Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

ex nihilo

Users
 • Content Count

  2021
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  91

ex nihilo last won the day on August 3

ex nihilo had the most liked content!

Community Reputation

201 Outstanding

1 Follower

About ex nihilo

 • Rank
  Kierownik robót

Recent Profile Visitors

11352 profile views
 1. Nie wiem jakie to konkretnie płyty i jaki masz piec, ale ogólnie - syf z wredną chemią. Raczej nie warto.
 2. Tak i nie Emitent był o tyle ważny, że to on - swoim stemplem - gwarantował zawartość kruszcu. I jak to też w przypadku współczesnych pieniędzy (i innych towarów) jest, produkty jednych "firm" miały lepszy kurs rynkowy, a innych gorszy. W zasadzie srebrne monety produkowane w 16. i 17 w. w Ameryce Południowej nie były przeznaczone bezpośrednio do obiegu. Bardziej było to srebro towarowe (jak sztabki), mające gwarantowaną jakość, przerabiane w Europie na obiegowe monety lub różne wyroby.
 3. No ma. Ale co ten moment pędu opisuje? Czy musi to być faktyczny ruch? Wyobraź sobie dyskobola, na ułamek sekundy przed "rozkręcaniem się", kiedy jest maksymalnie skręcony do tyłu, naprężony. Teraz w podobny sposób napręż sobie pole. To naprężenie można opisać tak, jakby to był fizyczny ruch, chociaż tego ruchu być nie musi. Mając tak wyliczony moment pędu (naprężenia), można policzyć odpowiadającą mu prędkość. Czy to to? Nie wiem, ale bardziej mi się to podoba niż zapindalanie
 4. Łopatki/turbinkę ma - przy silniku w obudowie. A reszta to https://en.wikipedia.org/wiki/Coandă_effect
 5. Z kogoś, kto nie odróżnia "więcej" od "tylko", nie da się zrobić głupca, bo już jest zrobiony. A orzechów nie trzeba kupować "w cenie od 50 d0 150/kg" - wystarczy w sezonie orzechowym zrobić sobie fajną wycieczkę np. w okolice Sandomierza i od plantatorów można kupić włoskie po ok. 2 zł/kg, laskowe po 4-5 zł/kg (włoskie w workach 10 i 15 kg, laskowe 5 i 10 kg). Łuskane są ok. 3x droższe, ale nie warto, bo w skorupkach bez problemu wytrzymają do następnego sezonu, łuskane niekoniecznie.
 6. No dobra.... dokładam do tego wiarę w czarnego kota i guzik kominiarza. A i jeszcze wiarę w Babę Jagę, co krasnoludki zeżarła, albo one ją (skleroza kurde ). Miksujemy, czy coś jeszcze warto dodać? A co, jeszcze tej religijności mało?
 7. A może zamiast udowadniać przewagę racji, należy łączyć zalety i możliwości. Zwyczajny pragmatymzm. Ok, to pragmatycznie: co korzystnego dla nauki by mogła wnieść religia (dowolna)?
 8. ex nihilo

  Ukraina

  Jakieś pomysły na jutro (09.05)? Prezent świąteczny dla kacapów pewnie będzie, ale jaki?
 9. Na powrót z Marsa dużo mniej paliwa jest potrzebne. Może być przywiezione albo zrobione na miejscu.
 10. Wcale się nie dziwię, że przez 15 godzin nikt się za to nie zabrał
 11. ex nihilo

  Ukraina

  Drony: https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/elitarna-ukrainska-jednostka-dronow-zlozona-z-informatykow-ochotnikow/kfxnfm5
 12. Pdolicie Hipolicie. Prawdziwe oszołomy to cała zidiociała banda, której ciągle mało, wszystkiego. Ciągle chcą więcej - ludzi na Ziemi, gównoplastiku, szmat "bo modne", bitcoinów (kurde, pińć groszy można zarobić!) i tak dalej, w nieskończoność. Ekooszołomy, wśród których ewentualnych "putinowskich" jest jakaś śladowa ilość, to tylko reakcja na działalność prawdziwych oszołomów. No i byśmy mieli te elektrownie... bez uranu. Trochę by go można wydłubać - jak ro***bie się Sudety, bo jakieś śladowe ilości jeszcze tam zostały. Tak, to prawda. Oszołomy dowolną ilość energii na g. przerobią, jeśli tylko parę groszy na tym będą mogli zarobić.
 13. ex nihilo

  Ukraina

  Łatwo sobie wyobrazić jak ich lubię, ale w tym przypadku chyba rzeczywiście robią dobrą robotę (z 28.03): https://www.salon24.pl/newsroom/1216929,salon24-pl-sprawdzil-jak-robert-bakiewicz-gosci-uchodzcow-w-swoim-osrodku-zdjecia
×
×
 • Create New...