Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Jajcenty

Users
 • Content Count

  3956
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  97

Jajcenty last won the day on December 11 2019

Jajcenty had the most liked content!

Community Reputation

216 Outstanding

1 Follower

About Jajcenty

 • Rank
  padawan młody

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

17190 profile views
 1. Howgh! Tylko lenistwo powstrzymuje H.S. przed całkowitą dewastacją otoczenia. W mojej ocenie zautomatyzowaliśmy proces rujnowania środowiska i już nie musimy się wysilać, żeby rąbać las szybciej niż odrasta. Sam się wycina.
 2. Chyba nie, o ile mnie pamięć nie myli, L. Lederman w "Boska cząstka" twierdzi, że LHC powstał w Europie, bo kongres odmówił finansowania powstania takiej maszyny w USA. Widać pozazdrościli sławy, ale i tak dali tylko połowę budżetu LHC. Słowem: cieniasy i kutwy.
 3. Nie.. chyba dopiero nadchodzi. Moim seniorom dziesięć lat temu było dokładnie obojętne czego będą używać. Po rocznej przygodzie z linuksem zainstalowałem im w końcu windowsa bo: a) wszystkie gazety dostarczały plyty CD z oprogramowaniem pod W. i był straszny płacz, że nie da się słownika JP zainstalować. Tłumaczenie że słowniki są w sieci nie były wystarczające. b) wszystkie kursy w klubach seniora dotyczyły W. Żal było patrzeć, na smutek seniorów że inni to mają te wordy i excele, a oni tego smutnego openoffice'a, mimo że na ich potrzeby dowolny kalkusz był bardziej niż wystarczający. Pytanie jest ogólne: Czy prosty użytkownik Linuksa poradzi sobie bez wsparcia osoby rozumiejącej różnicę między partycją a Patrycją. Weźcie pod uwagę, że większość ludzi ma nawet problem z angielskim, a co dopiero z ITenglishem BTW, nigdy nie bawiłem się certyfikatami, ostatnio polecono mi zainstalować takowe. Musiałem to zrobić do IIS i nginksa - przeżyłem horror, który kolejny raz uświadomił mi co przechodzą ludzie, których nie obchodzą bebechy systemów i którzy chcą tego używać jak najprościej: włączyć, pgrać, wyłączyć. btw2. jak w moim ubuntu 16.0.4.LTS wysiada dźwięk, to go ..... restartuję! Wiem, jestem lamer i noob ale nie mam czasu na pierdoły, bo alsa restart nie pomaga. Tyle w temacie bycia linuks masta.
 4. Tak! Zdecydowanie bardziej od pieniędzy przemówi upokorzenie Obowiązek upublicznienia i odpracowania społecznie. Jak delikwent spędzi 10 weekendów na chodzeniu i sprzątaniu, to lasy będą czystsze, a i może polubi ruch i spacery i doceni czysty las. Problemem jest egzekwowanie i eskalacja: a co jeśli nie wykonuje postanowień sądu? Do więzienia? Drogo... lepiej zastrzelić. Pręgierz wydaje się najlepszym rozwiązaniem.
 5. Aż ktoś opacznie zrozumie te siatki i torby i Cię o...krzyczy za wyrzucanie śmieci do lasu.
 6. Tak, widziałem, problem tylko jest w tym, że pojedynczy trial jest bezwartościowy nawet jeśli jest robust, randomised, double blind, etc... Domeną metanalizy jest selekcja pojedyńczych badań do analizy. Kryteriami doboru są zwykle: robust, randomized, etc. Wolałbym zobaczyć kontrmetanalizę - wtedy mielibyśmy podstawy do spekulacji.
 7. Jeśli negujesz metaanalizy jako narzędzie rozstrzygania sporów, to nie mam jak Cię przekonać, ja tam zwiększam dawkę kawy, bo bardziej mi smakuje od dolomitu.
 8. Plany NASA na 2020 plus trochę patetycznej muzyki. Mocno zdumiał mnie ten helikopter: https://youtu.be/mB1nAzriqRQ?t=79 Zakładam, że skoro NASA, to chyba realne w sensie fizycznym? Wiem, że przyspieszenie Marsa to tylko 0,3g ale tam chyba mało atmosfery jest? 600 hPa odpowiada mniej więcej 35 km - z wiki. Z szacunków wychodzi mi, że musimy mieć coś co na Ziemi umie latać na wysokości 8-10 km?
 9. Hm, spora część typu II chodzi niezdiagnozowana i bezobjawowa. Tymczasem według niektórych doniesień, nie to że nie szkodzi, ale wręcz pomaga. CHyba starczy tego bro-science i czas znaleźć jakieś metaanalizy. edit: o np. coś takiego: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29167102 albo https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24150256
 10. Jak zatem wyjaśniasz obserwowaną ujemną korelację między średnim i wysokim spożyciem kawy a cukrzycą II? Nie zgadza mi sie...
 11. O tym, że zamykanie EJ zwiększa emisję CO2 wiadomo od dłuższego już czasu, Nie wiem czy to obserwujemy w tej chwili to bezwładność czy głupota. W każdym razie słychać hihot
 12. Z okazji Świąt daruję Ci minus, choć należy się jak mało który. Tak subtelna manipulacja na KW? Aleś se wybrał miejsce.
 13. To prawda, jednak jak na razie to Kosmos z nami wygrywa. Załogowo to latamy tak nie za daleko Umiejętność ucieczki z naszego czy kolonizacji innych układów wymaga jeszcze dopracowania.
 14. Zapewne chodzi o to, że proces uczenia jako trudny i żmudny przerzucamy na SN, a one wykrywają i ustawiają nieistniejące korelacje. Upraszczam tu sieć do zbioru korelacji y=ax+b. Robię trochę w detekcji obiektów i w zaszumionym wideo problemem jest duża liczba fałszywych rozpoznań. Jedyne nad czym panuję to liczba rozpoznawanych kategorii. Jak dorzucę do zestawu uczącego kilka przykładów "niedosmoka w ilości 0.7", to zacznie go wykrywać. Z człowiek mamy tylko taką różnicę, że sam wytwarza kategorie. Polecam pigeon superstition experiment np. https://youtu.be/8uPmeWiFTIw
×
×
 • Create New...