Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Ergo Sum

Users
 • Content Count

  411
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Ergo Sum last won the day on February 3

Ergo Sum had the most liked content!

Community Reputation

7 Promising

About Ergo Sum

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Kobieta

Recent Profile Visitors

3762 profile views
 1. Nie widzę w którym miejscu miałoby to podważać historię biblijną. To wręcz potwierdza niektóre słowa.
 2. Z artykuł nie wynika że zwiększa się masa, ani gęstość. Wręcz przeciwnie.
 3. Sorry - ale nic nie rozumiem. Raz jest napisane że tlenek działa słabiej niż metal, a innym razem że 30% lepiej. To w końcu jak? Jakim cudem działa lepiej skoro działa gorzej?
 4. Niepokoiłam się tematem aż do dojścia do fragmentu "powiedział dziennikarzom TVN". Z tak upolitycznionej stacji nie powinno się czerpać żadnej wiedzy, tym bardziej w tak kontrowersyjnych i używanych politycznie tematach jak ekologia.
 5. Fajnie by było gdyby którykolwiek z ogłaszanych od kilkunastu lat przełomów wreszcie został zrealizowany.
 6. Solar Parker Probe ma osiągnąć prędkość 600.000 km/h - 166 km/s czyli blisko maksymalnego wyniku
 7. Koło mojego miasta jest droga tak usytuowana że wiedzie lekko pod górę w kierunku zachodnim. Już kilka razy miałam tak że słońce dosłownie "leżało" na drodze przede mną. Zaciemnienie musiałoby być bardzo precyzyjne i zmieniać się według ruchów głowy.
 8. Na ateistów zawsze można liczyć że dodadzą swoje żałosne pseudodowcipne trzy grosze w każdym temacie których ich NIE dotyczy - czyli temacie religijnym- nawet jeśli temat nie ma z tym nic wspólnego.
 9. O takich sprawach powinny się wypowiadać TYLKO osoby mają odpowiednią wiedzę i rozeznanie a nie ogół społeczeństwa. Mało kto rozumie potrzebę i skutki takich badań. Ujawnianie danych wiąże się z ogromnym ryzykiem, włącznie z zagrożeniem terroryzmem, jest lekkomyślne. Inaczej mówiąc prawo do jakiejkolwiek wypowiedzi na ten temat powinny mieć tylko tykie osoby które przejdą odpowiedni test wiedzy (to jednak raczej nie wykonalne).
 10. No więc nie jest to urban legend. Kilka razy spotkałam się relacją z XIX i XX wieku, która naocznie widziała to zjawisko. Słynni badacze "urban legends" biją olbrzymią pianę na "zabijaniu mitów", robią dobrą rzecz ale często dla sensacji przeginają. Tak jest w tym przypadku.
 11. Na szczęście są uniwersalne kable z końcówkami magnetycznymi - nie trzeba nawet kombinować czy USB jest dobrze wsadzany czy na odwrót - złącze jest kołowe, samo przyciągające. Polecam. wkłada się do gniazda przejściówkę i potem wszystkie kable (magnetyczne) w domu pasują
 12. Ciekawe czy ta 7-kilometrowa skała wbiła się w ziemię tak głęboko że weszła pod płaszcz? A może dało by się do niej dotrzeć?
×
×
 • Create New...