Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

M61

Users
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by M61

 1. A propos umierania, taki ciekawy cytat: "myśl Epikura: ‚Póki żyjemy śmierci nie ma. Gdyśmy umarli nas nie ma’ – śmierć jest więc iluzją, naszym wyobrażeniem." Zastanawiające jest zastosowanie tylu wykrzykników w tytule, czy to już oznaka psychozy? Wykorzystanie energii jądrowej, na pewno nie jest w pełni bezpieczna, zawsze może pójść coś nie tak. Do tego dochodzą składowiska odpadów. Ale czy trzeba, aż tak dramatyzować? Pytanie do Astro, czy każdy przedstawiający swoje obawy musi być lobbystą? Może źródło znajduje się w innym miejscu. Ciekawi mnie Twój punkt myślenia.
 2. To by tłumaczyło pozytywny wpływ głębokiej medytacji na mózg.
 3. Dość obszerny, ale bardzo ciekawy materiał. Dorzucam od siebie jeszcze artykuł o zagospodarowaniu odpadów z PET. Trochę już nie na czasie, ale przybliżający pewne zagadnienia. https://r.uek.krakow.pl/bitstream/123456789/221/1/171190135.pdf
 4. Jak widać opłaca się w skali przemysłowej. Reszty nie będę komentował. Czułeś potrzebę podarowania mi minusa, ok. Mam nadzieję, że poczułeś się lepiej. Ja podaruję Ci plusa
 5. To była analogia do toku rozumowania Astro. Nie do końca trafna. Nie ma emisji tlenu to fakt . Węgiel w dymie to sadza, będę się dalej upierał , a pozostałe, o których piszesz, to związki węgla. Wszystko to co nie jest CO2, można dopalić, a to czego nie dopalisz, to stanowi stratę niezupełnego spalania. Dlatego istotne jest, żeby strata była jak najmniejsza. Oczywiście piszę o kotłach przemysłowych, a nie przydomowych o małej mocy. Tam panują już inne prawa
 6. Wolę się posprzeczać z Tobą, więcej się dowiem Dlatego napisałam, bo na tamtym poziomie się nie zgadzało. Czy za mądrze? W sumie jest to do ogarnięcia, przeze mnie. Ale nie, w biochemii nie jestem na, żadnej drodze, jest pasjonująca i to wystarczy.
 7. Zawsze można zjeść o 17 - 30 proc. więcej ryżu, żeby uzupełnić braki Oczywiście to nie rozwiązuje problemu, większego stężenia CO2.
 8. Jak najbardziej jest to technicznie możliwe. Duża zasługa rozwoju technologii fluidalnych w dużych elektrowniach. Ale także nowoczesne instalacje oczyszczania spalin. W mniejszych elektrociepłowniach czy ciepłowniach, trochę gorzej to wygląda. Czy z ekonomicznego punktu widzenia, no cóż klient i tak zapłaci, więc pewnie tak.
 9. Czy człowiek jest małpą? No cóż myślę, że niepotrzebnie skupiłeś się tylko na jednym gatunku zwierząt. Wśród ludzi przecież można znaleźć nawiązania do wielu innych. Nie będę tu wyminiał, bo jeszcze kogoś urażę
 10. Aż, nie wiem co napisać. Dziękuję Jeżeli faktycznie w moich postach uraziłem kogoś, proszę szanownych moderów, o okrojenie albo usunięcie tych postów.
 11. Jeśli dostrzegam, w Twoim poście nutkę buraka albo trolla to jest minusik. To norma i ja też za to dostanę. Albo za to, że nie zgadzam się ze zdaniem większości, jednak ja w przeciwieństwie do Ciebie, potrafię się przyznać do błędu i zmienić postępowanie. Jak zauważysz JannaJ to jedno imię w odbiciu lustrzanym, miał być Jan, ale już jest na forum. Zawsze tak wypłakujesz się moderatorom? Ile Ty masz lat. Może Pogo wyjechał, bo taką ma pracę albo chciał po prostu odpocząć. Nie trzeba z tego powodu bić piany. Pozdrawiam serdecznie
 12. Pewnie masz rację, ja taki nie jestem. Autorytet to jedna z forum manipulacji, więc jestem ostrożny. Ale ok, dużo mnie nauczyliście w tak krótkim czasie.
 13. Nie ma problemu, kilkakrotnie zostałem (płeć męska) obrażony na forum, przez Astro. To że prowadzi batalie na niektórych użytkowników i nie odróżnia np. sadza od osadza, to też jest ok. Jestem tu, żeby się czegoś dowiedzieć. Z czasem zmienię styl pisania. Albo nie będę nic pisał. Taki jest cel, mojego pobytu na tym forum. Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam. System reputacji, jak najbardziej jest ok. Thikim to nie ja, może Astro go stworzył ze zwykłej złośliwości.
 14. A to O2 w CO2 to tlen, czyli mamy emisję tlenu? Czyli same plusy spalania ☺️ Gdzie to napisałem? Dobrze proszę Panią. Powyżej napisałem co jest przyczyną powstawania sadzy. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sadza Chociaż wiki to nie zawsze doskonałe źródło informacji, to w tym wypadku powinno wystarczyć. Wszystkiego dobrego.
 15. Oczywiście możesz przeliczyć CO2 na C, ale emisji węgla do atmosfery nie ma, no chyba, że w postaci sadzy. Bilans dotyczy tylko rozliczenia się w urzędzie. I tak się przyjmuje. Ale zgadzam się, w momencie spalenia jest emisja. Potem to trafia z powrotem do roślinki. Np. taki miscanthus giganteus. Obecnie chyba, nie ma idealnie czystego źródła energii i taka jest rzeczywistość.
 16. Pierwszy odcinek faktycznie, był nieciekawy, strasznie ślimaczył się. Z trudem go obejrzałem. Ale potem już była znaczna poprawa. Obejrzałem tylko dwa pierwsze sezony i jakieś 2 odcinki z 3go. Mimo wszystko ciężkie tematy.
 17. Zgadza się w procesie spalania powstają m. in. związki węgla, bo nie zapomnij, że także CO powstaje. No w sumie sadza czyli czysty węgiel też powstaje, jeżeli proces spalania jest nieodpowiednio prowadzony. W bilansie końcowym jednak CO2 się nie uwzględnia. Wynika to z założenia, że cała ilość CO2, która jest emitowana do atmosfery, musiała najpierw zostać pochłonięta przez roślinę, którą spalamy. Swoją drogą węgiel też podobno pochodzi z roślin. Uran pochodzi ze skał. W jednej tonie granitu masz ok. 25g.
×
×
 • Create New...