Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

wilk

Administrators
 • Content Count

  3423
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  42

wilk last won the day on April 19

wilk had the most liked content!

Community Reputation

81 Outstanding

6 Followers

About wilk

 • Rank
  wilk wilkowy
 • Birthday February 6

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  IRCnet
 • Zainteresowania
  Informatyka, elektronika, astronomia, filmy, quizy

Recent Profile Visitors

19383 profile views
 1. Niee, w ogóle nie czytałem. Otworzyłem tylko linka, aby sprawdzić czy to nie jest jakiś spam itp. Wzmiankę o sensie oparłem jedynie na tytule w linku i początkowych zdaniach. Pierwotnie chciałem napisać Ci, byś mimo wszystko nieobiektywnie nie oceniał tez gościa przez pryzmat tego, że jakiś autor tego artykułu/opracowania zilustrował go nieadekwatną grafiką (zadałem sobie trud wyszukania w Google Images prawdziwego oblicza) i szukałem kto jest tego autorem — jednak okazało się, że sam ów dr i wtedy rzucił mi się w oczy wyżej wspomniany dopisek.
 2. Abstrahując od sensu tego artykułu miej na uwadze, że na samym dole jest dopisek „Na zdjęciu dr Paweł Grzesiowski:”.
 3. No właśnie z tym szczepieniem ich na granicy też nie wyjdzie, bo przecież skąd oni mają mieć książeczki. Rozwiązaniem byłaby kwarantanna. Odesłać z powrotem się da, jeśli imigruje z ościennego kraju.
 4. No dobrze. Wydzielam więc offtop z https://forum.kopalniawiedzy.pl/topic/40993-naukowcy-odtworzyli-krążenie-i-funkcje-komórek-w-świńskim-mózgu-parę-godzin-po-śmierci/ do oddzielnego tematu. PS. W razie chęci zmiany nazwy tematu proszę o kontakt do mnie lub innego moderatora.
 5. Czego to ludzie nie zrobią, żeby znaleźć się na Kopalni Wiedzy… ;-) BTW. I tak chodził z tym sznurkiem? ;>
 6. Był tutaj kiedyś jeden taki, ale zupełnie nie wiedzieć czemu jednocześnie wierzył w chemtrailsy, płaską ziemię i jeszcze inne ciekawe rzeczy. Niestety problemem jest migracja ludności, w szczególności z krajów, gdzie higiena i wirusy w XXI w. to dalej dla nich szamanizm.
 7. Przez tę obsesję przydzielania wszystkiemu indywidualnych nazw w końcu zabraknie tych nazw, tak jak loginów do gmaila. ;-)
 8. W jaki sposób się wydłużyły? Z tego co wiem podział komórkowy powoduje ich ciągły ubytek. Czy też chodzi o nowo wytworzone komórki? (bo te zależnie od rodzaju żyją od kilku dni do wielu lat)
 9. wilk

  Płonie katedra Notre Dame

  Nie tylko ona. Ostatnio płonęło już kilka francuskich (oraz w innych europejskich krajach) kościołów, w tym drugi największy po Notre Dame.
 10. wilk

  Czego mogą nas nauczyć gry Kogama?

  A widzisz w jakim dziale został opublikowany? Znajdują się tutaj różne informacje prasowe zamieszczone we współpracy z redakcją. I tak, mogą to być artykuły sponsorowane. Odkopujesz temat sprzed 3 lat nic sensownego nie dodając.
 11. Czasem mam wrażenie, że te analizy spektroskopowe i in. to w sporej części interpretacje, a gdy byśmy tam polecieli, to zobaczylibyśmy coś zupełnie innego… Dlaczego? Tu chodzi ogólnie o taką molekułę, a nie to, że ta była 1 femtosekundę wcześniej, a ta później. Bo wówczas powinniśmy szukać na obrzeżach widzialnego Wszechświata. Po prostu się nie rozpadła, nie weszła w reakcję z czymś.
 12. Co więcej jest to taka patologia, że czasem jeden nowotwór potrafi rozwinąć się na tkance zupełnie innego nowotworu.
 13. Używamy, ale jest pozaświadoma. Informacje są wydobywane automatycznie. Ludzie którzy ulegali amnezji dalej potrafili wykonywać czynności, których się nauczyli lub wciąż posiadali wyrobione nawyki. Nie wydaje mi się, by tak jak wspomniany „Matrix” coś takiego mogło zostać nauczone poprzez wgranie. Co z tego, że nauczymy się ruchów kung-fu, jeśli nasze ciało będzie jak kłoda czy tancerka poruszająca się bez finezji. Internet myśli może występować w odmianach „błyskawiczny dostęp do wiedzy”, „faktyczne wgrywanie wiedzy i wspomnień” czy też „praca zdalna”. Jeśli działałoby to tylko jako pobieranie danych na żądanie, to w przypadku pierwszej lepszej awarii podłączeni zamieniliby się w gamoni z „Idiokracji”.
×