Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Ergo Sum

Users
 • Content Count

  342
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Ergo Sum last won the day on April 6

Ergo Sum had the most liked content!

Community Reputation

8 Promising

About Ergo Sum

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Kobieta

Recent Profile Visitors

3488 profile views
 1. Kulczyk - i to jedno nazwisko przekreśla wiarygodność tego że nowatorskie rozwiązania będą bezpieczne
 2. Do tej pory nie spotkałam opracowania, które brało by pod uwagę wieloletni wpływ wybuchów wulkanów o skali 6+ Zapylenie najwyższych warstw atmosfery może utrzymywać się dziesiątki lat nad lokalnymi obszarami - a więc powodować na wiele dziesiątków lat ochłodzenia. W XX wieku było kilka takich wydarzeń i mogły one skutecznie na spory czas oziębić znaczną część planety. Ustąpienie tych zjawisk, czyli powrót do naturalnej wysokiej temperatury mogłoby wywoła efekty zbliżone do tzw "globalnego ocieplenia".
 3. To niestety widać w Polsce "na oko" - Wszędzie jest dużo mniej motyli niż dawniej. PS. Nauczmy się szerzej i częściej uwzględniać pracę amatorów na wszystkich polach nauki. (Najgorzej jest w humanistyce).
 4. Taka prosta i oczywista sprawa - zwykła dźwignia. Im szybszy ruch, tym musi być krótsza. I po co filozić? Czemu większość naukowców jest tak odporna na zwykłą logikę?
 5. Sadźmy algi, one pochłaniają najwięcej CO2 ... a drzewa sadźmy na wielkich platformach nad miastami.
 6. jak wypowiadasz się w tematyce niedokształcenia to przynajmniej zrozum co inni mają na myśli ps - lewactwo jest praktycznie zbieżne z liberalizmem, choć używa się go w pojęciu znacznie szerszym - i nie ma tu w ogóle znaczenia co na ten temat twierdzi dziecinna Wikipedia oraz niedokształcone lewaki.
 7. Robicie wspaniały serwis. Czytelnicy na ogół nie mają pojęcia ile pracy wymaga stworzenie dobrych tekstów - a przecież portal jest przede wszystkim merytoryczny. Programowanie stron idzie do przodu więc i kod musi się zmienić - nawet jeśli wygląd by został dokładnie taki sam. Jednak przy działaniu takich serwisów środki potrzebne są na wsparcie naukowe i właśnie merytoryczne. Działa tu zasada 20/80 - za 20% kwoty można uzyskać 80% solidność. Jednak kolejne 20% poprawy wymaga 80% nakładów. Takich serwisów nie można prowadzić społecznie. Ogromny szacun dla twórców że to robią od 13 lat - ale trzeba zrobić wszystko aby mieli też po prostu wsparcie finansowe. (Dobrym zwyczajem dla użytkowników jest także odblokowanie na takich świetnych stronach reklam i czasem klikanie w nie). Świat się zmienia trzeba nam też zmieniać przyzwyczajenia. Internet przestał być hura-optymistycznym darmowym dzieleniem się fascynacjami. Stał się solidny i merytoryczny a przynajmniej w ramach takich serwisów jak ten.
 8. Aby walczyć z dyskryminacją będziemy dyskryminować mężczyzn - hahahaha. Jako kobieta uważam że jest to skrajna głupota. A tak w ogóle to z facetami "identyfikującymi się" jako kobiety? .... bozszszsz..... do czego prowadzi to porąbane lewactwo !
 9. Bardzo przewrotnie napisany artykuł. Spadek ?!?!?! Raczej wzrost spożycia i to prawie 3-krotny! (policzcie sobie procent składany) - co z tego że większość była sprzedawana legalnie?!! Widać też kilkudziesięciokrotny wzrost sprzedaży dla mieszkańców innych stanów!!!!! LEGALIZACJA MARIHUANY TO JEDEN WIELKI KOSZMAR !
 10. Jak ktoś jest cienki w analizie to od razu wymyśla że zastosowanie na pewno było rytualne. Mamy więc opowiadania o tysiącach różnych dziwnych zwyczajów na świecie a niestety mało wiedzy o codziennym życiu.
 11. Ale co w tym dziwnego?. Struktura zjawisk generuje strukturę wydawanego dźwięku. Mózg naturalnie to odczytuje - niezależnie od rejonu. Stąd wiele słów w pierwotnych językach mających podobną istotną informację. Podobnie jest też z takimi słowami jak "mama" (ma). Mało z tym, że występuje w wielu odległych językach to u wielu ssaków a nawet ptaków można wyróżnić dźwięki brzmiące podobnie jak to słowo. Nie oznacza to że początki języka sięgają triasu lecz tego że dźwięk jest związany ze strukturą zjawiska.
×
×
 • Create New...