Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

thikim

Użytkownicy
 • Zawartość

  4640
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  78

Ostatnia wygrana thikim w dniu 22 października

Użytkownicy przyznają thikim punkty reputacji!

Reputacja

57 Znakomita

1 obserwujący

O thikim

 • Tytuł
  Kierownik robót

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. thikim

  USGS odkryła największe złoże ropy i gazu w swojej historii

  Masz jakiś kompleks z tym że muszą być rozwinięci? Rozwój to ich problem. Nie mój. Każdy kraj ma swoją własną drogę. W imię tego uwielbienia różnorodności powinniście to szanować a nie tępić. Tymczasem Wy usta macie pełne frazesów o dobroci a czyny Wasze są po prostu złe. W tym jednym jesteś chociaż Ty sprawiedliwszy że wielokrotnie dałeś tu upust temu jak ludzkości nienawidzisz. Czy inni mają tu tyle odwagi żeby się przyznać że po prostu nienawidzą ludzkości? Nie oceniam masz prawo nienawidzić Jedynie nie dorabiajcie do tego ideologii że ta nienawiść do człowieka jest dobra. Jak nie wiadomo, to co się mądrzysz (nie tylko Ty) że wiesz? Z historii zawsze byłeś słabszy. Większe armie prowadziło wielu w historii. Setki tysięcy w ciągu lat pokonywało nawet i połowę kontynentu, czasem nawet zostawali. Co do przyszłości, to jesteś panikarz. Jakie setki milionów? Trzeba było od razu napisać: miliardy w ciągu tysiącleci. To nie jest merytoryczność tylko sianie paniki. Ja rozumiem że lubisz się egzaltować tą paniką, ale nie musisz straszyć innych.
 2. thikim

  Ziemię czeka powrót do geologicznej przeszłości

  Z punktu widzenia wielkich inżynierów komunizmu to faktycznie nie ma znaczenia czy trzeba będzie wytłuc milion Polaków czy milion Niemców. Niemcy jednak nie są tacy głupi Europa nie jest zagrożona, tylko wymiera. Przez politykę którą można by określić depopulacyjną. Mam nadzieję że cudowne dziecko tej polityki czyli prezydent Macron wkrótce zostanie taczkami wywieziony z Paryża. Miałem nadzieję że piewcy żyjącej Ziemi nie wygrają wyborów we Francji i Austrii. Wygrali. Jednak i tu i tu ich notowania są bardzo słabe i wątpliwe jest aby Macron dotrwał do końca kadencji. Jego poparcie jest już rekordowo niskie. Ci co ich zastąpią, pogonią to towarzystwo wzajemnej adoracji które przez lata pasło się na walce z globalnym ociepleniem.
 3. thikim

  USGS odkryła największe złoże ropy i gazu w swojej historii

  Owszem. Ziemię kojarzę zgodnie ze słownikiem jako planetę. Niektórzy z Was zaś odpłynęli w emocjonalne wizje. Zaraz mi ktoś napisze że "Ziemia żyje" a w ogóle to ma osobowość i cierpi. Dopóki to będzie Kopalnia Wiedzy to proponuję jednak stosować argumenty merytoryczne a nie emocjonalne. Może jednak jest jakieś forum gdzie można dyskutować o cierpieniu i emocjach? Tam proponuję się udać jeśli ktoś ma taką potrzebę. Nie mylcie wiedzy z emocjami. Pisanie o niszczeniu Ziemi i cierpieniach jest formą emocjonalnego szantażu. Mam nadzieję uznacie że jednak zamiast emocjonalnego szantażu lepsze są argumenty merytoryczne. Dacie radę? Otóż bez emocjonalnie stwierdzam: 1. Nie jesteście w stanie zniszczyć Ziemi, niezależnie od spalanych ilości węglowodorów wszelkiego rodzaju. 2. Nie jesteście w stanie zniszczyć życia na Ziemi. 3. Jesteście co najwyżej w stanie trochę podgrzać niektóre rejony Ziemi. Jedne ulegną podgrzaniu a inne schłodzeniu. 4. Może to spowodować masowe migracje, ale takie migracje już występowały. Ludzkość przetrwała bez problemu. 5. Niektóre kraje stracą, niektóre zyskają wskutek zmian klimatu. 6. Cały czas gatunki słabiej przystosowane wymierają i wymierać będą. 7. Ilość żywności jest wystarczająca żeby wyżywić i 20 mld ludzi. Problemem są państwa nierozwinięte które nie potrafią wyżywić swoich obywateli bo są nierozwinięte a nie na odwrót. 8. Przestańcie się tak bać o przyszłość. To są proste zdania które powinniście umieć zrozumieć.
 4. thikim

  Pierwsze zdjęcie Ziemi wykonane przez polskiego satelitę

  Jednak jest różnica. Mieć w jakiś sposób, niekoniecznie państwowy, zorganizowany "podbój kosmosu" (wiem, jestem złośliwy ) a co innego opierać się na przypadkowych akcjach studenckich. W Polsce niestety te sprawy leżą odłogiem. Z wielu różnych powodów. Tym samym jednak dziwi Polska Agencja Kosmiczna. Podobnie jak i podobna atomowa. Tymczasem w Polsce, studenci sobie, państwo sobie, przemysł sobie. Wszystko nieskoordynowane i nieuporządkowane. Chaos.
 5. thikim

  USGS odkryła największe złoże ropy i gazu w swojej historii

  O ile jeszcze można dowodzić że przerąbane mają ludzie to twierdzenie że przerąbane ma obiekt wielkości planety czyli Ziemia to jest już jakiś bełkot. Takie bezmyślne rzucanie zdań. Czekam na chociaż jeden argument merytoryczny odnośnie Ziemi i tego że ma przerąbane. Rozpadnie się od wydobycia? Wpadnie na inną planetę? Biosfera na Ziemi jest jej nic nie znaczącym ułamkiem. A przecież jeśliby wymarli wszyscy ludzie na Ziemi to mokry sen ekologów o braku ludzkiej ingerencji stałby się faktem. Same plusy zatem z ekologicznego punktu widzenia.
 6. thikim

  Wiemy, ile światła wyemitowały gwiazdy w historii wszechświata

  Masz jakieś konkretne dane na temat tych paru rzędów wielkości? Czy to tylko domniemanie sprzeczne trochę z tym że na niebie w wielu zakresach promieniowania widzimy jednak gwiazdy i Słońce a nie mikrofalowe promieniowanie tła.
 7. thikim

  Wiemy, ile światła wyemitowały gwiazdy w historii wszechświata

  Ale to rodzi szereg problemów Anihilacji NIE ULEGŁ jeden na 10 miliardów barionów. Czyli anihilacji uległo 2 x 9 999 999 999. Czyli w zasadzie: 20 000 000 000. A 1 nie Z tym że produktem anihilacji są od nowa kwarki i antykwarki i fotony.
 8. thikim

  Wiemy, ile światła wyemitowały gwiazdy w historii wszechświata

  Fotony jednak w historii wszechświata emitowały nie tylko gwiazdy. To raz. A dwa jest takie że był okres anihilacji niemal wszystkiego - czyli niemal wszystko zmieniło się w światło. Gdzie ono jest?
 9. thikim

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  W takim razie idiotyczne jest założenie że może działać jakikolwiek model klimatyczny oparty na zależności od giełdy właśnie. Sam się orzesz A co gorsza nie rozumiesz ironii Jeśli jako twierdzisz nie da się przewidzieć giełdy - ropy w szczególności to nie da się również przewidzieć emisji CO2 - co za tym idzie nie da się w żaden sposób przewidzieć klimatu - przy założeniu silnej zależności pomiedzy jednym a drugim co jest przecież głównym założeniem. Piszecie w zasadzie to samo tylko się jakoś zrozumieć nie możecie. W sumie to już Wasz problem a nie mój
 10. thikim

  Prehistoryczni ludzie mierzyli upływ czasu z dokładnością do 250 lat

  LOL Ja myślę że potrafili też mierzyć z dokładnością do sekund Jak już odejdziemy od tytułu i przejdziemy do treści to znajdziemy tam jedno zdanie o tym które jest w zasadzie powtórzeniem tytułu: Umieli definiować daty z dokładnością do 250 lat. Czyli rozumiem np. swój wiek określali przy takiej dokładności np. tak: Awa ma 0 lat, bo raczej nikt nie przeżywał więcej niż 250 lat. Coś w rodzaju: urodziła się w roku 1000, zmarła w 1250. Jedynie biblijni ludzie jak Matuzalem dochodzili do 4 lat
 11. Hmm. No to by mnie zdziwiło. Bo problem z punktowością/zdarzeniowością jest uniwersalnym problemem. Jaka by nie była teoria budowy mikroświata to musi się z tym problemem uporać. Struny radzą sobie eliminując pojęcie punktu. Chyba masz rację, supersymetria to jednak taka dokładka zarówno do teorii strun jak i modelu standardowego. Źle to rozumiałem. Inna sprawa że doświadczalnie żadnych superpartnerów nie wykryto. I raczej supersymetria moim zdaniem upadnie w takiej formie. Zwłaszcza że są inne modele standardowe. Ale to już jest dla niektórych metafizyka. Bo tworzymy teorie które nam tłumaczą świat ale nie mamy możliwości sprawdzić ich w miejscach w których się one mogą różnić Jako że ze mnie zatwardziały Heisenbergowiec to nie uznaję nic poza barierą Heisenberga.
 12. thikim

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Modele klimatyczne nie są doskonałe i łatwo w nich o błędy. W związku jednak z tym że człowiek działa na olbrzymia skalę to najprawdopodobniej wpływa on zauważalnie na klimat. Natomiast zrobić model zależności temperatury od działalności człowieka to jest dopiero jeden krok i to najmniejszy w całym zagadnieniu. Nikt nie wie w jaki sposób wpłynie podwyższenie temperatury w różny sposób w różnych częściach światach na życie ludzi. Bo wpłynie po pierwsze w różny sposób. Jeślibym miał to z czymś porównać to z giełdą. Na giełdzie można zarobić miliardy bez wysiłku więc jest to zdecydowanie motywator do opracowania modelu do giełdy. I jakoś nadal naukowcy nie potrafią tego dokonać. Więc prześmiewczo zauważę: niektórzy naukowcy potrafią wyliczyć wpływ człowieka na klimat i własne życie w perspektywie dziesiątek lat, a nie potrafią wyliczyć po ile jutro będzie cena ropy Otóż, nie potrafią ani jednego ani drugiego. Ponieważ jednak cenę ropy każdy jutro by sprawdził to wolą przepowiadać co będzie za lat kilkadziesiąt z gospodarką i temperaturą - bo tego nikt nie wie i równie dobrze można zapytać cygankę. A cyganka ma wiele zalet w porównaniu do naukowców: kosztuje koło 10 zł a nie bilion dolarów - bo tyle mniej więcej kosztuje walka z globalnym ociepleniem. A i czasem można na młodą cygankę trafić Odnośnie zresztą giełdy to chciałbym przypomnieć jak już wiele lat temu ekolodzy rozpętali panikę o kończącej się ropie. Ceny szybowały w kosmos. Tymczasem ropa się rozlała obecnie tak po całym świecie że spada cena na łeb na szyję.
 13. thikim

  Polski Kret HP3 za kilka godzin wyląduje na Marsie

  Jakbyś co 5 minut musiał bić brawo to też byś był znudzony. Do tego kamery i dziennikarze robią z tego show.
 14. To czy są bezmasowe to moim zdaniem tylko kwestia konwencji co i dlaczego nazywamy masą spoczynkową. Nie mają jednego z mechanizmów nabywania masy. Mają za to inny zwany c. Jeśliby foton był bezmasowy jak i grawiton jest to dlaczego grawiton ucieka a foton nie z CD? Jeśli zaś założymy że chodzi o zakrzywienie czasoprzestrzeni jako mechanizm uniemożliwiający ucieczkę fotonu to jaki mechanizm powoduje że grawiton omija zakrzywienie czasoprzestrzeni? Inna sprawa że jak wiele razy pisałem: możliwe że nie istnieje we Wszechświecie obserwator zdolny do percepcji grawitonu. Po to powstała teoria strun żeby nie miało wymiaru 0. A swoją drogą jak to rozwiązuje supersymetria?
×