Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Afordancja

Users
 • Content Count

  943
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Afordancja last won the day on June 18

Afordancja had the most liked content!

Community Reputation

45 Very Good

About Afordancja

 • Rank
  Nadsztygar

Recent Profile Visitors

7296 profile views
 1. Nic nie trzeba nawet znać do prostych zastosowań, jak wspomniał przedmówca, tensorflow/keras przykładów jest mnóstwo. Można wejść tak wysokopoziomowo, że praktycznie tylko wystarczy znormalizować wejście ustalić ilość warstw (są jeszcze typy) i jazda. Jakiś czas temu był artykuł podobny do tego, co wyżej też jakieś "kosmiczne obliczenia" i dali link do githuba do kodu i okazuje się, że całą sieć była tak "skomplikowana" jak dowolne przykłady użycia sieci dla studentów/początkujących.
 2. Nie znam się, ale może dlatego mniejsze zapotrzebowanie na zwierzęta --> mniejsza produkcja zwierząt.
 3. Wiesz, w sumie nie muszą być w jednym portfelu, Ty możesz przewidywać spadki Tesli ja np. Appla, No i spadki/wzrosty b. często s a oderwane od kondycji firmy (ona często jest tylko t lem) Patrząc na wykres Appla wielu ludzi może dojść, ze inni zaczną realizować zyski i będą spadki spójrz na spadki w 2018 r. i stąd te shorty.
 4. ok, to i ja napiszę mój pomysł na bardzo podobny napęd z przed prawie 30 lat Więc aby go szybko obalić pytania pomocnicze na które odpowiedzi od razu powiedzą o tym czy to ma sens czy nie (a nie jestem z tego zbyt mocny) (analogia) 1. Wyobraźmy sobie łódź wioślarska w przestrzeni kosmicznej, na której końcu wioseł jest umieszczona pewna masa. Gdy "machniemy" raz wiosłami, łódź przesunie się w jednym kierunku a masy na końcach wioseł w druga stronę. Stosunek tych ruchów jest proporcjonalny do mas łodzi vs ciężarów na końcu wioseł. Prawda/fałsz? 2. wyobraźmy sobie tę sama łódź tylko na końcu wioseł zamiast jakichś statycznych mas, ma umieszczone obracające sie prostopadle do łodzi talerze (żyroskopy). i mamy przypadki a) gdy ruch obrotowy wynosi X b) gdy ruch obrotowy wynosi 10x Czy "machnąc" wiosłami, przesuniemy sie w obu przypadkach o ten sam dystans? 3. Jest tak samo jak w punkcie 2 tylko mamy takie scenariusze a) obracające sie talerze sa ułożone prodtopadle b) są ułożone równolegle do łodzi ich prędkości sa takie same. Czy "machnąc" wiosłami, przesuniemy sie w obu przypadkach o ten sam dystans? PS. Moją dziecięcą przesłanka jest to, że bak który się szybciej obraca trudniej "obrócić"
 5. Manko, tu nie chodzi o łamanie haseł do banku, czyli wpisywanie ich szybko lub wolno do strony banku, tu chodzi o, jak już ktoś wspomniał, szyfrowanie asymetryczne. Czyli np. podpisy cyfrowe, pewnie też w przypadku wycieków baz z hasłami (w zasadzie ich skrótami) znajdą sposoby (nie mam wiedzy czy na to też są algorytmy kwantowe) na odgadnięcie haseł. (teraz to trochę brute force). Jednak zgodzę się, że na "technikę" znajdzie się "antytechnika" i spokojnie sobie damy z tym radę, wzrośnie może rola szyfrów symetrycznych. A na asymetryczne znajdą się takie na które nikt nie zna algorytmów kwantowych. No i ostatecznie będzie szyfrowanie kwantowe Jednym słowem nie panikował bym, tzn. będzie jeden punkt krytyczny kiedy to jeszcze nie wszyscy ogarną, że trzeba już zmienić technologię, tak jak teraz jeszcze niektórzy trzymają hasła w pain text.
 6. Właśnie sobie zajadam placki ziemniaczane popijając kefirem i przyszło mi do głowy pytanie. Orientuje się może ktoś, na jakiej zasadzie organizm łączy smaki? Chodzi mi o to, dlaczego na przykład w przypadku placków lepiej się je popija się kefirem/mlekiem niż np. kawą/herbatą. Oczywiście nie chodzi mi tylko o placki, ogólnie dlaczego jedne połączenie smaków jest powszechnie popularne (strzelam, że to mimo wszystko nie kulturowe) a inne połączenia są bardzo rzadkie.
 7. O, a widziałaś może na ten temat jakieś opracowania? bo też tak to odbieram, ale to przeczucia bez dowodów/analiz. Chętnie bym poczytał.
 8. Nie wiem dlaczego napisano, że są lepszymi inwestorami. Jedynie na co zwróciłem uwagę. to to, że napisano, że częściej trzymają instrumenty o większym ryzyku. Co w czasach prosperity ostatecznie przynosi większe korzyści, w czasach kryzysów..nie. hm... jak by ci tu powiedzieć https://www.pb.pl/malpy-lepsze-na-gieldzie-712184 Co do szachów i GO to już pobiły. (chyba, że to jakiś dziwny żart którego nie załapałem, jestem po spożyciu, więc... )
 9. I ryzyko. Matematycznie (nie wiem czy tak jest praktycznie), skutkiem tego było by, że wśród nich, jest będzie więcej bogatych ale i więcej bankrutów(upraszczając). Samo wybieranie większego zysku, bez patrzenia na ryzyko, nie świadczy o dobrym inwestowaniu
 10. A widzisz. oczywiście. (to wiedz, że bardzo wygrywasz, jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem, no ale zawsze mogę być szczęśliwszy :D) hm...nic nie robienie też powoduje bardzo mało krzywdy, zbieranie puszek też, a zaczęło się od "nie sądzisz, że ten "owczy pęd" twórców softu można by spożytkować lepiej" uważam, że możesz działać lepiej niż tylko unikać ok, kończę bo to zaczyna być bez sensu Więc na koniec Tak masz rację, zgadzam się z Tobą dało by się to spożytkować lepiej.
×
×
 • Create New...