Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

thikim

Użytkownicy
 • Zawartość

  4704
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  78

Ostatnia wygrana thikim w dniu 22 października 2018

Użytkownicy przyznają thikim punkty reputacji!

Reputacja

59 Znakomita

1 obserwujący

O thikim

 • Tytuł
  Kierownik robót

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. thikim

  Blockchain mniej bezpieczny niż się wydawało

  A ja prosiłem o jakąś poważną kryptowalutę a nie klony i półscamy. Tylko zauważ że ja już napisałem: Zabawne jest komentować czyjś post - przed tym postem. To podasz jakiś przykład udanej kradzieży 51% dla głównych kryptowalut? Przykład - nie teoretyczne rozważania. Zdajesz sobie mam nadzieję sprawę że w opozycji do jakiś tam jednostkowych przykładów ataku na kryptowaluty - stoją tysiące przykładów fałszowania banknotów i monet? A i tak to tylko przykład wierzchołka góry lodowej słabości jaką mają tradycyjne środki płatnicze. Zaletę mają w zasadzie tylko jedną: działają bez prądu.
 2. thikim

  Blockchain mniej bezpieczny niż się wydawało

  To uściślij w jakich warunkach są możliwe I podaj chociaż parę przykładów takiej udanej kradzieży dla popularnej kryptowaluty. Ja Ci mogę napisać: - kradzież z banku jest możliwa - kradzież z Twojego domu jest możliwa - kradzież z Twojego portfela jest możliwa - fałszowanie banknotów jest możliwe Przykładów kradzieży z banków, domów i portfeli chyba ode mnie nie będziesz wymagał? A może jednak? Kradzieże na rynku kryptowalut przeważnie miały charakter łamania kont indywidualnych albo zabezpieczeń giełd. Giełdy były robione często "po taniości" - zwłaszcza dla mniejszych projektów - były i są słabo zabezpieczone. Ale giełdy nie są esencją trzymania jakiejkolwiek wartości. To samo dotyczy mało popularnych kryptowalut - ale te też mają zazwyczaj mały budżet i słabsze zabezpieczenia. Ale oceniać blockchain po najsłabszych krytpowalutach to jak oceniać zabezpieczenie dolarów czy złotówek po zabezpieczeniu tynfów.
 3. thikim

  I kwantowe, i klasyczne – stany z pogranicza światów

  Zgoda. Ja nie wymagam tu matematycznych dowodów. Chciałbym tylko w artykule o czymś usłyszeć trochę więcej niż trzy zdania z tym że wymyślono "coś". No więc bez żadnych dowodów matematycznych: potrafisz mi wyjaśnić co "pokazano", "wykazano" "ma". Ale konkrety a nie że granica między kwantami a klasyką nie jest ostra - to wiemy do dziesiątek lat. Czy też tylko zgrywałeś że coś rozumiesz
 4. thikim

  I kwantowe, i klasyczne – stany z pogranicza światów

  To przeczytałem. Napisałem: historyjki luźno związane z ... To o czym jest ten artykuł - bo zakładam że zrozumiałeś. Wiem że nie zrozumiałeś co napisałem więc wersja dla słabszych: 95 % tego tekstu to luźne dygresje na temat mechaniki kwantowej - rzeczy znane od lat. Jednak te 3 zdania które zacytowałem wskazuje że ktoś coś: "pokazał, wykazał, ma". Ale tylko trzy zdania. Więc proszę wyjaśnij mi co: "pokazano, wykazano, ma" - bo z pewnością zrozumiałeś.
 5. thikim

  I kwantowe, i klasyczne – stany z pogranicza światów

  Szukam treści i znalazłem tylko tyle: Reszta to historyjki luźno związane z "pokazali, wykazali, ma". I tak jakby w związku z powyższym nie wiem o czym jest ten artykuł.
 6. thikim

  Jak posadowić człowieka na Marsie?

  Koszty.
 7. thikim

  Odkrycie Ameryki mogło schłodzić klimat

  Jakoś UE się nie wstydzi tego że sobie zrobiła kolonie z południa i wschodu Ameryka Południowa to owszem bardzo dużo terenów uprawnych. Tylko jest jeden problem. Te tereny uprawne dżungla zaczęła zarastać jeszcze przed Kolumbem. Gdy dotarli tam Europejczycy to te cywilizacje chyliły się ku upadkowi. Spadek liczebności nastąpił - większy w Ameryce Północnej.
 8. thikim

  Podstawowy dochód gwarantowany nie zniechęca do poszukiwania pracy

  Też uważam że te pieniądze nie powinny zdeprawować tych którzy je dostają. Powinny zdeprawować tych którym są odbierane
 9. thikim

  Napęd Alcubierra kontra statek kosmczny bezmasowy....

  I nie możesz się zbliżyć dowolnie blisko c. To że sobie podróżujesz przy małym czy dużym g w żaden sposób nie zmienia problemu ze zbliżaniem się do c. Zresztą na ile rozumiem Twój pomysł - to chciałeś raczej przekroczyć c a nie zbliżać się do niego. Jeżeli zakrzywisz jakiś fragment przestrzeni to pokonując go dalej będziesz pokonywał drogę po linii prostej. Więc gdzie zysk? To dwie odrębne sprawy Przykładem zmiany przestrzeni bez ograniczeń jest inflacja. Zakrzywienie przestrzeni wywołane falami grawitacyjnymi to zupełnie inna sprawa.
 10. thikim

  Rosjanie – naród narcyzów

  Gdyż sumowanie tych procentów ma tyle sensu co liczenie średniej poprzez sumowanie bez dzielenia. Czy jakbyś podzielił sobie grupę ludzi na 3 podgrupy i w każdej zadał pytanie: lubisz zielony czy nie. I uzyskał procentowo w grupach: 50 %, 50%, 50 %. To czy wynikiem Twojego badania byłoby że 150 % ludzi lubi kolor zielony?
 11. thikim

  Rosjanie – naród narcyzów

  Żydzi a nie przebadali Izraela? Chciałbym zauważyć jedno: żeby określić narcyzm trzeba najpierw mieć możliwość określenia obiektywnego wpływu danego państwa na historię świata. Bo zakładam że wynik przykładowo: 10 % dla USA i 10 % dla Bułgarii oznacza zupełnie inny poziom narcyzmu. A to świadczy o tym że badacz jest idiotą
 12. thikim

  Napęd Alcubierra kontra statek kosmczny bezmasowy....

  Policzyć to coś tam można. Ale w jaki sposób to ma umożliwić pokonanie choćby jednego milimetra - tego to nie wiem. No bo załóżmy że zakrzywiasz czasoprzestrzeń masą o dużej gęstości. No i jest zakrzywiona - ale to nie sprawi że będziesz milimetr bliżej.
 13. Zmiany zachodziły bardzo wolno. Jak do tego dodamy że każde znalezisko archeologiczne to taka nasza nieczęsta migawka z przeszłości to tak naprawdę wiele z tych zmian widzimy jako coś gwałtownego mimo iż mogły zachodzić setki i tysiące lat. Ale to tylko kwestia tego co nam znaleziska pozwalają ujrzeć. Najstarsze budowle które wymagały zbiorowego wysiłku społeczności to około 12 tys. lat temu. Ale kto wie co jeszcze ziemia ukrywa. Ilość znalezisk pozostałości po ludziach z prehistorii jest tak znikoma że wiedza na ten temat na razie przypomina bardziej wróżenie niż wiedzę. Jeśli ludzie podróżowali wtedy dalej niż myślimy to mamy w zasadzie całkowicie fałszywy obraz historii gatunku ludzkiego.
 14. thikim

  Życie na Ziemi istnienie dzięki zderzeniu dwóch planet?

  Bardzo to zagadkowe co napisałeś Jak sobie wyobrażasz krążenie po przeciwnej stronie Słońca? Orbity mogły być zbliżone i z czasem doszło do zbliżenia dwóch ciał. Do podobnego składu wystarczy bliskość orbit a nie identyczność. Jakie to niby czynniki? Jeśli chodzi o życie najnowsze odkrycia lokują je na tuż po ostygnięciu planety - nawet do paru milionów lat. Wtedy to ani Księżyc nie pomagał ani Jowisz. Co innego życie inteligentne. Tutaj był cały szereg czynników rozgrywanych przez tysiące milionów lat.
 15. thikim

  Reklama przenosi się w kosmos?

  Cieszy mnie Twoja wiara w Wasze prawo własności do czarnych dziur A raczej nie tyle prawo (bo o prawie własności pisałeś tylko Ty nie rozumiejąc zapisów traktatu) co zakaz pracy w czarnych dziurach bez zgody naszych rządzących. Nie ma tam nigdzie zapisu o tym że ciała niebieskie nasze są. To 3grosze napisał kretynizm a Wy go słuchacie. Zapisy dotyczą zakazu robienia czegoś z niczyją własnością - co jest normalne a nie śmieszne. O dziwo twórcy traktatu w przeciwieństwie do 3grosze - rozumieją prawo własności. Uznaję oczywiście traktat. Tylko że rozumiem w przeciwieństwie do Ciebie czego dotyczy
×