Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

piosza

Users
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About piosza

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak można posadzić 350 mil drzew ? nawet jakby 10 mil ludzi sadziło to jest niemożliwe... a jak niby przygotować taką ilość sadzonek ? a zabezpieczyć, a przetransportować ?
 2. znacie może aktualną sytuację tych zwierząt ? czy przetrwają ? informacje w necie na temat walki z ich rakiem są sprzed kilku lat .
 3. W innym moim temacie pojawił się temat dot ludności świata z sugestią iż ludność ziemi mogła by nawet być większa. Może i tak choć tak bardzo ingerujemy w życie na ziemi że kolejne miliardy jeszcze bardziej je zuboży i je jeszcze bardziej skróci.
 4. Bo jest nas już ok 8 miliardów jak sie rodziłem było ok 4 przyrost jest niewyobrażalny. Prawdopodobnie pod koniec mojego zycia będzie to 9 miliardów!!! reaktory pozbawione opieki serwisowej rozszczelnią się i doprowadza do uwolnienia dużych ilości pierwiastków promieniotwórczych a jak zabraknie obsługi ? kto np będzie zrzucał substancje gaszące ? lub budował obudowę ? ten przykład z Naturalnym reaktorem jądrowym nie jest ok jego moc nie była wielka i procesy w nim trwały kilkaset tysięcy lat.
 5. niestety 18 lat temu była to świadoma ( tak myślałem ) decyzja
 6. Wybacz ! kobieta to związek to ojcowstwo to kłopoty , gdybym mógł cofnąć czas pozostałbym bezdzietnym kawalerem, miałbym ( jak teraz) psa kota i czasem przyjaciółki ale nic na stałe, a na pewno żadnego szkodnika ,
 7. Rozumiem ale boli mnie ta wiedza ... Tak jestem idiotycznym idealistą ...
 8. Naśmiewasz się ... problem jest realny i groźny dla całego gatunku a może i życia na planecie.
 9. Tak też bym tak robił ! ale na sąsiada za granicą masz problem ! A ja tylko o jednym problemie ( w sumie nie dramatycznycm) 8 minut temu, Astro napisał: Utopia od samego początku. kiedyś gdybyś powiedział że będziesz miał w lokum urządzenie do przechowywania żywności w chłodzie powiedzieli by ze to utopia
 10. "My Polacy? Tu się mylisz. Jesteśmy w pierwszej dziesiątce jeśli chodzi o eksport syfu" błędnie czytasz moją wypowiedz . Chodziło mi o to że ktoś pozbył się śmieci i zadowolony. Masz może sąsiadów palących śmieciami bo taniej ? Jak nie to wiesz chyba że są tacy . I to już pokazuje że wspólne prawo i jego stosowanie ma znaczenie. Zakładam że byś chciał żeby służby utrudniły proceder palenia takich śmieci .
 11. Ja bym się zgodził ... ludzie widzą to inaczej . Jesteśmy samolubni niestety. Jak w przykładzie z śmieciami i oceanem . Zebrać i wysypać do morza jest proste i tańsze niż posegregować itd . Że jest z tym problem nieważne ... My nie mamy odpadków . A ocean, zwierzęta, gospodarka morska to nie nasz problem ...
 12. Dla dobra ziemi i przyszłości ludzkości zgodziłbym się na "obce " rządy i szereg wspólnych praw i przepisów . Szkoda że to tylko teorie ... A jak kiedyś poznamy pozaziemską cywilizację to ciekaw jestem czy będą z 1 organizmy czy też z wielu ? Może nigdy problem się ie pojawi.
 13. Czy prawo zabraniające wysypywania odpadków komunalnych do rzeki lu morza może być dal jednych dobre a gdzieś nie ? A niestety są miejsca na świecie gdzie jest to praktykowane ... A to tylko jeden przykład . Co do stanów to ich różnice prawne między stanami prowadzi do szeregu problemów i absurdów . Podać coś ? Znam szereg przykładów.
 14. Teraz też się godzisz ... Prawo zawsze będzie dyskusyjne, ale jedno stabilne globalne prawo będzie zawsze lepsze od tego co jest teraz .
 15. Mam nadzieję iż kiedyś sztuczny podział na państwa zakończy się. Wyobraźcie sobie kwestie ekonomiczne, społeczne czy środowiskowe różne kraje mają różne pomysły i o ile część prawodawstwa nie ma znaczenia to wiele kwestii jest szkodliwych . Np w części świata istnieją śladowe zainteresowanie kwestiami ekologicznymi zaś w części uważa się je za szkodliwą fanaberię . Jedna światowa administracja miała by szansę redukować takie zachowania. Do tego bym dodał światowy program kontroli urodzeń tak aby jak najszybciej zatrzymać przyrost a w długiej perspektywie ograniczyć populację. Oczywiście program zapewne nigdy nie będzie realizowany ... I pozostaniemy z ok 200 krajami z różnymi prawami itd. A idąc dalej zauważcie iż Republika Ziemi ograniczyła by wydatki na zbrojenia. Zamiast mogła by np rozwijać technologie kosmiczne.
×
×
 • Create New...