Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Ergo Sum

Użytkownicy
 • Zawartość

  303
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana Ergo Sum w dniu 26 grudnia 2017

Użytkownicy przyznają Ergo Sum punkty reputacji!

Reputacja

6 Obiecująca

O Ergo Sum

 • Tytuł
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Kobieta

Ostatnie wizyty

3220 wyświetleń profilu
 1. Ergo Sum

  Molekularna pamięć drzew pomaga wytrzymać upały

  mechanizm pamięci molekularnej jest jak widać bardzo słabo poznany i bagatelizowany . Myślę że istnieje również u człowieka.
 2. Ergo Sum

  Jak posadowić człowieka na Marsie?

  Z Marsa łatwiej jest startować niż z Ziemi (ciążenie, atmosfera). Życie na Marsie jest łatwiejsze niż na Księżycu - ochronna warstwa atmosfery (mizernej), większe ciążenie (mniej problemów zdrowotnych, czy uprawy roślin), inna struktura problematycznych pyłów. Tyle że na Księżycu są gotowe jaskiniszcza. Samo wyniesienie na orbitę nie załatwia sprawy - bo potem masę trzeba i tak rozpędzić i spowolnić. Co do problemów poruszonych w artykule - wygląda na to że trzeba zrobić dobrze sterowalny lądownik (ze skrzydłami?)
 3. Bardzo dobre badania - generalnie w moim odczuciu psychologia wciąż jest w epoce kamienia łupanego - to że takie badania, wydało by się oczywiste i podstawowe - nie były nigdy robione dobrze to potwierdza.
 4. czyli lamparty morskie jedzą fotografów w kajakach ..hmmmm ...
 5. Ergo Sum

  Pierwszy prywatny lądownik na Księżycu?

  Space X nie buduje lądowników lecz rakiety.
 6. Ergo Sum

  Próbują chronić dzieci za pomocą nieskutecznych metod

  Fakt krytyki lekarzy przez lekarzy nie ma nic do rzeczy w odniesieniu do skuteczności witaminy C i in. To manipulacja. Ale zgodzę się z drugim argumentem, że tekst mówi o braku skuteczności, ale nie mówi o osłabieniu organizmu (np. na skutek wychłodzenia). Czy to było badane? Czy osłabienie organizmu jako przyczyna choroby nie jest "naukowo potwierdzona"? Zapobieganie powinno polegać na wzmacnianiu własnej odporności organizmu i stałego utrzymywania go w takiej formie. Pytanie jak to robić skutecznie.
 7. Ergo Sum

  Dlaczego religie nie znikają? Jest proste wyjaśnienie

  badają takie rzeczy żeby skutecznie niszczyć religijność ?
 8. Ergo Sum

  Odkrywca DNA pozbawiony tytułów honorowych

  Jeśli FAKTY NAUKOWE przeczą ideologii poprawności politycznej to tym gorzej dla faktów.
 9. Ergo Sum

  Nowa metoda immunoterapii przeciwnowotworowej

  te lata martwią najbardziej - ileż osób zginie w ich trakcie ...
 10. Ergo Sum

  Wiemy, co jedli krzyżacy z Przezmarku

  Szlachta jako 0,7-1,5% ogółu - tak było w Europie - w Polsce dochodziła później nawet do 10% - w sensie teoretycznym. Natomiast 1-% był rodzin bardzo bogatych. Zazwyczaj w badaniach pomija się całą grupę szlachty pracującą u innych - czyli nie posiadającej ziemi. Generalnie poziom życia zwykłych ludzi od czasów Średniowiecza malał a nie rósł - od całkiem dobrego do skrajnej biedy pod koniec zaborów..
 11. Ergo Sum

  Interleukina 6: ukryta bohaterka odchudzania

  coś ktoś chyba pomylił ... IL-6 jest znanym czynnikiem ostrych stanów zapalnych i generalnie udowodniono już dawno że przyspiesza powstawanie otyłości i odtwarzanie komórek tłuszczowych.
 12. Ergo Sum

  Znamy listę 66 gatunków zagrażających przyrodzie Europy

  1. Zawężanie definicji nie zmienia sensu wypowiedzi i jest generalnie manipulacją 2. W sumie ciekawy punkt - żeby sentymenty któregoś gatunku włożyć dla analizy SWOT przeżycia innego gatunku. W końcu ewolucja właśnie na tym się opiera. Byle by tylko nie pojawił się jakiś tęczowy rak z futerkiem na pancerzyku Ale ten punkt mi się podoba. Generalnie oczywiście chodzi o pokazanie że świętokrowizm naturalnych mechanizmów nie jest wcale taki pozytywny.
 13. Ergo Sum

  Znamy listę 66 gatunków zagrażających przyrodzie Europy

  Ewolucja chyba polega na tym że gatunki lepiej przystosowane wypierają słabiej przystosowane. Mamy sentyment do naszych łąk i pól ale parzydło kanadyjskie jest silniejsze i lepiej przystosowane niż koper włoski. Pytanie czy jako ludzie, mamy regulować ewolucję wg naszych sentymentów czy pozwalać naturze działać?
 14. Ergo Sum

  Coraz więcej opadów, coraz mniej wody

  pies ma 4 nogi, koń ma 4 nogi, a więc pies i koń to to samo Było by dobrze, żebyś wreszcie przestał posługiwać się zbytnim zawężaniem lub zbytnim poszerzaniem pojęć. Artykuł bardzo ciekawy, ale nie wiem, czy uwzględniono takie czynniki jak np. rozwój obszarów miejskich i kolektywizacją rolnictwa (bez skojarzeń komunistycznych) - co powoduje niewątpliwie zmianę procentową obszarów które w różny sposób wykorzystują wodę opadową.
 15. Ergo Sum

  O płci decydują nie tylko chromosomy X i Y

  Ciekawe, a więc jednak płeć jest kwestią biologiczną? Lewakorosty, dżenderomance, feminofagi będą mieć problem mentalny hehe
×