Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

thikim

Użytkownicy
 • Zawartość

  4559
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  77

Ostatnia wygrana thikim w dniu 6 października

Użytkownicy przyznają thikim punkty reputacji!

Reputacja

51 Znakomita

1 obserwujący

O thikim

 • Tytuł
  Kierownik robót

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. thikim

  Amerykanie będą mogli jeździć autonomicznymi taksówkami

  1. Czyli Ty coś napiszesz a ja to mam brać nie dosłownie. Czyli jak? 2. Bezrobocie wynikające z automatyzacji? A co od już kilkuset lat się robi jak nie automatyzuje. A bezrobocie w Polsce to załóżmy <5 %. W USA - 3,7 %. Ba, można nawet zauważyć że im bardziej zautomatyzowany kraj tym niższe bezrobocie. A już danie milionom Murzynów w USA pieniędzy za nic nie robienie to jest genialny pomysł z pewnością wezmą się do pracy. Na szczęście nikt takich pomysłów z rządzących nie ma. Nie. To sposób na wpędzenie w biedę jeszcze większej części społeczeństwa. Czy to chroni przed zamieszkami? Wątpię. A tak w ogóle to gdzie dziś są zamieszki przeciwko bogatym właścicielom fabryk? Ludzie mamy rok 2018 a nie 1907 Obudźcie się. To nie carska Rosja, tylko UE. Ja wiem że czytając książki z XIX wieku można rzeczywiście wierzyć w wojnę klas itd. ale mamy XXI wiek. Oczywiście - nie bierzcie tego co piszę dosłownie. Bierzcie to inaczej
 2. thikim

  Amerykanie będą mogli jeździć autonomicznymi taksówkami

  Technologia rzeczywiście wyklucza nas z życia. Ale całkowicie w przeciwny sposób niż piszesz. Coraz więcej czasu życia zajmuje nam technologia. Smartfony to tylko jeden przykład ale dość widoczny. Każda technologia obecna w naszym życiu zajmuje nam kawałek tego życia. Bo najlepiej zachęcać ludzi do nieróbstwa po tym jak samemu się już zarobiło wszystko co się dało zarobić harując od świtu do nocy "Wprawdzie ja stałem się miliarderem harując ciężko (także oszukując) ale dla Was mam lepszy pomysł na życie. Nie pracujcie i nie oszukujcie" Niech dobrze zrozumiem. Chce płacąc bezrobotnym zapobiec bezrobociu? Ośmielę się stwierdzić że Bill aż tak głupi nie jest. Źle go zrozumiałeś. Gdzie ci ludzie bez pracy są? Bo Polska to np. ściągnęła miliony Ukraińców i dalej nam mało. A może w USA? Tam bezrobocie najniższe bodajże od 50 lat. https://forsal.pl/artykuly/1290331,bezrobocie-w-usa-jest-najnizsze-od-49-lat.html I co gorsza dokonał tego Trump a nie Bill. I nie dając pieniędzy bezrobotnym Przeciwnie - dawanie ogranicza. BTW. Twój pomysł i ewentualnie Billa sprawdzono w Wenezueli. Dawano nawet bezrobotnym. Efekt jest dziś taki że jak masz szczęście to kupisz tam gnijące mięso. Jak nie masz to jesz błoto na ulicy. Bezrobocie sięga dziesiątek % Niedługo znikną stamtąd też maszyny (samochody już padają i nie ma kto ani za co ich remontować). I będzie idealnie co?
 3. thikim

  Bitcoin lepszy od dolara?

  Dodajmy że "Rzeczywisty rynek walutowy osiąga dojrzałość" bardzo długo Ja zresztą słowo "przy" zamieniłbym na "mimo" albo "wbrew".
 4. thikim

  Sztuczny rekruter Amazona dyskryminował kobiety

  Ja patrzyłem dalej w przyszłość i uważam że powinien być parytet na stanowiskach profesorskich i dla tych co nie ukończyli podstawówki A pracodawca powinien zatrudniać połowę pracowników pracowitych a połowę leniwych. Nie można dyskryminować leniwych i głupich. Złodzieje i bandyci nie powinni być dyskryminowani w pracach w agencjach ochroniarskich czy w Policji. No i pedofile nie powinni być dyskryminowani w dostępie do dzieci. A teraz czekam która z poprawności wzbudzi największe kontrowersje BTW. Przypomina mi się wywiad z uczestnikiem marszu równości, coś ala (piszę z pamięci): po co tu jesteś? chcę obniżenia wieku od którego można seks uprawiać. chcesz ru... 12-stolatki? Tak. LOL
 5. thikim

  Test narkotykowy z "przyłożenia palca"

  No cóż. Niektórzy mają takie sposoby że żeby ukryć trawkę wpierniczają mak Mak dawniej w chusteczkach dawano dzieciom żeby były spokojniejsze
 6. thikim

  Naukowiec zawieszony w CERN za... niewłaściwe poglądy

  Z zakresem siły i wzrostu to tak ostrożnie. Raczej średnia większa. Zresztą ze względu na choroby lepiej byłoby zająć się średnią ważoną. No bo jak ktoś straci nogi to jaki ma wzrost?
 7. thikim

  NuScale ogłosiło, kto wyprodukuje pierwszy mały reaktor atomowy

  Coś w rodzaju: przewidują co będzie w 2030 roku chociaż nie są w stanie przewidzieć jaki będzie kurs Tesli za 5 minut. Prorocy nowych czasów , którzy dziwnym trafem żyją z takich przepowiedni jak wróż Matuesz To w końcu dobre ono czy złe? II PRL sugerowałby że czujesz jakąś nostalgię Powiedz szczerze? Wróciłbyś chętnie do tamtych czasów gdy Polska stała gospodarczo w w miejscu? Mało samochodów na ulicach. Mało wszystkiego było.
 8. thikim

  Napęd Alcubierra kontra statek kosmczny bezmasowy....

  Nie chodziło mi o to że tarcie zakrzywia chociaż zakrzywia. Chodziło mi o to że tak jak tarcie ebonitu zmienia pole elektrostatyczne tak samo możemy wciąż dowolną masę która też zakrzywi czasoprzestrzeń. Idea jest ta sama. Tylko oddziaływanie słabsze.
 9. thikim

  Napęd Alcubierra kontra statek kosmczny bezmasowy....

  Tak, mój błąd. Chciałem napisać antyinflację. Problem z deflacją i inflacją jest taki że nie wiemy jak tego dokonać bez względu na energię. Bo zakrzywić czasoprzestrzeń ideowo to jest to samo co potrzeć sweter ebonitem. Liczbowo tylko 10^41 słabszy efekt A więc problem jedynie skali a nie jakości.
 10. thikim

  Elon Musk zmuszony do ustąpienia z zarządu Tesli i zapłacenia grzywny

  Zależy od Twoich zainteresowań. Atlas Zbuntowany - to (Rearden) bardziej znana i podstawowa wśród wolnościowców lektura. Źródło - to historia architekta który kochał swoją pracę. W obu wypadkach bohaterowie są socjopatami, z wizjami nieakceptowanymi początkowo przez społeczeństwo. Socjopatyczym uporem jednak doprowadzają do zmian w społeczeństwie. No ale ja pisałem już o kolejnej akcji po karze. Można założyć że to socjopata którego bawi jak po jego wypowiedzi akcje lecą w dół o miliardy, ale jednak warto sprawdzić czy nie manipuluje po prostu kursem dla własnych korzyści. Pytanie co lepsze
 11. thikim

  Elon Musk zmuszony do ustąpienia z zarządu Tesli i zapłacenia grzywny

  No ale jak wiesz tam było słowo "co". "Co jednak się sprawdzało" - czyli to z książek. I teraz jak się chcesz odnieść do słowa "co" które opisywało to co się kryło w książkach bez ich czytania? Musk znowu obniżył wartość firmy swoją wypowiedzią. To się aż prosi żeby sprawdzić kto kupuje i sprzedaje akcje. Bo jakbym był kolegą Elona z akcjami to chciałbym wiedzieć czy za parę godzin obniży cenę czy podwyższy Żeby skupować i sprzedawać sam to chyba aż taki nie jest. Wyobraźcie sobie Muska parę dni temu. Sprzedaje akcje po czym coś mówi. Akcje lecą na łeb. Odkupuje taniej większą ilość. Manipulacja jak nic.
 12. thikim

  Naukowiec zawieszony w CERN za... niewłaściwe poglądy

  Te sondaże które później okazują się do d...? No więc zdradzę Ci tajemnicę, nie uczą o tym w szkołach, przynajmniej podstawowych. Robi się próby na 1000 z groszami ponieważ jest to najprostszy przypadek dla którego błąd w idealnych warunkach byłby akceptowalny. Jest tylko jeden problem - warunki rzeczywiste nie są idealne. Tak więc robi się na 1000 z górką bo: - łatwo to policzyć - jest tanio. A na pewno nie jest to wystarczająco dla rzeczywistych warunków. Tylko że dla rzeczywistych trudniej by to było policzyć. Na tyle trudno że praktycznie nikt tego nie robi. Ot, taki naukowiec jak lekarz który daje co drugiemu dziecku antybiotyki na gorączkę.
 13. thikim

  Napęd Alcubierra kontra statek kosmczny bezmasowy....

  Mylisz się. Fale grawitacyjne są nierozerwalnie związane z czasoprzestrzenią. Grawitacja - to zakrzywienie czasoprzestrzeni. I na odwrót - zakrzywienie czasoprzestrzeni to grawitacja. https://pl.wikipedia.org/wiki/Grawitacja To trochę jednak trudniejsze niż po prostu zakrzywianie czasoprzestrzeni falami grawitacyjnymi Zdecydowanie trudniejsze. Inaczej mówiąc dążę do tego że jedynym znanym sposobem na zakrzywienie czasoprzestrzeni jest wygenerowanie fal grawitacyjnych - które to rozchodzą się z prędkością światła Jeśli byś jednak umiał lokalnie robić antydeflację to nie musiałbyś się bawić w zakrzywianie czasoprzestrzeni Nawet byłoby to bezsensowne. Każdy chyba jednak sobie zdaje sprawę że stworzenie i anihilacja dwóch czarnych super dziur żeby się poruszyć kilka metrów czy km to takie bardzo nieekologiczne by było No i załóżmy że ktoś w ciągu 1 s stwarza te dwie dziury i porusza się o km. Ale nasze satelity taką prędkość osiągają i bez takich rzeczy
 14. thikim

  Napęd Alcubierra kontra statek kosmczny bezmasowy....

  Hmm. Statek złożony z fotonów? Napęd Alcubierre'a? To jest właśnie s-f. Pomijając ograniczenia techniczne. To drugie opiera się na założeniu że można zakrzywiać czasoprzestrzeń szybciej niż światło się porusza. A fale grawitacyjne które ją zakrzywiały nie tak dawno to z jaką prędkością się poruszały? To pierwsze to koncept.
 15. thikim

  Tajemnicze sygnały wstrząsną współczesną fizyką?

  No tak Ale pamiętam doniesienia o neutrinach szybszych od światła O tym odkryciu już od miesięcy gdzieś tam się mówi ale nikt na razie głowy nie da że to jest niezgodne z Modelem Standardowym. (za neutrina szybsze od światła głowy poleciały). Detekcja jakiś cząstek od strony Ziemi nie przekonuje mnie specjalnie ponieważ jest wiele procesów w czasie których emisja może powstać - oczywiście są charakterystyki wiele przypadków wykluczające ale czy wszystkie. A co przede wszystkim to dobrze byłoby te cząstki zaobserwować nie tylko nad Antarktyką. Bez powtarzalności, bez potwierdzenia - to nie jest element układanki tylko poszlaka gdzie mamy szukać. No to już nawet wiemy gdzie szukać i czego. Tylko nie wiemy czy to istnieje. Ja nadal obstawiam że to raczej pomyłka. A obstawiam tak tylko na podstawie jednej rzeczy: Model Standardowy daje nam fenomenalną dokładność wyliczania niektórych parametrów do kilkunastu miejsc po przecinku. Gdyby był w nim jakiś brak to wydaje mi się że odcisnąłby się na wielu parametrach w mocno zauważalny sposób. Co nie znaczy że Model Standardowy to wszystko.
×