Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

M61

Users
 • Content Count

  82
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

M61 last won the day on October 18 2019

M61 had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

About M61

 • Rank
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 • Lokalizacja
  granica abstrakcji
 • Zainteresowania
  Nauki ścisłe i mniej ścisłe.

Recent Profile Visitors

1666 profile views
 1. Co do tego nie mam wątpliwości. Mówimy o obiekcie o nieco większej odległości od Merkurego. Nie tylko fotony penetrują, jest jeszcze wysokoenergetyczne promieniowanie, które może pobudzać atomy wodoru do większej aktywności niż tylko leniwego ziewania . Nawet jeśli ta penetracja jest znikoma. No właśnie, to ciekawe.
 2. Ten pierwszy schemat dałeś dla ogromnych ciśnień. W "próżni" międzyplanetarnej (dałem w cudzysłowiu, bo to nie jest idealna próżnia), raczej nie mamy doczynienia z GPa. Z drugiego wynika, że powinien występować wodór atomowy albo w postaci jonu. Nie wiem na ile to dobrze zinterpretowałem. Ja kierowałem się wysoką temperaturą na skutek promieniowania słonecznego, "próżnia", odległość od Słońca.
 3. Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem, ta skała to wodór w stanie stałym. Dziwne, że nie odparował. Zgodnie z wiki peryhelium ok. 0,25 au. To całkiem blisko.
 4. Tak się nasuwa pytanie, co takiego istotnego wprowadziłeś do rozmowy w temacie: "Istnieje silna korelacja pomiędzy niedoborami witaminy D a zgonami na COVID-19" Acha znalazłem: Myślę, że to wyjaśnia wszystko. Pozdrawiam wszystkich malkontentów
 5. W Wuhan znajduje się specjalistyczne laboratorium, więc identyfikacja i rozpoznanie zagrożenia na pewno jest łatwiejsza. Skoro jest takie laboratorium w rejonie to i miasto ma jakiś plan strategiczny na wypadek, a gdyby tak... Jak to u nas wygląda, wolę się nie wypowiadać. Jak dla mnie scenariusz jest następujący, najpierw nieudana wojna gospodarcza, następnie desperacka wirusowa. Chiny są już doświadczone po SARS 1, więc wystarczyło odbić piłeczkę. Oczywiście to są luźne przemyślenia, więc nie trzeba ich traktować poważnie.
 6. Z jakim prawdopodobieństwem to założenie? :-) Pro i antypro są z tej samej gliny ulepieni, wolę tych trzeźwomyślących. 97% dla drugiej dawki na odrę, a zatem 3% czy się zaszczepi czy nie, efekt będzie prawie taki sam.
 7. Jest jeszcze mistyka, ale to już są zabawy umysłem (nie do końca bezpieczne) na poziomie mentalnym. Na razie nie dostępne dla nauki, bo chyba nie ma sposobów na rejestrację tego. Taki żarcik o poranku, chociaż pewnie można się uprzeć i szukać podobieństw.
 8. Znacznie lepszy byłby "kącik religijny". Nauka działa na podobych zasadach, jak religie świata. Można by np. pogadać o Bogu jak i jego braku, wszak na jedno jak i drugie istnieją niezbite dowody . Ale gdzieś tu był już podobny temat (o Bogu).
 9. Laboratorium badające groźne wirusy w Wuhan? Zdaje się 5 lat temu powstało. News Zawsze można powiedzieć, że to od nietoperzy. Mnie to osobiście nie przekonuje, a o chińskiej tandecie przekonałem się nie raz. Mogli to też zrobić Amerykanie, w związku z trwającą wojną gospodarczą chińsko-amerykańską.
 10. Ale to przecież nie jest tak, że cała energia cieplna, jest absorbowana w zwierciadle. Zwierciadło skupia promień słoneczny na małej powierzchni i tam występuje znaczne podgrzanie, które trzeba schłodzić. Jednakże brak jakichkolwiek parametrów umożliwia jedynie gdybanie, a stwierdzenie o ogromnych ilościach ciepła, skutecznie i z wysoką sprawnością podgrzewa atmosferę
 11. Nocka jak widać Chciałoby się napisać coś mądrego, a wychodzi jak zawsze
 12. To jak to w końcu będzie, zmniejszy o połowę, czy będzie więcej wycofywać niż emitować? I chyba chodzi o emisję dwutlenku węgla. Takie oświadczenia pewnie mają za zadanie podnosić prestiż firmy. Ekologia teraz jest na fali. A będzie jak zawsze, przynajmniej o żadnych konkretnych działaniach artykuł nie mówi.
×
×
 • Create New...