Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

ex nihilo

Users
 • Content Count

  2012
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  90

ex nihilo last won the day on April 17

ex nihilo had the most liked content!

Community Reputation

200 Outstanding

1 Follower

About ex nihilo

 • Rank
  Kierownik robót

Recent Profile Visitors

11120 profile views
 1. ex nihilo

  Ukraina

  Jakieś pomysły na jutro (09.05)? Prezent świąteczny dla kacapów pewnie będzie, ale jaki?
 2. Na powrót z Marsa dużo mniej paliwa jest potrzebne. Może być przywiezione albo zrobione na miejscu.
 3. Wcale się nie dziwię, że przez 15 godzin nikt się za to nie zabrał
 4. ex nihilo

  Ukraina

  Drony: https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/elitarna-ukrainska-jednostka-dronow-zlozona-z-informatykow-ochotnikow/kfxnfm5
 5. Pdolicie Hipolicie. Prawdziwe oszołomy to cała zidiociała banda, której ciągle mało, wszystkiego. Ciągle chcą więcej - ludzi na Ziemi, gównoplastiku, szmat "bo modne", bitcoinów (kurde, pińć groszy można zarobić!) i tak dalej, w nieskończoność. Ekooszołomy, wśród których ewentualnych "putinowskich" jest jakaś śladowa ilość, to tylko reakcja na działalność prawdziwych oszołomów. No i byśmy mieli te elektrownie... bez uranu. Trochę by go można wydłubać - jak ro***bie się Sudety, bo jakieś śladowe ilości jeszcze tam zostały. Tak, to prawda. Oszołomy dowolną ilość energii na g. przerobią, jeśli tylko parę groszy na tym będą mogli zarobić.
 6. ex nihilo

  Ukraina

  Łatwo sobie wyobrazić jak ich lubię, ale w tym przypadku chyba rzeczywiście robią dobrą robotę (z 28.03): https://www.salon24.pl/newsroom/1216929,salon24-pl-sprawdzil-jak-robert-bakiewicz-gosci-uchodzcow-w-swoim-osrodku-zdjecia
 7. ex nihilo

  Ukraina

  Takie sobie ciekawostki. Z kacapskiej armii (specnaz!) https://www.gazeta.ru/social/2021/09/27/14027329.shtml A jak ktoś ma ochotę posłuchać co codziennie wbijają do kacapskich łbów: http://radio.garden/visit/moscow/MQfEnBji Do kompletu trochę obrazków z ich szpitali (2017): https://kaifolog.ru/russia/7724-novye-uzhasy-rossiyskih-bolnic-50-foto.html
 8. Serio? https://www.gov.pl/web/mswia/uzyskaj-zgode-na-sluzbe-w-obcym-wojsku-lub-obcej-organizacji-wojskowej Fakt, że nie jest to częste, ale wniosków jest bardzo mało: w ostatnich 7 latach 9 decyzji, z tego 5 pozytywnych. A poza tym pomiędzy brakiem zgody a ściganiem jest sporo wolnej przestrzeni i drugie tyle między ściganiem a skazaniem, nawet na te minimalne trzy miechy. Oczywiście nie w przypadku jakichś ISIS czy kacapów, bo wtedy byłoby gruuubo. Ile tej przestrzeni? Hmm...: https://www.polonika.fr/wiadomoci-44266/204-legia-cudzoziemska-znad-wisy
 9. No właśnie, niektórzy. Ilu? 1% czy 0,1%? Bo reszta spieprzała czym się dało i jak się dało - z torbą, plecakiem, i nierzadko właśnie zwierzakiem. Może i tak, chociaż to raczej niepewne. Ale niemal pewne jest, że zwierzaki tego nie dożyją, a już na pewno te chore.
 10. Trochę więcej tam poszło, przyjrzyj się uważnie - co najmniej dwa pewne leje W od budynków na środku i kilka bardzo prawdopodobnych w różnych miejscach. nie mam teraz czasu, żeby pozaznaczać.
 11. ex nihilo

  Ukraina

  I tak dalej. To wszystko prawda, Ale biorąc poprawkę na ruską bylejakość, bardziej chyba prawda teoretyczna, niż praktyczna. Koktajle bym trochę porównał z barykadami. Jedno i drugie ma przede wszystkim przeszkadzać, utrudniać i umożliwiać obrońcom użycie bardziej efektywnych środków. Ogień działa też na psychikę, szczególnie kiedy możliwość ucieczki z potencjalnego piekarnika (abo wiadomo, czy Wania uszczelkę założył?) jest mocno ograniczona, a w środku siedzą nie najemnicy po pięciu wojnach, a zwykli szweje. Itd. W sumie gdyby szukać najbardziej efektywnych możliwości zastosowania koktajli, to by chyba trzeba postawić na mieszanki nie tyle zapalające, co wytwarzające gęstą i lepką sadzę, która dosłownie oślepi czołg czy inny taki sprzęt.
 12. Ważne nie tylko o czym i co piszą, ale nawet może bardziej o czym i czego nie piszą
 13. DeepL bez problemu, gugłowy pewnie też nieźle, z tym, że oba mogą się załamać na internetowym ruskim, bo z literackim zwykle ma niewiele wspólnego (fora). Ale nie ma tam specjalnie dużo do czytania, raczej starają się temat wyciszać, bo coraz bardziej niewygodny. W Kommiersancie jest trochę więcej o sankcjach, szczególnie tych najbardziej odczuwalnych. Ogólnie jednak jedno i drugie można sobie bez wielkiej szkody odpuścić, przejrzeć tytuły i leady i w zasadzie wystarczy.
 14. Ale nie ma przecież żadnego problemu z dotarciem do ruskiej propagandy. Bez żadnych sztuczek dostępna jest komsomolskaja prawda, kommiersant (to najpopularniejsze) i od cholery innych. Komsomołkę mam otwartą na sztywno od początku napieprzanki. Putina można posłuchać na żywca, jego kumpli często też, itd., itp. Ich TV też pewnie można skądś wygrzebać, ale mi się nie chce, bo od wielu lat żadnej nie oglądam - za mała gęstość informacji.
 15. ex nihilo

  Ukraina

  Nie do końca tak jest. Czołg faktycznie trudno koktajlem zniszczyć, ale odpowiednio spreparowanym dosyć łatwo można czołg "oślepić" - uniemożliwić kierowanie i celowanie. Poza tym czołgi często jeżdżą z otwartym włazem, a wtedy... Czołgi to czołgi, ale jest dużo innego sprzętu, którego odporność na atak koktajlem jest niewielka albo zerowa. Fakt, że mają mnóstwo ręcznego sprzętu ppanc, jednak w walkach w mieście nie zawsze jest on wygodny, no i w przypadku braku uzupełnień przy oblężeniu zostają tylko koktajle.
×
×
 • Create New...