Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

pogo

Moderators
 • Content Count

  3184
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  59

pogo last won the day on May 19 2020

pogo had the most liked content!

Community Reputation

102 Outstanding

4 Followers

About pogo

 • Rank
  1010011010

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A moim zdaniem wiele przypadków depresji nasila się przy braku kontaktu z ludźmi. Problem w tym, że często takie spotkania ze znajomymi odbywają się właśnie wieczorami lub wręcz w nocy, więc osoba, która chce dla zdrowia psychicznego iść wcześniej spać jednocześnie wyklucza się z wielu interakcji społecznych... Człowiek to złożona istota i nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich.
 2. To może lepiej już używać powietrza? Według artykułu jest 4 razy skuteczniejsze od tego nowego materiału i również nie składa się ze związków organicznych (nie licząc zanieczyszczeń). A może próżnia? Ona wcale nie przewodzi ciepła. Tylko jak tymi wszystkimi cudownymi materiałami pokryć turbiny?
 3. Czekaj czekaj, bo nie rozumiem... Siedzieliśmy w domach odizolowani od świata na ile się dało, znacząco utrudniając w ten sposób rozprzestrzenianie się wirusa, a i tak mieliśmy więcej zakażeń niż w najśmielszych szacunkach liczby chorych na grypę i grypopochodne razem wzięte (z poprzednich lat, 2020 nie jest miarodajny dla tej grupy chorób)... i to nie jest dowód, że koronawirus wcale nie rozprzestrzenia się bardziej niż grypa? Musisz mi to wyjaśnić powoli i dokładnie, bo moje podstawowe umiejętności matematyczne nie dają rady...
 4. Skromnie przypomnę, że to tylko i aż statystyka. Nikt nie zabroni biednemu żyć do 100, ani bogatemu umrzeć młodo. Jednak chodzi o to, że więcej będzie 100-latków wśród bogatych niż wśród biednych (procentowo) i to jest jedyne co zostało udowodnione w tym badaniu. BTW. żadnemu krajowi nie zależy na tym by ludzi żyli długo. Mają być zdrowi aż osiągną wiek emerytalny i potem szybko umrzeć... no chyba że pomagają w wychowaniu wnuków i w ten sposób pozwalają swoim dzieciom więcej pracować.
 5. @Antylogik Ponieważ chcę się opierać na rzetelnych danych, a takie jesteś w stanie dostarczyć mi wyłącznie Ty, to poproszę Cię o kilka liczb: 1. ile osób w Polsce umarło na covid (osobno ze współistniejącymi, osobno bez) 2. ile osób w Polsce chorowało na to Zanim porównasz to do grypy to przypominam, że w Polsce jej śmiertelność to jakieś 0,042% (o ile dobrze pamiętam) - ponad 2 razy mniej niż średnia światowa. Poza tym poza śmiertelnością liczy się też zakaźność. Inny jest poziom zagrożenia gdy jedna choroba zabija 1 osobę na 100, ale choruje 200 osób, a co innego gdy przy tej samej śmiertelności choruje 200 000 osób... A sars-cov-2 niestety roznosi się znacznie skuteczniej od grypy. BTW. grypa też ma niższą śmiertelność wśród młodych.
 6. Jak? Umrzeć? I jeszcze powiedz mi... Czy też należysz do tej grupy ludzi, co się boją strzykawek, więc usiłują sobie uracjonalnić unikanie szczepienia?
 7. Przez tamten obszar przeszło tyle różnych gatunków ludzi i ich przodków, że trzeba być skrajnie ograniczonym by wyciągać takie wnioski jak Ty. Ja się raczej zastanawiam czy to nie jest dowód/poszlaka na to, że neandertalczycy wyewoluowali później niż Homo Sapiens.
 8. Chyba jedno i drugie. Te satelity mają inną optykę, nie nadają się do obserwacji takich, jakich dokonuje HST, mają znacznie szerszy kąt i pewnie coś jeszcze, czego nie pamiętam. A problemem może być przełączenie na drugi komputer, który z jakichś przyczyn "nie zaskoczył".
 9. Tu chodzi o odpowiednik gęstości tranzystorów względem technologii sprzed iluś-tam lat... Swoją drogą intelowskie 14nm to zagęszczenie tranzystorów porównywalne z TSMC 10nm... tak aby ktoś miał punkt odniesienia... Gdzieś czytałem, że IBM dał radę zrobić już pierwsze 2nm, a TSCM 1nm, ale nie pamiętam by podano tam jakieś konkretne liczby zagęszczenia, więc dla mnie to jakieś przypadkowe cyferki.
 10. Nie wiem czy to tak dobrze, że jest akurat dresem, może lepiej by była garniturem, kostiumem kąpielowym, czy dowolnym innym strojem sytuacyjnym? Co do reszty, też podczas czytania artykułu miałem poważne wątpliwości czy da się rozpoznać jakiego typu cząstka trafiła w detektor, bo bez tego, możemy wykrywać dowolne cząstki, które nie mają nic wspólnego z tym, co chcemy badać. Może coś jest w materiale źródłowym, ale ja jestem za leniwy...
 11. Piwo też pleśnieje gdy ma dostęp do powietrza, a ma pH niższe niż chleb, do tego mniej cukrów i alkohol (choć większe ryzyko pleśni jest w trakcie fermentacji). Jak ktoś nie wierzy to może wziąć zarówno piwo koncernowe jak i dowolne rzemieślnicze i zostawić resztki z dna na kilka tygodni. Piwa kwaśne (o pH w okolicach 2) też pleśnieją. Obstawiam, że główna różnica między tymi chlebami jest w ilości wilgoci i ewentualnie w "ulepszaczach", które tę wilgoć mogą utrzymywać (proszek do pieczenia? pojęcia nie mam co może tak działać).
 12. Przecież to nie jest pojemność pamięci tylko liczba "bramek logicznych", choć trudno to jakkolwiek porównać do klasycznego komputera. Jeśli dobrze pamiętam to 2 tranzystory wystarczą by policzyć absolutnie wszystko, co liczę współczesne komputery... tylko będzie to trwało wieczność.
 13. pogo

  Problem z masą Plancka

  Dawne czasy... pamiętam coś z tego... Wydaje mi się, że ja liczyłem dla największej wówczas znanej CD i wyszły mi absurdalnie niskie wartości gęstości. Ktoś chyba mnie jeszcze poprawił z pozycją przecinka (chyba jeszcze mniej było) i wyszło, że gęstości tamtej CD daleko do gęstości powietrza przy powierzchni Ziemi. Ale to było tak dawno temu, że nie pamiętam kto to liczył... Może to ja byłem tym, który przesuwał przecinek... a może ja jedynie wysunąłem porównanie do wody, a ktoś inny - trafniej - porównał do powietrza.
 14. Yy... nie ogarniam... Jaki udział w udanym lądowaniu mieli Polacy? Coś przegapiłem?
 15. To bzdura. Piwo było bezpieczne, bo było wysterylizowane w wysokiej temperaturze. Dokładnie to samo robiło się już wtedy z każdą inną wodą, jeśli miało się wątpliwości co do jej bezpieczeństwa.
×
×
 • Create New...