Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

radar

Users
 • Content Count

  1522
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  38

radar last won the day on August 10

radar had the most liked content!

Community Reputation

62 Excellent

2 Followers

About radar

 • Rank
  Lis Major

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

11640 profile views
 1. Jak się chce mieć grafikę 4k albo i 8 to i puchną Do tego masa niepotrzebnych ficzerów zaimportowana z masą prawie niepotrzebnych bibliotek etc. Chmura to zło za wyjątkiem jak dostępu do danych offline, ale można skorzystać z innych rozwiązań (np. prywatna chmura/NAS).
 2. To wiem, tylko co dalej? "Banda" niezrzeszonych posłów, albo co gorsza niezrzeszonych i "obrażonych na" niewiele pomaga nam, wyborcom, aczkolwiek mogę się mylić. Jakby mnie zapytali w referendum czy zmieniamy na JOWy mógłbym zaryzykować, strata niewielka. Zdaje się, że nawet było kiedyś 700k+ zebranych podpisów
 3. Nie jestem przekonany czy JOWy by to ograniczyły, bo wtedy wygrywać (tak jak i teraz) będą partyjne jedynki i tyle. Może, ale to może gdzieniegdzie kandydat niezależny, ale to rzadko. Ja tam do JOWów nic nie mam, można spróbować zwłaszcza, że obecny system się nie sprawdza. Np. po maks 3 posłów z województwa i po 1 senatorze i chwatit. Tylko co to ma wspólnego z demokracją (rządami ludu) ?
 4. Pytanie jest nieco przewrotne. By parlament reprezentował obywateli (np. reformował co trzeba, poprawiał prawo, dbał o gospodarkę) to musi ("z dokładnością do stałej") powołać rząd. Bez tego nie ma rządzenia i "reprezentowania", jest chaos. Zresztą, niezależnie od ordynacji wyborczej, to i tak fasada, bo jeśli polityk w trakcie trwania kadencji sprzeniewierzy się własnym obietnicom/poglądom etc. to raz, że nie reprezentuje już swoich wyborców, a dwa, do końca kadencji jest nie do ruszenia przez owych. EDIT: Jeśli chodzi o to "sprzeniewierzanie się" to w sumie taka mnie naszła myśl, że większość posłów robi to prawie przy każdym głosowaniu. Nie dlatego, że to "oszuści i złodzieje" albo idioci tylko... nawet jeśli gość jest prof. ekonomii to jego głos w równym stopniu liczy się i przy głosowaniach nad służbą zdrowia, oświatą, obronnością etc. etc., a przecież nie mając o tym pojęcia polega na kolegach z partii, "ekspertach", najczęściej partyjnych, albo co gorsza na dyscyplinie partyjnej. Czy to nie jest też bez sensu w "demokacji"?
 5. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Też kiedyś myślałem, że JOWy są najlepsze, ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy okręgi wyborcze mają równą liczbę mieszkańców. W praktyce, jak u nas, można zdobyć większość w JOWach dostając ogólnie mniej głosów od konkurencji! Trochę też słabe. Ordynacja większościowa ma tę zaletę, jak napisał 3grosze, że jest większa szansa na utworzenie większościowego (też koalicji) rządu. Mamy 3-5 partii zamiast np. 15. A może by tak iść w drugą stronę. Wybory jedynie ogólnopolskie, jak prezydencke, na partię, nie na ludzi (ileż to śmiecia mniej podczas wyborów ) i wtedy :zwycięzca bierze wszystko" czyli masz tyle procent ile na Ciebie zagłosowało, ale nie mniej niż np. 60% w obu izbach, a resztę przegrani proporcjonalnie. I teraz jak zwykle, ustawy "zwykłe" masz załatwione, zmiany w konstytucji wymagają koalicji (no chyba, że od razu masz popracie większe niż 66). Masz całą władzę i całą odpowiedzialność. Na głupotę wyborców chyba żadna ordynacja nie da rady, niektórzy postulują test na inteligencję, ale ja bym raczej proponował np. tylko dla pracujących (lub samozatrudnionych) chociaż raz przez minimum rok w ciągu ostatnich 3 lat.
 6. Była jeszcze "polska konstrukcja", Napęd Łągiewki
 7. hehehe, już się wyzywają
 8. Bez przesady i to jeszcze z tymi minusami.... Równie dobrze autor (oryginalnego) artykulu mógł mieć na myśli dokładność do lat. Nie 99, nie 101, a dokładnie 100 lat. ed. Zwłaszcza, że nie znalazłem dokładnej daty zdjęć (oczywiście jakby to miało jakiekolwiek znaczenie), ale znalazłem np. to: "In November 1919 he co-founded (with Alfred Comte) an air-photo and passenger flight business... "
 9. Oj tam oj tam:) To była uwaga ogólna (chociaż swoją drogą ciekawe czy jakiś nietypowy układ wzorów na głazach nie mógł by sprawić kłopotów? ) To mnie właśnie ciekawi, wydawało mi się, że zdjęć trochę mamy, ale może rozdzielczość za słaba? No i zawsze mnie dziwi czy te bezwładnościowe czujniki nie są wystarczająco dokładne skoro na Ziemi naprowadza się nimi rakiety (wojskowe)? O proszę... pochwal się gdzie i w jakim celu? Trochę tak, ale pewnie ostateczne osiągnięcia były w ostatnich kilku latach. Deep Learning w 2004 był słaby, potem był 2006, a teraz nvidia pewnie mogła by im dostarczyć małą kość z 1000 czy 2000 corami CUDA. Aż tak wiele się nie zmieniło
 10. CNN to pomału będzie przeszłość, za bardzo podatne są na ataki. Mam wrażenie, że nie chodzi tylko o trenowanie sieci, ale o testy całości oprogramowania, sieć to zaledwie czątka, ważna, ale niewielka.
 11. Można porównać, jeśli palacze zwykłych, konsumenci cukru etc. zaczęli to robić tak samo niedawno jak ci co wappuja, czyli krótko, wtedy to będzie porównanie, a nie z palaczem z 10-20 letnim stażem.
 12. A o to, że w ferworze walki rozważaliśmy/łem LEO Nie mniej jednak po przeczytaniu źródła stwierdzam, że trzeba by to jeszcze dokładniej policzyć. No i koszt nieznany.
 13. A co jeśli w wyniku parowania, różnej przepuszczalności gleby, etc stężenie znowu wzrośnie? Lokalnie, ale wzrośnie. Czy oczyszczalnie będą to usuwać z wody czy nie, bo jak nie to w sumie to stężenie będzie rosło, tak?
×
×
 • Create New...