Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

thikim

Users
 • Content Count

  5560
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  120

thikim last won the day on May 10 2023

thikim had the most liked content!

Community Reputation

117 Outstanding

About thikim

 • Rank
  Stara Strzecha

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ale wiesz że to jest komentarz do wyjściowego tekstu: ? czyli nie tyle do globalnego ocieplenia co do tego że nie da się go zatrzymać.
 2. Tak - zrozumiałem aluzję. Sorry, ale kim Ty jesteś w relacji do kobiety która dyskutuje twarzą w twarz z największymi żyjącymi fizykami - niemal jak równy z równym :)No kim jesteś? Czy zauważyłeś że sam komentujesz siebie? Astro tak miał Witaj po tylu latach. No tak na 90 % jestem pewien żeś Ty Astro. Megalomania - równa jego. Powiedz - skąd tak długa przerwa i czemu po tylu latach powracasz?
 3. Astro? Napisałeś dużo ale nic nie napisałeś wartościowego. A to bardzo w stylu Astro. Zasypać inwektywami. Merytoryczna odpowiedź brzmiałaby: takie były droższe projekty naukowe. Tylko jest jeden problem. Podałbyś najpewniej projekty które nie były tylko naukowe. Bo np. Apollo - przeliczając na obecne dużo droższy - nie był projektem typowo naukowym tylko to był i projekt militarny i polityczny Tak samo ISS. Tak samo elektrownie termojądrowe nie są projektami czysto naukowymi.
 4. Wydaje mi się że to już wyjaśniłem. Chodzi o to że pod pozorem walki z globalnym ociepleniem zaatakowano tak naprawdę naszą gospodarkę (i inne wschodzące). Dlatego prawica musiała zareagować. To trochę jakbyś zapytał: kiedy rozbito nos thikima to czemu thikim zareagował? Powinien przecież zareagować kiedy rozbijano nos ex nihilo. - sarkazm. To prawda. Ale na to akurat nie ma dowodów. To są gdybania. Na razie nauka - czyli to co się mierzy - pokazuje że w Polsce jest lepiej. Zapewne gdzieś jest taki punkt gdzie i w Polsce zrobi się nieprzyjemnie. I chciałbym dyskusji prawdziwej na ten temat - gdzie ten punkt leży. A na razie ta dyskusja wygląda tak: Jedni: nie ma globalnego ocieplenia drudzy: umrzemy w ciągu 10 lat, musimy zarżnąć gospodarkę szybciej żeby umrzeć wolniej I sorry ale ze strony lewicy nie widziałem dyskusji o tym gdzie naprawdę leży zagrożenie dla Polski. Lewica jak zazwyczaj bardziej martwi się głodnym dzieckiem w Afryce niż pacjentem z rakiem w Polsce. A zaszkodzenie gospodarce i poziomowi życia w Polsce jest jakby lewicy mokrym snem. To co robimy? Mierzymy czy gdybamy? BTW. Zamieściłem tam mapkę zgodną z modelami - która pokazuje że będzie cieplej. To wierzymy nauce czy foliujemy o tym że będzie zimniej? Czy też wychodzi z założenia że modele globalnego ocieplenia są tylko dobre gdy pokazują to co Ty chcesz? No i weźcie się tam zastanówcie: albo straszycie Polaków tym że będzie u nas ciepło i przybędzie miliard Murzynów albo tym że będzie u nas zimno i nie będzie Murzynów. A Wy łączycie te dwa gdybania wybierając zależnie od humoru: dobrze z Murzynami albo źle bez Murzynów Ale piszesz to pod moim zdaniem o tym że nie da się tego zatrzymać. Nie wiem czy o tym wiedziano pół wieku temu. Śmiem wątpić. Wtedy były rózne głupie pomysły w rodzaju przeludnienia.
 5. Ja 3grosze zablokowałem i od razu poziom KW wzrósł w moich oczach Ale Konto usunięte?
 6. Fakt: najpotężniejszy. Pominięty fakt: najdroższy Fakt: może dać odpowiedzi... Fakt: może nie dać odpowiedzi Już przy LHC skuteczność wyników do planów wyszła: 25 %. Z 4 postulowanych odkryć był tylko Higgs. Tylko jedna mała uwaga: za Higgsem stała prawie cała nauka. To było niemal pewne. A cała reszta jak np. supersymetria okazała się fantazją.
 7. Jak w tytule. Jak ciepło wypromieniowują ciała całkowicie neutralne elektrycznie? Nie mające powłok elektronowych. Nie mające ładunku elektrycznego w żadnej skali. A może takich nie ma? Neutron - ? no tam można się dopatrzyć wewnątrz naładowanych kwarków i innych cząstek elementarnych - więc powiedzmy że one jeszcze by dały radę. Ale rozpatrzmy taki zbiornik z cząstkami całkowicie elektrycznie obojętnymi. Neutrina? Wiadomo - czasem interakcja następuje. Ktoś ma jakiś pomysł?
 8. No cóż. Jest kilka powodów do walki z programem zubożenia takich państw jak nasze - zwanym także walką z globalnym ociepleniem. I z tych powodów wiele osób dostało po prostu zrozumiałej wściekłości - atakując to co na pierwszy rzut się nasunęło czyli fakt wzrostu średniej temperatury na świecie. Globalne ocieplenie to fakt. To się mierzy. Był pewien problem z kwestią jakie są powody. I tu dłużej toczyła się dyskusja bo nie tak łatwo było dowieść co może za to odpowiadać. Ale po latach badań jest i tutaj niemal pewność że odpowiada za to człowiek i emisja CO2. Tak, prawica dała ciała atakując fakty. Ale to się już zmieniło. I chyba mam w tym sporą zasługę bo jak dziś słyszę wielu przedstawicieli prawicy to coraz bliżej są tego co ja pisałem w wielu różnych miejsach od lat. Problemem nie są fakty jak antropogeniczny charakter globalnego ocieplenia. Problemem są działania jakie lewica podejmuje za wskazówkami lobbystów żeby z tym globalnym ociepleniem walczyć. I chociaż prawica dała ciała to w sumie nie zmienia to za bardzo nic bo globalnego ocieplenia nie da się zatrzymać (w tym momencie) i nie ma możliwości stosowania magii w postaci terminu "zeroemisyjność". Dopóki ludzie żyją to będą emitować. Jak nie będzie emitować Europa - to produkcja przeniesie się do Chin i one wyemitują nawet więcej (bo mają inne normy środowiskowe) plus transport w skali globalnej żeby produkt wrócił do Europy zrobi swoje. Tak więc w Polsce będzie cieplej i Polska znajdzie się w optimum klimatycznym ze średnią temperaturą między 10 a 15 st. I to jest nieuchronne. I na miejscu naszych rządzących to zacząłbym się zastanawiać nie nad walką z ociepleniem ale np. nad zabezpieczeniem naszych nadmorskich nizin i depresji. Na to jest czas i to się da zrobić. No i jakoś na wzór niemiecki trzeba się nauczyć dużo gadać o środowisku a mało robić - w sumie Donald jest tu idealny. Chociaż Niemcy też są tu w sumie ofiarą opłacanych przez Moskwę i USA ekooszołomów. W tym Moskwa i USA mają wspólny interes żeby Europę osłabiać. Dodatkowo USA ocieplenie klimatu faktycznie zaszkodzi. Tak samo jak południu Europy. W tym momencie jak naukowo się nie uda przerazić ludzi to zwolennicy globalnej szurii zaczynają pisać o imigrantach z Afryki (chociaż coś mi się wydaje że oni to wcześniej imigrację popierali).
 9. Zabawne - bo ja nic nie napisałem o jakimkolwiek zakazie. Nie widzę powodu aby zakazywać totalnie palenia. Ten poziom zakazów który obecnie funkcjonuje - jest wystarczający. Napisałem tylko że palacz to idiota w kwestii swojego i innych zdrowia. A do tego śmierdzi. Nie próbuję zbawić świata. Tylko poprawnie zdiagnozować.
 10. Ani jedno ani drugie. Podziały tworzy się pod kątem interesującej nas statystyki. Podział na fermiony i bozony jest istotny pod kątem zachowania grupowego i spinu. Podział na leptony, kwarki i bozony jest istotny pod kątem takim że kwarki dzięki "kolorowi" oddziałują silnie i mogą się łączyć w większe cząstki a leptony są samotnikami bez koloru. Leptony - samotnicy jak się nie odepchną to się zniszczą, bardzo się nie lubią Kwarki - to takie pary zakochanych, silnie się ze sobą łączą, przy czym preferują różne skomplikowane figury miłosne Bozony - neutralni wobec siebie, nie "widzi" jeden bozon drugiego, możesz wepchać dowolną ilość bozonów w jedno miejsce i jest im wszystko jedno.
 11. To chyba było oczywiste. Mnie bardziej szokuje że w dobie powszechnej higienizacji nikt nie pisze jakoś że palacz po prostu śmierdzi. Te społeczne umowy... Jedno wolno mówić a drugie nie. Palacz jest po prostu idiotą który niszczy swoje zdrowie i innych. A sobie gwarantuje naprawdę duże szanse na bardzo nieprzyjemną, niekoniecznie szybką śmierć. To nie znaczy że palacz nie może być w jakimś zakresie geniuszem. Ale w jednej z najważniejszych kwestii czyli samego siebie - jest idiotą.
 12. Ja głosuję i będę głosować na Konfederację. Jeśli tego nie rozumiesz - to sobie dajesz świadectwo. To prawda że Braun zadał Konfederacji mocny cios w plecy ale spokojnie, myślę że wciąż najlepsze przed Konfederacją. Nie ma takiej możliwości żeby Tusk nie wyłożył się na większości swoich 100 konkretów na 100 dni rządów. PiS wprawdzie przegrał rządzenie ale wynik osiągnął najwyższy - z tym że o ile wybory przetrwał świetnie to bycie w opozycji moim zdaniem przegra bo Jarek nie da rady. Tusk i reszta? Już się zaczynają kłócić. Lewica za jakiś czas zrozumie że z korytem to ją wydymano. Luz Naprawdę nie rozumiesz że partie mogą się rozpadać i łączyć ale w Polsce jednak większość popiera narodowo/katolickie ideały? Ty myślisz że Hołownia to odciągnął od PiS i Konfederacji i PO elektorat lewicowy? Odciągnął prawicowy. To teraz sobie policz: PiS, Konfę i 3D - razem. Nie dlatego że utworzą jedną partię czy koalicję ale dlatego że te elektoraty mają dużo wspólnego ze sobą. Wiekowo PiS i PO przegrywają, mają starych liderów. A może myślisz że na Twoje życzenie te kilkanaście milionów ludzi - ex nihiluje się? Pudło. Zagłosowali na 3D z powodu tego że PiS był już nie do zniesienia a Konfederacja dała ciała na koniec. Ale to dalej są elektoraty albo liberalne gospodarczo albo katolicko-narodowe i długo lewicy nie zniosą u władzy. Dalej kolejna sprawa to olbrzymia frekwencja w tych wyborach. Jest bardzo wątpliwe aby się powtórzyła. Co do humanizmu. Nie ma on nic wspólnego z byciem za lub przeciw torturom. To kategorie z zupełnie innych sfer. Humanizm oznacza jedynie nakierowanie na człowieka. Absolutnie zaś nic nie ma do powiedzenia czy tego człowieka należy hołubić czy nienawidzić. Bo to zależy już od innych kwestii.
 13. Za to powinien być Nobel z ekonomii W samej Polsce zakupiono 200 mln szczepionek za 12 mld zł. Z czego zmarnowały się szczepionki za 9 mld zł I gdzie prokuratura? Gdzie media? Coś tam jedna strona bąknęła o respiratorach za 300 mln - a o zmarnowanych szczepionkach za 9 mld zł - nic. Panuje zgodna cisza.... bo wszyscy niemal umoczeni albo bezpośrednio albo tym że popierali. A zapomniałbym sam. Poza szczepionkami były jeszcze testy. I też nie były tanie, właściwie kilkukrotnie droższe za sztukę od szczepionek. Też kolejne miliardy. Ponad 3 mld w 18 miesięcy pierwsze. A to i tak tylko mały fragment tego - za co powinien być Nobel z ekonomii. W sensie zbadania w realnych warunkach na jakie marnotrastwo stać które państwa. No i jeszcze były dodatki dla medyków. Jak NIK sprawdzil to tam wyszło że z jednego chorego potrafiło wziąć dodatek 21 osób lekarze, pielęgniarki i ratownicy. A chory jak nie widział nikogo przez wiele godzin - tak nie widział. Szpitale COVIDowe - puste. Tuż przed odwołaniem COVIDa straszono że na ulicach zwłoki będą leżeć. Straszono brakami łózek i pełnymi szpitalami. https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/14-zbednych-szpitali-tymczasowych.html To i tak jest tylko fragment. I nie. Nie da się tego zwalić tylko na PiS. To jak lekarze doili podatników - to jest głównie ich zasługa. To jak media straszyły ludzi - to zasługa dziennikarzy. Widzę ten temat nawet znacząco szerzej. Specjaliści z danej branży w jakiś sposób potrafią się zmówić i lobbować rozwiązania które sprawiają że nagle trzeba wydać sporo kasy na tychże specjalistów.
 14. No to ciekawe. Wcześniej uważano że wybuch wulkanu Toba 75 tys. lat temu był takim wąskim gardłem. Ale obecnie stopniowo odchodzi się od tego twierdzenia. Jakże jest hiperpoprawne wszędzie wrzucać frazę: "zmiany klimatu". A gdzie było globalne ocieplenie wtedy?
 15. thikim

  Polska nauka?

  Gratuluję sukcesu. Problemem zajął sie Hołownia. Mignął mi szort jakiś z nim w temacie punktacji
×
×
 • Create New...