Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

ex nihilo

Users
 • Content Count

  1419
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  60

ex nihilo last won the day on September 17

ex nihilo had the most liked content!

Community Reputation

112 Outstanding

1 Follower

Recent Profile Visitors

7248 profile views
 1. Abo to tak jest, że formalnie prosta zabawka czasem potrafi zapętlić skuteczniej niż piętrowy robal na pół strony To jest dowód, że niekoniecznie (następny paradoks?) Nie musi golić go fryzjer - poza tym miastem nie ma ograniczeń, może oskrobać się sam. A mieście może być nikt. Zbiór pusty też jest zbiorem. I nie musi chodzić zarośnięty (fryzjer, nie zbiór ), depilacja też bywa skuteczna.
 2. Wilku! W tym, co do "Polityki" przerzuciłeś, o logikę chodziło, a nie o politykę. Link był tylko po to, żeby nie rozpisywać się kto i kiedy z kukułczego jaja żabę wykluł.
 3. To ma znaczenie - kilkukilometrowy dosyć luźny glut drobnych paprochów kulisty (grawitacyjnie) będzie, ale orbity nie pozamiata. Raczej trudno byłoby takie kilka taczek gruzu uznać za planetę.
 4. To chyba jest lepsze: "Jego zdaniem, "jeśli PiS podrzuci takie kukułcze jajo prezydentowi, to prezydent będzie musiał później tę żabę zjeść"
 5. No nie całkiem - "goli wszystkich tych, którzy nie golą się sami" nie wyklucza, że może golić też tych, którzy sami się golą, a w takim przypadku paradoksu nie ma. Żeby paradoks był, musi być "tych, i tylko tych" (tu wystarczy "tylko"). "Wszystkich" nie jest konieczne, niektórzy mogą być nieoskrobani (jak np. ja ). Ta wersja, którą podałem, z recenzji książki "Logikomiks - w poszukiwaniu prawdy", też nie jest całkiem szczelna.
 6. Ta wersja jest całkiem nieszczelna, podobnie jak ta z Wiki: Fryzjer, mieszkaniec pewnego miasta, goli tych jego mieszkańców, którzy sami się nie golą. Czy fryzjer goli się sam? Nie ma w nich <=>, jest tylko =>.
 7. W pewnym mieście fryzjer goli tylko tych, którzy nie golą się sami. Kto goli fryzjera? (Russell)
 8. To jeszcze może jakoś by się dało wytrzymać. Gorzej, że nie brakuje u nas różnych zbawców narodu... a to już 442 .
 9. Co do tego mam trochę wątpliwości - teoretycznie może tak, ale praktycznie... Znaczenie mają te słowa, które są stale używane, a takich jest pdp mniej więcej tyle samo. Może jest jakiś mnożnik 2 lub 3, ale to raczej nie spowoduje istotnej różnicy.
 10. W zasadzie, to jako BB by trzeba uznać wszystko, co działo się pomiędzy t0 a zakończeniem wykładniczej fazy inflacji Gutha, a może nawet to wszystko wsadzić do t0, z ew. primami, bisami itd. Dopiero od tego momentu geometria i fizyka świata jest +/- taka, jak teraz. A wcześniej... hmm... W sumie ten artykuł to jedna z tysiąca prób zajrzenia do tego '"kociołka t0". Lepsza czy gorsza od innych? Cholera wie. Tak czy inaczej mocno techniczna zabawka, którą chyba nie warto sobie zbytnio łba mulić, bo żadnych bardziej ogólnych wniosków nikt z nas tutaj raczej nie wyciągnie. Zresztą nie tylko nam tutaj, ale w ogóle, brakuje wiedzy w tym przypadku podstawowej - o naturze i strukturze (czaso)przestrzeni. A bez tego, to se można
 11. Tu się pewnie dowiesz: https://www.gig.eu/sites/default/files/images/19-GIG-karta-Dust-Air.pdf albo tu: http://emagserwis.pl/kontakt/
 12. Tak... opłaca się... Nie mam dzisiaj czasu na te sprawy, dlatego tylko jeden link: https://reports.climatecentral.org/pulp-fiction/1/ To jest cholernie długie (3 części), ale warto przynajmniej przejrzeć, żeby się zorientować komu się opłaca i dlaczego się opłaca. A co i kto na tym traci.
×
×
 • Create New...