Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

radar

Użytkownicy
 • Zawartość

  1340
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  28

Ostatnia wygrana radar w dniu 17 stycznia

Użytkownicy przyznają radar punkty reputacji!

Reputacja

46 Bardzo dobra

1 obserwujący

O radar

 • Tytuł
  Lis Major

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. radar

  Elon Musk zmuszony do ustąpienia z zarządu Tesli i zapłacenia grzywny

  Jest jeszcze inna możliwość. Umówił się z kimś na finansowanie, ale niepotrzebnie ogłosił to w mediach przez co akcje wzrosły i kontrahent się wycofał, bo chciał to utrzymać w tajemnicy albo umowa był na odkupienie akcji (po niższej cenie sprzed ogłoszenia tego). Nie twierdzę, że tak było, ale mogło być. Wtedy może to nie celowość, co niewyparzony język i przez to kara niższa (?)
 2. radar

  Naukowiec zawieszony w CERN za... niewłaściwe poglądy

  Pewnie się wkurzył bo...
 3. radar

  Polska edukacja wyższa niezmiennie w światowym ogonie

  Nie ma co być czy czuć się urażonym. Nauki humanistyczne są potrzebne i mają duże dokonania... nie są jednak niezbędne. Pan doktor może być bardzo mądry, ale ciężko mu będzie przeżyć bez ognia, czy teraz prądu, a to zapewniają nauki ścisłe i pewnie o to chodzi, jak napisałem wyżej, widać je (i czuć brak). Tylko tyle i aż tyle. Co do komunikacji, to matematyka jest uniwersalnym językiem
 4. radar

  Polska edukacja wyższa niezmiennie w światowym ogonie

  Bo to prawda? Generalnie wynika to chyba z kilku powodów: 1. efekty pracy ścislaków z reguły "jakoś" widać. 2. nauki humanistyczne uważane są za łatwiejsze ("nie wiem co z sobą zrobić/byłem słaby z matmy to pójdę na psychologię/stosunki międzynarodowe/etc).. a potem pkt 3. 3. ściślak rzadko/rzadziej podaje frytki 4. + to co pisze 3grosze wyżej. ... ale kto to tam wie...
 5. Zwłaszcza żeby nie było "i ch..." Kogo to dziwi? Od dawna to wiadomo, kto polował i musiał dobrze oceniać odległość, kierunek i prędkość? To samo z jazda samochodem... ale to może oznaczać, że jak ktoś "fizycznie" nie zauważa, to niewiele się da z tym zrobić i nie ma co się denerwować... (za kierownicą)
 6. radar

  Obecność nieprzyjaznego robota pozwala nam skupić uwagę

  Rozumiem, że uwzględnili również jakość udzielanych odpowiedzi, a nie tylko czas. Ale nawet jak tak, to moim zdaniem to źle zaprojektowany eksperyment, bo tak zachowałby się pewnie też człowiek w stosunku do innego, "nieprzyjemnego" człowieka. Chcemy się natomiast dowiedzieć jak to jest w przypadku robotów, więc może zamiast bezpośredniej interakcji powinni pokazać film z robotami ratującymi życie w szpitalach (operacje) albo film o autonomicznych robotach wojskowych zabijających ludzi (nawet jakieś fikcyjne dokumenty czy coś), a potem postawić takie/podobne roboty w pobliżu i badać. Ciekawym rozwinięciem byłoby sprawdzenie jak to się zmienia gdy robot się rusza (np ramię robota swobodnie się porusza, ale poza zasięgiem obserwatora), bo ruch przyciąga wzrok/uwagę, i teraz czy robot medyczny będzie "bezpieczniejszy" niż robot "militarny"?
 7. radar

  Tajemnicze objawy u Amerykanów pojawiły się też w Chinach

  Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że przytrafia się to amerykańskim dyplomatom za granicą (i to w krajach niekoniecznie super przyjaznych USA, choćby historycznie). Może organizacja Widmo próbuje skłócić te kraje? Może nie jest to związane z tym gdzie są, jak podejrzewał pogo, ale z tym co mają? Np. specjalne, zabezpieczone smartfony, z jakimś oprogramowaniem i to oprogramowanie fiksuje i wysyła im jakieś ultradźwięki? Np. bo było zaprojektowane do zagłuszania podsłuchów? Ale o tym by pewnie wiedzieli... (?)
 8. Że tak lekko odkopię temat, bo nadrabiam zaległości. Czy to nie jest czasem skorelowane (zwiększone zachorowania na nowotwory) z opracowaniem i coraz powszechniejszym użyciem środków przeciwzapalnych/przeciwgorączkowych w ostatnich kilku dekadach?
 9. radar

  Służby specjalne mogą śledzić cały ruch z DE-CIX

  Jak to, i nikt nie protestuje w obronie demokracji?
 10. radar

  Zarejestrowano najwyższą falę na półkuli południowej

  Dla dociekliwych: http://axystechnologies.com/products/triaxys-directional-wave-buoy/ poniżej jest też sekcja More information
 11. radar

  NASA wyśle na Marsa... helikopter

  Ba, pewnie do 100m (albo i więcej?) lepiej by było przyczepić balon na uwięzi
 12. radar

  Zarejestrowano najwyższą falę na półkuli południowej

  Pomyślałem podobnie, a jak dodać do tego obecnie już używane technologie odzyskiwania energii z fal...
 13. radar

  NASA wyśle na Marsa... helikopter

  Rozumiem sukces inżynieryjny, ale czy to czasem nie przesada? Bracia Wright byli pionierami, bo mało kto wierzył, że latanie jest możliwe. Tutaj wszystko właściwie wiemy, kwestia inżynierii (materiałów, aerodynamiki, energii). To tak jakby napisali "tysiące lat temu człowiek wymyślił koło, a teraz kolejna grupa pionierów dowiedzie, że kręci się ono również na innej planecie..."
 14. radar

  Serwisy społecznościowe pomogły złapać seryjnego mordercę

  Ale tak to działa nawet i teraz. W razie jakby "nielubianego sąsiada" nie było w żadnej bazie danych DNA to "uprzejmie donoszę..." i materiał genetyczny "potwierdzi na 100%" jego winę. Kwestia pozostałych szczegółów, takich jak jego alibi, motyw, no i nie pozostawienie własnego DNA.
 15. radar

  Mężczyźni z silniejszym uściskiem dłoni są częściej żonaci

  Żonaci po prostu częściej "targają toboły" to i uścisk mają wyrobiony
×