Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Jajcenty

Users
 • Content Count

  3809
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  92

Jajcenty last won the day on July 21

Jajcenty had the most liked content!

Community Reputation

202 Outstanding

1 Follower

About Jajcenty

 • Rank
  padawan młody

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

16473 profile views
 1. Czepiasz się.A co ma być? Nieprzerwana seria trzech sukcesów w rejestracji....itd. Jedyna wątpliwość to pisownia, webster pisze to bez kreski. https://www.merriam-webster.com/dictionary/hat trick I dobrze. Nie wszyscy są zawodowo związani z orbitami, więc takie przypomnienie na portalu popularno-naukowym jest jak najbardziej na miejscu. Zapewne chodzi o white dwarfs? Ale jako laik pewności nie mam.
 2. Gratulacje. Nie sądziłem, że znajdziecie aż tylu patronów. Brałem pod uwagę liczbę udzielających się na forum - tych jest naprawdę mało, a tu proszę. Wygląda na to, że większość patronów, to mędrcy ceniący sobie złoto milczenia. Oby tak dalej!
 3. No tak, ale metabolizm jest przypisany do tkanki, a fakt że paznokcie 'rosną' sugeruje, że gdzieś tam jest kawałek paznokcia nie całkiem martwy, zupełnie tak jak ja - w zadnicy mam politykę, ale o niej gadam. Okazuje się, że jestem człowiekiem pełnym sprzeczności
 4. Skorzystać z trzeciej opcji: powstrzymać się od działania. Często i błędnie przedstawia się to jako: albo - albo. Niestety przynależność do ekstremum gwarantuje mi brak reprezentacji moich poglądów. Nie mogę legitimizować 'mniejszego zła' niech światlejsi i mądrzejsi decydują skoro ja nie mam pojęcia
 5. Chyba nie zawsze. Coś mi kołacze acetylcholina i jej hydrolaza będąca wdzięcznym celem gazów V grupy . Zresztą proste substancje: etylen, eter, etanol, 4-hydroksymaslowy hakują nasze algorytmy całkiem nieźle. Chemicznie czy elektrycznie nie różnimy się aż tak bardzo.
 6. Jasne! SHeppard i McKay to klasa, niestety ktoś kto pisał kwestie Weir straszliwie dawał ciała. Nie dałem rady obejrzec SGU - spasowałem gdzieś w okolicy 3 odcinka.
 7. No i namówiłeś btw, pamiętam tylko jeden odcinek z użyciem tego ustrojstwa - szkolenie jaffa w celu skopiowania oddziałów SG - czemu to miało służyć nie mam pojęcia. Że niby nikt się nie zorientuje jak podmienią O'Neilla (two ls) czy Carter? No proszę cię....
 8. Ale jakie to daje możliwości w HiFi! Bezprzewodowe głośniki w dowolnym układzie np 1500 na 500 I te niekończące się dyskusje na temat jak temperatura i wilgotność powietrza wpływają na jakość dźwięku, i jaki nawilżacz / osuszacz daje najlepszy 'odsłuch'. Całkowicie nowa jakość. Poważnie: przestrzenność dźwięku nie do podrobienia, ale ta prądożerność...
 9. Bardzo wiele stron się tak zachowuje. Pomaga wyłączenie Ghostery i / lub uBlock Origin. Akurat KW zachowuje się bardzo poprawnie - u mnie.
 10. Tak. w źródle: Such studies have shown the Hubble Constant to be 67.4 km/s/Mpc, with an error rate of just 0.5 km/s/Mpc.
 11. I po to jest opozycja i prasa. To oni mają patrzeć na ręce. Bo żart: "Jak rozpoznać kiedy polityk kłamie? Usta mu się ruszają", nie jest żartem. Nie jest ważna orientacja, władza korumpuje i już. Dlatego mamy aferę za aferą. Gorzej by było gdyby tych afer nie było, bo to by znaczyło, że funkcje kontrolne przestały działać.
 12. Ja. Kiedy w podstawówce kazano mi wyryć inwokację znienawidziłem poezję w ogólności. Jednakże, parę lat temu, wpadło mi w ręce stareńkie wydanie Pana Tadeusza z mnóstwem przypisów - wydanie dla polonii - zupełnie inaczej to odebrałem. Pan Tadeusz to prawdziwy thriller Potem już nawet twardziel Franz Maurer-Linda nie przeszkadzał mi w roli Robaka.
 13. Definicje - lepsze/gorsze ale od czegoś można zacząć - są na wiki. w epistemologii wiara to „wszystko uznawane za prawdziwe, niezależnie czy twierdzenie jest uzasadnione”. Maleńki problem z "uzasadnione" bo teraz trzeba przyjąć, że metoda naukowa lepiej uzasadnia albo jest jedynym dopuszczalnym uzasadnieniem. Jednak niepotrzebnie skręcamy w wiarę. Wystarczy pomoczyć sprawę w etyce i moralności ;P
 14. wstrząsające wytrzymałem mniej niż minutę. Ale zakochałem się w tym wykonaniu generalnie polecam Haley Reinhart
×
×
 • Create New...