Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

kejm

Users
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by kejm

 1. Albo mnie oczy mylą, albo to centralny błąd w artykule. Jest 250 dorosłych osobników ( zapewne są tam jakieś młode, ale mniejsza o to) Tylko jedna składa się z więcej niż 50 ? 250/4 to ponad 62 na grupę czyli, albo grupy są bardzo małe, albo Lwy wyjątkowo kiepsko się dobrały, tak kiepsko że aż dziwnie.
 2. Swiry teorii spiskowych zawsze znajdą cos dla siebie. Osobiscie jestem zwolennikiem zycia pozaziemskiego, jednak wątpię w fakt, iż obca cywilizacja odwiedzila kiedykolwiek Ziemie.
 3. Jak to dobrze, ze wciąż można spotkać ludzi wierzących w istnienie obcych cywilizacji. Szczytem samolubstwa jest twierdzenie iż jestesmy jedyna cywilizacja, we wszechświecie. Choć osobiśie sadzę, ze jeśli chodzi o kontakt z innymi cywilizacjami to inicjalizatorem jest właśnie ta bardziej rozwinięta. Tak więc wydaje mi się, że nasze pierwsze spotkanie nastąpi dopiero w czasie kiedy będziemy lepszymi eksploratorami kosmosu a ponadto spotkamy mniej zawansowana, albo i bogata jedynie w roślinność albo proste organizmy planetę gotową do zamieszkania.
 4. Zgadzam się, jednak cieszyć się trzeba ponieważ i tak dobrze że w ogóle przeznaczają na to pieniądze. Nie zapominajmy, że to kosmiczne pieniądze. Wielu ludzi jest przeciwnikami przeznaczania miliardów dolarów na misje, które jak na razie nie przynosza większych plusow. Dlatego jako zwolennik ciesze się, ze badania są kontynuowane.
 5. mikroos w pewnym sensie racja, jednak nauka ma to do siebie, że nigdy nie szkodzi jej rozwijanie we wszystkich kierunkach. Zawsze gdzieś napotkają na nowy wniosek, choć małą nową informację.
 6. Tak... Tak... Takie rzeczy zazwyczaj znajdują znacznie więcej zastosowań, trzeba przyznać iż cacko zdaje się całkiem przydatne, a co najważniejsze jest wytrzymałe.
 7. "Triclosan jest obecny w mydłach, pastach do zębów, płynach do płukania ust, ubraniach, dywanach czy zabawkach. " Świetnie, czyli trzeba chodzić brudnym na golasa i bez dywanu w domu. Żeby uniknąć szkodliwego działania triclosanu.
 8. Jeszcze wiele przed nami. Nawet "kibel" wciąż jest niedoskonały ;d
 9. Świetna sprawa i nie tylko dla laików.
 10. Zares Czy ty zdajesz sobie sprawę z tego co mówisz? Na siłowni nie ćwiczysz ciągle jednej partii mięśni to jedno, a powiedz to sportowcom, którzy spędzają dziennie w siłowni po dwie godziny + treningi. Albo jesteś totalnym laikiem, albo po prostu wywnioskowałeś z tekstu iż ćwiczą dzień w dzień jedną i tą samą rękę po godzinę [ brak regeneracji tkanki ] i wówczas jest wpływ negatywny dość.
 11. Właśnie... Przydałoby się sprostowanie obraźliwego postu Pana Voytec. GJ 436 - nie ulega wątpliwości, iż to "Czerwony Karzeł"
 12. draco dokładnie... Najpierw siedzieli tam w odosobnieniu 103 dni, a następnie w 6 osób całe 500 dni.
 13. mikroos Łączny budżet wszystkich agencji kosmicznych to około 32 miliardy dolarów. Nie zdajesz sobie nawet sprawy jak bardzo ważna jest eksploracja kosmosu dla dzisiejszej nauki. Twierdzisz "Masz świadomość, ile setek razy taniej można przeprowadzić te same badania na Ziemi?" Wielki Zderzacz Hadronów został wybudowany na Ziemi, a jego koszt to 5 miliardów €. To tylko jeden z wielu przykładów jak drogie są to przedsięwzięcia. Według mnie ludzkość marnuje pieniądze, jednak nie można szukać tego w programach kosmicznych. Marnowaniem pieniędzy nazwałbym raczej dotowanie Afryki, która sama nie potrafi na siebie zarobić własną pracą. Podobnie jest z kościołem na temat, którego nawet już nie mam zamiaru się rozpisywać. Takich bezproduktywnych dziedzin jest wiele i to im powinno kłaść się kres. PS: Jeśli grupa Japońskich naukowców buduje drogie akwarium za własne pieniądze i wywozi je na orbitę to widocznie mają ku temu powody. Zapewniam cię, że jeżeli mogliby odwzorować idealnie te warunki na ziemi zrobiliby to.
 14. Wszystko co człowiek stworzył, człowiek oszukać może. ps: chyba jednak lepsze są skomplikowane hasła....
 15. Bądźmy szczerzy.... Nasze możliwości eksploracji kosmosu są wciąż słabe. Suma sumarum nie znamy nawet dokładnych wartości opisujących, wszystkie planety w naszym układzie słonecznym. Nie wspominając już o odległych egzoplanetach, minie jeszcze wiele czasu zanim technologia na to pozwoli. Istnieje też możliwość, że nigdy nie opanujemy niektórych dziedzin wiedzy do perfekcji. Jednak to już wyjątkowo pesymistyczne spojrzenie na sprawę.
 16. Około 30 godzin od wybuchu musi dotrzeć do Ziemi.
 17. Wojnę wygra twórca zwijanego tabletu, zwijanego niczym gazeta. Na którym będzie można pograć [ale to jeszcze kupa czasu]
 18. Czy zdajecie sobie sprawę co to jest HEL 3 ? Nikt nie będzie latał po ropę, ani złoto. Złoto jest drogim pierwiastkiem, jednak ma wartość jedynie kolekcjonerską, jest metalem rzadkim. Nie jesteśmy już małpami, i nie zależy nam na błyskotkach, hel 3 tźódło do pozyskania ogromnej energii, a na Ziemi jest go niewiele. Podobno wystarczy odwiert w księżycu, jest go tam pod dostatkiem.
 19. Cayman dokładnie. Te badania mają sens, tak jak wszystkie wydziały NASA i inne urzędy zajmujące się tą dziedziną. Gdyby nie oni to stalibyśmy w miejscu jeśli chodzi o tą dziedzinę, na szczęście są kraje bogate, które wyciągają pieniądze i posuwają świat do przodu.
 20. as277575 oooo niee!!! wirus komputerowy genetycznie ewoluował i sam się przeprogramował. Jasne, że ktoś to pisze...
 21. Gdyby taki materiał trafił do sklepu, byłoby świetnie
 22. Jesli coś tam powstało, to już ta parafina i freon to zabiły...
×
×
 • Create New...