Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

lester

Users
 • Content Count

  357
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

lester last won the day on February 11

lester had the most liked content!

Community Reputation

21 Good

About lester

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

7839 profile views
 1. W czasach słusznie minionych, mieliśmy kwietniki z opon. Teraz znowu chcą tworzyć kolejne potworki architektoniczne pod pozorem walki z odpadami Odsunięcie problemu w czasie i pozostawienie go w spadku następnemu pokoleniu, tyle że w gorszej formie. Zakopaną łopatę można odkopać i zrecyklingować/zutylizować, kiedy już nauczymy się to robić. Miejscowe zanieczyszczenie z takiego składowiska to szkoda, ale nie tragedia. Zmielona łopata wymieszana z betonem stworzy mieszankę potworka, którą następnie rozprzestrzenimy po całym środowisku. Jak dalej z tym postępować? Generalnie problemem naszej cywilizacji jest nie tyle produkcja śmieci i odpadów, co łączenie materiałów w sposób trudny lub niemożliwy do rozdzielenia i odzyskania.
 2. A to teraz nie mamy takiej? Hmm... No to zdecyduj się, dla ludzi czy dla korporacji by mieć zysk? Sprawiasz wrażenie konsumenta doskonałego. Korporacja wymyśla produkt, tworzy na niego rynek i wypuszcza do sprzedaży, a pelikany łykają. Opracuj, opatentuj, zbuduj, sprzedaj, zarób skoro to takie proste. Jak ktoś chce czystej okolicy, najwyższy czas wynieść się na Marsa.
 3. @thikim wydało mi się logiczne, że nie piszę o szukaniu obcych jako takich, tylko śladów ich działalności. rozumieć należy tak: Nie lubię takiej nadmiarowości. Wydaje mi się, że to założenie jest zbyt rozsądne i niepotrzebnie zawęża nam pole widzenia, usuwając sprzed oczu mniej oczywiste możliwości. Ale to tylko moje zdanie.
 4. Czasem mam wrażenie, że "naukowcy" bardziej poszukują śladów działalności człowieka na obcych planetach, niż obcych cywilizacji. Wciąż aż tak trudno uwolnić się od geo- i antropocentryzmu? Może niech jeszcze poszukają śladów wysypisk śmieci, plastiku i chemtrailsów oraz spalania węgla podłej jakości w piecach typu koza. Ja rozumiem, że od czegoś trzeba zacząć, ale żeby aż tak ciasno myśleć?
 5. Wreszcie coś się rusza w temacie eliminacji "ciemnoty". Kilka dni temu czytałem o zapomnianej teorii Einsteina - skręceniu czasoprzestrzeni, teraz to.
 6. U nas pielgrzymi obgryźliby z kory, widoczne na poglądowym zdjęciu drzewo :/ https://wiadomosci.onet.pl/slask/pielgrzymi-obgryzli-700-letnia-lipe-w-cieletnikach-sa-pewni-ze-pomaga-na-zeby/j9kpb5x
 7. Wynika to z podstaw matematyki, nic bardzo skomplikowanego. Powyższe stwierdzenie jest bzdurą bo czym niby różni się światło odbite od źródła o identycznej mocy/jasności?
 8. Albo źli go powiesili, a rodzina lub inni dobrzy ludzie pochowali. Mógł zostać napadnięty, mieć długi itd. Nie trzeba było być od razu przestępcą, by trafić stryczek, czasem wystarczyło mieć pecha. Z resztą to dość dziwny sposób składania ofiary przez powieszenie. Czy już nie potrafimy nic z przeszłości zinterpretować inaczej niż w kategoriach religijno-ofiarnych?
 9. Przy okazji linka od @Jajcenty znalazłem to, piękne (tak, tam poszerzyli i dołożyli trochę ulic): https://www.dailymail.co.uk/news/article-3227520/You-thought-commute-bad-Thousands-motorists-stranded-highway-incredible-26-lane-jam-Indian-city-experiments-new-traffic-management-system.html żeby eksperymenty z lewoskrętem nie skończyły się tak samo
 10. https://www.geekweek.pl/news/2017-02-09/skrecajac-tylko-w-prawo-mozna-oszczedzic-czas-i-pieniadze_1660699/ Niektórzy kierowcy używają tej metody nie ze względu na czas i pieniądze, ale zwyczajnie boją się lewoskrętu, szczególnie na większych skrzyżowaniach
 11. A możesz wskazać gdzie? Bo ja widzę tylko dygresję o osobistych preferencjach... No tak. Zrobić burzę, z braku argumentów rzucić w kogoś trollem i zakończyć dyskusję jako "jałową" by mieć ostatnie słowo. A do tego mieć głębokie przekonanie o własnej racji. A proszę bardzo, miej sobie to ostatnie słowo - wyjeżdżam na kilka dni i pewnie po powrocie nie będzie mi się chciało nawet zajrzeć do tematu, a najpewniej zapomnę. A w ogóle to czegoś się mnie tak przyczepiła? Kanarka ci zadusiłem czy ulubioną paprotkę zasuszyłem?
 12. A to wszyscy mają czekać na alternatywę krowiego mleka? Ne widzę sensu takiego posta... Czy wszystkim ma przeszkadzać skrobia w wyrobie mlokonaśladowczym? Nie widzę sensu takiego posta... itd.
×
×
 • Create New...