Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

wilk

Administrators
 • Content Count

  3630
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  55

wilk last won the day on August 14

wilk had the most liked content!

Community Reputation

104 Outstanding

5 Followers

About wilk

 • Rank
  wilk wilkowy
 • Birthday February 6

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  IRCnet
 • Zainteresowania
  Informatyka, elektronika, astronomia, filmy, quizy

Recent Profile Visitors

27730 profile views
 1. Żaden z wymienionych nośników danych tyle nie przetrwa. https://www.naa.gov.au/information-management/storing-and-preserving-information/preserving-information/creating-time-capsule https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_preservation https://en.wikipedia.org/wiki/Arctic_World_Archive czy film o Onkalo, gdzie ten problem został podniesiony, ale to kilka rzędów dłużej (100k+). Ewentualnie o dysku z Voyagera czy sygnale Arecibo. Edit: Dodam jeszcze, że przetrwanie nośnika to jedno, dochodzi tu jeszcze aspekt degradacji i powstających przy tym produktów rozpadu, które mogą zniszczyć pozostałe przedmioty. Zaś w przypadku zapisu cyfrowego problemem będzie jak to odczytać. Edit2: https://gazeta.us.edu.pl/node/274011 https://www.facebook.com/muzeumziemiwschowskiej/posts/809054851222409
 2. Ja rozumiem, że reklama, ale nawet w tej kategorii art ten ląduje w top10 najbardziej pustych treścią.
 3. @Mariusz Błoński pomysł - może osobny dział na forum z tekstami "naukowymi" z chatgpt? ;-)
 4. Z tego co widzę po aktywnościach, to wymiana uprzejmości jest obustronna od pewnego czasu.. Otrzymał od Mariusza ostrzeżenie i ograniczenie w pisaniu postów na tydzień, które początkowo chciałem złagodzić na tyle samo trwające moderowanie postów, ale wczytałem się dokładniej i takiego zwracania się do innej osoby nie można łagodniej potraktować. Jeśli kiedykolwiek (ponownie) pojawi się ze strony 3grosze podobne zachowanie, to również uda się na wakacje. Kwestie moderacyjne w tym temacie uznaję za zakończone i prosiłbym wrócić do komentowania samego artykułu. W razie dalszych zastrzeżeń proszę użyć prywatnych wiadomości.
 5. 3grosze to już parę tych warnów na koncie ma, niestety. Natomiast ja (korzystając z możliwości pisania w zamkniętym temacie.. ;>) dodam jeszcze, że staram się nie dać sprowokować do działania w temacie, w którym wdałem się w dyskusję.
 6. Prywatne urojenia niepoparte statystykami. Lustereczko, lustereczko.. To nie ja jestem zaślepiony. No niestety, ale narządy nie są jednorodne, wracaj do szkoły. Mylisz tkanki z organami. Że prezentujesz tu swoje problemy? Tak średnio. Skąd takie dane, to może do USA powinni lepiej? https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_meat_consumption https://www.statista.com/statistics/1037429/per-capita-consumption-of-meat-worldwide-by-region/ vs https://www.worldometers.info/geography/7-continents/ Średnio z psem na spacerze mamy trzy nogi. Chyba, że optujesz, by europejczycy zamieszkali w domkach z gówna i latali w przepaskach biodrowych, to zrozumiem jeszcze ten Twój ból. Nie było mnie trochę i jestem zdziwiony ilością jadu jaki pojawił się (ostał się?) na KW.
 7. @3grosze nie wiem o czym zacząłeś pisać (od rzeczy) w swoich wypowiedziach oraz przypisywać mi opinie, których nie wyraziłem, więc przestałem Ci odpisywać, jako zwykłemu słabiakowi, którego zapiekła krytyka swych "idei" i od razu jedzie ad personam - typowe. W dalszym ciągu faktem: jakiś tajemniczy ekspert na podstawie widzimisię twierdzi, że hodowle komórkowe (oparte na klonowaniu ["doskonałym powielaniu"] komórek pierwotnych pobranych od idealnego okazu krówki/świnki/baranka, wyhodowanego pod kloszem, w którym grano mu Bacha, masowano ratki i nie zaznał złego słowa i prześladowania przez białych męskich suprematów itd.) staną się cenowo konkurencyjne. Póki co od lat półki innych bio/eko/wege nie potrafią stać się konkurencyjne (ale nie upieram się, że wszystkie produkty). Pytanie na boku: jak z różnorodnością takiej hodowli. Ale pewnie tak się stanie, z prostej innej patologicznej przyczyny - zakaz/opodatkowanie mięsa (a i nabiału), które próbuje się przecisnąć. Pytanie bonusowe: jak namówić świerszcza, by się odrobaczył, zdefekował i wypatroszył przed sproszkowaniem?
 8. Ci którzy tak się samomianowali, jako światłość intelektu i progresu. ;-] W każdym razie zadziwiającą od zawsze prawidłowością jest, że rzekomi "postępowcy" pragną niszczyć swoje otoczenie, zamiast rozwiązywać problemy tam, gdzie one faktycznie istnieją.
 9. Obawiam się, że musisz wsłuchać się w pomysły "postępowców".
 10. Rozumiem, że Ty doskonale wiesz czego ten mamut i zaproszony do eksperymentu słoń się nażarły i wiodły błogie bezstresowe życie? Niektórzy za to wcinaliby zieloną pożywkę, aż uszy by im się trzęsły. Zapętlasz się odbijając sam sobie piłeczkę. Faktem pozostaje wciąż, że mamy nieujawnionych "niektórych" i nieujawnione metody "oceniania".
 11. Niekoniecznie, bowiem sam przegapiłeś, że "niektórzy" i "oceniają", czyli dość ogólnie określone środowisko znawców zakrzywia rzeczywistość pod swoje tezy.
×
×
 • Create New...