Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rowerowiec

Użytkownicy
 • Zawartość

  239
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana Rowerowiec w dniu 11 sierpnia

Użytkownicy przyznają Rowerowiec punkty reputacji!

Reputacja

12 Niezła

1 obserwujący

O Rowerowiec

 • Tytuł
  Gwarek

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Świat? Chyba interesuję się zyciem. Ale nie wiem, bo jeszcze nie znam nic innego poza nim ;)

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Rowerowiec

  Ziemia coraz szybciej się ogrzewa?

  Kiedyś na KW był artykuł na temat tego, że drzewa mające w otoczeniu większe stężęnie Co2 wolniej je wchłaniają i wolniej rosną. Więc nie jest to dla nich idealna sytuacja.
 2. Rowerowiec

  Zmiany w mózgach dzieci używających intensywnie ekranów

  Chyba nie jest to reguła. Mój synek mając 2 lata już mówi i śpiewa. Zna teksty piosenek na pamięć. Generalnie ma dobrą pamięć, więc ciężko mu coś pościemniać. Wychowuje się na bajkach trochę edukacyjnych. Puszczam mu w miarę sensowne i ambitne bajeczki. Muzyka też całkiem na poziomie (gdyby ktoś chciał wiedzieć jaka). Żadnych opóźnień nie zauważyłem. Nie daję mu telefonu do zabawy, a sam też niewiele używam smartfona. Może to po prostu geny. Nie zbadano rodziców i innych czynników środowiskowych. Wielu rodziców nie zajmuje się dziećmi i dlatego te spędzają godziny przy ekranie czegokolwiek. Powinni zapytać dlaczego te dzieci spędzają tyle czasu przed ekranem. Tutaj może przy okazji następuje jakaś zmiana w mózgu, a przyczyna jest inna niż ekran.
 3. Rowerowiec

  Ziemię czeka powrót do geologicznej przeszłości

  Może sens wypowiedzi podyktowany jest ogólnym niezadowoleniem i poczuciem beznadziejności. Przecież nawet najbardziej inteligentny człowiek traci w końcu cierpliwość, a polityka to najbardziej wkurzająca rzecz. Żyjesz sobie z całych sił, a jacyś nowocześni książęta próbują sterować swoim królestwem i nie wychodzi im to. Widzisz, ale nic nie możesz zrobić. To najbardziej wkurzająca rzecz. Polityka to niepotrzebna i wkurzająca rzecz.
 4. Precyzyjnie dzielą to co niepodzielne. Dzielenie czasu w stosunku do sekundy to dziwna sprawa. Przecież nasze odczucie czasu lub właśnie jego upływanie może być różne we wszechświecie i może gdzieś indziej ta sama sekunda trwa więcej lub mniej, albo wcale. Takie to ludzkie. To jest właśnie ta cywilizacja?
 5. Rowerowiec

  Ćwiczenia fizyczne i BNDF nadzieją dla cierpiących na chorobę Alzheimera?

  Czytając wiele publikacji, można dojść do wniosku że zdrowo jest żyć biednie i bez wygód. Podczas gdy cały świat zmierza do życia w luksusie.
 6. Rowerowiec

  W Indiach odsłonięto najwyższą na świecie 182-m statuę

  Chyba oko odpadło temu misiu.
 7. Rowerowiec

  Badanie: prawie 40 proc. Polaków w ogóle nieaktywnych fizycznie

  Za to w pracy słyszę codziennie kto ile wypił i jak to się super "nayebau" i o której wrócił. A gdy powiedziałem że znajomy wziął udział 2 tygodnie temu w BBtour 1008 km na rowerze non stop, to zobaczyłem tylko minę niezrozumienia. Brzuchacze rosną i są coraz bardziej zmęczeni.
 8. Rowerowiec

  Homo erectus wyginął przez lenistwo i konserwatyzm

  Czasem konserwatyzm pozwala po prostu żyć zgodnie z naturą. Nie wiem czy to do czego teraz doszła ludzkość, to idealne miejsce. Może po prostu zbadano za mało śladów działalności erectusa.
 9. Rowerowiec

  Religijne dogmaty (offtop z „Bilionowe Apple”)

  Oto jak w 4 krokach od Apple przejść do sfrustrowania antykatolika
 10. Rowerowiec

  Współczesny tryb życia odpowiedzialny za epidemię krótkowzroczności

  Gdyby tak stworzyć specjalnie okulary do wymuszania zmiany ogniskowania światła na siatkówce... Mam na myśli okulary do treningu mięśni sterujących soczewką oka. Takie coś, co sztucznie oddalałoby obraz od oka, pomimo tego że jest fizycznie cały czas w tej samej odległości. Coś takiego co zmusza naszą soczewkę do ruchu. Bo chyba tutaj jest problem. Miejsce człowieka jest jednak na zewnątrz i w ciągłym ruchu. Luksus nic nierobienia na razie wyrządza nam same szkody.
 11. Rowerowiec

  Wiemy, jak w XVIII i XIX wieku rozprzestrzeniało się chrześcijaństwo

  Ojejku, ktoś tutaj chyba ma jakiś żal. To zdanie jest źle sformułowane. Chrześcijanie byli sektą dla żydów w tamtych czasach. Gdyby tak się odnosić teraz, to prawie każde zgrupowanie ludzi byłoby sektą.
 12. Rowerowiec

  Oryginalny rower trójkołowy – projekt studenta Politechniki Krakowskiej

  Kiedyś pracowałem w serwisie i miałem do naprawy rower trójkołowy z kołami skrętnymi z przodu. Zrobiony na listwie podobnie jak w ciągniku. W zakręty wchodził super i pod krawężniki dawał sobie radę lepiej niż normalny rower. A tutaj mamy jeszcze przechył i to już w ogóle musi działać lepiej. Ten mój niestety nie miał wychylenia i opony szybko się zużywały na zakrętach i objawiało się to większymi oporami przy skręcie, bo koła dążyły do prostowania. Konstrukcja była niezbyt sztywna.
 13. Rowerowiec

  Ludzie są inni, a nie inteligentniejsi

  Minęło 5 lat i... zgadza się.
 14. Rowerowiec

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  Spokojnie. Proces ulegnie naturalnemu zahamowaniu, a później powtórzy się. Taki długi cykl trwający tysiące lat. Głupich będzie za dużo i nie będą w stanie się utrzymać, ponieważ wystąpią problemy z wojnami, epidemiami i innymi zabójczymi czynnikami. Teraz żyjemy i rozwijamy się "na plus" dzięki grupom myślących osób. Reszta to konsumenci lub szkodniki (w rozumieniu rozwoju). Myślę że po osiągnięciu dna, znowu zacznie się ekspansja ludzi inteligentnych. Chyba w filmie "Maszyna czasu" był taki wątek. Ludzkość praktycznie wymarła, ale później podzieliła się na dwa lub trzy gatunki. Jeden super inteligentny rządzący tym prostym, a dodatkowo był jeszcze zupełnie zdziczały trzeci gatunek. To też jest scenariusz, bo wystarczy że zaczniemy się bawić w edycję genów i może wyjść podobnie. W dłuższej perspektywie oczywiście.
×