Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Jajcenty

Users
 • Content Count

  3691
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  88

Jajcenty last won the day on April 7

Jajcenty had the most liked content!

Community Reputation

195 Outstanding

2 Followers

About Jajcenty

 • Rank
  padawan młody

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

16047 profile views
 1. @ex nihilo Kurna, jakbym o sobie czytał. I o większości facetów których znam, Z tą różnicą, że ja aktywnie nie lubię świąt. Zapewne z lenistwa i dlatego, że rujnują zwykłą codzienną procedurę. Rozpoznawanie emocji i podtekstów społecznych, jak to facet mam nierozwinięte, żona często zwraca się do mnie per kowadło, że niby mam wrażliwość kowadła. W sumie nie wiem o co jej chodzi IMHO jesteś normalnym facetem, jedynie miałeś szczęście pozostać niezależnym (wolny zawód?) i nie musiałeś się nauczyć udawać, że rozumiesz innych.
 2. Jajcenty

  Popychając tkwiącą w gardle ość, połknęła łyżeczkę

  Szkoda! wstaw sobie: <gif z przejętymi kobitami zasłaniającymi usta i facetem szeroko się uśmiechającym> Gość wymknął się Darwinowi, choć może jest sens w utrzymywaniu w puli genu wysokiej odporności na łyżeczkę w przełyku.
 3. Upieram się, że religie, kościoły, ideologie są jedynie środkami w realizacji podstawowej potrzeby H.S. : ustalenia swojej przynależności plemiennej i wyznaczenia linii podziału. Pamiętam czasy kiedy biliśmy się całkiem poważnie: stare bloki na nowe bloki, przenieśliśmy ten konflikt do szkoły i laliśmy się na przerwach aż miło. Nie będzie wiary, religii czy ideologii, to się coś wymyśli. Zauważ, że to zawsze jest MY vs ONI. Powód jest drugorzędny.
 4. Zupełnie się na tym nie znam, ale ostatnia rzecz o jaką bym Cię posądził, to upośledzenie. Nie będzie ulgowego traktowania, musisz się lepiej postarać .
 5. Jeszcze ze dwa takie doniesienia i będę miał zawała z wylewem. Ja akurat spełniam warunek dwóch godzin odstępu, ale sporo osób na TRF raczej nie. W dodatku twierdzą, że uwzględnili/odjęli inne czynniki ryzyka: Niezależnie od wszystkiego.... to naprawdę kompleksowe badanie
 6. Jakoś słabo Ci wierzę Mogę na imprezie tańczyć nago na stole przykrywając abażurem co wstydliwsze kawałki ciała - ten żart się nigdy nie starzeje i zawsze jest świetny - ale głupotę to niechętnie ujawniam.
 7. Dość kontrowersyjne stwierdzenie. Na pewno utrudnia wyjście poza schemat, bo dostarcza znanych rozwiązań. Co co egzaminów na farcie, to mnie zdziwiłeś. Ja miałem dokładnie odwrotnie, jak szedłem na egzamin pewny siebie to zawsze była to katastrofa. Co zgadza się z badaniami psychologicznymi - idiota nie wie że jest idiotą i nie da się przekonać, że jest inaczej, czego dowody mamy tu na KW w dużych ilościach Dobre przygotowanie uświadamia granice wiedzy i rozmiary niewiedzy I to z powodu tej drugiej trzęsiemy zadem w obawie przed ośmieszeniem. No to ma wielki walor rozrywkowy. Total recall coraz bliżej.
 8. No masz... Wychodzi że zabijam się na raty. Najpierw suplementy D,K, teraz to... Nauko! Jak żyć?!
 9. Nie wiem jak "in." ale spektroskopia nie zostawia wiele pola do interpretacji. To bardzo precyzyjne narzędzia analizy jakościowej. A jak byśmy polecieli, to pewnie nic byśmy nie zobaczyli bo to mgła tylko z daleka, z bliska to całkiem pusta pustka
 10. Jajcenty

  Po 60 latach rozwiązano równanie x3+y3+z3=33

  Python liczy na dowolnych długościach. Ja piszę głównie C# i tu wybór typu jest kluczowy, decimal to 29 cyfr - tu śmiesznie za mało. Trzeba się posiłkować BigInteger - niby bez granic ale nie jestem przekonany wolałbym jakie dwa decimale złączyć.
 11. Jajcenty

  Po 60 latach rozwiązano równanie x3+y3+z3=33

  oryginał: https://people.maths.bris.ac.uk/~maarb/papers/cubesv1.pdf "The total computation used approximately 23 core-years over one month of real time."
 12. Jajcenty

  Po 60 latach rozwiązano równanie x3+y3+z3=33

  Nieporozumienie. Pogo chce by przemiatać y od -1 do -x/2. A to nie to samo co funkcja jednej zmiennej. Jednakże jeśli założyć, rozwiązanie w postaci: x^3 + f(x)^3 + g(x)^3 = 42 to wogóle samograj. To chyba postulat Wilka - szybkie znalezienie przybliżenia i dokładne sprawdzenie otoczenia. Na f i g już nałożyliśmy pewne warunki f= (a-x)^3; g=(b-x)^3 To tylko luźne pomysły. Niestety nie ma czasu by je jakoś weryfikować
×