Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Rowerowiec

Users
 • Content Count

  252
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Rowerowiec last won the day on March 28

Rowerowiec had the most liked content!

Community Reputation

13 Pretty Good

1 Follower

About Rowerowiec

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Świat? Chyba interesuję się zyciem. Ale nie wiem, bo jeszcze nie znam nic innego poza nim ;)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Myślicie że wtedy będzie co i do czego podłączyć? Myślę że nie będzie.
 2. To już kolejny raz, gdy próbowano stymulować i dało efekty. Kilka lat temu poprawiało zdolności matematyczne.
 3. Rowerowiec

  Koty rozpoznają swoje imiona

  Mam psa który potrafi upolować mysz. Do tego zna mnóstwo słów i rozumie nawet kontekst zdania bez podania słowa kluczowego. Nie biegnie przez ulice jak świr i pilnuje domu. Koty w porównaniu z nim są głupie i dzikie. Mam Foxteriera.
 4. Rowerowiec

  Polak odkrył trzy nieznane pentakwarki

  Skwarki. Nazwisko zobowiązuje.
 5. Rowerowiec

  Wytwarzanie ciepła przez organizm

  Może niskie bmi świadczy nie o dobrej wadze, a o słabym metabolizmie energetycznym. Myślę że słaby metabolizm może działać w dwie strony. Z jednej powodować utratę masy ciała i słabe przetwarzanie energii z pokarmu w komórkach i wydalanie dużej zmarnowanej porcji pożywienia bez zysku. Z drugiej strony może być tak że organizm również nie zużywa energii z pożywienia na bierząco, tylko zamienia w tłuszcz. I wtedy mamy za wysokie BMI. Wtedy osobom chudym jest zimno, a grubszym często też. Wydaje mi się że i tak grubsi mają ciepłej z racji większej objętości wzgldem powierzchni ciała, więc pomimo słabego metabolizmu wielu nie będzie odczuwało zimna bardziej od osób z prawidłowym BMI. Również jestem zimnolubem. Wydaje mi się że to z tego powodu że dużo czasu spędzałem na zewnątrz i całorocznie jeżdżę rowerem. BMI po środku tabelki. Latem wystarczy się przyzwyczajać ze 2 tygodnie do upałów i można żyć. Tak jest w moim przypadku. Może po prostu więcej ruchu coś zmienia. Nie wiem. Może po prostu geny. Jestem blondynem, więc pewnie genom gdzieś z północy.
 6. Podsumowując kilka artykułów dotyczących zdrowego życia, można by wyznaczyć kilka zasad, ale niestety kilka jest kontrowersyjnych. Nie używać chemicznych syntetycznych środków czystości, myć się rzadko, dużo się ruszać, nie spożywać cukru, jeść mniej, gasić światło, nie patrzeć i nie używać ekranów z niebieskim światłem, ogrzewać mieszkanie do maksymalnie 18 stopni. Za to z tego co można, mamy więcej przyjemnych rzeczy. Jeść dużo owoców i warzyw, najlepiej awokado i sok z buraka, a do tego zielona herbata, dużo seksu, dużo fajnej zabawy na powietrzu. Spotykać się z ludźmi w rzeczywistości a nie w internecie. Przecież my to wiemy, nie? To dlaczego nadal nikt nic nie zmienia. Powód jest prosty i stary jak świat. Nie chce nam się. Zdanie klucz całej ludzkości. Niestety.
 7. Rowerowiec

  Tesla kupiła Maxwell Technologies

  Jednak większość Polaków mieszka w domach wolnostojących. Zakładam sobie fotowoltaiczne panele lub nawet małą turbinę wiatrową i mam za darmo. A jak już wykazała Tesla to jeden pakiet akumulatorów wytrzymuje 10 lat i tracąc przy tym tylko 20 procent pojemności. Więc kupując nawet używanego 10letniego elektryka można sobie jeszcze sporo jeździć zanim zużyje się pakiet aku. Nowego typu akumulatory już czekają na masową produkcję i tylko kwestia czasu gdy starego typu się skończą. Wdrożenie zawsze trwa kilka lat.
 8. Rowerowiec

  Triklosan zmniejsza skuteczność antybiotyków

  Kolejny artykuł o tym że triklosan jest generalnie szkodliwy. Pamiętam jak w latach 90tych był uznany za super środek w mydle. Nie ma cudownych środków.
 9. Badanej Sam badałem jeszcze będąc na studiach. Później robiłem i nadal robię testy. Mieszkami zdala od dużych obszarów rolniczych, a dookoła każdy jest podpięty do sieci kanalizacyjnej. Mam też filtry.
 10. Takie osiągnięcia dają więcej niż grafen. Najpierw posprzątajmy, by coś tworzyć. Jak na razie świat to nieogarnięty i zabrudzony warsztat szalonego naukowca.
 11. Rowerowiec

  Odkrycie Ameryki mogło schłodzić klimat

  Odkryć jeszcze że 4 Ameryki i mamy po problemie ocieplenia klimatu.A tak na poważnie, to kraje kolonialne to powód do wstydu ludzkości
 12. Mam wodę ze studni tradycyjnej. Dużo magnezu. Chyba wolę jednak pić magnez i trochę więcej herbaty niż demineralizowac wodę.
 13. Rowerowiec

  Wieczorna aktywność fizyczna nie powoduje problemów ze snem

  Nawet nie wiedziałem że ktoś twierdził że powoduje. Zawsze miałem czas na rower właśnie po 21 i wracałem czasami po północy. Normalnie szedłem spać i rano czułem się całkiem dobrze.
 14. Rowerowiec

  Ziemia coraz szybciej się ogrzewa?

  Kiedyś na KW był artykuł na temat tego, że drzewa mające w otoczeniu większe stężęnie Co2 wolniej je wchłaniają i wolniej rosną. Więc nie jest to dla nich idealna sytuacja.
 15. Rowerowiec

  Zmiany w mózgach dzieci używających intensywnie ekranów

  Chyba nie jest to reguła. Mój synek mając 2 lata już mówi i śpiewa. Zna teksty piosenek na pamięć. Generalnie ma dobrą pamięć, więc ciężko mu coś pościemniać. Wychowuje się na bajkach trochę edukacyjnych. Puszczam mu w miarę sensowne i ambitne bajeczki. Muzyka też całkiem na poziomie (gdyby ktoś chciał wiedzieć jaka). Żadnych opóźnień nie zauważyłem. Nie daję mu telefonu do zabawy, a sam też niewiele używam smartfona. Może to po prostu geny. Nie zbadano rodziców i innych czynników środowiskowych. Wielu rodziców nie zajmuje się dziećmi i dlatego te spędzają godziny przy ekranie czegokolwiek. Powinni zapytać dlaczego te dzieci spędzają tyle czasu przed ekranem. Tutaj może przy okazji następuje jakaś zmiana w mózgu, a przyczyna jest inna niż ekran.
×