Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

radar

Użytkownicy
 • Zawartość

  1349
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  29

Ostatnia wygrana radar w dniu 20 października

Użytkownicy przyznają radar punkty reputacji!

Reputacja

47 Bardzo dobra

1 obserwujący

O radar

 • Tytuł
  Lis Major

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. radar

  Ma być szybciej, bezpieczniej i bardziej energooszczędnie

  Dodajmy do tego warunki drogowe (śnieżyce, deszcze, gołoledź) oraz awaryjność samych aut, nie tylko elektroniczną, ale i mechaniczną i już nie jest tak prosto. Do tego, odseparować pieszych od samochodów najłatwiej (najtaniej) jest właśnie w mieście, poza miastem trzeba by wybudować setki tysięcy oddzielnych jezdni/chodników/przejść. Jedynym rozwiązaniem pozostaje przeniesienie ruchu aut do tub (jak w hyperloop) i/lub podziemnych tuneli. Można też "ulepszyć" czynnik ludzki, np. przy przekroczeniu w mieście prędkości o 1km/h dochodzi do detonacji samochodu
 2. radar

  Ma być szybciej, bezpieczniej i bardziej energooszczędnie

  Ciekawe czy korzystali z "ulepszonego do testów" oprogramowania VW ? Może już niedługo:
 3. radar

  Pierwsza linia Hyperloop ruszy za 1,5 miesiąca?

  Tak w ogóle to napisał jakiej długości ten tunel? Już całość LA-SF?
 4. radar

  Pierwsza linia Hyperloop ruszy za 1,5 miesiąca?

  ...ale że nie wspomnieć o Hyper Poland ?
 5. radar

  Góra lodowa o uderzająco prostokątnej górnej powierzchni

  Że niby w środku są nazistowskie latające spodki?:)
 6. radar

  Amerykanie będą mogli jeździć autonomicznymi taksówkami

  Jak zwykle przesadzasz o "wszechwiedzo" Pieniądze nie są przecież jedynym czynnikiem wpływającym na dzietność. Ktoś może nie chce, nie lubi albo i nie może mieć dzieci i dla tych ludzi kasa ma drugorzędne znaczenie. I dlatego też o nich nie rozmawiamy, a jedynie o tych, których kasa może przekonać. Jest też tzw. "bieda umysłowa", wynikająca z braku wiedzy, wykształcenia, patologii czy innych czynników i oni mogą mieć i 10 dzieci bez kasy (tzn na zasiłkach), ale o nich też nie rozmawiamy, bo oni już a zasiłkach siedzą i mają tyle dzieci (kasy), że nie muszą dorabiać (można mieć i 20 dzieci jak Cie na to stać, nie moja sprawa jeśli płacisz podatki i do Ciebie nie dopłacam w zasiłkach). Rozmawiamy jedynie o tych, których kasa może przekonać, Ci co nie mają wcale albo mają jedno dziecko, ale słaba praca, słabe warunki mieszkaniowe, etc. i ich kasa może przekonać, ale... raczej nie 500+, bo jak napisałem wyżej, od 3 dziecka w górę to są spore wydatki.
 7. radar

  Gdy jeden Księżyc nie wystarczy...

  Myślałem o czymś takim, ale do doświetlania w nocy elektrowni słonecznych na Ziemi Mało efektywne, ale co tam, można doświetlać elektrownie na całej kuli ziemskiej na żądanie (oczywiście te co mają noc ) i czerpać kasę z %
 8. radar

  Amerykanie będą mogli jeździć autonomicznymi taksówkami

  EDIT: Kolejny problem systemowy to "biedni pracujący", CI co zarabiają po 3-6k miesięcznie. Na nic ich nie stać, bo cała kasa idzie na wydatki bieżące, ciężko z odkładaniem, z wakacjami i dodatkowymi wydatkami. Socjalu/dodatków brak, bo "maja kasę", to te 500+ nic im nie da, a podatku odprowadzają za mało, żeby zmiana z "500+" na "podatki minus" ich przekonała do (następnego) dziecka. A takich ludzi jest sporo, wystarczy, że oboje pracują na minimalnej krajowej i razem mają 4,3k... tragedia.
 9. radar

  Amerykanie będą mogli jeździć autonomicznymi taksówkami

  Jest dokładnie tak jak mówisz, ale to dotyczy KAŻDEGO wydatku Państwa. Czy to podwyżka dla pielęgniarek, nauczycieli, policjantów, infrastruktura, budżetówka... co za różnica czy to 500+ czy nie? Jest to inny wydatek, "na dzieci", i tyle. Dokładnie, i to by rozwiązało sprawę raczej. Pracujesz, ale masz dzieci to masz większą ulgę (poprzez wspólne rozliczanie) Broni, bo lepiej to niż nic, akurat podzielam to przekonanie. Mi w 500+ nie podoba się brak limitu górnego, np. przy 4-5 dzieci albo od 4-tego 300pln, potem 200 a potem już nic. Myślę, że wszyscy byliby za tym, nawet decydenci, tylko jak określić progi komu, kiedy i dlaczego, i jak osiągnąć efekt psychologiczny (jednak 500 co miesiąc to co innego niż "odliczenie") Pytanie czy tylko "głosy"? Czy najbiedniejsi nie są przypadkiem już i tak za biedni (poniżej progu egzystencji), żeby im jeszcze "dokładać"? "Byzydura..." Największym problemem z dzietnością jest to, że dzieci, powyżej sztuk 1, a na pewno 2 to już jest SPORY wydatek. Kij tam ubranka, szkoły, jedzenie, leczenie... potrzebujesz już większego mieszkania (kawalerka odpada:) ), czyli teraz 400-700k PLNów, potrzebujesz większego auta (a często 2 aut, bo rozwożenie dzieci jednym przed szkołą i po szkole, zajęcia dodatkowe, sklepy, etc to jednym autem LIPA), czyli 5-7 miejsc z oddzielnymi fotelami z tyłu, s-max, galaxy, sharan, od biedy scenic, zafira, c4 grand picasso, czyli kasa. Potrzebujesz też dużo więcej czasu (szkoły, zajęcia, odrabianie lekcji, o wspólnym spędzaniu czasu nie wspominając, i to x3), a etacik 40h tygodniowo jakby nie maleje z posiadaniem dzieci. Pranie przy 5 osobach robi się codziennie, ogarnij dom, jedzenie, ubranie na każdy dzień... Więc i 500+ i ulgi wiele (nie mówię nic) nie zdziałają, bo to problem jest na dużo większe kwoty i ogólnie systemowy (czas dla 3 dzieci, gdy oboje pracują).
 10. radar

  Elon Musk zmuszony do ustąpienia z zarządu Tesli i zapłacenia grzywny

  Jest jeszcze inna możliwość. Umówił się z kimś na finansowanie, ale niepotrzebnie ogłosił to w mediach przez co akcje wzrosły i kontrahent się wycofał, bo chciał to utrzymać w tajemnicy albo umowa był na odkupienie akcji (po niższej cenie sprzed ogłoszenia tego). Nie twierdzę, że tak było, ale mogło być. Wtedy może to nie celowość, co niewyparzony język i przez to kara niższa (?)
 11. radar

  Naukowiec zawieszony w CERN za... niewłaściwe poglądy

  Pewnie się wkurzył bo...
 12. radar

  Polska edukacja wyższa niezmiennie w światowym ogonie

  Nie ma co być czy czuć się urażonym. Nauki humanistyczne są potrzebne i mają duże dokonania... nie są jednak niezbędne. Pan doktor może być bardzo mądry, ale ciężko mu będzie przeżyć bez ognia, czy teraz prądu, a to zapewniają nauki ścisłe i pewnie o to chodzi, jak napisałem wyżej, widać je (i czuć brak). Tylko tyle i aż tyle. Co do komunikacji, to matematyka jest uniwersalnym językiem
 13. radar

  Polska edukacja wyższa niezmiennie w światowym ogonie

  Bo to prawda? Generalnie wynika to chyba z kilku powodów: 1. efekty pracy ścislaków z reguły "jakoś" widać. 2. nauki humanistyczne uważane są za łatwiejsze ("nie wiem co z sobą zrobić/byłem słaby z matmy to pójdę na psychologię/stosunki międzynarodowe/etc).. a potem pkt 3. 3. ściślak rzadko/rzadziej podaje frytki 4. + to co pisze 3grosze wyżej. ... ale kto to tam wie...
 14. Zwłaszcza żeby nie było "i ch..." Kogo to dziwi? Od dawna to wiadomo, kto polował i musiał dobrze oceniać odległość, kierunek i prędkość? To samo z jazda samochodem... ale to może oznaczać, że jak ktoś "fizycznie" nie zauważa, to niewiele się da z tym zrobić i nie ma co się denerwować... (za kierownicą)
 15. radar

  Obecność nieprzyjaznego robota pozwala nam skupić uwagę

  Rozumiem, że uwzględnili również jakość udzielanych odpowiedzi, a nie tylko czas. Ale nawet jak tak, to moim zdaniem to źle zaprojektowany eksperyment, bo tak zachowałby się pewnie też człowiek w stosunku do innego, "nieprzyjemnego" człowieka. Chcemy się natomiast dowiedzieć jak to jest w przypadku robotów, więc może zamiast bezpośredniej interakcji powinni pokazać film z robotami ratującymi życie w szpitalach (operacje) albo film o autonomicznych robotach wojskowych zabijających ludzi (nawet jakieś fikcyjne dokumenty czy coś), a potem postawić takie/podobne roboty w pobliżu i badać. Ciekawym rozwinięciem byłoby sprawdzenie jak to się zmienia gdy robot się rusza (np ramię robota swobodnie się porusza, ale poza zasięgiem obserwatora), bo ruch przyciąga wzrok/uwagę, i teraz czy robot medyczny będzie "bezpieczniejszy" niż robot "militarny"?
×