Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

kejm

Users
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

kejm last won the day on August 17 2012

kejm had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

2 Followers

About kejm

 • Rank
  Fuks
 • Birthday 05/01/1993

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Astronomia
  Ufologia
  Sport
  Dobre książki.
 1. Albo mnie oczy mylą, albo to centralny błąd w artykule. Jest 250 dorosłych osobników ( zapewne są tam jakieś młode, ale mniejsza o to) Tylko jedna składa się z więcej niż 50 ? 250/4 to ponad 62 na grupę czyli, albo grupy są bardzo małe, albo Lwy wyjątkowo kiepsko się dobrały, tak kiepsko że aż dziwnie.
 2. Swiry teorii spiskowych zawsze znajdą cos dla siebie. Osobiscie jestem zwolennikiem zycia pozaziemskiego, jednak wątpię w fakt, iż obca cywilizacja odwiedzila kiedykolwiek Ziemie.
 3. Jak to dobrze, ze wciąż można spotkać ludzi wierzących w istnienie obcych cywilizacji. Szczytem samolubstwa jest twierdzenie iż jestesmy jedyna cywilizacja, we wszechświecie. Choć osobiśie sadzę, ze jeśli chodzi o kontakt z innymi cywilizacjami to inicjalizatorem jest właśnie ta bardziej rozwinięta. Tak więc wydaje mi się, że nasze pierwsze spotkanie nastąpi dopiero w czasie kiedy będziemy lepszymi eksploratorami kosmosu a ponadto spotkamy mniej zawansowana, albo i bogata jedynie w roślinność albo proste organizmy planetę gotową do zamieszkania.
 4. Zgadzam się, jednak cieszyć się trzeba ponieważ i tak dobrze że w ogóle przeznaczają na to pieniądze. Nie zapominajmy, że to kosmiczne pieniądze. Wielu ludzi jest przeciwnikami przeznaczania miliardów dolarów na misje, które jak na razie nie przynosza większych plusow. Dlatego jako zwolennik ciesze się, ze badania są kontynuowane.
 5. mikroos w pewnym sensie racja, jednak nauka ma to do siebie, że nigdy nie szkodzi jej rozwijanie we wszystkich kierunkach. Zawsze gdzieś napotkają na nowy wniosek, choć małą nową informację.
 6. Tak... Tak... Takie rzeczy zazwyczaj znajdują znacznie więcej zastosowań, trzeba przyznać iż cacko zdaje się całkiem przydatne, a co najważniejsze jest wytrzymałe.
 7. "Triclosan jest obecny w mydłach, pastach do zębów, płynach do płukania ust, ubraniach, dywanach czy zabawkach. " Świetnie, czyli trzeba chodzić brudnym na golasa i bez dywanu w domu. Żeby uniknąć szkodliwego działania triclosanu.
 8. Jeszcze wiele przed nami. Nawet "kibel" wciąż jest niedoskonały ;d
 9. Świetna sprawa i nie tylko dla laików.
 10. Zares Czy ty zdajesz sobie sprawę z tego co mówisz? Na siłowni nie ćwiczysz ciągle jednej partii mięśni to jedno, a powiedz to sportowcom, którzy spędzają dziennie w siłowni po dwie godziny + treningi. Albo jesteś totalnym laikiem, albo po prostu wywnioskowałeś z tekstu iż ćwiczą dzień w dzień jedną i tą samą rękę po godzinę [ brak regeneracji tkanki ] i wówczas jest wpływ negatywny dość.
 11. Właśnie... Przydałoby się sprostowanie obraźliwego postu Pana Voytec. GJ 436 - nie ulega wątpliwości, iż to "Czerwony Karzeł"
 12. draco dokładnie... Najpierw siedzieli tam w odosobnieniu 103 dni, a następnie w 6 osób całe 500 dni.
 13. mikroos Łączny budżet wszystkich agencji kosmicznych to około 32 miliardy dolarów. Nie zdajesz sobie nawet sprawy jak bardzo ważna jest eksploracja kosmosu dla dzisiejszej nauki. Twierdzisz "Masz świadomość, ile setek razy taniej można przeprowadzić te same badania na Ziemi?" Wielki Zderzacz Hadronów został wybudowany na Ziemi, a jego koszt to 5 miliardów €. To tylko jeden z wielu przykładów jak drogie są to przedsięwzięcia. Według mnie ludzkość marnuje pieniądze, jednak nie można szukać tego w programach kosmicznych. Marnowaniem pieniędzy nazwałbym raczej dotowanie Afryki, która sama nie potrafi na siebie zarobić własną pracą. Podobnie jest z kościołem na temat, którego nawet już nie mam zamiaru się rozpisywać. Takich bezproduktywnych dziedzin jest wiele i to im powinno kłaść się kres. PS: Jeśli grupa Japońskich naukowców buduje drogie akwarium za własne pieniądze i wywozi je na orbitę to widocznie mają ku temu powody. Zapewniam cię, że jeżeli mogliby odwzorować idealnie te warunki na ziemi zrobiliby to.
×
×
 • Create New...