Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Jajcenty

Użytkownicy
 • Zawartość

  3540
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  81

Ostatnia wygrana Jajcenty w dniu 18 listopada

Użytkownicy przyznają Jajcenty punkty reputacji!

Reputacja

180 Wyśmienita

2 obserwujących

O Jajcenty

 • Tytuł
  padawan młody

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

15529 wyświetleń profilu
 1. Jajcenty

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Ależ doczytałem! Ale nie siliłem się na sarkazm, użyłem zaledwie ironii. No i pomyliłem Al2O3, z MgO - hańba mi - uznałem że nikt nie będzie palił magnezem skoro może palić glinem.
 2. Jajcenty

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Glinem też można, a jest tańszy Nie ma co kombinować. Jak stać Cię na palenie magnezem czy glinem, to jeszcze bardziej opłaca się konwersja CO2 z wodą, czyli wszystko co można robić z gazu syntezowego. Ten prąd zużyty na produkcję glinu bardziej się opłaci w niesławnej fotosyntezie prof. Nazimka Oczywiście wiem, ze żartowałeś. Albo przerabiać na korundy, szafiry, rubiny i coś mi kołacze że specjalne cementy.
 3. Jajcenty

  Wiemy, ile światła wyemitowały gwiazdy w historii wszechświata

  Oddala się z prędkością c. Trudno policzyć ile tego i gdzie jest. Na moje oko ostatni raz widziane jak przekraczały granice naszego stożka. Oczywiście widziane przez kogoś poza naszym stożkiem.
 4. Walczyłem z poziomem cukru i cholesterolem. Ośmiomiesięczna kuracja nie pomogła. Pomógł niewielki defict kaloryczny, tłuste jedzenie, TRF 20/4, i machanie kettlebelem. Czyli nie wiem co pomogło
 5. Trochę mało Jeśli przyjąć dawkę z artykułu 50mg/kg to 100 kilowy facet potrzebuje 5g kurkuminy czyli co najmniej 167g kurkumy (3% kurkuminy). Daltego ja brałem ekstrakt 2500mg z piperyną, ale w moim przypadku nie zadziałało. Wiem, że 3gr jest zwolennikiem kurkumy na sucho więc pewnie powie więcej o dawkowaniu.
 6. Jajcenty

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Niestety nie masz racji. Równie dobrze koreluje mój wiek (Twój też) ze średnią temperaturą, a związek przyczynowy jest żaden. Jeśli miałaby być mowa o przyczynach, to trzeba wskazać na interakcję CO2 z IR. Korelacje to tylko przesłanki.
 7. Jajcenty

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Oj nie wiem. Zmartwiłbym się gdyby stężenie tlenu skoczyło do 28% lub stężenie azotu do 90%. Widzę dużą analgię między Ziemią a baczką zacieru. Obawiam się, że ludzkość w tej mierze nie jest mądrzejsza od drożdży i wydala prosto pod siebie do u* śmierci literalnie.
 8. Jajcenty

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Spór o związek przyczynowy trwa w najlepsze. Nawet jak już będziemy kociołkiem z parą, będą wątpliwości czy przyczyna jest antropogeniczna. Wydaje się że w argumentacji należy położyć większy nacisk na CO2 - wyraźnie się dusimy, Wzrost stężenia o 30% ! z 290 do 410ppm musi dawać do myślenia, niezależnie od zmian klimatycznych.
 9. Jajcenty

  Władze stanu Goa promują rolnictwo kosmiczne

  Może zadziałać! Ilość nawozu jest proporcjonalna do czasu przebywania rolnika na polu.
 10. Jajcenty

  Ludzie mogą dziedziczyć mitochondrialne DNA po ojcu

  Czy to nie psuje troszkę mitochondrialnej Ewy? Trochę hipotez powstało przy tym założeniu. I znowu się okazuje że prawa dziedziczenia to mniej prawa a bardziej wytyczne.
 11. Jajcenty

  Polski Kret HP3 za kilka godzin wyląduje na Marsie

  Mnie ten show trochę wkurzał, ale z drugiej strony połowa misji na Marsa była mało udana, więc szanse spektakularnej porażki całkiem spore.
 12. Jajcenty

  Polski Kret HP3 za kilka godzin wyląduje na Marsie

  Ja też. Touchdown confirmed! Ekipa wyglądała na dość wyluzowaną, niemalże znudzoną. Skutek niezliczonych symulacji?
 13. Jajcenty

  Polski Kret HP3 za kilka godzin wyląduje na Marsie

  Właśnie to oglądam, jest 20 minut do rozdzielenia i jeśli dobrze zrozumiałem, to lądownik będzie czekał 5 godzin zanim opadnie pył i będzie można rozłożyć ogniwa słoneczne i nadać sygnał - zatem emocje będą trwały 5 godzin !
 14. Jajcenty

  Monsanto przegrało w sądzie z umierającym mężczyzną

  Dlaczego ograniczasz liczbę zmiennych skorelowanych? Domagam się uwzględnienia: temperatury - Globalne oceplenie. pól magnetycznych - słabnięcie pola magnetycznego Ziemii i przesunięcie biegunów magnetycznych dieta - wzrost spożycia produktów roślinnych (mój typ, to na pewno przez tych cholernych wegan) używki - spadek użycia tytoniu, a wiadomo że palenie zmniejsza ryzyko raka sutka wysiłek - liczba siłowni, ludzie się męczą i umierają na raka twój wiek, mój wiek, liczba lat AD - super dodatnia korelacja! Przybywa Ci lat, więcej ludzi umiera - to Twoja wina! A tak poważnie, to na pewno jest to jakoś wyjaśnione rozsądnie, trzeba tylko poszukać. Ja obstawiam złożenie dłużego życia z lepszą diagnostyką.
 15. Jajcenty

  W przyszłym roku nowy wzorzec kilograma

  To nie takie proste. Jak słyszę 1013 hPa albo widzę ciężary w kN czy MN to nigdy nie wiem ile to jest, zawsze muszę chwilę na palcach te potęgi liczyć Na takie zmiany trzeba kilku pokoleń
×