Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Ergo Sum

Users
 • Content Count

  677
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

Ergo Sum last won the day on January 10

Ergo Sum had the most liked content!

Community Reputation

37 Very Good

About Ergo Sum

 • Rank
  Nadsztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Kobieta

Recent Profile Visitors

62619 profile views
 1. Właśnie na tym polega błąd genderowców, że nie widzą różnicy między różnicami wrodzonymi i nabytymi. Płeć to nie to samo co upodobanie, zwyczaj czy wychowanie. Owszem można sobie wyobrażać, że się jest inną płcią, dzieckiem, słoniem, drzewem, kosmosem. Można się tak od tego wyobrażenia uzależnić, że powstanie identyfikacja. Mózg jest pod względem cech nabytych plastyczny. Problem polega na tym że wmawianie sobie, że się jest drzewem nie spowoduje, że wyrosną listki i zacznie się prowadzić fotosyntezę. Cecha nabyta lub wyobrażona nie zmienia cechy wrodzonej. Ale genderowcy i tak tego nie pojmą.
 2. 20 mld EURO to chyba i tak bardzo oszczędny szacunek wydatków. Nie lepiej byłoby to wydać na badania nad sztuczną inteligencją lub komputery kwantowe?
 3. "Nasze badania nie wskazują na istnienie rozumowania umotywowanego, ale widzimy że działa tu rozumowanie umotywowane". Sorry - jak dla mnie TO właśnie jest przejaw rozumowania umotywowanego (sukcesem badań spełniających oczekiwane założenia). A tak w ogóle to dlaczego a priori zakładano że rozumowanie umotywowane musi wystąpić tylko w grupie przeciwników globalnego ocieplenia, a nie w grupie maniaków tej koncepcji? Czyżby istniała tu pewna ... "identyfikacja polityczna" ?
 4. No widzisz - ja od 20 lat prowadzę projekt za darmo i sobie radzę. I setki ludzi współpracuje też za darmo. Da się. Ale jak dla kogoś 1,9 mln jest na waciki .... A to są informacje, które publikuję w prasie, nie w komentarzach
 5. Słownik zawiera niektóre kuriozalne hasła. Np. jest tam jeden powstaniec styczniowy, którego biogram został skompilowany z historii życia trzech różnych osób o tym samym imieniu i nazwisku. Działa zresztą koszmarnie. Oczekiwanie na załadowanie się strony trwa czasem 15 minut!
 6. Już miałam napisać tu poważną polemikę - ale to się nie da jak do każdego zdania komentatorzy muszą dodać jakieś oplucie. Ludzie - gdzie Wy żyjecie że tak lubicie - w rynsztoku? Musicie nieustannie sobie skakać do oczu? To pomoże sile Waszym argumentów, że kogoś nazwiecie tak czy owak? To właśnie m.in przez taką postawę dzietność spada.
 7. Niezwykle ciekawe badania. Dzięki takim obserwacjom jesteśmy opracować zestaw zasad, które musi mieć życie na innych planetach. Do tej pory tylko gdybaliśmy. Tutaj mamy narzędzia do oceny całościowej.
 8. To bardzo istotne badania. I tak, na podstawie resztek śmieci od lat archeolodzy zdobywają bardzo cenne informacje. Trzeba być skończonym nieinteligentem żeby to deprecjonować. Ba - powiem Ci więcej peceed - robią to porównując nawet g*** Tylko dureń i manipulant będzie wmawiał innym, że wnioski naukowe są bezsensowne ponieważ on sam nie rozumie powagi tych badań. Zresztą wynaturzenia o inteligencji zwierząt, które rodzą się bez wiedzy ... świadczą tylko o braku podstawowej wiedzy biologicznej u Ciebie. A weź człowieku choć raz obejrzyj jakiś film na National Geographic - choć raz! - zanim się odezwiesz na następny raz.
 9. ... co powoduje, że trudniej będzie go pozyskiwać, bo jego warstwy są cieńsze
 10. "taka ilość paliwa wystarczy na napędzanie rakiety przez wiele miesięcy" - to chyba nie tak - tylko silniki słabe działają w ten sposób. Misje typu marsjańskiego rozpędza się a potem hamuje. Może to być kilka godzin ale lot kilku miesięczny jest bezwładny.
 11. Chyba najlepszym przykładem fatalnych tekstów pisanych przez CzatGPT - są artykuły na jednym z polskich portali newsów naukowych - ch**.pl (nazwa ukryta ale łato się domyślić) - pisane niby to przez młodego autora: Aleksander K**** (nazwisko ukryte). Najczęściej artykuły te są istnym stekiem bzdur i bełkotem. Redakcja nic z tym nie robi, bo czytelnicy łykną każdą durnotę. Poziom żenady jest tak wielki, że jest po prostu niemożliwe że pisze to osoba choćby z wykształceniem gimnazjalnym. Jest to najpłodniejszy autor na tym "portalu". Redakcja ch**.pl wyłącza możliwość komentowania każdemu, kto zrobi jakąkolwiek uwagę merytoryczną.
 12. Na razie wszystkie generatory czatów AI mają jedną cechę: odpowiadając objaśniają teorię, co dla człowieka jest rzeczą zbędną, gdyż zakłada on że czytelnik ma oczywistą wiedzę. Bardzo często jest tak że ChatGPT pytany o konkret zaczyna się rozwodzić nad samą teorią danej problematyki. Z reguły ludzie po prostu mniej gadają. Wszelkie AI na razie gadają bardzo kwieciście. Weźmy choć Sophię - wystarczy spytać "jaka jest pogoda" - żeby usłyszeć co najmniej z 5 długich zdań - podczas gdy człowiek odpowie "a, leje"
 13. Odpowiednie służby monitorujące DNA w środowisku mogłyby w ten sposób namierzać przestępców, ale zapewne jak zwykle chora mania tzw "prywatności" zwycięży i zablokuje tę możliwość aby przypadkiem ktoś nie podejrzał, że mąż jakiejś polityk chadza na dziwki.
×
×
 • Create New...