Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Ergo Sum

Users
 • Content Count

  616
 • Joined

 • Days Won

  19

Ergo Sum last won the day on March 23 2021

Ergo Sum had the most liked content!

Community Reputation

23 Good

About Ergo Sum

 • Rank
  Nadsztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Kobieta

Recent Profile Visitors

61267 profile views
 1. Wszystkie te problemy z teorią względności można rozwiązać wprowadzając 5 siłę - przeciwną grawitacji, bardzo słabą i działającą na wielkich odległościach. Rozwiązuje ona zarówno problem rozszerzania się wszechświata jak i zbyt duże "przyciąganie" galaktyk. Wszystkie badania prowadzone są jednak tak, że nie da się tego stwierdzić - bada się bowiem źródła grawitacji (gdzie grawitacja jest najsilniejsza a ta 5 siła najsłabsza), podczas gdy powinno się badać te miejsca gdzie z grawitacyjnego punktu widzenia jest niemal pustka - w obszarach między supergromadami galaktyk. To tam mogą być źródła tej siły. Wg tej koncepcji Wszechświat wyglądałby jak wielka piana, a na ściankach baniek, a nawet na ich łączeniach tworzyły by się podłużne wielkie struktury i dokładnie to właśnie obserwujemy.
 2. Czyli wygląda na to, że to argument za istnieniem "5 siły" odpychającej na dużych odległościach w pustkach między supergromadami galaktyk.
 3. Czy wytworzymy kiedykolwiek system, który rozpoznaje styl danego czasu historycznego, danej grupy ludzi, czy nawet pojedynczych osób?
 4. Są takie organizmy, które nadają się lepiej do badań z kilku względów - szybkości namnażania, małej ilości nieprzewidzianych mutacji oraz z powodu dużej bliskości do genomu człowieka - np. muszki owocowe są też takimi stworzeniami które mają bardzo dobre warunki. Innymi popularnymi są też oczywiście myszy - dlaczego nie np. świnki morskie? - z podobnych względów co danio pręgowane.
 5. wow, niesamowite - układ optyczny udowodnił że może "obliczyć" jak działa ... układ optyczny - hahahahahahahaha
 6. wow - niesamowite, a więc teorie są teoriami bazującymi na obserwacjach a nie na nieobserwacjach? jakie to zaskakujące i sprośne - o fe - przecież wiadomo, że są tacy, którzy wiedzą jak wygląda świat i znają zasady, nie potrzebują do tego żadnych obserwacji.
 7. Jeśli to obiekt zwarty to tak, ale zważywszy na to, że asteroidy to często zlepieńce, rozbijanie może zadziałać tak jak strzał z pistoletu w kupę piasku.
 8. Jak zwykle, archeolodzy wszystko muszą sprowadzać do rytuałów. Pierwsze co wymyślają że dana czynność była obrzędem religijnym i to im wystarczy. Dawniejsze społeczność wszystko robiły "rytualnie", tzn wszystko było podporządkowane, związane, poświęcone - wynikało z religii. To religia regulowała zasady życia. Nie można oddzielać tych sfer i mówić że coś było rytualne - i koniec. To niczego nie tłumaczy. To tak jakby powiedzieć że dany przedmiot był związany z życiem.
 9. W modelu mózgu uwzględniono koszty metaboliczne i ODKRYTO że mózg ... ma koszty metaboliczne. Wow, coraz bardziej podziwiam tych naukowców
 10. Wow - sama tylko myśl że można by mieć na biurku urządzenie wykorzystujące kondensat B-E - jest ekscytująca. To prawdziwa futurologia na progu.
 11. "optymalną estymacją liniową" - czyli po prostu wyrysowanie krzywej gaussa - ta "technika" ma się nijak do realiów, bo dobrze wiemy że dana kultura, grupa, czy nawet cała populacja mogła ulec gwałtownemu wyginięciu, czy zastąpieniu. Stosowanie takich technik jest z gruntu niepoważne.
 12. Najwyraźniej jest też mechanizm odwrotny - blokowania wszystkiego na kontach, które nie podobają się miliardowemu chłoptasiowi.
×
×
 • Create New...