Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Wheelmill

Users
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-1 Poor

About Wheelmill

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W tekście pojawiają się określenia: "metaliczna asteroida" potem "model metalicznego asteroidy" i "asteroid". To w końcu ta asteroida (jak zawsze mi się wydawało), czy ten asteroid, a może to różne byty - wtedy proszę o wyjaśnienie czym się różnią.
 2. Pomysł wykorzystania sprzętu medycznego może i dobry, ale badanie wydaje się źle zaprojektowane. Ludzka twarz ma najbogatszy mikrobiom z całego organizmu, dodatkowo bliskość ust i drobin pożywienia przekłada się na ilość bakterii w męskim zaroście. Trzeba było porównać biomy ludzkiej brody i sierści z okolic pyska takiego np sznaucera.
 3. Krytykę przyjmuję, dziękuję, postaram się pamiętać. Propagandzistą nie jestem, ofiarą się nie czuję. Skrót myślowy polegał na istnieniu wspólnej świętej księgi, która łączy te dwie religie: Starym Testamencie. Talmud jest zbiorem wytycznych do Tory NIE JEST ŚWIĘTĄ KSIĘGĄ. Judeochrześcijanie istnie ISTNIELI, zanim wchłonęły ich inne wczesne wyznania chrześcijańskie, to był bodajże tzw. Kościół Jerozolimski. Sądząc po użyciu kapitalików (tudzież ich konsekwentnym pomijaniu) jest Pan wyznawcą jedynej słusznej religii nie tolerującej jej porównań z judaizmem. Nie zamierzam uczestniczyć w dyskusji religijnej. Podzielam zdanie Wilka: wróćmy do dyskusji o świńskim martwym mózgu. Pozdrawiam świątecznie. Przepraszam za powtórzenia, myślałem że nie publikują się komentarze.
 4. Krytykę przyjmuję, dziękuję i zapamiętam. Mój skrót myślowy polegał na tym, że chrześcijanie uznają dwie księgi Testamentu: Stary będący również świętą księgą judaizmu i Nowy. A Talmud chyba nie jest świętą księgą. To komentarz do Tory.
 5. Halo?!... Żaden antyszczepionkpwiec nie zajmie stanowiska? Nie to forum?...
 6. Rewolucja to zawsze zły pomysł. Druga opcja jest lepsza: infrastruktura dróg nie musi być skomplikowana czujniki i okablowanie na poboxzach łatwo położyć. Kłopot z producentami aut. Jeśli jednak powstawałyby sprawne ławie sterowanych z zewnątrz samochodów którymi podróżowałoby się jak pociągiem to ludzie zagłosowaliby nogami i system miałby szansę na rozwój.
 7. Ad: Tempik Niestety masz rację. Rozróżnijmy, proszę jednak wiarę (tą wewnętrzną) lub jej potrzebę od religii. Twoje zarzuty trafiają w religię. A tu jest też dyskusja i o WIERZE. IMHO wierzyć lub chcieć wierzyć (obojętnie w co, może być i ateizm) każdy musi - takie estachologiczne muss sein. Zagospodarowanie wiary przez innych jest religią. Można wierzyć i nie iść bezkrytycznie za pasterzem wiernych (jak Tomasz apostoł).
 8. O to, to, to chciałem napisać. Zaraz jednak padną pytania a co dobrego dała wiara poza tym co dała niedobre (Root od all evil Davkinsa). Nie wiem czy to skutek szerokości geograficznej i równoleżnikowego ułożenia pasm górskich ale na świecie wciąż dominuje światopogląd i cywilizacja powstała w Europie na podłożu judeochrześcijańskiej religii - USA, RPA Australia, Chile, w pewnym sensie Japonia itp. Może to tylko ślepy przypadek, o czym może świadczyć kosmopolityzm np. europejskiego mniszka (nb) lekarskiego, niemniej to tu ewoluowały sprawne narzędzia do światowej ekspansji a religia może być jednym z nich (na innej niż biologiczna płaszczyznie). Czy nie tu powstała demokracja, kapitalizm? Czy to dobre? Nie wiem. Ale skuteczne. I nawet Dawkins nie powinien się czepiać. Nie wiem, kto (raczej nie Bliski Wschód prędzej Chiny) zdominuje świat w przyszłości. Ale będzie w coś wierzył. Alleluja. PS. Powinno się rozróżniać WIARĘ (indywidualną łaskę) od RELIGII (skodyfikowany system społeczny będący narzędziem). Pierwsza jest zwykle dobra. Manifestacje drugiej bywają różne, jak to z narzędziem.
 9. No właśnie. Zmartwychwsyaniem nie udowodniłbyś, że Boga nie ma (bo się nie da jw. napisano), tylko stworzył nową wiarę (ciekawe jaką - strach pomyśleć...). Już kilka takich powstało. Nota bene: (only for prayers ;-)) jaka się dyskusja NA CZASIE wywiązała...
 10. Ex nihilo: Tak. Oczywiście masz rację z logicznego punktu widzenia. Ateizm jest logiczny jak każde przeczenie. (czy to aby nie sprzeczne wewnętrznie?) Pokaż mi jakikolwiek dowód na istnienie bytu (solipsyzm - cogito ergo sum). Logiczne jest tylko zwątpienie, co czyni świat złudzeniem (buddyzm). Jakakolwiek wiara jest ALOGICZNA, nie podlega logice. Miałem na myśli że jako istoty ludzkie mamy IMMANENTNĄ POTRZEBĘ WIARY - (czemu? może to mechanizm obronny, może coś więcej - jak na mechanizm obronny, to pakuje nas w niezłe tarapaty). Potrzebujemy wiary, choćby w logikę (narzędzie). Choćby w ateizm, który jako wiara, nie wymaga dowodu (insza inszość że się go logicznie nie da udowodnić jak słusznie zauważyłeś).
 11. Skąd się biorą? Z ludzkiej potrzeby wierzenia w coś. Ateizm też jest religią, nie da się go udowodnić. Ergo: to zwykła religijna agitacja.
 12. Tak się zastanawiam czy stawiać na autonomię poszczególnych coraz nardziej skomplikowanych pojazdów mogących poruszać się po każdych drogach, czy wbudować infrastrukturę sterującą ruchem w drogi? W drugim przypadku mogłyby to być zespoły rozmieszczonych wzdłuż tras ruchu czujników połączonych jednym centralnym systemem regulującym przepływ zarówno całych ławic pojazdów jak i kierujący w miarę potrzeby i destynacji poszczególnymi jednostkami. Jednostki miałyby tylko układ pozwalający na bezkolizyjne zatrzymanie się w sytuacji awarii systemu sterującego. (Proste jednostki i skomplikowany układ sterujący). Takie rozwiązanie wydaje mi się bardziej ergonomiczne i łatwiejsze/tańsze w utrzymaniu. No ale rozumiem, że sponsorzy ( czyt. wojsko - najważniejsi konsumenci nowatorskich rozwiązań technologicznych) bardziej zainteresowani są tym pierwszy: autonomiczny czołg to użyteczne narzędzie ale jakoś nie widzę sensu w skoordynowanym i łatwym do zniszczenia systemie przemieszczania się całych armii ;-)
 13. Skoro tak pięknie szło, czemu zakończono cały projekt już po 5 dniach? Ludzki płód osiąga jako taką dojrzałość ok 28 tyg. ciąży. 4 tygodnie dla ludzkiego płodu to dla jagnięcia ok 2 tyg. ( ciąża człowieka to ok.280 +/- 14 dni). Skoro nie było ŻADNYCH objawów i wskaźników alarmowych nie rozumiem dlaczego nie kontynuowano obserwacji w grupie 10, czy 15-dniowej lub nawet dłużej trwającej?
×
×
 • Create New...