Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Jajcenty

Users
 • Content Count

  4204
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  109

Jajcenty last won the day on September 13

Jajcenty had the most liked content!

Community Reputation

250 Outstanding

1 Follower

About Jajcenty

 • Rank
  padawan młody

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

18911 profile views
 1. Otóż to! Celowana reklama nie jest niczym złym, jak długo pozwalamy na reklamę w ogóle. W tym sensie lepiej dostawać spersonalizowaną reklamę, niż oglądać Polsat. Jeśli AI wyliczy, że potrzebuję śliwek zanim ja sam poczuję palącą chęć na śliwki - w porządku - postrzegam to jako rodzaj symbiozy. To dopamina jest problemem. Facebook, youtube instagram, etc manipulują ośrodkiem nagrody - to jest, imho, ich największe zagrożenie i jednocześnie główny powód ich popularności. Taka elektroniczna kokaina. Kokainę zdelegalizowaliśmy, więc następnym logicznym krokiem jest penalizacja posiadania FB
 2. Zawsze zastanawia mnie jaki ma to wpływ na gospodarkę. 28 miliardów to nie jest jakoś dużo, ale zasadniczo są to pieniądze na 'rozkurz'. Jakaś grupa przedsiębiorstw będzie miała sporo łatwej kasy będzie zatrudniać, zamawiać, generalnie obracać. Troszkę bytów się na tym utuczy. Może jest możliwa jakaś forma ekonomicznego perpetuum mobile?. Na pewno jest to możliwe w biurokracji - mianujemy jednego urzędnika a on się dalej mnoży sam. Ale to pasożyt rosnący kosztem otoczenia.
 3. Będzie podnosić, ale to zjawisko będzie pożądane, bo w tym tempie, kosmiczne górnictwo będziemy mieli na koniec naszego interglacjału.
 4. To jest kwestia wydatku energetycznego. Piankę i blachę falistą do budowy stacji kosmicznych trzeba wywieźć z Ziemi. Może robocik potrafiący przytargać parę ton cementu albo rudy żelaza z pasa planetoid będzie efektywniejszy bo tu powinny się sprawdzić silniki jonowe. Synteza poliuretanów w warunkach kosmicznych będzie pewnym wyzwaniem, więc zapewne pianki będą drogie . Generalnie brak grawitacji może psuć niektóre procesy wymiany masy. Czy ktoś wie ile trwa samoistne wymieszanie herbaty na ISS?
 5. c# Uzywając DataSet/DataTable powinno się dać emulować w miarę generycznie. Masz też entityframewrok i parę innych maperów, reflection, anonymous objects, no i wreszcie ViewBag! To powinno wystarczyć by zjepsuć każdy program. Przecież to samo zuo BTW a wiedziałeś że w Pythonie można do instancji dodać lub usunąć atrybut? Jakie pole do robienia psikusów kolegom.
 6. O to na pewno! A to na pewno nie. Pomyśl o chirurgach. Ich maski są o wiele bardziej szczelne i zatrzymują do stu! procent tlenu. Mimo to chirurdzy potrafią operować wiele godzin bez widocznych oznak hipoksji. Według mnie mamy do czynienia ze spiskiem, okazuje się że tlen nie jest potrzebny do oddychania! Po prostu nie ma co z nim robić i w chemitrailsach pozbywają się tlenu jako uciążliwego produktu ubocznego powstającego w procesach propagandowej indoktrynacji. Czy jakoś tak.
 7. Tablica wskaźników do tablic znaków. Jeśli miałbym wskazać istotną różnicę do powiedziałbym że tablice są ciągłe w pamięci, podczas gdy wskaźniki mogą i wskazywać obszary nieciągłe. Zatem tab[][] ciągłe, **tab nieciągłe. Kapitan, 3 to porucznik, 2 podporucznik. Ale trochę zależy od ozdobników: z lamówką to zaledwie chorąży To była lekka ironia . Od tego zaczęliśmy. Napisałem, że kiedy widzę napis *** to wiem że odpłynąłem. Kilka razy zdarzyło mi napisać coś tak straszliwie generycznego, ale niestety kod przepadł... i dobrze C to nie jest język do zastosowań biznesowych
 8. większość moich programów zaczynała się int main( int argc, char** argv) {...} Na pewno da się znaleźć zastosowanie i dla trzeciej gwiazdki Nie pamiętam już tylko czy przy inkrementacji wskaźnika kompilator umiał uwzględnić rozmiar własnych typów (struct czy union) czy trzeba było dodawać sizeof(). Czuję się usprawiedliwiony pisałem w tym w latach 90 ubiegłego stulecia
 9. Można, ale nie trzeba. Na tym polega piękno wskaźników i C w sczególności. Klasyczny przykład: while (*s++ = *t++); //z wiki Dlatego wskaźnik traktuję jak tablice
 10. mam wystarczająco dużo problemów, żeby zrozumieć swój własny kod Jak widzę zapis typu int *** to wiem, że popłynąłem. choć właściwie, tablica tablic - dlaczego nie? Chyba powinieneś być wredny w mniej zawoalowany sposób. Moja lista aktualnych wrogów jest pusta. Więc mówisz, że powinieneś na niej być? Strzelałeś mi ze stanika, a ja tego nie zauważyłem? Hm..
 11. A mnie i owszem, dziwi. Pisałem w COBOLu przez ponad 18 lat i w mojej opinii lubienie tego zakrawa na syndrom sztokholmski. Ale trzeba przyznać, że miał ładne struktury danych, choć przy niskich poziomach trzeba było uważać, bo kompilator lubił coś dosunąć do granicy słowa dorzucając w strukturę parę gap bajtów.
 12. Stallman jedzie Ci przylać za herezję. GNU to cały system i dziecię Stallmana, Linux to tylko jądro. GNU miało być na mikrojądrze, ale Linux był nieco szybciej więc go użyto. W efekcie rozwój mikrojądra znacznie zwolnił. Nie wiem czy i kiedy Stallman porzucił ideę budowania mikrojądra, ale faktycznie niewiele się słyszy już o tym pomyśle.
 13. No to można użyć klasycznych palników na ciekłą parafinę do grzania, klarowanie to chyba zwykły rozdzielacz da radę , a walcarki napędzamy kieratem lub kołem wodnym. P.s. dawniej parafinę przerabiało się na kwasy tłuszczowe i mydło w barbarzyńskim procesie utleniania tlenem z powietrza. Dziś chyba już nie potrzebujemy tyle mydła.
 14. A jak ma być? Przecież to praktycznie asembler jest. Przy okazji: C bardzo awansował przez lata, na polskiej wiki napisali, że to język wysokiego poziomu, a przecież mam w pamięci obraz strony https://archive.org/details/TheCProgrammingLanguageFirstEdition/page/n8/mode/2up
×
×
 • Create New...