Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Afordancja

Użytkownicy
 • Zawartość

  662
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  16

Ostatnia wygrana Afordancja w dniu 7 czerwca

Użytkownicy przyznają Afordancja punkty reputacji!

Reputacja

21 Dobra

O Afordancja

 • Tytuł
  Nadsztygar

Ostatnie wizyty

6231 wyświetleń profilu
 1. Afordancja

  Ziemię czeka powrót do geologicznej przeszłości

  Tak wbiję się pod Twoją wypowiedź z moim prywatnym przemyśleniem, (nie chcę potem polemizować ot moje przemyślenie, nic więcej). Otóż coś się zmieniło ostatnimi czasy (nie wiem czy rok czy dwa, ciężko mi ocenić) na kopalni ale nie tylko. Otóż nawiązując do kopalni, częściej czytam niż się udzielam ale lubiłem czytać sobie różne spory, dyskusje, często naukowe filozoficzne ale rzadko miały zabarwienie polityczne czy tam powiedzmy szerzej ideologiczne, raczej był wątek główny temat i ludzie raczej wypowiadali się na ten temat. A ostatnimi czasy mam wrażenie, że ludzie się radykalizują, (tzn. niektórzy dalej są stabilni, czyli jacy byli tacy są), czasem nawet, że ginie poziom a nawet logika. Nie wiem, może to ja się zmieniłem i inaczej odbieram posty i wcześniej tego nie widziałem a może właśnie nie (a może moderacja inaczej działała.) Nie bierz tego do siebie, ale mam wrażenie, że dawniej czytało mi się Ciebie lepiej, jakoś inaczej, zawsze były jakieś tam uszczypliwości itp. i spoko, teraz hm... jakoś tak bardziej onetowo, że tak powiem a mniej kopalniowo... To tylko moje przemyślenie nie warte dalszej dyskusji, ale chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu więc je wyrażam
 2. Afordancja

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Odpadam, bo orzesz się sam, ale to nie mój problem
 3. Z twojego punktu widzenia chyba nie ma znaczenia PS. Myślałęm, że kurkumina to raczej tylko antyzapalne itp.
 4. Kurczę, muszę wrócić do dawkowania sobie kurkumy z pieprzem Ciągle mam dylemat czy jednak naturalną, czy w tabletkach.
 5. Afordancja

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Dawno nie czytałem czegoś tak głupiego. Żebyś jeszcze powiedział, nie potrafią przewidzieć co będzie za miesiąc a chcą przewidzieć co sędzia to Jeszce by jakoś przeszło. No ale z rynkiem? Gdzie są teorie wręcz odwrotne, że nie da się tego przewidzieć z przyczyn takich jak już tu ci ktoś powiedział. Żaden model przewidywania kursu ropy, walut, nie może działać jeśli jest powszechnie znany. Ba nawet jest problem z modelem niejawnym który działa lokalnie przez chwilę. W związku z tym zdanie Tym bardziej jest słabe, bo opracowanie tego modelu (tego lokalnego) to potężny wysiłek, bo model mimo wszystko też straci zdolność predykcji, z racji, że wszyscy próbują przewidzieć, w związku z czym rynek tak de facto ewoluuje cały czas.
 6. Afordancja

  Muzułmańscy rodzice w Indonezji nie chcą szczepić swoich dzieci

  hm.. ok, ja chciałem tylko o "statystyce" wtrącić i że tototlotek Wałesy to żadne lotto tylko zakłady bukmacherskie, nie widzę powiązania ze szczepieniem, więc odpadam Życzę miłego dnia.
 7. Afordancja

  Muzułmańscy rodzice w Indonezji nie chcą szczepić swoich dzieci

  Pewnie nie zauważyłeś(bo edytowałem), ale ja znam 2 osoby + jedną pośrednio. Czyli albo mam szczęście albo w agenturze jestem
 8. Afordancja

  Muzułmańscy rodzice w Indonezji nie chcą szczepić swoich dzieci

  Nie lubię akurat za bardzo w samą politykę wchodzić (postanownienie z 1,5 roku), ale akurat powiedzmy statystyką się interesuję to odpowiem. otóż jak znajdziesz ten fragment książki, to przeczytaj go dokładnie to to jest ten "totolotek" wg pani Danusi, o otóż chodziło (napisała to tam zaraz danie później) o obstawianie drużyn sportowych. (pomijam czy to ustawka czy nie, ale tak chciałem tylko na boku sprostować, bo wszyscy się tym podniecają to zbytni bzdet) . Podobnie jest z tym filmem, to też bzdet. Gdyby to było prawda, to by statystyka kumulacji (bo w sumie tylko na tym by zaobli) znacznie odstępowała od powiedzmy średniej(podobnie w sumie z trójkami, czwórkami itd.) . Sprawdzałeś? Jeśli nie to sprawdź poszukaj danych, policz. Otóż lotto to jest taki biznes, że w tym nie trzeba oszukiwać, prawdopodobieństwo i zasady jest wystarczająco po ich stronie. Edit: A żę niby podstawione osoby podstawione. I że niby 2% wygrwa ciekawe bo sam znam 2 osoby.(i jedną pośrednio) to szczęściarz jakiś jestem
 9. Afordancja

  Muzułmańscy rodzice w Indonezji nie chcą szczepić swoich dzieci

  50% na co? Wyniki czego? GRy na giełdzie? Gry na forex? 10-20% szans na co? (nie czepiam się tylko pytam z ciekawości, bo dość dziwnie brzmi) Skąd takie założenie? Losujemy z jakiem puli ? Brzmi jeszcze dziwniej, niż poprzednie zdania.
 10. Afordancja

  Ćwiczenia fizyczne i BNDF nadzieją dla cierpiących na chorobę Alzheimera?

  Jasne rozumiem, ale fajnie by było wiedzieć, mierzalnie kiedy to już jest za dużo. Patrzę na to z czysto mojego punktu widzenia. Jak nie mam zawodów to nic nie robię (i to nic jest blisko dosłownego ), ale do przekraczania ludzkich możliwości... no b. mi daleko. Czyli robię to właśnie dla zdrowia nie dla tych rzeczy o których piszesz. Jednak w żaden sposób nie potrafię (potrafię? ) określić czy jestem blizko jakiejś granicy gdzie to już jest niezdrowe czy jednak jeszcze jest ok.
 11. Afordancja

  Ćwiczenia fizyczne i BNDF nadzieją dla cierpiących na chorobę Alzheimera?

  No chyba nie do końca, gdzieś np. widziałem przekrój mięśni (70 letnich ) ludzi którzy ćwiczą amatorsko ale nie trochę bardziej niż minimalna aktywność ruchowa i różnice były jakieś totalne. To było w przypadku sportów wytrzymałościowych, gdzieś indziej było o sportach siłowych, ale znów nie na maksa ale znacznie wyżej niż minimalna aktywność ruchowa i też były jakieś totalne plusy.(nie pamiętam teraz co) . Czyli wnioskuję, że ta granica "polepszania zdrowia" jest gdzieś wyżej niż minimalna aktywność ruchowa, oczywiście największy skok widać między "zero" a tą minimalną aktywnością ruchową to pewne. Kurcze, zniechęciliście mnie do brania udziału w zawodach i ćwiczenia trochę bardziej niż mało (chociaż i tak jestem daleko od dużo)
 12. Afordancja

  Ćwiczenia fizyczne i BNDF nadzieją dla cierpiących na chorobę Alzheimera?

  Jacentemu zapewne chodziło o kontekst kiedy jest ruch jest już niezdrowy, aby dało się określić jakieś parametry. Bo sama definicja sportu to za mało. Praktycznie wpadam w definicję sportu, bo biorę 2-3 razy udział w zawodach a resztę czasu się do nich przygotowuję. Jednak całe te starty traktuję jako motywator do działania, nie ma zawodów, nie mam ruchu. A sam trening...hm..myślę, że jest słabszy od wielu amatorów którzy nie biorą udziału w żadnych zawodach. A ich zaklasyfikowalibyśmy do ruchu, a mnie do sportu. PS. Zajmuję jedne z ostatnich miejsc
 13. Afordancja

  Ma być szybciej, bezpieczniej i bardziej energooszczędnie

  Niech się dogadają z tymi https://kopalniawiedzy.pl/ruch-skrzyzowanie-sygnalizacja-swietlna,24202
 14. Afordancja

  Pierwsza linia Hyperloop ruszy za 1,5 miesiąca?

  Jeśli dobrze pamiętam to 3 km (Albo 1,5 miesza mi się)
×