Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

radar

Users
 • Content Count

  1782
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  45

radar last won the day on February 18

radar had the most liked content!

Community Reputation

76 Outstanding

1 Follower

About radar

 • Rank
  Lis Major

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

13423 profile views
 1. Tak mi się tylko przypomniało ilu ludzi nawet tutaj lubi nabijać się z "teorii spiskowych" @cyjanobakteria, FYI ;P
 2. Jemu chyba bardziej chodziło o "piosenkę, którą grali podczas..." czegoś tam, pierwszego spotkania czy coś. I tak, pernamentna inwigilacja.
 3. Ciekawe, że chcą to wozić ciężarówkami, nie lepiej statkami/barkami? Dwa, koszty to jednak pewnie będą dużo większe, ale to głównie przez czas. Co im zajmie 50 lat budowy przepraszam? Może niech Chińczyków zatrudnią, oni sypią sztuczne wyspy w pół roku
 4. Baterii w hybrydzie plug-in to starcza na maks 60km, i to 60 laboratoryjne "w lecie", a nie rzeczywiste. Natomiast tego typu samochody nie powinny być kupowane jako służbowe itp., bo z założenia są to "ekologiczne samochody do miasta", ale z możliwością wyjechania w trasę "od święta", a nie jako służbówki do "rozbijania się" w tysiące kilometrów miesięcznie. Ba, oni może by nawet ładowali, ale może nie mają na to czasu? Także zrobiłbym preferencje dla uzytkowników indywidualnych, a na służbówki niech kupują elektryki albo na wodór (jak chcą mieć ekologię). Dodatkowo, artykuł, a zwłaszcza niepotrzebne wytłuszczenie sugeruje, że to plug-iny są "be" To nie plug-iny są be tylko (niektórzy) kierowcy, którzy nimi jeżdżą nie wykorzystują ich potencjału (z różnych powodów). Na tej samej zasadzie samochody spalinowe emitują znacznie więcej CO2 i innych, bo kierowcy, którzy nimi jeżdżą nie dbają o ich stan techniczny, konserwację, etc. Do tego samo badanie moim zdaniem jest "skrzywione", bo w takich systemach na podstawie których robili statystyki figurują właśnie głównie samochody służbowe.
 5. aa, przepraszam, nie było to celowe. Tak, 20+ mld USD, całkiem dochodowo To teraz teoria spiskowa: is fecit, cui prodest ?
 6. Trochę nam się temat odświeżył: https://businessinsider.com.pl/finanse/pfizer-wyniki-za-i-kwartal-2021-r-prognozy-sprzedazy-szczepionki-na-covid-19-mocno-w/rj57dcq
 7. To tak, ale zastanawiam się, czy czytając forum i ogladając filmy popularnonaukowe nie rozwijamy po prostu innej części mózgu, a te odpowiedzialne za papkę obumierają. Skąd wiadomo, że to jest jakaś korzyść ?
 8. Trochę Cię poniosło. 1. Koncern traci na "wyświetlaniu" reklam niespersonalizowanych, bo już płaci za ten bilbord, ale reklama niekoniecznie trafia do odbiorcy (bo ja łowić nie lubię więc wędki nie kupię). 2. Ja nie tracę możliwości rekompensaty, bo nie potrzebuję rekompensaty za utratę prywatności, bo tej prywatności nie tracę. Cały sęk w tym, żeby uniemożliwić śledzenie (bezwarunkowe), a nie żeby ktoś mi za to zapłacił. Jak ktoś chce to ok, a nie tak jak teraz. hmm, ja tam "wiem, że nic nie wiem"
 9. Bardziej by mnie ucieszyło, gdyby zakazali pytać o ciasteczka, tylko domyślnie mają być minimalne, a jak chcesz zwiększyć to sam musisz wejść w ustawienia (bez pop-upów). Do tego zakazać udostępniania "swojej" listy kontaktów z moim numerem telefonu wszelkiej maści aplikacjom/firmom. Cóż, bez reklamy nie miałbyś też i kopalni i gdzie byś to napisał?
 10. Ot i popadli my w kałabanie, a czort karty rozdaje. Tzn., że asystent googla, alexa, siri etc. też będzie zakazana? Pytanie jak zdefiniują AI... no bo już się zaczyna jak ze ślimakiem-rybą i krzywizną banana
 11. Ja cały czas przychylam się do poglądu, że mózg jest jak mięsień, żeby "urósł" i nie zanikał musi być intensywnie trenowany/używany i nie tylko do obsługi załatwiania "potrzeb fizjologicznych" w sensie dosłownym i w sensie dostarczania papki w postaci M jak coś tam czy kto w z kim i w co się ubrał EDIT: autorefleksja. Ciekawe czy jest jakakolwiek różnica dla mózgu pomiędzy spędzaniem czasu na M jak coś tam a spędzaniem czasu na kopalni wiedzy ?
 12. To mimo wszystko trochę słabo. Poczytałem o zaletach, jednak nie jest to takie popularne, więc wsparcie społeczności (jeśli w tym przypadku w ogóle możemy mówić o czymś takim ) też jest takie sobie. Jakby zrobili "apkę" pod czystego androida np. byłoby chyba bardziej uniwersalnie (w kontekście wysyłania smartfona, a nie dedykowanej płytki).
 13. ciekawe jaki konkretnie i na jakim systemie? Pewnie android (pytanie czy nie cyan*), bo jak czysty android to ciekawe czy google juz zna historie lokalizacji i co po drodze polubil helikopter
 14. Wydaje mi się, że to bardziej w drugą stronę, tzn. to, że medycyna naturalna często nie działa (ale nie dlatego, że w ogóle tylko z reguły jest źle stosowana), co o to, że medycyna "właściwa" stanowczo, kategorycznie, i właśnie arogancko odrzuca wszystkie inne metody. Nie chodzi o to, że czekamy na potwierdzenie działania podczas badań, bo to jest ok, a o to, że albo nikt nie chce badać, albo zanim w ogóle się zbada to właściwie się od razu, co najmniej, naśmiewa. A, to tak, napisałem, że pierwsza dopiero, a koniec zaplanowany na czerwiec, masz 4 miesiące. Co do zeszłej wiosny, ja to mogę zrozumieć, ale gdy pandemia odżywała na jesieni to już było wiadomo dużo, chorych, zarażonych, i umierających przybywało, trzeba było działać, ale może za dużo już kasy poszło w szczepionki i tani lek by się nie opłacał? Przy czym ja tam nic do big farmy nie mam, biznes jak każdy inny, maksymalizacja zysków, ale państwa, ministerstwa powinny coś zacząć działać. Kwestia tylko, że w tych ministerstwach też siedzą (i powinni) ludzie z "branży" (?)
 15. Którego mi brakowało, a dobrze tu pasuje. Mylisz się, 6 tygodni od momentu powstania idei do zaszczepienia 200 osób, w tym papierologia, organizacja, j/w "Zdrowych" (po pewnym leczeniu), gotowych do zaszczepienia. 200, bo tylko tyle realnie można było zebrać pacjentów spełniających pewne warunki (czas od zabiegu, stan zdrowia)
×
×
 • Create New...