Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Rowerowiec

Users
 • Content Count

  373
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Rowerowiec last won the day on September 1 2020

Rowerowiec had the most liked content!

Community Reputation

26 Good

1 Follower

About Rowerowiec

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Świat? Chyba interesuję się zyciem. Ale nie wiem, bo jeszcze nie znam nic innego poza nim ;)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Może lepszą alternatywą byłyby nie samo magazynowanie potencjału elektrycznego, a energii w formie ciepła. Bardzo duża ilość energii elektrycznej idzie na podgrzewanie wody lub ogrzewanie pomieszczeń. Ponad rok temu stworzono takie coś https://geekweek.interia.pl/ekotechnologia/news-aktywowany-swiatlem-material-jest-przelomem-w-przechowywaniu,nId,5546883 Teraz tylko lepsze ogniwa peltiera i...
 2. 14 lat temu to mieli pomysły. Teraz kawał Polskich dachów pokrywa nadal zwykły drogi i ciężki krzem. A jak się okazuje to Perkowskity będą za kilkanaście lat robić to samo i wydajniej. (Szukam na KW artykułu o świetle w leczeniu)
 3. O nie. Przecież ludzie od chemtrails jak się dowiedzą że tam jeszcze tlenek grafenu dodadzą, to... Dobrze że nie chcą dodać do paliwa innych rzeczy, np soi modyfikowanej genetycznie, bo to by przekroczyło wszelkie granice płaskiej ziemi. He, he, he... Chociaż taka soja to mogłaby się okazać całkiem fajnym paliwem gdyby odpowiednio rozdrobnić i w odpowiednich warunkach spalać.
 4. Praca fizyczna wbrew pozorom jest zdrowsza od tej biurowej. Niestety, albo może stety, tego doświadczam. Nie wiem czy badano również poziom stresu obu grup, ale wydaje mi się że mniejszy stres ma się jednak w pracy fizycznej. Jest z jakiegoś powodu mniej płatna. Może właśnie z powodu mniejszego stresu, za który pracownicy biurowi mają płacone więcej bo mają go więcej. Dzisiaj akurat 11km w pracy na nogach i do tego 9km rowerem. To jest życie
 5. Firma A123 robi całkiem dobre akumulatory LiFePo4, więc można powiedzieć że wiedzą co mówią. Ciekawe czy recykling drugi raz coś zmienia. A co do LiFePo4 to gdyby tak zastosować je w samochodach elektrycznych, to nie byłoby argumentu dla przeciwników takich pojazdów ze względu na niską żywotność akumulatorów. Taki zestaw to wystarczyłby na milion km przebiegu. Niestety pojemność jest połowę mniejsza od najlepszych zwykłych litowych. Ale kto wie. Może kiedyś będzie wybór, trwałość vs zasięg. A nie jak teraz, benzyna czy diesel.
 6. https://forum.kopalniawiedzy.pl/topic/12542-zimna-fuzja-–-sensacja-czy-oszustwo/?tab=comments#comment-67032 Minęło 10 lat i nadal nikt się tym tematem nie zajął. Ciekawe dlaczego?
 7. Cykam się o ten teleskop tak samo jak wtedy, gdy zrobiłem wodę w łazience, położyłem płytki, założyłem kabinę i wszystkie sprzęty, ale wcześniej nie zrobiłem próby ciśnieniowej...
 8. Cały czas jesteśmy w trakcie ewolucji i być może jest jeszcze dużo błędnych rozwiązań w naszym mózgu. Jakoś dziwnie się o tym zapomina... Ptaki to mają dopiero dobrą optymalizację neuronów, dużo lekkich i spakowanych w małej objętości, a wydajność taka sama jak ma większy mózg.
 9. Nie ma tutaj prostej odpowiedzi. Wypieranie rzeczywistości polega właśnie na tym że lepiej znaleźć winnego i wtedy już coś wiemy. Niestety tak nie jest i trzeba się z tym pogodzić. Lepiej zwalić winę na złych Chińczyków niż na turystę który wszedł do jaskini i wciągnął trochę wirusów od nietoperza. Wtedy człowiek czuje się lepiej. Z powodu turystycznej eksploracji kiedyś niedostępnych jaskiń i dzikich terenów, oraz w ogóle bardzo dużego ruchu turystycznego na świecie, otwiera się takim wirusom okienko na świat. Normalnie pozostałyby u siebie bo nie ma kto ich przenieść. Potem przychodzi człowiek, wciąga wirusa, wraca tysiące km do domu i rozsiewa sobie go po okolicy. Ciekawe jakim argumentem posłużyli by się ludzie gdyby jakiś wirus przyszedł z najbiedniejszego kraju Afryki i spowodował pandemię. Ebola tylko dlatego nie zabija w Europie że daje szybkie objawy. Gdyby czas inkubacji wydłużył się do 14dni to nie byłoby szans. Wtedy zwalimy na co? Na jakie laboratoria? Nadmierny wzrost turystyki robi dla świata to samo co Kolumb dla Inków. Kwestią czasu jest który turystach losowo przyniesie coś nowego ze swojej wycieczki.
 10. Nie wiem czy to trafne porównanie. Dwóch moich znajomych było brukarzami i trzepali na tym niezłą kasiorę. Można powiedzieć że zarabiali dwa razy tyle co przeciętne wynagrodzenie.
 11. Ten magnetyzm ma coś w sobie. Po prostu jakoś działa na nasz organizm. Natomiast jego brak i brak grawitacji, wszystko psuje.
 12. Przecież opracowanie obecnie używanych ogniw li-ion zaczęło się praktycznie 100 lat temu licząc od koncepcji do udoskonalenia i usunięcia problemów z zapłonem, do wprowadzenia do masowego użytku wszędzie gdzie można. Upchnąć można dużo energii, ale jeszcze chodzi o to by było bezpiecznie i trwale. A tutaj jeśli mamy 6 razy większą pojemność to gdy coś pójdzie nie tak, to będzie 6 razy więcej problemów niż w obecnych li-ion. Nikt nie zainwestuje w niepewną technologię.
 13. Takie nastroje i takie teksty pojawiały się i zawsze będą się pojawiać. Niestety zawsze będzie tak, że mniejsza grupa mądrzejszych, będzie traciła czas i swoje życie dla większej grupy ignorantów. To jest naturalne i nawet w naturze wszechobecne. Natomiast narzekanie nic nie zmienia, tylko zaraża innych beznadzieją. Dom się zawalił i zamiast mieszkać w ruinie, odbudujmy dom. Zbyt wielu ojców mówiło swoim dzieciom "nie opłaca się, nie rób, nie poświęcaj się, bo nie warto". To wpojone nam w geny narzekaństwo i efekt skali tego zjawiska jest przerażający. Mamy nie dość że spolaryzowane społeczeństwo, to jeszcze strasznie zobojętniałe i zarozumiałe. Najwięcej do powiedzenia mają zawsze najwięksi nudziarze i pesymiści z bardzo płytkim obrazem świata, żyjąc w swojej bańce informacyjnej. Nie chce tutaj nikogo obrażać. Zamiast szukać winnych, za złe czasy, szukajmy tych, którzy mogą pomóc.
×
×
 • Create New...