Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Afordancja

Użytkownicy
 • Zawartość

  679
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  17

Ostatnia wygrana Afordancja w dniu 18 grudnia 2018

Użytkownicy przyznają Afordancja punkty reputacji!

Reputacja

25 Dobra

O Afordancja

 • Tytuł
  Nadsztygar

Ostatnie wizyty

6424 wyświetleń profilu
 1. Afordancja

  Post wzmaga metabolizm i pomaga odwrócić pewne skutki starzenia

  Chodzi o zmiany żywieniowe? I stres w związku z tym wywołany? Ale ogólnie jak oceniasz? Bo to tylko 5 dni w sumie, i co jakiś czas zalecają. (akurat się przymierzam za tydzień to pyknąć). Czy ja dobrze myślę, to bardzie hardcorowa wersja diety 16:8 czyli Ty jesz tylko 4h na dobę? Wow, dla mnie to jeszcze gorszy stres Czy to zdrowe/bezpieczne? Możesz jeść "normalnie" czy jakieś dodatkowe restrykcje? Ciągle szukam czegoś co było by nie zbyt przegięte, a w miarę prozdrowotne, do teraz z branży postowej wydawało mi się, że FMD ma dobre podstawy naukowe, bo nie do końca głodówka, a tylko taka symulacja, wiec niebezpieczne aż chyba tak nie jest, a niby jakieś tam pozytywne efekty.
 2. Afordancja

  Przybliżenie punktu z kilku pomiarów

  Jak by Ci się chciało to z chęcią zobaczył bym wyniki. Bo wg. moich symulacji wyszło, że to najlepsze ba może nawet ważenia nie trzeba(bo w końcu rozkład normalny i to sie jakoś powinno znieść), no ale jestem ciekaw wyniku
 3. Afordancja

  Przybliżenie punktu z kilku pomiarów

  Tak sobie z ciekawości policzyłem po prostu licząc średnią (czyli algorytm centroidów i tak często widziałem liczyli dla danych kartograficznych), i ta średnia z moim odrzucaniem wygrywa w większości przypadków.(ponad 80%) (robiłem rozrzut punktów wg. rozkładu normalnego ). A im więcej punktów tym lepszy wynik ( w sumie oczywiste ). Potem porównałem z medianą geometryczną i przy tym rozkładzie dla 10 punktów znów, ta średnia wygrałą (tym razem w ponad 60% przypadków) i właśnie coś mi się wydaje, że gradien descent będzie dawał ten sam wynik co średnia. Więc Twoja niechciana średnia chyba będzie najlepsza
 4. Afordancja

  Przybliżenie punktu z kilku pomiarów

  Jeśli chodzi o ten punkt jako najmniejsza metoda kwadratów, to bym poczytał o algorytmie na gradient descending. A tak łopatologicznie. To ja bym wziął policzył dla każdego punktu, wynik. Potem odrzucił najdalsze, i jeszcze raz policzył, i znów odrzucił najdalsze aż zostaną 3 punkty i dla nich wyliczył bym centroid [edit, można to oczywiście zoptymalizować to odrzucanie i nie trzeba ciągle przeliczać tego samego) Ale to łopatologicznie, chyba gradiend descending było by najlepsze.
 5. Afordancja

  Amortyzacja młotków

  chciałeś przykład to dałem. Mnie interesuje praktyka, a nie teoretyczne możliwości i jak widać amortyzacja ma sens bardzo praktyczny A teoretyczna możliwość jest tylko teoretyczna, praktycznie jest inaczej bo jak pisałem wszystko rozchodzi się (jak zawsze) o kasę czyli podatki. A od tego roku jest jeszcze gorzej. Dobrze, że sobie wyjaśniliśmy PS. Jutro będzie też fajny dzień.
 6. Afordancja

  Amortyzacja młotków

  ehhh, wystarczy, że przez kolejne 5 lat,(to jest limit przenoszenia kosztów) będziemy na zero, a w pierwszym roku wrzuciliśmy w koszty olbrzymią kwotę i zamiast "na zero" mamy olbrzymią stratę, a po 5 latach, mamy już np. ciągle zyski. gdy płacimy podatek od tych zysków. Gdy mamy amortyzację np. 20 letnią, to wrzucamy w koszty przez te kolejne 15 lat dalej. PS. zdaje się, że od 2018 roku, jeszcze to jest trochę bardziej ograniczone.
 7. Afordancja

  Amortyzacja młotków

  ehh tyle tekstu, a tak mało wnosi. Przykład był oczywiście uproszczony. Dałem słabe wartości, wydatki na np.nieruchomości mogą być naprawdę potężne. Stratę możesz przenieść na następny rok maksymalnie 5 lat. (w tym czasie dalej możesz być na zero, z innych powodów i tracisz tę możliwość po 5 latach) Tak więc bez problemu można dać przykład gdzie gdyby nie istniała amortyzacja zapłacił byś większe podatki. PS. Ostatecznie księgowość to w ogóle kwestie podatkowe Jak by nie była to by nie wymyślali kosztów nie stanowiących kosztów uzyskania itd. a każdy by sobie prowadził dla siebie "jak by chciał"
 8. Afordancja

  Amortyzacja młotków

  Sumarycznie jednak gdyby amortyzacja nie istniała. Płaciło by się w sumie większe podatki. Więc ostatecznie jest to raczej na korzyść przedsiębiorcy. Dokładnie o to mi chodziło. Za nerwowy jesteś, to Ty nie rozumiesz o czym piszę i dorobiłeś sobie teorię o wydatkach. Otóż gdybyś miał aktualny stan zysków powiedzmy 100 000 i teraz kupujesz coś za 200 000. To masz stratę 100 000. Nie płącisz nic podatków. Za rok, masz zysk 100 000 i płacisz podatek (powiedzmy) 20 000. bilans z 2 lat. 20 000 zapłaconego podatku. a teraz mamy amortyzację na 2 lata (uproszczenie) Pierwszym roku zysk 0. Płacisz 0 podatku W drugim roku zysk 0. Płacisz 0 podatku. I co Ty piszesz o wydatkach.
 9. Afordancja

  Amortyzacja młotków

  Ja bym raczej uzupełnił i powiedział, że z amortyzacja w księgowości tak na prawdę nie chodzi o to, że jakieś przedmioty się zużywają, a zwyczajnie chodzi o sensowne rozłożenie kosztów w czasie, z tego co pamiętam licencje też mogą podlegać amortyzacji. Bo tak nie opłacało by się czegoś kupować powiedzmy nie na kredyt, bo byś w kosztach miał olbrzymi pik, i w danym roku byłbyś na stracie (której nie mógłbyś przenieść na następny rok). Myślę, że w księgowości nie wymyślono tego z tak ogólnego względu jak "no wiesz wszystko się zużywa więc księgujmy na raty, a raczej problem właśnie wspomnianych kosztów i podatków. PS. Ciekawym przykładem jest amortyzacja budynków w spółdzielniach, często żyją dłużej niż okres amortyzacji, czyli księgowo jak by "zużyte" a de facto całkiem nieżle się mają
 10. Afordancja

  Reklamodawcy mają dostęp do numerów telefonów użytkowników Facebooka

  Ja nic nie zakładam Tylko piszę, że to nie tak działa (jeżeli już). że miliardy nr. telefonów jest sprzedawanych i tam idzie masowy spam. Tylko zaznaczam, że mocą tego jest profilowanie a FB ma ku temu narzędzia.
 11. Afordancja

  Reklamodawcy mają dostęp do numerów telefonów użytkowników Facebooka

  Bo jeżeli już to tak nie działa, kupuje się numery profilowane(na tym polega moc) , jaki ma sens aby ktoś z nie wiadomo skąd słał Ci spam. Po drugie sam Ty możesz nie być wystarczająco interesujący aby Ci wysłać. No nie wiadomo ja jaką skalę FB to stosował i czy polskie firmy też mogły/były świadome.
 12. Afordancja

  O płci decydują nie tylko chromosomy X i Y

  A ja poproszę moderatorów aby cały ten polityczną zarazę przenieśli w jakieś dyskretne miejsce, fajnie by było jak by KW była dalej kopalnią wiedzy, bo widać, że się to roznosi i przestaje się to przyjemnie czytać.
 13. Afordancja

  Liczby pierwsze nie są rozłożone losowo?

  łoo już zapomniałem o tym wątku, 10**12 to zakres który badasz? ile tam było pierwszych ? Już nie pamiętam mojego tempa, już nawet nie mam tego programu :/
 14. Afordancja

  Naukowcy obalają kolejną czarną legendę o średniowieczu

  Ja może wytłumaczę to bardziej technicznie, bo może w ferworze walki ci umknęło. Dam Ci do na przykładzie. Otóż wpis był na FB. I ja mogę napisać, na FB "Ekolodzy to śmieci" Ty możesz napisać komentarz "Tak w pełni się zgadzam" Ja bez problemu mogę edytować mój komentarz na np. "ex nihilo i 3grosze mają rację a Thikim nie" Twoja odpowiedź zostaje. Jacenty robi screenshota wrzuca na KW i oto mamy "dowód" I tu właśnie tak było. Oczywiście to dalej nie zmienia faktu, że to mogą być źli ludzie i ten screenshot też może mówi prawdę, ale to inna historia, nie może być raczej dowodem w czymkolwiek.
 15. Afordancja

  Naukowcy obalają kolejną czarną legendę o średniowieczu

  W sumie co prawda zacytowałeś mnie, ale to nie były moje słowa, ale co mi tam. Wszystko się rozchodzi o definicje. Jeżeli wziąć słowo bajka jako o treści fantastycznej, a fantastyczna to wytwór wyobraźni. To zaliczamy do tego praktycznie każdy film fabularny czyli większość bajek dzieje się w +/- rzeczywistości Teraz zależy jak skupimy się na słowie coś nierealnego i ktoś się przyczepi, że filmy fabularne (np. akcji ) są realne.(spierał bym się) To ktoś z drugiej strony może się spierać, że filmy dotyczące przyszłości są też w jakimś stopniu realne, bo są właśnie jakaś wizją przyszłości. Ale bajki o smokach itd. są z definicji nierealne. (nie bierz mojej wypowiedzi zbyt serio) PS. Anime często nie dzieją się ani w przyszłości ani w przeszłości, to z reguły niezależny świat.
×