Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

M61

Users
 • Content Count

  79
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

M61 last won the day on October 18 2019

M61 had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

About M61

 • Rank
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 • Lokalizacja
  granica abstrakcji
 • Zainteresowania
  Nauki ścisłe i mniej ścisłe.

Recent Profile Visitors

724 profile views
 1. Tak się nasuwa pytanie, co takiego istotnego wprowadziłeś do rozmowy w temacie: "Istnieje silna korelacja pomiędzy niedoborami witaminy D a zgonami na COVID-19" Acha znalazłem: Myślę, że to wyjaśnia wszystko. Pozdrawiam wszystkich malkontentów
 2. W Wuhan znajduje się specjalistyczne laboratorium, więc identyfikacja i rozpoznanie zagrożenia na pewno jest łatwiejsza. Skoro jest takie laboratorium w rejonie to i miasto ma jakiś plan strategiczny na wypadek, a gdyby tak... Jak to u nas wygląda, wolę się nie wypowiadać. Jak dla mnie scenariusz jest następujący, najpierw nieudana wojna gospodarcza, następnie desperacka wirusowa. Chiny są już doświadczone po SARS 1, więc wystarczyło odbić piłeczkę. Oczywiście to są luźne przemyślenia, więc nie trzeba ich traktować poważnie.
 3. Z jakim prawdopodobieństwem to założenie? :-) Pro i antypro są z tej samej gliny ulepieni, wolę tych trzeźwomyślących. 97% dla drugiej dawki na odrę, a zatem 3% czy się zaszczepi czy nie, efekt będzie prawie taki sam.
 4. Jest jeszcze mistyka, ale to już są zabawy umysłem (nie do końca bezpieczne) na poziomie mentalnym. Na razie nie dostępne dla nauki, bo chyba nie ma sposobów na rejestrację tego. Taki żarcik o poranku, chociaż pewnie można się uprzeć i szukać podobieństw.
 5. Znacznie lepszy byłby "kącik religijny". Nauka działa na podobych zasadach, jak religie świata. Można by np. pogadać o Bogu jak i jego braku, wszak na jedno jak i drugie istnieją niezbite dowody . Ale gdzieś tu był już podobny temat (o Bogu).
 6. Laboratorium badające groźne wirusy w Wuhan? Zdaje się 5 lat temu powstało. News Zawsze można powiedzieć, że to od nietoperzy. Mnie to osobiście nie przekonuje, a o chińskiej tandecie przekonałem się nie raz. Mogli to też zrobić Amerykanie, w związku z trwającą wojną gospodarczą chińsko-amerykańską.
 7. Ale to przecież nie jest tak, że cała energia cieplna, jest absorbowana w zwierciadle. Zwierciadło skupia promień słoneczny na małej powierzchni i tam występuje znaczne podgrzanie, które trzeba schłodzić. Jednakże brak jakichkolwiek parametrów umożliwia jedynie gdybanie, a stwierdzenie o ogromnych ilościach ciepła, skutecznie i z wysoką sprawnością podgrzewa atmosferę
 8. Nocka jak widać Chciałoby się napisać coś mądrego, a wychodzi jak zawsze
 9. To jak to w końcu będzie, zmniejszy o połowę, czy będzie więcej wycofywać niż emitować? I chyba chodzi o emisję dwutlenku węgla. Takie oświadczenia pewnie mają za zadanie podnosić prestiż firmy. Ekologia teraz jest na fali. A będzie jak zawsze, przynajmniej o żadnych konkretnych działaniach artykuł nie mówi.
 10. Oceanografia przyczyną? Co najwyżej może wytłumaczyć te zjawiska.
 11. To pewnie źródło i powód konsternacji. Raczej oceanografia.
 12. Co ciekawe na głównej stronie, Marix widnieje jako eve22, może zmiana nicka to spowodowała. A może poszli do lasu.
×
×
 • Create New...