Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Afordancja

Użytkownicy
 • Zawartość

  640
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  16

Zawartość dodana przez Afordancja

 1. Afordancja

  Sztuczny rekruter Amazona dyskryminował kobiety

  ale o czym w ogóle tutaj rozmowa? O odstrzeliwaniu i celowym zwiększaniu różnorodności przy przyjmowaniu i o parytetach to zapewne wasza i dziennikarska fantazja. Źle dobrano próbkę uczącą, być może modele, na skutek tego model przyjął, że kobiety nie są pożądane a to ewidentnie błędne podejście, bo na pewno nie o to chodziło bo przyjdzie powiedzmy twarda kobieta specjalista i zostanie zdyskwalifikowana za to, że jest kobietą, no słabe. Tutaj przerysowana analogia. Zapewne chodzi aby uwzględnić różnorodność w danych wejściowych, aby nie wychodziły na wyjściu bzdury w postaci "kobieta -> odpada"
 2. Afordancja

  Szpitale nastawione na zysk gorzej leczą?

  A dlaczego by tak nie miało być? (o minimalizacji kosztów). To nie jest instytucja charytatywna. (może dlatego non profit mają lepsze wyniki Gdy nie badamy liczby powrotów to nie mamy niskiej reputacji,(teraz zbadano) ba pewnie szybciej wychodzą ze szpitali No ale popatrz co badali. To chyba kluczowe, gdyby chodziło o jakieś własnie o inne choroby to ok. Wracam znów z problemem z wszczepieniem by-passów bo jest fajnie u prywatnego? Nie kupuję tego.
 3. Afordancja

  Szpitale nastawione na zysk gorzej leczą?

  I generuje sobie drugi atak serca? hm..dla mnie dość kontrowersyjne [edit] hm..trzeba chyba przypatrzeć się na "trafienie do szpitala z tego samego problemu" [edit2] W sumie teraz zwróciłem uwagę na kryterium, nie chodzi prywatne vs publiczne a profit i non profit. To może mieć znaczenie
 4. Afordancja

  Szpitale nastawione na zysk gorzej leczą?

  hm..patrząc na powyższe, nie powiedział bym, że powrót z tego samego problemu (i jaki to problem) jest pozytywnym przejawem. Wg. mnie nie obroni się tutaj akurat prywatna służba zdrowia. Raczej wg. mnie chodzi o to, że jak postawią człowieka na nogi to już zdrowy. Szybciej to taniej. a jak wróci to kasa z ubezpieczenia druga więc to też nie problem. Nie dopatrywał bym się tu nigdzie lepszej jakości
 5. Afordancja

  Badania pokazują, jak działa mózg osób wielojęzycznych

  Co ciekawe, po migowemu też się nie dogadają, nie wiem dlaczego dla każdego języka wymyślono inny (może jest w tym jakiś sens, ale nie zgłębiałem)
 6. Afordancja

  Polska edukacja wyższa niezmiennie w światowym ogonie

  Wiesz, jak by patrzeć na skalę globalną to nawet, poziom jakość odżywiania w dzieciństwie w danym rejonie wpływa, na wyniki uczelni wyższych.
 7. Afordancja

  Zanieczyszczenie powietrza skraca życie każdego z nas o ponad rok

  Nie załapałem, że niby produkują (np. kominy, niska zabudowa m.in) najwięcej, ale to powietrze potem transportują do innych krajów? Czy o co chodzi? (poważnie nie załapałem)
 8. Afordancja

  Algorytm lepiej wykrywa fake newsy niż człowiek

  hm... nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Machine learning już isnieje. Systemy do rozpoznawania plagiatów istnieją Która informacja w internecie szybciej się znalazła istnieje. Czyli na moje, to jeżeli coś jest plagiatem, późniejszym, ale są jeżeli na przykład w jednym czasowniki są bez nie (na szybko wymyślam), a w drugim z nie. Prawdopodobieństwo fake newsa rośnie. Lub też zmienione są "Dwa trzy słowa" to też fake news. Tu nie trzeba wiele AI, zwykła "statystyka".
 9. Afordancja

  Algorytm lepiej wykrywa fake newsy niż człowiek

  Wtedy część która porównuje z już istniejącymi danymi wykryje je jako fake newsy.
 10. Afordancja

  Silny dowód na związek opryszczki z... chorobą Alzheimera

  chyba raczej lekami antywirusowymi a nie antybiotykami?
 11. Afordancja

  Psychopatyczna sztuczna inteligencja z MIT

  Oczywiście, nie ulega to wątpliwości, ale to nie ta maszynka, takie to nawet nie wiem czy gdzieś są obecnie tworzone, w sumie rozmywa się rozmowa, bo co innego ten eksperyment który jest totalnie nic nie warty, z tym co można zaimplementować i czy w ogóle to obecnie potrafimy. Nic nie warty bo ten klasyfikator możemy nauczyć losowych danych wejściowych z losowymi wyjściowymi. Ok, dziecko też pewnie tak dało by to wyuczyć. ale to już totalnie inny temat bo z czasem i tak zacznie badać spójność wyuczenia. Jednak fakt, że zegar to w sumie jak by się przyjrzeć to trybik, to jednak trybik != zegar, i przenoszenie wszelkich faktów z trybika na zegar jest bezsensowne, tak to, że jak by się przyjrzeć głębiej mózgowi to widzimy klasyfikator(y), to dalej nie oznacza, że klasyfikator == mózg. Swoją drogą obecnie nie ma (zespołów) klasyfikatorów (jak są to poproszę o info chętnie przygarnę) (mam na myśli, że ktoś się tym zajmuje i publikuje a nie sam klasyfikator) które działają jak człowiek, że wyuczone już próbują konfrontować to z obecną wiedzą i negować, ponadto rozróżniają wiedzę która jest stabilna i spójna, czyli słoń pozostanie słoniem, ale dzisiaj jest cieplo, a jutrzejsze dzisiaj jest zimno, jest już do zaakceptowania.
 12. Afordancja

  Psychopatyczna sztuczna inteligencja z MIT

  Sęk w tym, że ta maszyna (obecnie) nie podważa niczego, nie konfrontuje z już zdobytą wiedzą. Ot nowy pattern dostaje z odpowiedzią, no i już przestawia wagi aby ta odpowiedź mogła się załapać do danego zbioru. Człowiek przy podaniu bezsensownej informacji zaneguje ją.i może dojść do tego, że z danego źródła informacje będzie odrzucał i brał za fałszywe. PS. Co to znaczy, że zmysły są nauczycielem?
 13. Afordancja

  Psychopatyczna sztuczna inteligencja z MIT

  Oczywiście, dlatego pisałem że to totalnie nic nadzwyczajnego, nic nie wnoszącego, ot nauczyli "pusty" klasyfikator, bezsensownych treści. Pewnie by tak było, ale to już było by bliżej AI, a teraz to zwykły prościutki klasyfikator który nazywają szumnie AI. Jeśli sięgniesz głębiej zobaczysz, że zegar to takie bączki
 14. Afordancja

  Psychopatyczna sztuczna inteligencja z MIT

  Tak, trochę inaczej, inna skala złożoności, inny system uczenia? Dlaczego? Jeżeli wyuczonemu człowiekowi pokażemy, że teraz ten słoń to liczba, to to po prostu zaneguje. W sumie nie wiem dlaczego pytasz skoro nawet w cytowanym napisałem, że mamy jeszcze element logiczny.. A tu wszystko łyka jak młody pelikan. żeby ukrócić dywagacje, to tak jak by powiedzieć, że, że "bączek" (trybik od zegarka) działa tak samo jak zegarek . Nie, jest totalnie inny poziom złożoności.
 15. Afordancja

  Psychopatyczna sztuczna inteligencja z MIT

  Nie o to chodzi. Nie ma człowieka który w życiu widział tylko cyfry i wszystko co widzi nazywa cyfrą A poważniej, to AI to nic innego jak zwykły klasyfikator z bazy uczącej, którzy przy dostatecznie ilości powiedzmy, że uogólnia, nie ma tam wątku logicznego. Ogólnie eksperyment nie wiadomo co miał udowodnić, ot źle nauczony klasyfikator, na zbiorze niereprezentatywnym. Już lepszym (chociaż też nie wiem co miał by udowadniać), było by aby na początku sieci miały te same dane uczące a później uczono by go "złych rzeczy" i jak szybko by się "Zdegenerował" ale to dalej nie ma żadnego przełożenia, ot psucie klasyfikatora, ale człowieka już było by trudniej tak "zdegenerować" ,żeby np. parasola nie rozpoznał. (jeżeli by tam faktycznie był)
 16. Afordancja

  Psychopatyczna sztuczna inteligencja z MIT

  No jeżeli nie "mu" nie pokazali nigdy parasola to znalazł coś najbardziej podobnego do tego czego uczyli, filozofii nie ma. Jak bym mu pokazywał tylko cyferki to by każdy z tych obrazów klasyfikował jako cyfrę.
 17. Afordancja

  Ewolucja o dobór naturalny

  A to nie jest tak, że mówimy o ewolucji dlatego, że dobór naturalny to jedne z elementów ewolucji? I te parę elementów czyli dobór, mutacje itd. składa się na ewolucję? Chociaż zgadzam się, że chyba dobór jest najważniejszy ale nie jedyny.
 18. Afordancja

  Udostępniono materiał wideo z potrącenia pieszej przez autonomiczny samochód

  No dobra moja racja jest najmojsza a Twoja najtwojsza
 19. Afordancja

  Udostępniono materiał wideo z potrącenia pieszej przez autonomiczny samochód

  No i miałem rację http://www.geekweek.pl/aktualnosci/32740/uber-system-ai-widzial-kobiete-na-drodze-ale-ja-zlekcewazyl
 20. Afordancja

  Oryginalna populacja Ameryki to... 250 osób

  https://www.miejski.pl/slowo-W+razie+_"w_"
 21. Afordancja

  Szyfrator?

  hm...na czym polega problem? masz kod i nie wiesz jak on działa? duzo tego? w czym napisane? chcesz poznać zasadę działąnia czy co? To wrzuć ten kod, może komuś będzie się chciało zerknąć hm...w ostatnim komentarzu widzę, że nawet go poprawiasz, czyli wiesz jak działa..czyli chodzi tylko o zabijacza czasu tzn. zabawę?
 22. Afordancja

  Grupa krwi 0 nie taka dobra przy ciężkim urazie

  hm..czyli jest gorsza dla dawcy A poważniej, to cały artykuł piszę do przetaczanej krwi zero?(myślałem, że chodzi o to, że dla właścicieli jest ryzykiem, a wcześniej myśleli, że jest lepsza niż inne grupy) to źle to odczytałem, mój błąd
 23. Afordancja

  Grupa krwi 0 nie taka dobra przy ciężkim urazie

  a wie ktoś może, w czym jest lepsza, skoro nie taka dobra?
 24. Afordancja

  Udało się zarejestrować zakłócenie pracy pulsara

  Zrozumiałem podobnie jak przedmówca. To jak z pryszczem, wczoraj go nie było, dziś zarejestrowałem zmianę na twarzy, ale ni hu hu, nie zarejestrowałem jak on tam powstawał, a nie podejrzewam, że jak bit, nie było go i nagle był.
 25. Afordancja

  Nowa obiecująca klasa antybiotyków uratuje nas przed antybiotykoopornością?

  Mógłby ktoś laikowi wytłumaczyć czym się różnią bakterie wytwarzające ODL, że ich nie zabija a inne załatwia? Nie jest możliwe aby te inne zyskały też tę "umiejętność"?
×