Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Jajcenty

Users
 • Content Count

  3914
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  94

Jajcenty last won the day on October 9

Jajcenty had the most liked content!

Community Reputation

207 Outstanding

1 Follower

About Jajcenty

 • Rank
  padawan młody

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

16933 profile views
 1. Jakoś nie widzę, moją wersję spełniają (pozostaje paradoks) nawet kobiety o ile się golą
 2. Dość słynna https://pl.wikipedia.org/wiki/Antynomia_Russella
 3. Zgadza się, to może być ktokolwiek, nawet sam Russell, Ale możemy uszczelnić stwierdzenie zamieniając 'tylko' na 'wszystkich. Zatem: W pewnym mieście fryzjer goli wszystkich tych, którzy nie golą się sami. Kto goli fryzjera? (Russell)
 4. Nikt. Fryzjer jest brodatym hipsterem i wszystko się zgadza, na mocy paradoksu cyrulika doznaje paraliżu przy każdej próbie golenia kogoś kto goli się sam. Zatem nie może się sam ogolić. Ja tam nie widzę sprzeczności
 5. Zakładasz, że całe zasoby zostały wyczerpane i nie mieli skąd dobrać i przeszkolić te *20% bo wszyscy młodzi anglicy już walczyli w okopach po drugiej stronie kanału... a nie czekaj... Acha, no i wiki twierdzi, że to było 5% : W bitwie o Anglię najpierw w składzie, a potem u boku RAF-u walczyły 4 polskie dywizjony: 2 bombowe (300 i 301), 2 myśliwskie (302 i 303) oraz 81 polskich pilotów w dywizjonach brytyjskich, w sumie 145 polskich pilotów (poległo 28 nie licząc Josefa Františka), co stanowiło 5% ogółu pilotów RAF biorących udział w bitwie. Polacy zgłosili zestrzelenie około 170 i uszkodzenie 36 samolotów niemieckich, co stanowić miało około 12%[potrzebny przypis]. Dywizjon 303 był najlepszą jednostką lotniczą, biorącą udział w bitwie o Anglię – zgłosił zestrzelenie 126 maszyn Luftwaffe[20]. Niewątpliwym jest, że wynik zestrzeleń Dywizjonów 302 oraz 303 w tym i pilotów służących w jednostkach brytyjskich jest znacznie zawyżony[21]. Według polskiego historyka Jacka Kutznera 303. Dywizjon Myśliwski zestrzelił 50–52 samoloty[22], według wielu innych zachodnich historyków 50–58. Mimo to, 303. Dywizjon pozostaje nadal jednym z najlepszych dywizjonów biorących udział w bitwie o Anglię.
 6. Moja pierwsza myśl, to "lokalna społeczność, zapewne polonia". Polski udział w obronie Angli jest chyba dość mocno przeceniany u nas. W każdym razie, nie jesteśmy doceniani przez angoli tak jakbyśmy tego chcieli. Być może oni mają takie pojęcie o nas, jak my o francuskim ruchu oporu - jedyne co przychodzi na myśl to Allo,Allo
 7. No nie bardzo. Na KW było. Poziom testosteronu rośnie jesienią. Sezonem na miłość jest jesień, nie wiosna. http://dspace.uni.lodz.pl:8080/xmlui/bitstream/handle/11089/26379/2018-10 Sezonowość małżeństw i urodzeń.pdf?sequence=1&isAllowed=y
 8. Oczywiście tak. Położenie równowagi przesuwa się zgodnie z warunkami. Pytanie czy nowe położenie równowagi to kociołek z wrzątkiem czy kulka lodu.
 9. Litr wody cz.d.a. kosztuje $3/dm3, a tu pewnie trzeba odczynników spektralnie czystych. Drogo jest. Nie ma funduszy, a w garażu zlewką i alembikiem niewiele się da, zresztą alembik jest chwilowo zajęty.
 10. Ale może dysk w chmurze będzie tańszy. Obecnie g. drive 200 GB / rok kosztuje więcej niż 240 GB SSD. Od lat nie mogę znaleźć ekonomicznego uzasadnienia migracji do chmury.
 11. Ano. Mosz Recht. Nie wiem dlaczego Twój post został skategoryzowany jako polityczny i percepcja mi się wyłączyła - jestem zbyt wrażliwy by na KW czytać komentarze polityczne.
 12. Uważałem się za makiawelicznego mastera of all evil, ale widzę że do pięt Ci nie dorastam. Do łba by mi nie przyszło, że ta żonglerka 1 tonowym kamykiem, to pijar w czystej postaci
 13. Gdyby to była nagroda państwowa mógłbym się zgodzić, ale że to "The Breakthrough Prize in Mathematics is an annual award of the Breakthrough Prize series announced in 2013. It is funded by Yuri Milner[1] and Mark Zuckerberg and others.[2] ", to niech se kapituła robi, na co sponsorzy pozwalają. Ich prawo nagradzać co im się podoba.
×
×
 • Create New...