Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

cyjanobakteria

Users
 • Content Count

  214
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

cyjanobakteria last won the day on February 19

cyjanobakteria had the most liked content!

Community Reputation

18 Pretty Good

About cyjanobakteria

 • Rank
  Gwarek

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

2034 profile views
 1. Dla zainteresowanych, Atlantis miał podobny wypadek z uszkodzeniem poszycia podczas startu co Columbia, tylko uszkodzenie nie nastąpiło w krytycznym punkcie, a pod brakującym kafelkiem była wzmocniona metalowa osłona anteny o podwójnej grubości. Mieli więcej szczęścia. https://www.quora.com/How-did-STS-27-land-with-all-the-tile-damage-but-STS-107-didnt
 2. Też zwróciłem na te fragmenty uwagę. Oszuści to prawdopodobnie są niewyedukowane głąby, inaczej wzięli by się na normalną robotę. Ale z drugiej strony przypomina mi to scam nigeryjski, w którym są najczęściej kompletne głupoty tylko po to, aby odsiać potencjalne ofiary, które mają chociażby chwilowe przebłyski inteligencji. Wszystko ma na celu zmniejszenie obciążenia scamera, który może się skupić tylko na najłatwiejszych celach, które nie zadają pytań.
 3. Oczywiście medycyna ma na przedłużenie życia największy wpływ. Ciekawostką jest jednak to, że Otzi miał miażdżycę tętnic w wieku 45 lat. Prawdopodobnie geny miały na to silny wpływ, ale dalej będę nazywał dietę paleo dietą miażdżycową https://www.livescience.com/47114-otzi-had-heart-disease-genes.html
 4. Ja dokarmiam od kilku lat. Fajnie poobserwować sikorki uprawiające łobuzerkę wokół karmników, ale też i inne, spokojniejsze ptaki. Zauważyłem właśnie, że trochę się oswoiły i nie zawsze uciekają, jak jestem w pobliżu. Z sezonu na sezon wcinają nasiona szybciej. Czasami się zdarzy, że w okolicy jest więcej ptaków to wtedy ledwo nadążam z dokładkami Jest na co popatrzeć, robi się coś pożytecznego dla środowiska, a ptaki trzymają w szachu insekty. Słyszałem, że kury potrafią wydziobywać nawet kleszcze w okolicy.
 5. https://time.com/5791466/ducks-locust-plague/ Szkoda, że po misji zagranicznej trafią do rzeźni... Po za tym to ciekawy pomysł. Faktycznie, ptaki są skuteczne polowaniu na owady. Jak widzę kury śmigające po ogrodzie i polujące, to się cieszę, że nie rosną tyle, co ich starsi bracia 65 mln lat temu Póki co dokarmiam zimną dzikie ptactwo. Chociaż u mnie jest teraz tak ciepło, że widać latające ćmy wieczorem.
 6. Dziwi mnie popularność diety paleo, bo nasi przodkowie nie słynęli z długowieczności. Nawet nazwa nie wydaje się chwytliwa, bo kojarzy się z dzikusami... Dieta ta powinna się nazywać dietą miażdżycową.
 7. Z tego co widziałem, media podają głównie mniejszą wartość. Podejrzewam, że tak się faktycznie wylicza śmiertelność. Jednak, chorzy albo wyzdrowieją albo umrą, więc moim zdaniem wartość z "closed cases" jest praktyczniejsza. Pewnie nie będzie tak źle, o ile szpitale nie zostaną przeciążone. Większość z tych zgonów miała miejsce w Chinach. W Iranie też sytuacja nie jest ciekawa, ale ich służba zdrowia boryka się z trudnościami.
 8. Najaktualniejsze dane znalazłem na stronie: https://www.worldometers.info/coronavirus/ Wychodzi śmiertelność około 10% (closed cases). Z tabeli active cases wynika natomiast, że w ponad 15% choroba ma ciężki przebieg.
 9. A to jest ciekawe. Kiedyś przeszło mi przez myśl, że być może tylko wykorzystują bzdurne teorie jako przykrywkę do zebrania środków. Do tego te nalepki "RESEARCH" i inne marketingowe duperele. Ale w dzisiejszych czasach ludzie wierzą w takie rzeczy, że czasami włosy stają dęba na głowie. Tak czy siak, akcja była szkodliwa ze względu na propagowanie nienaukowych bzdur i robienie ludziom wody z mózgów. Chociaż dla tych, co w to wierzą i tak chyba nie ma ratunku...
 10. Masz strasznie zniekształcone rozumowanie i nierealistyczne oczekiwania Moim zdaniem Chiny sobie całkiem nieźle radzą. Jeżeli już jest eksperymentalna szczepionka, to jeszcze lepiej. Szpital we Włoszech dał ciała, bo podobno nie przestrzegali procedur. Od dawna wiadomo, jak sobie radzić z bakteriami w jamie ustnej i to jest raczej low-tech. Nie potrzeba komputerów kwantowych. Mało kto jednak jest w stanie kompletnie uniknąć próchnicy, bo trzeba się do tematu przyłożyć i się cały czas pilnować. Składniki na próchnice: 1) bakterie 2) cukry proste 3) ciepełko i wilgoć 4) czas dla bakterii na szamę i kwasów na rozpuszczenie zębów Usuń którykolwiek z nich, a ograniczysz próchnicę
 11. Sprzęt na Ziemi jest tańszy i można budować większe obserwatoria. Optyka adaptatywna pozawala uzyskiwać wyniki lepsze od teleskopów na orbicie. Moim zdaniem nie powinniśmy zaśmiecać nieba i pozbawiać się tej opcji.
 12. Elon Musk ma wielu krytyków, ale faktem jest, że zrewolucjonizował branżę lotów kosmicznych i samochodów elektrycznych. Widzę, że dla Ciebie świat dzieli się głównie na Ciebie i innych ludzi, w domyśle kretynów. Wykres akcji Tesli z ostatnich 10 lat.
 13. Widziałem to wczoraj. Przykra historia, bo zginął człowiek, ale z drugiej strony za głupotę się płaci, a w tym wypadku to jest głupota do sześcianu! Nie można mówić o nieszczęściu, bo na ten wypadek pracowali długie miesiące. Poprzednia próba o mało co nie zakończyła się tragicznie, bo rakieta opadała zbyt szybko i w ostatniej chwili uruchomili drugi ze spadochronów, a sam zainteresowany doznał urazu kręgosłupa... Więcej można było osiągnąć przymocowując kamerę HD do rakiety na cukier albo balonu z helem
×
×
 • Create New...