Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Rowerowiec

Users
 • Content Count

  367
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Rowerowiec last won the day on September 1 2020

Rowerowiec had the most liked content!

Community Reputation

26 Good

1 Follower

About Rowerowiec

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Świat? Chyba interesuję się zyciem. Ale nie wiem, bo jeszcze nie znam nic innego poza nim ;)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. https://forum.kopalniawiedzy.pl/topic/12542-zimna-fuzja-–-sensacja-czy-oszustwo/?tab=comments#comment-67032 Minęło 10 lat i nadal nikt się tym tematem nie zajął. Ciekawe dlaczego?
 2. Cykam się o ten teleskop tak samo jak wtedy, gdy zrobiłem wodę w łazience, położyłem płytki, założyłem kabinę i wszystkie sprzęty, ale wcześniej nie zrobiłem próby ciśnieniowej...
 3. Cały czas jesteśmy w trakcie ewolucji i być może jest jeszcze dużo błędnych rozwiązań w naszym mózgu. Jakoś dziwnie się o tym zapomina... Ptaki to mają dopiero dobrą optymalizację neuronów, dużo lekkich i spakowanych w małej objętości, a wydajność taka sama jak ma większy mózg.
 4. Nie ma tutaj prostej odpowiedzi. Wypieranie rzeczywistości polega właśnie na tym że lepiej znaleźć winnego i wtedy już coś wiemy. Niestety tak nie jest i trzeba się z tym pogodzić. Lepiej zwalić winę na złych Chińczyków niż na turystę który wszedł do jaskini i wciągnął trochę wirusów od nietoperza. Wtedy człowiek czuje się lepiej. Z powodu turystycznej eksploracji kiedyś niedostępnych jaskiń i dzikich terenów, oraz w ogóle bardzo dużego ruchu turystycznego na świecie, otwiera się takim wirusom okienko na świat. Normalnie pozostałyby u siebie bo nie ma kto ich przenieść. Potem przychodzi człowiek, wciąga wirusa, wraca tysiące km do domu i rozsiewa sobie go po okolicy. Ciekawe jakim argumentem posłużyli by się ludzie gdyby jakiś wirus przyszedł z najbiedniejszego kraju Afryki i spowodował pandemię. Ebola tylko dlatego nie zabija w Europie że daje szybkie objawy. Gdyby czas inkubacji wydłużył się do 14dni to nie byłoby szans. Wtedy zwalimy na co? Na jakie laboratoria? Nadmierny wzrost turystyki robi dla świata to samo co Kolumb dla Inków. Kwestią czasu jest który turystach losowo przyniesie coś nowego ze swojej wycieczki.
 5. Przerwano, bo facet się przewrócił i poważnie zranił. Później już z tego powodu nie kontynuowali terapii.
 6. Nie wiem czy to trafne porównanie. Dwóch moich znajomych było brukarzami i trzepali na tym niezłą kasiorę. Można powiedzieć że zarabiali dwa razy tyle co przeciętne wynagrodzenie.
 7. Ten magnetyzm ma coś w sobie. Po prostu jakoś działa na nasz organizm. Natomiast jego brak i brak grawitacji, wszystko psuje.
 8. Przecież opracowanie obecnie używanych ogniw li-ion zaczęło się praktycznie 100 lat temu licząc od koncepcji do udoskonalenia i usunięcia problemów z zapłonem, do wprowadzenia do masowego użytku wszędzie gdzie można. Upchnąć można dużo energii, ale jeszcze chodzi o to by było bezpiecznie i trwale. A tutaj jeśli mamy 6 razy większą pojemność to gdy coś pójdzie nie tak, to będzie 6 razy więcej problemów niż w obecnych li-ion. Nikt nie zainwestuje w niepewną technologię.
 9. Takie nastroje i takie teksty pojawiały się i zawsze będą się pojawiać. Niestety zawsze będzie tak, że mniejsza grupa mądrzejszych, będzie traciła czas i swoje życie dla większej grupy ignorantów. To jest naturalne i nawet w naturze wszechobecne. Natomiast narzekanie nic nie zmienia, tylko zaraża innych beznadzieją. Dom się zawalił i zamiast mieszkać w ruinie, odbudujmy dom. Zbyt wielu ojców mówiło swoim dzieciom "nie opłaca się, nie rób, nie poświęcaj się, bo nie warto". To wpojone nam w geny narzekaństwo i efekt skali tego zjawiska jest przerażający. Mamy nie dość że spolaryzowane społeczeństwo, to jeszcze strasznie zobojętniałe i zarozumiałe. Najwięcej do powiedzenia mają zawsze najwięksi nudziarze i pesymiści z bardzo płytkim obrazem świata, żyjąc w swojej bańce informacyjnej. Nie chce tutaj nikogo obrażać. Zamiast szukać winnych, za złe czasy, szukajmy tych, którzy mogą pomóc.
 10. Mam nadzieję że po tym komentarzu świat się zmieni... Taki żart. Przecież to jaki mamy kraj, to świadczy o nas, czyli Polakach. Połowa narzeka, reszta nie robi nic, a jakiś promil chce coś zmienić. Zacznijmy od siebie.
 11. Myślałem że to już wiedzą tam wysoko na taboretach, ponieważ jeszcze w szkole nawet mnie uczono, że zadrzewienia śródpolne są dobre dla ekosystemu. Widocznie miałem dobrego nauczyciela, a oni nie. Mieszkam na południu podkarpacia i widać różnicę w wielkości gospodarstw w stosunku do innych północnych województw. U mnie jest sporo małych i niestety biednych gospodarstw, za to dużo dzikich miejsc gdzie żyje dużo zwierząt.
 12. Opracowanie większości rzeczy które znamy, często trwało nawet kilkadziesiąt lat. Tyle że mało kto interesował się tematem w fazie badań.
 13. Dodać to https://kopalniawiedzy.pl/wlokna-sztuczne-miesnie-nanorurki-weglowe-wosk-parafinowy-rozszerzalnosc-cieplna-moc-mechanicza-gestosc-mocy-dr-Ray-Baughman,16998 I mamy fajne mocno reagujące trwałe kamizelki.
 14. Sytuacja jest podobna jak w przypadku wojny i problemów z ochotnikami do wojska. Jeszcze frontu nie ma, ludzie są podzieleni na tych którzy chcą iść walczyć i tych którzy mówią że wojny nie będzie. Mniej więcej pół na pół. Ludzie którzy zdecydują się na pójście do wojska niestety liczą się z tym że mają większe ryzyko śmierci niż pozostali. Nazywani są głupcami przez drugą połowę która neguje wojnę i uważa że problem rozwiąże się sam, bo niezależny reporter tak powiedział. W końcu nadchodzi front. Sytuacja jest dynamiczna. Wojsko ma straty, ale ludność cywilną dziesiątkuje brak przygotowania i negacja rzeczywistości. Finalnie jednak okazuje się że wojsku udaje się odeprzeć atak. Giną jednak tysiące, po to by przeżyli ludzie nieświadomi zagrożenia do których front jeszcze nie doszedł. Po konflikcie sytuacja się uspokaja i jedna i druga strona twierdzi że miała rację. Tylko że jedna nie robiła nic, a druga wszystko co trzeba. Wynik się zgadza. Taka sytuacja miała miejsce dokładnie 101lat temu. Ale sytuacja szczepień jest dobrą analogią.
 15. Pewnie kolega donPedro zasugerował że skoro szczątki były przy przedszkolu, to teraz należy spalić przedszkola bo może to szczątki dzieci sprzed 6 tysięcy lat. Teraz prawda wyszła na jaw, jakie zło czynią przedszkola od wieków... Wiem. Próbowałem niestety zrozumieć co chciał powiedzieć, ale jedyny sens wyszedł mi właśnie taki.
×
×
 • Create New...