Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

lester

Użytkownicy
 • Zawartość

  300
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  10

Ostatnia wygrana lester w dniu 1 grudnia

Użytkownicy przyznają lester punkty reputacji!

Reputacja

14 Niezła

O lester

 • Tytuł
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

6167 wyświetleń profilu
 1. lester

  Wiemy, ile światła wyemitowały gwiazdy w historii wszechświata

  Czy jako światło rozumieć mam całe spektrum promieniowania, czy tylko jego wąski wycinek? Bez dokładnego ustalenia "granic" światła, to można sobie napisać cokolwiek.
 2. lester

  Znaleziono pierścień Poncjusza Piłata

  Jeden dla Władcy Ciemności na czarnym tronie W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie, Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć, Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
 3. lester

  Gdy jeden Księżyc nie wystarczy...

  @thikim Jaka tam od razu metropolia? W Chinach to przeciętna wioska
 4. Powstała mapa naszej niewiedzy. Statystyka choć to potężne narzędzie, to w nieodpowiednich rękach może udowodnić dosłownie wszystko, nawet istnienie ciemnej materii. Nic się nie zgadza, ale co tam. Alleluja i do przodu. O ile pomiary Plancka to rejestracja dość konkretnych danych, to już rozkład ciemnej materii i ciemnej energii to daleko idąca interpretacja i mnożenie bytów.
 5. @wilk Gładkość wyjaśnienia jak u rzecznika któregoś z prominentnych polityków. A na serio, nie jest to pierwszy raz, kiedy naukowcy tłumaczą dlaczego ich teoria nie pasuje im do praktyki i naginają tę ostatnią, bo i tak nikt im nic nie może udowodnić. Inna sprawa, że w kwestii DM I DE robią trochę inaczej - kreują dualizm teoretyczno-praktyczny wg własnych potrzeb, byle udowodnić ich istnienienie i ukryć niezrozumienie elementarnych praw.
 6. lester

  Bez cyjanu łatwiej zasnąć

  Czepiasz się. Wskazane zdanie jest oczywiste w przekazie i logiczne względem poprzedzającego. Przynajmniej dla osoby choć średnio inteligentnej.
 7. lester

  Porzeczkowe farbowanie

  A nie powinny być one wszystkie wyszczególnione na opakowaniu? Wyszła by z tego nudnawa, choć czasem przyprawiająca o dreszczyk emocji powieść
 8. Uuu, to masz szczęście. Wiedza to tajmena i nie każdy może dostąpić wyjawienia. Ja ciągle czekam by dostąpić tego zaszczytu. No to chyba najlepszy dowód na to, że świat nie został stworzony 5778 lat temu, tylko powstał trochę dawniej. Choć z drugiej strony, skamieniałości mogły być stworzone wraz ze światem, by wprowadzić nas w błąd tak, aby tylko wybrani znali prawdę. To samo można powiedzieć o kodzie binarnym. Jeden może dać mi rozrywkę, a za drugi pójdę siedzieć, choć dla mnie wyglądają jednakowo (co do ogółu). A jednak są tacy, którzy potrafią to rozstrzygnąć. A co jest tym jedynym wyznacznikiem prawdy?
 9. Zważywszy na to, wydaje się być całkiem normalne. Najbardziej dziwi jednak to, że długość karmienia jest bardziej skorelowana z matką i jej masą niż z dzieckiem. Jeszcze bardziej zaskakujące może być Ekologiczne karmienie piersią w antykoncepcji LAM, zarówno nazwa jak i wymogi sugerujące niemal magiczny związek dziecko-matka (owulacja). Z ekstremalnych przypadków karmienia piersią (za jakimś programem przyrodniczo -podróżniczym): jest afrykańskie (?) plemię, w którym dzieci karmi się piersią przez 7-8 lat albo coś (może i dłużej). Niestety nie mogę znaleźć na ten temat żadnych informacji na poparcie :/
 10. lester

  Ma stałą orbitę i pochodzi spoza Układu Słonecznego

  Jeśli krąży wokół Słońca od 4,5 mld lat, to śmiem wątpić w jakiekolwiek ekstrapolacje wsteczne orbity.
 11. lester

  Francuzi zbadali zęby Hitlera

  Przecież Hitler żyje i ma się dobrze. Na dowód nakręcono nawet film - schował się wewnątrz Ziemi (przecież jest pusta w środku) i tam szykuje inwazję na powierzchnię, zapewne w porozumieniu z przywódcami światowych mocarstw. Mieli nawet tajną bazę po ciemnej stronie Księżyca, ale została zniszczona w wyniku ludzkiej głupoty i zawiści, że o "multi-race" nie wspomnę. BTW. Kto nie widział, a lubi absurdalny humor i spojrzenie na rzeczywistość niech obejrzy pierwszą część Iron Sky. I nie warto sugerować się niską oceną.
 12. Akurat artykuły Ani można poznać praktycznie bez czytania podpisu. Po ładniejszym stylu i właśnie po braku błędów w tekście.
 13. lester

  W Chinach odkryto ruiny miasta sprzed ok. 2 tys. lat

  Już nie, archeologia to w dużej mierze nauka destrukcyjna.
 14. lester

  Roślinne elementy z roślinnego źródła

  Nic konkretnego. Większość zawarłem już w swoim pierwszym poście. Ten ich certyfikat jest wart mniej więcej tyle, co zapewnienia Apple, że ich słuchawki nie są składane przez dzieci, że surowce są wydobywane tylko z legalnych źródeł z poszanowaniem środowiska i pracowników, że są przestrzegane normy itd... a życie swoje. To tylko papier, podkładka przy ewentualnych sporach. LEGO ma ostatnio problemy sprzedażowe i potrzebuje nowej strategii, która poprawi wyniki, a ekologia jest modna i do tego dochodowa.
×