zastanawiam się jak można byłoby wykorzystać te właściwości ludzi, do tego aby ci zamiast poświęcać czas na bezsensowne modlitwy, zaczęli działać na rzecz samodoskonalenia w nauce i technice oraz na rzecz racjonalnej pomocy innym. Czyli po prostu jak wyrwać ludzi z sekt religijnych. Przekierowanie ich do innej sekty (np. walki z Galaktyką Andromedy, albo makaronowego potwora) nie ma sensu. To jest tylko przerzucenie zwrotnicy z jednego otępienia w inne, a mnie by chodziło raczej o to, aby ci ludzie zaczęli kierować się rozumem powiększając swój intelekt, wiedzę i świadomość. Żeby przestali karmić oszustów, aby przestali być głupimi, bezmyślnymi "owcami do strzyżenia", a swój potencjał wykorzystali do rozwoju własnego i otoczenia.
 8. Sławko

  Próba przemytu ptaków w wałkach do włosów

  "Przez wzgląd na ptasią grypę zostały ponoć poddane kwarantannie i uśpione." No to "pięknie". Te co przeżyły wyrwane z rąk jednego oprawcy trafiły do drugich katów. Nie wiem, który gorszy. Szkoda słów.
 9. Sławko

  Złośliwa aplikacja na Androida okrada użytkowników PayPala

  Jakim trzeba być głupcem, żeby instalować aplikacje do Androida spoza Google Play? Przecież jeśli aplikacja jest dobra, to twórca nie ma żadnych przeszkód, żeby ją tam umieścić. A skoro nie umieszcza, to jest niemal pewne, że coś w niej "zaszył". Nawet aplikacje w Google Play okazują się czasami trojanami, a co dopiero te spoza.
 10. Sławko

  Dziurawy system przeciwatomowy

  "winni niedociągnięć są ich przełożeni, którzy – mimo złożonych wniosków – nie przyznali pieniędzy na odpowiedni sprzęt i oprogramowanie." I to jest to, z czym i ja najczęściej się spotykam. Bo przełożeni często nie mają pojęcia o informatyce, lekceważą wnioski i wydaje im się, że informatycy wymyślają niepotrzebne wydatki. A jak przychodzi co do czego, to konsekwencje nie ponoszą oni, tylko informatycy.
 11. Sławko

  Microsoft załatał 39 dziur

  No to jeszcze zostało jakieś '586' dziur do załatania i może ten system da się wreszcie w miarę bezpiecznie używać
 12. Sławko

  USGS odkryła największe złoże ropy i gazu w swojej historii

  No to Ziemia ma przerąbane, a my razem z nią.
 13. Sławko

  Recykling dla dobra goryli

  Nie mogę patrzeć na ten "Rycykling" w tytule.
 14. Sławko

  Stopili złoto w temperaturze pokojowej

  "Modelowanie komputerowe wykazało, że do stopienia złota nie doszło wskutek wzrostu temperatury, a w wyniku oddziaływania niedoskonałego pola elektrycznego, które wzbudziło atomy." Pole, które wzbudziło atomy. Czyli te atomy dostały jakąś porcję energii. To co to za energia, jeśli nie związana ze wzrostem temperatury? Skoro doszło do przemieszczenia się atomów i zerwania wiązań z sąsiadami, to przecież same z siebie się nie rozlazły, tylko musiało dojść do zwiększenia drgań tych wzbudzonych atomów, czyli do wzrostu ich temperatury.
 15. Sławko

  Władze stanu Goa promują rolnictwo kosmiczne

  Ludzkość chyba jednak nie jest jeszcze gotowa na to, by nazywać się "Homo sapiens".
×