Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

lester

Users
 • Content Count

  337
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

lester last won the day on March 27 2019

lester had the most liked content!

Community Reputation

16 Pretty Good

About lester

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

6806 profile views
 1. No i właśnie w tym sęk (no i ech, "Kabaret Dudek - sęk" mi się przypomniał). Chodziło mi oczywiście o podanie jak rozumieć różnicę, czy bezwzględnie w jednostkach długości, czy raczej krotności - wystarczyłby zwykły "x" za liczbą lub "razy". Ja się domyślam o którą wartość chodzi, ale jednak dobrze gdyby było to jasne od początku. KW jest obecna na Squid'zie i być może w innych agregatorach.
 2. Nawet bezwymiarowe liczby podobieństwa wymagają nazwania, by wiedzieć z którym kryterium podobieństwa mamy do czynienia.
 3. Ludzie są jednak dziwni. 100-200 k$ za kawałki tworzywa, których dotykały 'czcigodne' dłonie Armstronga i Aldrina, podczas gdy piłka osobiście podpisana przez wszystkich członków misji, to jedyne 1-2 k$. Chyba jednak nie rozumiem mentalności kolekcjonerów, no ale to ich kasa. Jeśli już w ogóle cokolwiek, to brałbym piłkę (też jej dotykali i to wszyscy trzej).
 4. Okazuje się, że geny są jak internet - raz coś wrzucisz i już zawsze gdzieś będzie Czyżby drugi zidentyfikowany przypadek dziedziczenia mtDNA po ojcu?
 5. Od 2015 r. to już nie jest świnka morska tylko kawia domowa https://pl.wikipedia.org/wiki/Kawia_domowa#Nazwa_zwyczajowa Miałem dwie świnki morskie (dawno temu więc i nazwa zwyczajowa była tą obowiązującą). Pierwsza niezwykle inteligentna, reagowała na imię i wołana przychodziła - często biegała po mieszkaniu, a także na dworze chodziła przy nodze jak piesek, uwielbiała towarzystwo ludzi i kochała jeść. Druga była jej absolutnym przeciwieństwem łącznie z tym, że nie przepadała za ludźmi, a nawet niespecjalnie za jedzeniem.
 6. A czy choć zrównoważy energię utraconą (wypromieniowaną) podczas opadania w kierunku czarnej dziury? Opadanie materii w studnię grawitacyjną BH to, o ile się nie mylę, jeden z najwydajniejszych znanych procesów energetycznych. @Covid 19 login mówi wszystko. Kartka i długopis w dłoń i policz sobie prędkość liniową powierzchni cylindra fi=30mm, siłę odśrodkową oraz potrzebną energię. Nie zapomnij też o efektach relatywistycznych. A potem poszukaj np. na youtube światowych rekordów (podpowiem: RPM). Bardziej zgryźliwy nie będę, bo tutaj nie wypada. @Warai Otoko Też się zastanawiam. Może to tylko semantyka, ale ujemna częstotliwość w żadnym razie nie kojarzy mi się z pobraniem energii z ośrodka. Wręcz przeciwnie, przez analogię sugeruje raczej jej oddanie.
 7. Przez cały artykuł miałem z tyłu głowy tę myśl. To chyba jakiś atawizm Ja modyfikuję 1 zależnie od tego co widzę na perymetrze. Może nie jest to dokładne przetrząśnięcie młodniaka, ale prawie zawsze zaraz przypałęta się pkt.2 - wtedy bierz co twoje byle szybciej i idź byle dalej od takiego "kleszcza". Za pkt.2 to bym zabijał delikwentów. Trójka to u mnie klasyka - lubię w lesie być sam, nawet jeśli mniej zbiorę. A czwórka to kiedy są grzyby i nie mam obranego celu do którego po woli, ale konsekwentnie podążam
 8. Pogratulować doktorowi. W pierwszej chwili wychwyciłem z nagłówka Mróz i myślałem, że chodzi o pisarza, Remigiusza Mroza
 9. Zawsze myślę. Problem w tym, że nie szanujesz rozmówców z którymi próbujesz dyskutować, czego wyraz dałeś choćby powyżej i w dziesiątkach innych tematów. To też jeden z powodów dlaczego nie chce mi się tutaj zbyt często komentować. Przyjdziesz, doczepisz się czegoś i nawet ciężko się odnieść, bo nie wiadomo o co tak na prawdę chodzi. Kiedyś, kilka kont temu też pisałeś bardziej rozsądnie. Zawsze lałeś wodę, ale dało się to czytać. Dziś jakby ciężko, wybacz. W końcu i mi się lekko ulało jak się mnie czepnąłęś, ale dzięki za szczerość. Podałem definicję z wiki, żebyś mógł sobie sam sprawdzić. A innowacyjność to nie to samo co racjonalizacja, bo chyba o tym myślisz. Dla mnie EOT. Szkoda mi czasu na puste potyczki słowne, które do niczego nie prowadzą a sprowadzają się li tylko do pustej semantyki i pyskówek. @peceed Na polskich uczelniach też jest na prawdę duża kasa jak na nasze warunki, choćby z grantów. Jedyny problem to dostęp do niej, pilnie strzeżony przez równiejszych dla wybranych. Być może rzeczywiście doktor do nich nie należy, co nie zmienia faktu, że jego praca jest odtwórcza, a peany na stronie PŚ jak by to DARPA zgapiła od niego. Wystarczyło napisać o udanym eksperymencie innowacyjnej metody gaszenia, zamiast robić z niego autora innowacyjnego rozwiązania i badacza częstotliwości
 10. @Astro Normalnie nie chce mi się odpowiadać na twoje zaczepki, dziś jednak zrobię wyjątek Nikt nie prosił, byś się aż tak publicznie obnażał, a jeśli jest ci to potrzebne do życia polecam Facebook lub Instagram. Innowacja (za Wikipedią): Cóż nowego mamy tutaj? Odtworzenie rozwiązań studentów? Najwyraźniej zabrakło ci logicznego wnioskowania z przeczytanego tekstu: autor innowacyjnej - znaczy, że wynalazł od zera, stworzył praktyczne rozwiązanie czyichś teoretycznych rozważań (choć najlepiej własnych) lub połączył znane technologie w nową, do tej pory niespotykaną jakość osiągając znany cel w niespotykany dotąd sposób. Czyli przypisał sobie wyznaczenie praktycznego zakresu użytkowych częstotliwości, a wszystko jest tak tajne, że jedyna wskazówka gdzie ów zakres się znajduje, to dolny próg słyszalności. Cała gaśnica zaś ukryta jest w wielkim, czarnym pudle tak, by nikt tajnego rozwiązania nie mógł podejrzeć na zdjęciu i odtworzyć z wykorzystaniem inżynierii wstecznej, kradnąc tym samym doktorowi jego innowacyjne i autorskie projekty przed opatentowaniem. Chyba że aktualny stan rozwiązań technicznych jest właśnie na poziomie tego wielkiego czarnego pudła. Hmm, studenckie projekty mieściły się w ręku i ważyło około 2 kg. Rzeczywiście innowacja. Każdemu mogą przydarzyć się problemy z poprawnym rozumieniem słów. Na szczęście na dokształcanie nigdy nie jest za późno, nawet w zaawansowanym wieku. Polecam także zapoznać się z tym artykułem oraz z datą jego publikacji: https://www.extremetech.com/extreme/132859-darpa-creates-sound-based-fire-extinguisher
 11. Jakie to żałosne. Kolejny raz odczuwam głębokie zażenowanie polską myślą techniczną godną wspomnianego Rowerowa. Skoro nie ma nawet demonstracji wideo, mniemam, że będzie składał wniosek patentowy. I na to idą nasze pieniądze. Dziękuję za taką innowacyjność, lepiej już dalej montujmy silniki samochodowe.
 12. Tak tłumaczą się tylko ci, którzy mają coś do ukrycia, w tym przypadku zależni od zewnętrznej władzy. Pewnie jak zwykle Soros. No może się też zdarzyć, że ktoś jest niewinny i zwyczajnie się broni, ale nawet nie dopuszczam do siebie takiej możliwości. Nie bo nie Ja to bym się nie obraził, gdyby również władzę zastąpiła SI, tylko taka prawdziwa, nie te algorytmy na wyrost dziś tak nazywane.
×
×
 • Create New...