Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Ergo Sum

Users
 • Content Count

  559
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

Ergo Sum last won the day on March 23

Ergo Sum had the most liked content!

Community Reputation

21 Good

About Ergo Sum

 • Rank
  Nadsztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Kobieta

Recent Profile Visitors

48470 profile views
 1. Widząc, że na UJ działają takie zera jak Hartman - to obawiam się o rzetelność tego przedsięwzięcia. UJ-towi nie można ufać skoro zatrudnia i nie releguje osobnika reprezentującego taki naukowy szlam.
 2. Czy mam długo jeszcze wysłuchiwać impertynencji kogoś kto nie potrafi się zachować?
 3. Czy pokonanie 10 "jednostek" przestrzenie to nie jest zawsze pokonanie 10 jednostek przestrzeni? (niezależnie od ściśnięcia)
 4. W tych badania coś się nie zgadza. Do połowy 2020 nie było badań na COVID, ale ogólne na pewne typy koronawirusów (które są znane od lat). Wydaje mi się, że twierdzenie że to był TEN wirus jest tu na wyrost.
 5. Troszkę to brzmi bez sensu. Inteligentne życie na poziomie przynajmniej naszym, czyli obserwującym kosmos, dawno już wydostało się poza swoją "hydrosferę" i będzie wysyłać poza swoją skorupę lodową nie tylko sygnały świadome, ale też inne sygnały, potrzebne chociażby do sterowania satelitami czy komunikacji ze statkami kosmicznymi. To powoduje, że z pewnością moglibyśmy je wykryć, gdyby było blisko. Poza tym istnieje jeszcze jedna sprawa. Ewolucję napędzają kataklizmy. Gdy ich nie ma stabilność powoduje brak rozwoju. To życie może trwać na poziomie ameby przez miliardy lat. A przy okazji ciekawa jest obserwacja dlaczegóż to przez 3 mld lat na Ziemi nie zmieniało się prawie nic, a potem nagle BUM - gady, ssaki, ptaki, ludzie ... w ułamku geologicznej sekundy. Dlaczego na Ziemi w 1 miliardzie nie rozwinęło się tak gwałtownie to życie? Dlaczego pozostawało na poziomie archeobakteri? A może nie pozostawało?
 6. Nie rozumiem dlaczego nie zaprojektowano tych paneli pod minimalnym chociaż kątem, to by zmniejszyło osadzanie się pyłu. Druga sprawa - nie można by użyć ramienia jako dwignie do podniesienia lądownika z jednej strony a nawet lekkigo potrząśnięcia ?
 7. przecież to było z przymrużeniem oka, a nie opis naukowych możliwości, ale BTW wszak to w Waszych artykułach wielokrotnie było mówione że dopiero około 50 kubitów to będzie jakiś realny przełom, że możliwości rosną wykładniczo wraz z kolejnym kubitem. Skoro tak, to odejmując kubity mamy logartym z tych możliwości - co przy trzech kubitach daje szanse na jakieś mikroskopijne badania. - no ale dobre i to do testów. Generalnie myślę że na razie przełomowych odkryć z tego nie będzie - ale za 3 lata to już czemu nie.
 8. Czy dobrze rozumuję, że cząstki o tak wielkich energiach w przypadku zderzenia się ze sobą mogą wytworzyć miniaturową czarną dziurę?
 9. no to pogląd całkowicie z kosmosu - oczywiście, że były całe sterty śmieci. zresztą wystarczy popatrzyć na wszystkie kultury pierwotne dzisiaj, jesne korzystają z kości, skór, ścięgien itp - ale zawsze pozostają śmietniska, które są świetnymi stanowiskami archeo
 10. Było kilka bardzo ciekawy artykułów, nawet tu na tym serwisie. Wynika z nich, że faktycznie czynniki demograficzne i psychologiczne miały wpływ największy. Jest też bardzo ciekawy projekt naukowy od paru lat badania związków genów z cechami psychicznymi właśnie w kontekście "zagłady" neandertalczyków. Generalnie N. wykazywali więcej cech, które dzisiaj lokujemy spektrum Aspergera. Byli niezwykle odkrywczy, ale bardziej .... dobrotliwi. To oni wymyślali wynalazki, ale to Homo Sapiens te wynalazki wykorzystywał na swoją korzyść. N i HS to relacja jak między aspołecznym laborantem i bezczelnym marktingowcem. Pierwszy ogarnia, tworzy, ale ma problemy społeczne, jest określany przez marketingowca jak zacofany dziwak. Z kolej marketingowiec nie myśli wiele, działa, dąży do sukcesu, łapie każdy pomysł bez odrobiny zażenowania, tylko po to aby wykosić innych i być na topie. To ten drugi "zarywa" laski, dlatego ten pierwszy ewolucyjnie wymiera. Można powiedzieć że z tych najnowszych badań wynika że gdyby nie N i jego geny dalej bylibyśmy w epoce kamienia łupanego. Co więcej dzisiaj te geny dalej są obecne i role społeczne się powtarzają. Zjawiska demograficzne i psychologiczne są takie same.
 11. Ale to zawłaszczenie kosmosu to z kwazarami czy bez? bo nie wiem czy mam się martwić o swoją przyszłość Choinka, i gdzie ja teraz na ferie pojadę. Uważam, że to bardzo dobrze, że właśnie są "dwa ognie" bo w tym przypadku to może spowodować konkurencyjność i przyspieszenie starań, a więc w rezultacie możemy jednak dożyć jeszcze czasów podróży kosmicznych.
 12. Wojska mongolskie siedziały na tym terenie przez prawie 100 lat. Mając leże w okolicach Sokala penetrowali całą Małopolskę, lubelskie i Świętokrzyskie. Przypisywanie grocików do jednej tylko bitwy jest moim zdaniem mało sensowne. Tym bardziej, że znaną taktyką Słowian z tego regionu były np. zasadzki rzeczne (znane są opisy o obrońcach którzy czekali pod wodą przez kilka godzin (oddychając przez ucięte trzciny), przeczekując zwiad i atakując dopiero przeprawiające się wojsko.
×
×
 • Create New...