Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

M61

Users
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

M61 last won the day on October 18 2019

M61 had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

About M61

 • Rank
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 • Lokalizacja
  granica abstrakcji
 • Zainteresowania
  Nauki ścisłe i mniej ścisłe.

Recent Profile Visitors

486 profile views
 1. To pewnie źródło i powód konsternacji. Raczej oceanografia.
 2. Co ciekawe na głównej stronie, Marix widnieje jako eve22, może zmiana nicka to spowodowała. A może poszli do lasu.
 3. Cześć może nawet będzie mogła zaobserwować, co nie zmienia faktu, że będą to zdarzenia z dość odległej przeszłości
 4. Jak dla mnie to domniemane wsparcie skończyło się, w momencie kiedy pod przykrywką łatki bezpieczeństwa, zaintalowane zostało wyskakujące okno "zachęcające" do przesiadki na usługę Windows 10. Teraz widać kontynuują tą politykę. Także przyszłość to pewnie linux albo całkowita rezygnacja z blaszaka. Ciekawe czy i kiedy, będzie wprowadzona płatna subskrypcja na usługę Windows 10.
 5. A mnie zastanawia, czemu taki NIL nie podaje konkretych wyników badań, tylko same nic nie znaczące wartości. Chciałbym wiedzieć, jakie konkretnie suplementy mają inny skład od deklarowanego. A z przekazanych informacji nic nie wynika. Oczywiście można sobie dopowiadać, ale to chyba nie o to chodzi.
 6. M61

  Łączenie smaków

  Myślę, że to jest kwestia gustu, przekonań i ramy kulturowej, w której się obracamy. To czyni nas indywidualnymi jednostkami. Są podobieństwa w niektórych zagadnieniach, ale raczej niemożliwe jest spotkać dwie identyczne osoby chyba, że w wieku niemowlęcym. Dlatego ja np. lubię posypać placki cukrem, a Ty popić mlekiem/kiefirem. Jak mózg łączy smaki, no cóż może jakiś odcinek "było sobie życie" o tym traktuje
 7. Jak dla mnie nie może powodować . Forma rysunkowa, opowieść bajkowa, nie ma szans
 8. Mam tak za każdym razem, przeglądarka chrome, wersja mobilna. Myślałem, że tak ma być, bo reklamy ładują się normalnie. Jedynie odświeżanie daje radę. Może to wina reklam. Nie jestem tu ekspertem.
 9. Odnoszę wrażenie, że rysiek jest młodym wiekowo uczestnikiem kopalni. Może warto, jakby poczytał co nieco z poradnika Wilka na temat zasad Poradnik forumowicza Minusy nie na każdego będą działać. Celem portalu jest popularyzacja nauki, więc nie wszyscy są na poziomie doktoratu
 10. Póki co, mam podobne doświadczenia ze sprzętem. Stare karty graficzne, telefony i inne drobne sprzęty przewalają się w szafach. Wiem, że zakrawa to na zbieractwo, ale może trzymam je na gorsze czasy lub z powodów sentymentalnych . Np. Taki PowerColor HD3870 z miedzianym radiatorem, obecnie żadkość (miedź w żeberkach radiatora) albo Nokia 3310 i jest tego znacznie więcej. Też tak pomyślałem, jak @tempik, ale nie chciałem nic sugerować. Jest jeszcze opcja przenieść cieplejsze elementy do wyświetlacza i go nieco pogrubić, coś jak laptop konwertowalny.
 11. Cel był inny. Też to przerabiałem ostatnio na tym forum, co prawda nieświadomie, ale jednak. I obecnie nie uważam już, że Astro jest demonem zła Czyli jak robię np. walidację metody pomiarowej, która de facto jest potwierdzeniem słuszności hipotezy o tym, że coś można zmierzyć tak a nie inaczej, to wyniki badań wysłam do GUS, żeby mi wyliczyli? Tak lekko to nie jest. Badacz musi znać zasady statystyki. I sam sobie policzyć, potem ewentualnie potwierdzić. Drobny szczegół Ten mechanizm jest wielce prawdopodobny
 12. Apple zawsze był liderem innowacyjności Mnie ciekawi jak będzie transferowane ciepło przez zgięcie między klawiaturą, a ekranem.
 13. Będę miał to na względzie, jednak trochę jeszcze tych badziewnych postów napiszę, zanim wejdę we właściwy rytm. Możesz mnie dodać do ignorowanych, wtedy nie będziesz musiał czytać moich wypocin .
 14. Nie muszę wracać, bo już tam jestem, ale tobie superinteligencie nie powinienem tego tłumaczyć. Natomiast moje pasje to moja sprawa. Czy placebo czy nie, to nie ma znaczenia, depresja to śmiertelne zaburzenie i można próbować wszystkiego, żeby z tego wyjść. Jakkolwiek chemicznie nie potraktujesz swojego umysłu, to będzie i tak tylko proteza. Można tak całe życie nawet jechać. Ale czy warto? Lepiej poradzić sobie na poziomie psychicznym. Jest to zdrowsze dla ciała. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku tobie i wszystkim użytkownikom tego portalu.
 15. Chyba nie masz dzieci skoro tak piszesz. Ciekawe jest to, że taki 3-latek potrafi dokładnie opisać zdarzenia np. kiedy miało roczek. Później to się faktycznie zaciera i tylko silnie emocjonalne zdarzenia pozostają. Czyli coś co chciałeś wykazać od samego początku, nawet ignorując po drodze innych użytkowników. Skoro jesteś taki wielki, to pytanie. Jak mózg przechowuje informacje, bo jednostki to rozumiem bajty w systemie binarnym?
×
×
 • Create New...