Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

nurek

Users
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

nurek last won the day on October 29 2021

nurek had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

About nurek

 • Rank
  Górnik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. żeby gwałtownie się rozszerzał i uchodził przez dyszę wylotową to musi sie z czegoś rozchodzić, z jakiegoś baniaka. Podgrzewany wodór nie jest głupi i chce sie po podgrzaniu rozszerzać w 3 wymiarach a my chcemy żeby w jednym i po to dysza a jak dysza to i baniak i 40000K w nim.
 2. 40 000 K !? Jak to utrzymać, plazmę w polu magnetycznym, czyli magnesy nadprzewodnikowe chłodzone do prawie 0?! Głównym problemem w próżni jest pozbycie sie ciepła, bo przecież to termos!!!!
 3. nie rozumiemy się, modelowanie procesu o b. wielu czynnikach i czynnikach nie rozpoznanych, zawsze jest obarczone ryzykiem o nieznanej wartości. Kończe polemikę
 4. miałem na myśłi o wiele dłuższy, więc nie rozpoznany do tej pory! np 222 lat
 5. szczególnie superwulkany. modelowanie jest atrakcyjne, bo to i publikacja fajna i ryzyko żadne, no i grant np. Słońce - oprócz cyklu 11 letniego może miec inny cykl o wiele dłuższy, więc nie rozpoznany do tej pory!
 6. takie efekty jak zmiana nachylenia ekliptyki, ekscentryczność orbity czy precesję można modelować, ale co z czynnikami nieprzewidzialnymi jak wybuchy superwulkanów lub przechodzeniem Ziemi np. przez strefę kosmicznego pyłu a może innymi czynnikami kosmicznymi (promieniowanie, wybuch supernowej , zmiana aktywności Słońca etc). Co takie modelowanie warte?
 7. być może palacze są jednak korzystni dla budżetu, bo: - każdy musi kiedyś umrzeć, a przed śmiercią być leczony, - palenie nie ogranicza w istotny sposób wydajności pracy, w przeciwieństwie do alkoholu, - a w wieku około emerytalnym palacz umiera szybciej niż inni, bo kumulują się efekty ze strony układu krążenia i nowotworów, nie obciążając ZUS, - do budżetu odprowadził znacznie więcej niż inni płacąc akcyzę. Co o tym sądzicie?
 8. Górną granicę oszacowano podczas badań kosmologicznych na 0,28 eV. - za wikipedia. teraz jest to 0,7 eV czyli 2,5x wiecej. jeśli do tego dorzucić mase brązowych karłów to może bilans zacznie sie powoli zgadzać?
 9. jeśli jest ich tak dużo i mają masę, to czy nie jest to brakująca masa w Uniwersum?
 10. "po zastosowaniu kremu przeciwzmarszczkowego u 23-latki" Ten krem to zadziałał przede szwszystkim przeciwzmarszczkowo na korę mózgową
 11. nurek

  własnie, słyszałem, że neutrony degradują materiały tokomaka. czy kolega zna szczegóły?

 12. no nie wiem czy takie urządzenie jest skalowalne względem czasu. Przez 5s może i wytrzyma taka temperaturę, ale przez 5 minut to już niekoniecznie
 13. "opodatkować firmy, bo to się należy społeczeństwu! Jest to kompletna bzdura." chyba chodzi o to że pan Wacek w sklepiku rodzinnym płaci podatki a giganty nie. potrzebna jest równość w podatkach aby konkurencja była zdrowa
×
×
 • Create New...