Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Jajcenty

Users
 • Content Count

  4599
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  122

Jajcenty last won the day on July 16

Jajcenty had the most liked content!

Community Reputation

284 Outstanding

1 Follower

About Jajcenty

 • Rank
  padawan młody

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

24511 profile views
 1. I to źle wróży. Jeśli reakcja jest tak powolna, że transport do granicy faz nie limituje szybkości, to wdrożenie przemysłowe będzie trudne. W tym konkretnym przypadku można sobie wyobrazić prowadzenie tego jako procesu ciągłego w wielkich płaskodennych reaktorach - to może dać wrażenie nieskończonej powierzchni granicy faz
 2. Że niby u nas jest gorzej i zamordyzm? https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrew_Wakefield ten gość o dość swobodnym podejściu do prawdy 'ma dyscyplinarkę i wyrzucenie z zawodu' w Anglii, więc jeśli pan psor nie przytoczy jakiś konkretów przemawiających za jego tezami, to też mu się należy.
 3. Tak, spieszyłem się, i nie dopisałem 'w stosunku do chłodzenia powietrzem'. Na pewno chłodzenie powietrzem nieco obniża sprawność, ale za to izolator musi być dość odporny na ścieranie. Nie wiem jak często rozbiera i konserwuje silniki lotnicze czy inne, ale wiem że konserwacja turbin energetycznych trwa miesiące, sam wybieg i zatrzymanie zajmuje dni Problemem jest ścieranie i korozja.
 4. Naszej daję maksimum trzysta lat. A stówkę już mamy za sobą. Coś w tym jest - lecisz albo się nie urodzisz - łaskawe z nas ludziska. Jednak czuję jaskółczy niepokój. Wolałbym jednak jakieś rozwiązania z hibernacją. I tak potrzebujemy efektywnego napędu i co równie ważne hamulca. Masa ciał nie jest tak duża jak biomasa i woda potrzebna do utrzymania tego przy życiu. Oczywiście ideałem byłyby silniki Warp i ZPMy. 0.1 c to jednak mało.
 5. Nie zna życia, kto nie świsnął krowy i nie zajrzał Ziemianinowi w odbyt. To najlepsza dostępna rozrywka w promieniu 1000 ly. Zasadniczo jestem pesymistą, w równaniu Drake'a czynnik czasu trwania cywilizacji technicznej praktycznie zeruje liczbę dostępnych kontaktów. Jeśli cywilizacje pojawiają się zgodnie z rozkładem Poissona, to mało prawdopodobne by pojawiły się jednocześnie. Prawo ohydy. Oj duży problem etyczny - to nie byliby ochotnicy, a misja ciut samobójcza, nie sądzisz?
 6. Dobre pytanie. No ja bym zbił skrzynkę z drewna i wypełnił wełną albo suchym śniegiem. Większość strat w turbinie wynoszą poza układ spracowane spaliny. Być może pokrycie łopatek super materiałem izolacyjnym daje jakieś super zyski.
 7. Fajny, ale wygląda że nie opanował najprostszej sztuki - stania bez ruchu musi dreptać żeby się nie wygruzić. Asimo sympatyczniejsze
 8. Wełna mineralna ma 0.045 WK-1m-1 zatem 0.1 W/(Km) szału nie robi - coś jest nie tak z wartościami? Jednostkami? Czy to jest znacząco lepsze od LI-900 i podobnych? https://www.youtube.com/watch?v=Pp9Yax8UNoM tutaj gość gada o szybkim rozpraszaniu energii, ale jednak jestem pewien, że ten materiał ma drastycznie niski współczynnik przewodnictwa cieplnego.
 9. E tam, przesadzasz, do pięt Ci nie dorastam [skromny]. Na mocy drugiego cytatu: Twoja ignorancja i niewiedza jest nieskończona. Nie masz narzędzia potrzebnego do oceny czy praca ma sens czy nie. Dlatego czasami lepiej milczeć i dać się wziąć za Antylogika, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. (c) M. Twain
 10. I tak ma być. To konieczny środek zapobiegania marnotrawstwu. Dyskusyjne jest czy to ogranicza rozwój, jeśli cały pieniądz pójdzie na badania, których jedynym atrybutem jest, że są 'nie ortodoksyjne', albo 'laski na to lecą', to finansowania nie dostaną wartościowsze i bardziej obiecujące kierunki, tylko dlatego, że są nudne i 'zgodne z obowiązującym trendem'. I akurat nie wierzę w dogmatyzm w nauce. Jeden eksperyment i po dogmacie. i jeszcze https://www.bbc.com/news/blogs-trending-57928647 Bierzesz w tym za udział? Czy tylko tak, pożytecznie, z poczucia obywatelskiego obowiązku?
 11. Której definicji? Twojej? Bo ta: W polskim prawie administracyjnym stosowana jest definicja legalna epidemii choroby zakaźnej, którą sformułowano w następujący sposób: „wystąpienie na danym obszarze zakażeń lub zachorowań na chorobę zakaźną w liczbie wyraźnie większej niż we wcześniejszym okresie albo wystąpienie zakażeń lub chorób zakaźnych dotychczas niewystępujących” Jestem prawie pewien, że covid19 wyczerpuje tę definicję. A Twoją definicję możesz sobie zwinąć w ciasny rulonik i....
 12. Bo 5% zaszczepionych nie wytwarza odporności. Wzrost zakażeń w grupie młodych i niezaszczepionych, całkowicie Ci umknął, czy po prostu ignorujesz fakty?
 13. To jakaś odmiana demona Maxwella? Gdzieś będzie musiało powstać trochę chaosu. Nie wiem co na to istoty międzywymiarowe, jaki im zacznie entropia przez sufit przesiąkać.
×
×
 • Create New...