Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

thikim

Users
 • Content Count

  4761
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  78

thikim last won the day on October 22 2018

thikim had the most liked content!

Community Reputation

63 Excellent

1 Follower

About thikim

 • Rank
  Kierownik robót

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bo ex nihilo zmieszał tu cechy ZA z cechami ogólnie przyjętymi za męskie ZA to oczywiście wór gdzie wiele innych osób też wrzuca ogólnie przyjęte za męskie cechy takie jak słabsza socjalizacja, mniejszy konformizm. Nie wiem czy i mi by nie zdiagnozowano ZA - gdyby mnie diagnozowano. Ale nie diagnozowano. Zbyt lekko sobie ze wszystkim radziłem żeby kiedykolwiek dać komukolwiek powód do próby diagnozowania. Maturę zdałem z rękami w kieszeni - bez stresu - 2 x 5. Była po prostu zbyt łatwa dla mnie na tamtym etapie życia. To samo z dostaniem się na studia. Nie musiałem sięgać po jakieś nietypowe rozwiązania, po prostu zrobiłem to co robiłem wielokrotnie wcześniej. Ale z kolei u syna już żona wymusiła diagnozę i coś tam wyszło. Osobiście jednak uważam że dla większości osób diagnozowanych - coś by po prostu wyszło.
 2. thikim

  Zimny karzeł błysnął silniej niż Słońce

  Może z czymś się zderzył? Z czymś nie za dużym.
 3. Trzeba przyznać że Izrael jest państwem gdzie innowacyjność jest praktyką a nie frazesem jak u nas. Warto by podpatrzeć jak doszli do takiego poziomu i może by się coś dało i u nas zrobić.
 4. Jak obserwujemy je zza czasu 2900 lat - to nie jest to specjalnie dowód na to że są pierwsze w historii Wszechświata.
 5. Mam podobnie. Ja pisałem maile po pijaku i dlatego mam rodzinę Więc co to szkodzi. To jest problem z gatunku: najlepiej po pijaku się prowadzi samochód. Może jednak założymy że ludzie będą przeważnie jednak robić przelewy na trzeźwo. Ale jak ktoś zechce po pijaku - nie bronię. Ja np. w zasadzie nie piję
 6. No nie rób nowej ekonomii. Cena jest wynikiem i wydobycia i zużycia. Stąd jeśli wydobycie spadnie to i cena wzrośnie. I to jest mechanizm cały czas wykorzystywany przez kraje OPEC do sterowania ceną. To nie są takie same parametry. Zużycie zmienia się zależnie od cyklów koniunkturalnych na które zasadniczo globalnie - nikt nie ma wpływu. A na wydobycie wpływ ma każdy producent ropy naftowej. To dużo zmienia. Dlatego dla ceny istotniejsze jest wydobycie a nie koniunktura. Zmniejszenie wydobycia w USA zwiększa cenę ropy. I tyle. Ok, ale widzisz. Ja użyłem czasu przeszłego. A Ty teraźniejszego. Teraz rzeczywiście jest tak że potrafią obie strony sponsorować. Ale kiedyś jednak było tak jak ja napisałem. To już Ty napisałeś. Ja bym napisał: ekolog walczący.
 7. Po fazie testów bogaci sobie coś takiego zrobią. A biedni założą ruchy przeciwników upgrade człowieka. Przeważnie tak się to dzieje.
 8. thikim

  Oto pierwsze w dziejach zdjęcie czarnej dziury

  Mamy jedynie pewność że kiedyś było supergęsto i supergorąco. Słowo osobliwość ma wiele znaczeń. Jeśli mówić o znaczeniu: punkt - to jestem przeciwny że coś takiego mamy gdziekolwiek i kiedykolwiek. Jeśli mówić o znaczeniu: poza granicami obecnej fizyki - to owszem na pewno mamy coś takiego w CD i na początku wszechświata. Tylko czy np. struny które mogłyby być wyjaśnieniem to są poza granicami fizyki czy już w nich? Ja piszę o tym pierwszym znaczeniu. Bo to drugie jest dość płynne. Przed Einsteinem znaczyło coś innego. Chodziło mi jednak o to że moment obrotowy jest charakterystyczny dla ciał niepunktowych.
 9. Bardzo dobry. Wiedza w głowie. Wyobraź sobie jakie szanse z takim człowiekiem ma ktokolwiek na egzaminie? W czasie rekrutacji do pracy? W czasie wykonywania większości czynności jakie dziś się wykonuje. Odpowiem: żadnych. Wyobraź sobie prostą rzecz: wykonać przelew. Dawniej musiałeś iść na pocztę. Potem musiałeś w domu na kompie zrobić przelew. Teraz możesz przelew zrobić telefonem. A jutro tylko pomyślisz o przelewie. Kto stoi w miejscu ten przegrywa bo inni idą do przodu (celowo tak napisałem żeby pobudzić ex nihilo parę neuronów do riposty, bo wiem że to działa na niego) Natomiast póki co jesteśmy dość daleko od tego. Ale muszę przyznać że jednak bliżej niż do końca wieku. Takie coś powinno powstać koło 2050 roku. Chciałbym mieć takie połączenie Ale oczywiście już dopracowane a nie wersję beta dla samobójców.
 10. thikim

  Oto pierwsze w dziejach zdjęcie czarnej dziury

  Właściwie czemu CD miałaby zachowywać moment obrotowy - jeśli w środku byłaby osobliwość? Moment obrotowy pasuje bardziej do "gwiazdy" niż do osobliwości. Skłoniłbym się do wersji że w środku jednak nie ma osobliwości w tym klasycznym rozumieniu. Super gęste jądro - owszem - poza naszym rozumieniem fizyki - to jest to co by mi bardziej w CD pasowało.
 11. thikim

  Oto pierwsze w dziejach zdjęcie czarnej dziury

  Jak to nie ma pieniędzy na leki? To po co je producenci produkują jak nie ma na nie pieniędzy?
 12. thikim

  Oto pierwsze w dziejach zdjęcie czarnej dziury

  Tu jest dokładniej o tym co właściwie widzimy:
 13. thikim

  Oto pierwsze w dziejach zdjęcie czarnej dziury

  A zatem można mówić o 10 dniach. W innym artykule mowa o 5 petabajtach. Wychodzi 500 TB dziennie. To rzeczywiście dość ciężko przesłać przez internet. Na godzinę to z 22 TB. Na minutę to z 350 GB. Sporo. Ale to też nie jest tak że czekanie na ostatni dysk i wyjechanie wtedy da nam zawsze szybciej. Bo potem i tak to trzeba gdzieś albo zgrać albo połączyć dyski w macierz.
 14. thikim

  Po 60 latach rozwiązano równanie x3+y3+z3=33

  Jakby liczył do 69 - też by została tylko 42
 15. thikim

  Po 60 latach rozwiązano równanie x3+y3+z3=33

  No właśnie ja też i o tym pisałem. PS. I widzę dwuznaczność tej odpowiedzi i wieloznaczność poprzedniej - zanim ją mi tu ktoś odkrywczo wypomni.
×