Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Jajcenty

Użytkownicy
 • Zawartość

  3484
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  78

Ostatnia wygrana Jajcenty w dniu 29 sierpnia

Użytkownicy przyznają Jajcenty punkty reputacji!

Reputacja

175 Wyśmienita

2 obserwujących

O Jajcenty

 • Tytuł
  padawan młody

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

15380 wyświetleń profilu
 1. Jajcenty

  Amerykanie będą mogli jeździć autonomicznymi taksówkami

  Tak, to właśnie ta najbardziej kreatywna część społeczeństwa zostanie beneficjentem BDP. Ferdynand Kiepski wreszcie zajmie się pracą do której ma kwalifikacje. Wszyscy na tym skorzystamy, zwłaszcza w połączeniu z prawem do głosowania. Mając to na uwadze, Finlandia zmodyfikowała swoje podejście i ten dochód podstawowy stracił początek: "bezwarunkowy". Obawiam się, że zamiast BDP równie dobrze moglibyśmy dawać darmową flaszkę wódki dziennie i degradacja będzie postępowała z taką samą szybkością. Przypominam, że BDP jest realizowany w ZOO i drapieżniki od tego chorują. BDP = Bardzo Destrukcyjny Pomysł.
 2. Jajcenty

  Przeciwcukrzycowa głodówka

  Pięć posiłków dziennie to mit. Chyba że bierzesz leki na obniżenie cukru - wtedy konieczność. Śniadanie najważniejszym posiłkiem dnia to reklama (płatków), która przeniknęła do świadomości jako "fakt naukowy". Przyglądnij się wzorcom typu Intermitient fasting, Time restricted feeding, 5:2, 16:8, 20/4 czy OMAD. Dla ludka z syndromem metabolicznym idealne imho. Aha, nawet wielcy głodówek, Low Carb i diet kegoenicznych, ostrzegają że metabolizm zwalnia przy głodówkach dłuższych niż 24 godziny. Uszkodzenie jest nieodwracalne jak pokazuje przykład ludzi intensywnie się odchudzających w ramach programu bigest looser. Długie głódówki mogą też uszkadzać kosmki jelitowe - także tego, głodować też trza z umiarem No i warto się zapoznać z gościem: Angus Barbieri - 382 dni postu, czyli 382 dni na diecie ketogenicznej. Często pojawia się jak dowód nieszkodliwości głodówek i argument za LCHF Nie przesadzałbym z tą zbędnością leków Łatwo podpaść pod oszołomostwo i wstecznictwo. Badań nad głodówkami jest znacznie więcej. Kraje rozwinięte rozpaczliwie poszukuja rozwiązania problemu cukrzycy II - nie jesteśmy ewolucyjnie przygotowani na taki dobrobyt i mamy coś w rodzaju pandemii.
 3. Jajcenty

  Napęd Alcubierra kontra statek kosmczny bezmasowy....

  W sensie inflację? Nie chcemy wydłużać, chcemy skracać, zatem antyinflację. Myślę że dla wywołania deflacji będzie potrzebna energia z anihilacji wszechświatów
 4. Jajcenty

  Naukowiec zawieszony w CERN za... niewłaściwe poglądy

  Że są inne każdy widzi Ale akurat w tym przypadku decydują inne czynniki. Jako wychowanek dużego miasta posługuję się jedynie punktami orientacyjnymi w określaniu kierunku a także komunikacją miejską: jedź siódemką i wysiądź przy pedecie, to na pętli 3, itd. Od paru lat mieszkam w nowym mieście i na pytania o kierunki dostaję właśnie takie odpowiedzi. Co gorsza często tych punktów już nie ma, znikneły 50 lat temu, ale pamięci zbiorczej są i funkcjąnują. Coś jak Hala Ludowa we Wrocławiu. z tym że ona jeszcze stoi ... Kiedy w Suwałkach na pytanie o ulicę dostałem odpowiedź "to będzie gdzieś na północ" doznałem szoku kulturowego. Spodziewałem się raczej: prosto, w w lewo, za szpitalem druga w prawo... Jako pasażer nie zapamiętuję trasy, w roli kierowcy wystarcza jeden przejazd. Myślę że powinnśmy się skupić na tym, że jeśli prawdą są różnice w odchyleniu, to 100 najgłupszych osobników to będą mężczyźni. Ciekawe czy ta zasada dotyczy innych cech dymorfizmu: wzrost, siła.
 5. Jajcenty

  Napęd Alcubierra kontra statek kosmczny bezmasowy....

  Z przestrzenią to można robić różne sztuki. Mamy precedens w postaci inflacji. Wystarczy lokalnie odwracać robić deflację Niestety, strasznie trudno dowodzić, że coś nie istnieje jeśli główną tego własnością, jest że nie daje się obserwować.
 6. No tak, dzięki za link do wiki, najciemniej pod latarnią. Wąskim gardłem może być transporter-4 jeśli używa różnicy stężeń jako napędu. Gdyby zawodził receptor to mielibyśmy chyba coś podobnego do cukrzycy I. Gdyby to tłuszcz był winien to komórki pękałyby od glikogenu i pirogronianu.... Takie tam spojrzenie z góry, bez wnikania w szczegóły bo tam diabeł tylko czeka, żeby zburzyć taką piękną teorię
 7. Ale wtedy stężenie insuliny nie miałoby znaczenia lub miało niewielkie znaczenie. Tymczasem organizm broni się przez lata podnosząc stężenie. Dlatego ciągle mam problem ze zrozumieniem tego w kategoriach kinetyki chemicznej.
 8. Jajcenty

  Naukowiec zawieszony w CERN za... niewłaściwe poglądy

  Powodowanie dysonansów poznawczych nigdy nie było bezpieczną zabawą. Sam tytuł tego zdarzenia: Workshop on High Energy Theory and Gender jest tak absurdalny, że nie wiem skąd założenie, że oni tam po naukę przyszli. Ostatnio, przy okazji afery w jądrze Linuksa, dowiedziałem się, że jestem cis white male POS - świat zmierza ku przepaści. Zaczynam być pewien że jest widzimy zmierzch zachodniej cywilizacji.
 9. Aha! Czyli jednak LCHF! Ciekawe, że do tej pory nie znalazłem jakiegoś rozsądnego biochemicznego wyjaśnienia insulinooporności. Prowege, HCLF gurus mówią mi jak dziecku, że glukoza nie może się dostać do komórki bo już tłuszcz tam jest. HF and ketogurus mówią mi jak dziecku, że glukoza nie może się dostać do komórki bo juz glukoza tam jest - to bardziej do mnie przemawia, bo jest zgodne z kinetyką transportu - transport jest proporcjonalny do różnicy stężeń (potencjałów). Nie wiem czy przenoszenie przez granicę komórki podlega zwykłym prawom inżynierii chemicznej, ale dlaczego nie? W końcu chodzi o wyrównanie potencjałów, insulina tylko obniża barierę. Zatem imho, to nadmiar glukozy jest problemem. Żegnaj rosole, witaj golonko
 10. Jajcenty

  Elon Musk zmuszony do ustąpienia z zarządu Tesli i zapłacenia grzywny

  I to jest niezrozumiałe. Taki gość chyba zdaje sobie sprawię z konsekwencji? Zatem, w mojej opinii, zrobił to świadomie, specjalnie, celowo, ze skalkulowanym ryzykiem. Dla mnie oznacza, to, że na tym zarobił lub jeszcze zarobi. Alternatywa: Musk jest głupi jest, dla mnie, znacznie mniej prawdopodobna.
 11. Jajcenty

  Inter-Planetary-File-System

  Skala inwigilacji inteligencji reklam jest większa - skleroza, nie wiem czy to już linkowałem: Google słucha wszystkiego
 12. Jajcenty

  Polski naukowiec protestuje przeciwko próbie opatentowania jego algorytmu

  I znowu te dżentelmeńskie umowy, na które cierpi nasza Konstytucja. A co jeśli nie? A co jeśli liczba użędników będzie niemała? A co jeśli nie zapewni? W naszej brakuje zapisów: podpis, weto, TK, wszystko w ciągu 2 tygodni. Jeśli nic z tego nie nastąpi, prezydenta uznaje się za martwego i następuje sukcesja. Dopisane do każdego punktu w którym nakłada się obowiązki.
 13. Jajcenty

  Haj po ukąszeniach jadowitych węży w język

  To jakiś rodzaj przystosowania? W razie by co niedoszła ofiara wraca po więcej?
 14. Jajcenty

  Polski naukowiec protestuje przeciwko próbie opatentowania jego algorytmu

  A napisałeś, że jesteś praktykiem... Patenty chronią inwestycje. Bez nich nie będzie inwestycji lub będzie ich bardzo mało. W medycynie skończy się na wyścigu reklamowym czyja aspiryna ma lepszą inteligentną nanoformułę opóźnionego uwalniania. Jedyne co zostanie to finansowanie badań z budżetu - tego chyba nie chcemy? Po drugie, nie ma nic złego w interesach firm. Bogate to firmy to bogaty obywatel. W moim interesie jest by mój pracodawca robił interesy, najlepiej dobre, a nie "zabezpieczał podstawowe potrzeby socjalne pracującego ludu miast i wsi" - taką oficjalną misję miał mój pierwszy pracodawca. Robił koks w tym celu Zatem, patenty zasadniczo służą ludzkości, choć zgadzam się, że ostatnio dochodzi do nadużywania tego przywileju by zasadniczo bezkosztowo ssać kasę od innych. Dlatego okres ochrony powinien być krótki, a ewentualne przedłużenie uzyskiwane tylko po udowodnieniu przed sądem, że jeszcze się nakłady nie zwróciły.
 15. Ja też nie, ale o z tego? Mówimy o mieczach z utwardzanej powierzchni gwiazdy neutronowej - temat taki trochę s-f? I nie chodzi o plazmę, o coś wręcz przeciwnego o uporządkowane łańcuchy kwarków. Jak patrzę na to, jakie ograniczenia nakładamy na układy kwarkowe, to nie mogę się oprzeć skojarzeniom chemią z XiX i prawami typu prawo stosunków wielokrotnych, czy prawo stałości składu. I tak obie myślę, że chromodynamika jest tam gdzie chemia była w 1800 roku ;P
×