Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Jajcenty

Users
 • Content Count

  3982
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  99

Everything posted by Jajcenty

 1. M.S. spodziewa się różnic w poziomach energetycznych i widmach wodoru i antywodoru? Czy chodzi o to, że dalej nie widać powodu, dla którego mamy więcej materii niż antymaterii?
 2. To zniewaga Dwie minuty? Proszę Cię.... interpreter pythona mam właściwie zawsze pod ręką (najlepszy kalkulator ever) >>> print('tępa tępota\r\n'*1000)
 3. Eeee, nie rozumiem pytania? Pani od polskiego nigdy się nie poddała i przeczołgała mnie koncertowo. Jakby co, to motywy romantyczne w twórczości Broniewskiego, zawsze mam w pamięci podręcznej, takoż los "wysadzonych z siodła" z Nad Niemnem, znaczenie ostatniej sceny z Nie Boskiej Komedii czy środki wyrazu użyte w Wysokie drzewa L. Staffa. Właśnie sobie uświadomiłem, że zrobiła kawał dobrej, roboty W razie gdybyś pił do interpunkcji, ortografii czy stylu, to wiedz, że to analfabetyzm wtórny. Skutek obcowania z Internetem. Teraz zauważyłem Ależ jestem tępy! Moja przeglądarka nie zna języka polskiego, wszystkie polskie słowa mam podkreślone na czerwono, więc w kwestii korekty jestem całkowicie zdany na siebie. Mimo to, nie ma dla mnie usprawiedliwienia. Na jutro 1000 tępa tępota bez użycia ctrl-c.
 4. Nie można winić szkoły o tempotę pacholęcia Mój nauczyciel niemieckiego nie poddał się łatwo, do tej pory potrafię wyrecytować Króla Elfów po niemiecku
 5. Czy ktoś tu sprechen deutsch? W szkole mi powiedziano że 'liczyć' to 'rechnen' z 'n' wśrodku; Rechen to grabie, grabić. Zatem mi się to tłumaczy na "Centrum wysoko wydajnego grabienia" ale w wszędzie w sieci jest "rechen" ot misterium.
 6. Trochę trudno winić GMO i glifosat za to, że używany jest niezgodnie z przeznaczeniem.Przerażające jest,że nie ma kontroli w skupie czy na dalszych etapach a przekroczenia stężeń wykrywane są przypadkiem. Czyli co? Kontrola całego obrotu pestycydami i herbicydami? Pozostaje licencjonować i certyfikować firmy wykonujące opryski i zakazać samodzielnego, nie nadzorowanego używania chemii rolniczej? Mokry sen biurokraty
 7. Wielkie dzięki! Przyda mi się na pewno, akurat pracuję nad bardzo zaszumionym obrazem. Jak oni to zrobili: z widma (FFT) wycięli pasma w któych spodziewali się sygnału (znając częstość oddechu czy tętna u zwierzaka). Drobne oszustwo, ale działa Dla mnie najistotniejszy jest środek tego procesu: odszumianie.
 8. O ile ruchy związane z oddychaniem byłbym wstanie wydobyć, zwłaszcza u tego lwa - ruch klatki jest widoczny gołym okiem, o tyle z tętnem to przesadzili. Wyodrębnić subtelne drgania owłosionej tętnicy z 40 metrów - szacunek. Mam nadzieję że opublikują algorytmy - przydałyby mi się.
 9. Które to liny i bloczki zostały tam zamontowane przez oddział konnych Kiedyś, dawno temu, kiedy próbowano zrobić ze mnie żołnierza,uczono mnie posługiwania różną bronią- zapamiętałem z tego, że czołgiem nie daje się praktycznie jechać. Wystarczy byle rzeczka, albo lasek i pozamiatane. Większość map miała wielkie zielone obszary, niemalże z napisem: tankiem nielzja!.
 10. Cyborg (od ang. cybernetic organism – organizm cybernetyczny[1]) – organizm, którego procesy życiowe realizowane są lub wspomagane przez urządzenia techniczne[2]. Zatem co miałaś na myśli?
 11. w małych objętościach na krzywych chłodzenia (T vs t) widać płaskie odcinki, z czego nawet wnioskuje się o liczbie faz, czy eutektykach. Na Ziemi, trzeba pewnie poczekać zanim się to wszystko uśredni. Zimna woda z lodowców studzi ciepłe wody, generalnie nie mam wątpliwości, że na Ziemi jest teraz chłodniej niż będzie kiedy już skończy się lód.
 12. Jest. Ciepło -> topi się -> mniej ciepło. Jeśli układ buforuje zmianę, to znaczy że jest ujemnie sprzężony ze względu na tę zmianę. Analogia do roztworów buforujących pH czy mechanizmów homeostazy aż krzyczy.
 13. Trochę podstaw bym znalazł Sensacyjne (i pokrzepiające) jest, że kopyta okazały są lepsze od kół czy gąsienic. Konie górą!
 14. Są dobrze znane, nazywają się ciepło topnienia i ciepło właściwe. Zła wiadomość jest taka, że teraz układ CIĄGLE JESZCZE buforuje zmianę, ot kilka kilodżuli ponad normę zamienia kilka moli lodu na kilka moli zimnej wody. Nie będziesz chciał tu być kiedy skończy się lód.
 15. Czarno to widzę. Co prawda źródła mówią, że 'protlandite is quite common', ale chyba nie aż tak bardzo by nie zmusić nas do wynalezienia wypalania wapieni, co jest procesem o całkiem przykrym bilansie CO2. Wydaje się, że produkcja wapna gaszonego z portlandytu i tym samym zaniechania prażenia wapieni ma więcej sensu. Na pewno jest to bardzo lokalny sposób na ograniczenie emisji CO2
 16. Najbliższe co mi przychodzi do głowy, to jakieś gąsienice jaskrawo ubarwione i paskudnie smakujące. Tylko w tym przypadku łatwo i szybko skojarzyć kolor ze smakiem Alergia to raczej sposób na zemstę post mortem. No i trzeba pamiętać, że alergia może być tak naprawdę skutkiem ubocznym jakiejś innej cechy typu widzenie w nocy. Coś jak leworęczność i inteligencja - podobno są w pakiecie.
 17. Śpieszę z wyjaśnieniem: Z niecałkiem żywego staje się całkiem nieżywy. Ot i cała tajemnica, a ja mam chyba za dużo czasu.
 18. O! Silnik Stirlinga to zdecydowanie mój faworyt, ale kiedyś, już nie pamiętam kto, tu na KW mi nawrzucał, że Stirling wymaga ~500K do w miarę efektywnej pracy. Ja tam oczami wyobraźni widzę pola silników zasilanych koncetratem słonecznym z soczewek czy zwierciadełek parabolicznych. Co do reszty, to energetycznie chyba mocno pod kreską, niestety.
 19. No tak, ale tam mamy zaledwie 13KW w postaci letniej wody (zgaduję) nic poza hodowlą glonów na ropę nie przychodzi mi do głowy. To co? Mały konkurs? Jak wykorzystać trochę letniej wody? Może do okolicznych pryszniców?
 20. Nie wystarczy energia, trzeba jeszcze energii o odpowiedniej temperaturze. To coś z entropią - źródła niskotemperaturowe mają jej za dużo Zgaduję że teleskop nie chce robić jako teleskop w temperaturach użytecznych energetycznie - musiałbyś dopuścić do rozgrzania lustra do coś ponad 400K żeby mieć parę i to słabą.
 21. Formalnie zawsze jest absolutna pewność. Inaczej jest niewinny.
 22. Pytanie jak odróżnić przypadki wątpliwe od niewątpliwych. Wszak sędzia w przypadku wątpliwości musi uwolnić oskarżonego. Zatem byłoby nam trudno oddać sprawiedliwość np. Tomaszowi Komendzie, przecież był niewątpliwie winny. Jestem całym sercem za ks, właściwie moja atawistyczna, żądna krwi i zemsty część jest za. Rozum każe być ostrożnym. Skoro system penitencjarny umie sobie radzić z bezkarnymi więźniami - skazany na dożywocie jest w oczywisty sposób bezkarny - to dajmy szansę tym kilku ofiarom pomyłek sądowych, gorliwości prokuratora, zbiegu okoliczności, etc.
 23. Ja bym zgadywał, że maseczki nie chronią przed wirusem grypy, chronią za to przed innymi wspomnianymi przez @3grosze Z drugiej strony wiemy, że mycie rąk jest skutecznym środkiem prewencji
 24. Ponieważ ruch jednostajny zbyt łatwy spróbujmy ruchów przyspieszonych Mamy pojazd napędzany jakimś super silnikiem zdolnym generować przyspieszenie 1g przez długi czas, powiedzmy rzędu 600 dni. Prędkość mierzymy dopplerem. Gdzieś po 250 dniach powinniśmy mieć więcej niż 0.7c, na pokładzie kilogram cały czas waży kilogram. Pytanie czy załoga obserwuje (doplerem) załamanie prawa V = a*t ? Czy (znowu) podzieje się coś z czasem i nikt nie wie kto się porusza i jak bardzo?
×
×
 • Create New...