Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Jajcenty

Users
 • Content Count

  4494
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  116

Jajcenty last won the day on February 28

Jajcenty had the most liked content!

Community Reputation

273 Outstanding

1 Follower

About Jajcenty

 • Rank
  padawan młody

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

22427 profile views
 1. Ale, prawie na pewno, nie przez przypadek i nie dla parytetów. Sporo wcześniej zajmowała się biochemią 'kosmiczną', więc po spełnieniu kryteriów sprawnościowych nie było lepszych kandydatów
 2. No wiem, środek PRLu, punkty za pochodzenie - naturalnych sposób wyrównywania szans i zapobiegania dziedziczności wykształcenia. Z mojego punktu widzenia kryterium musi być znaczące: np. geny. Kwalifikowanie kogoś bo jest nauczycielką, to obelga.
 3. Skąd te miliony? w najlepszym razie 2 A H.S., to już w ogóle młode to i głupie: 0.2 mln.
 4. Ale taki dobór oznacza karanie innych i dyskryminację. Jeśli faworyzuję białego człowieka, to dyskryminuję inne ubarwienia. I to jest złe. W drugą stronę już nie? Nawet gdyby proces rekrutacyjny wyłonił dwie osoby o identycznej, co do joty, punktacji, to należy się rzut monetą, dogrywka na pięści, konkurs szydełkowania - cokolwiek!
 5. To znany fakt. Wielokrotnie powtarzano eksperyment Galtona (tak, tego od deski, kuzyna Darwina, ) https://pl.wikipedia.org/wiki/Mądrość_tłumu z niezmiennie dobrym skutkiem.
 6. Co za szczęśliwy zbieg okoliczności właśnie noszę ~9 giga pendrajwem bo rdp remmina nie umie w kopiowanie. Przy jednorazowych akcjach i dobrym łączu noszę przez chmurę. Google disk albo One Drive. Też może być szybciej niż penem.
 7. Żaden, ale użyteczność mniejsza. Dron rozwiązuje problem horyzontu, a patrzenie na wprost jest lepsze niż domyślanie się jaki potwór czai się za tym głazem.
 8. Ach te informatyczne podejście, też na nie cierpię. W sporej części serwerów wystarczy honorowy wirus albański, żeby mówić o zniknięciu informacji. Delete * from * i szach mat Fizyko!
 9. Podobno informacji nie da się zniknąć. To jakieś prawo jest, czy cóś. A tutejszy Jarosław D. sugerował, że może przetrwać nawet kolaps Wszechświata i kolejny Big Bang.
 10. Nie wyobrażam sobie. Kiedyś nalało mi się odrobinę tego kleju na drobną rankę na palcu. Myślę że przypalanie à la Rambo jest mniej bolesne. Polewanie tym kogoś poważnie rannego, zwłaszcza uzbrojonego, będzie wymagało umiejętności biegania zygzakiem.
 11. Całkowita zgoda. Jak nie pracujesz to nie jesz. Żadnych emerytów. Słabych i chorych zostawiać w Tajgecie. Skończyć z fikcją darmowej ochrony zdrowia i emerytalną piramidą finansową. Po co? żaden człowiek nie zarobi przez całe życie tyle żeby zapłacić za przeciętną operację. Nie opłaca się: https://www.revelist.com/viral/hospital-bill-outrageous/5597
 12. to tylko właściwość opisu a nie rzeczywistość. IMHO te dwie opinie nie mogą być jednocześnie prawdziwe.
 13. Jak na efemerydę i artefakt modelu matematycznego ma zadziwiająco dużo zastosowań praktycznych.
 14. Zależy od komisji. https://forum.kopalniawiedzy.pl/topic/7676-akuplacebo Na KW jest chyba nieco więcej doniesień o skuteczności porównywalnej z placebo. Z mojego punktu widzenia to nieskuteczny humbug, ale wydaje się że medycyna lubi i chętnie używa placebo. Przychodzi level 80 do lekarza i mówi, że stawy bolą. Lista codziennych leków długa na metr, to spróbujmy głowologii. Primum non nocere - przynajmniej tyle. Ale ja tego nie akceptuję. Za czary typu aku* czy homeo tarzałbym w smole, pierzu i wyganiał z miasta.
×
×
 • Create New...