Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

darekp

Users
 • Content Count

  972
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

darekp last won the day on September 10

darekp had the most liked content!

Community Reputation

63 Excellent

About darekp

 • Rank
  Nadsztygar

Recent Profile Visitors

7029 profile views
 1. W takim razie na każdą czyjąś wypowiedź mógłbym odpowiadać "nie masz racji, poszukaj sobie w Google, dlaczego". I niech sobie człowiek szuka...
 2. Mnie też to cieszy Świadczy o tym, że IQ > 100 (lub większe od 120, 140, itd. co kto lubi) nie daje żadnych powodów do zadzierania nosa.
 3. Zadanie było niejednoznacznie sformułowane, cytuję: Słowo "wiedząc" może tu być rozumiane jako 'zakładając", ale wtedy nie można go odnosić do realnego zawalenia się WTC, albo rozumiane jako "wiadomo, że" ale wtedy prosiłbym o źródło tej wiedzy, bo jak dla mnie spadek swobodny w przypadku WTC jest nieoczywisty (na filmach z tego co pamiętam wyglądało to raczej jak coś w rodzaju składania się domku z kart, tylko że w pionie). Tak że jakoś słabo z używaniem tego 156, które zresztą wbrew niektórym wyobrażeniom nie jest niczym powalającym.
 4. Trump stwarzał (przed pierwszymi wyborami) wrażenie człowieka, który będzie lepiej dbał o gospodarkę niż jego konkurentka. Po drugie stwarzał wrażenie człowieka, który będzie dążył do zmiany kursu amerykańskiej polityki zagranicznej powiedzmy dość wojowniczej ("w obronie demokracji" oczywiście). Po trzecie - to chyba najważniejsze - gdzieś w swoich zapowiedziach dawał nadzieję amerykańskiej klasie średniej na poprawę jej statusu, który "poleciał w dół" wskutek mniej więcej tak samo od lat prowadzonej polityki amerykańskich "elit" politycznych (zarówno przez republikanów jak i demokratów). Wygrał, bo wyczuł to "rozczarowanie elitami" (i całkiem możliwe, że uczciwie chciał coś zmienić w tej sprawie na lepsze). Tak że mi też nie chce się jakoś wierzyć w jego powiedzmy "durnowatość". Nie mówię, że są powody, żeby go lubić, bo to narcyz itd., ale wiele rzeczy, które robi, jest po prostu dobrze skalkulowanych, opartych o całkiem dobre rozpoznanie sytuacji w społeczeństwie. Pewnie to co wypisuje na Twitterze też jest skalkulowawane na osiągnięcie jakiegoś celu i tyle.
 5. Szczerze mówiąc, nie przychodzi mi do głowy jakieś przekonujące wyjaśnienie, uważasz, że homoseksualiści wstępują do kleru w nadziei na łatwiejsze znalezienie partnera? No może, sam nie wiem.
 6. Może by i to skojarzenie miało sens, gdyby wśród kościelnych pedofilii przeważali pedofile heteroseksualni, wygląda jednak na to, że jest wśród nich nadspodziewanie duży procent pedofilów homoseksualnych - 58,4 procent ofiar wśród chłopców vs. 41,6 wśród dziewczynek: https://deon.pl/kosciol/ojciec-zak-nie-ma-dowodu-na-zwiazek-homoseksualizmu-z-wykorzystywaniem-seksualnym-maloletnich,512463 Dla porównania w całym społeczeństwie procent chłopców wśród ofiar to jakieś 25-33 % (https://www.rp.pl/Opinie/310269989-Naukowo-o-pedofilii.html), gdzieś widziałem oszacowanie, że nawet jeszcze mniej, rzędu kilkunastu procent. Przynajmniej tak to wygląda "na oko" z nie do końca pewnych źródeł jakimi są media internetowe. Nie wiem, czy są jakieś bardziej rzetelne badania w tej sprawie, Google wyszukuje głównie artykuły zajmujące się inną tezą, czy homoseksualizm sprzyja/nie sprzyja byciu pedofilem (o, i przy okazji mamy temat, za badanie którego można się wpakować w kłopoty, gdyby nie daj Boże wyszły "niesłuszne" wyniki, ech).
 7. Hm, nawet u małp jest hierarchia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szympans_zwyczajny#Struktury_społeczne
 8. OK, można wszystko sprowadzić do "zajmij się obijaniem otoczaków", ale z drugiej strony, przecież współcześnie żyją jeszcze jacyś łowcy-zbieracze i pewnie ktoś badał, jak u nich wygląda "świadomość stadna" że tak powiem, pewnie to nie jest tak, że jednostka traci u nich zupełnie poczucie własnej odrębności na rzecz stada? Gdy np. mężczyźni idą na polowanie, to jednak przypuszczalnie perspektywa zjedzenia kolegi ze stada przez dajmy na to panterę jest mimo wszystko trochę mniej nieprzyjemna niż perspektywa zostania zjedzonym samemu? Ktoś wie?
 9. W znaczeniu, że biała flaga? Co do filmów - obejrzałem kilka pierwszych (chyba 2 albo 3) "Wychowanych przez wilki" i jak do tej pory mi się podoba.
 10. Święta prawda, Jajcenty, a przy niektórych sygnałach to poryw wiatru może nawet spowodować, że sygnał pójdzie w drugą stronę: https://tech.wp.pl/jak-kiedys-radzono-sobie-bez-telefonu-komorkowego-6035072152486529g/3
 11. Chyba tak jak jest, jest dobrze, @peceed chyba jest tutaj trochę hiperpoprawny, w ogólności nie jest chyba prawdą, że każdy sygnał maleje z kwadratem odległości (vide przykładowo laser)?
 12. Na trollach się nie znam, ale w internetach ludzie czasem radzą, żeby nie karmić;) Więc w ramach serwowania "dietki" p. Antylogikowi wstrzymuję się od dalszych komentarzy. Może to i korzystne, może mu się zmniejszy BMI i wyjdzie mu to na zdrowie, kto wie?
×
×
 • Create New...