Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

okragly

Users
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About okragly

 • Rank
  Górnik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. kobiety dzikie, łowców-zbieraczy mialy tez duże? co potwierdza figurka wenus, Że to im nie przeszkadzało w byciu lowcą, zbieraczem? dzieci szympansów też mają "plaski pyszczek" a ich mamy malutkie piersi w formie strąków.
 2. Jelenie wiedzą kiedy rodzić a czy człowiek wie? Urodzić sie w listopadzie to dla takiego "kamień u nogi" do końca życia. Ciemno zimno, wiadomo że pierwszy okres życia decyduje o późniejszym. Ciekawe czy są dane mowiące o porach narodzin dzikich kobiet np neandertalek?, albo homo sapiens ale przed udomowieniem. (udomowione zwierzaki rodza na okrągło, caly rok)
 3. rozwój cywilizacyjny umożliwiło stado. Dziecko do którego sie powie 1 000 000 słów przed ukończeniem 3rż będzie bardzo sprawne jezykowo (potrzebne stado), takie które uslyszy 100 000 (samotna matka) będzie ubogie językowo, te które będzie chowane z kurami będzie dobrze cwierkac, mówić sie nie nauczy. w dzikim stadzie ludzkim (paleostado) na jednego dzieciaka (do 6l) przypadaly 4 osoby dorosle, dzis jedna dorosla na 25 dzieciakow (szkola) czy może byc lepsze pożywienie dla niemowlaka niz "cyc" matki? słyszy sie opinie że za rzadkie, malo wartościowe, ubogie, za mało itp Wiadomo że od jakości pożywienia z jednej poczwarki u pszczół miodnych wyrasta królowa (karmiona mleczkiem) a z drugiej takiej samej tylko inaczej karmionej niewolnica (karmiona pyłkiem). Jakośc pożywienia ma znaczenie tym bardziej że w tym czasie wielkość mózgu dziecka strasznie rośnie. Czy skarmianie niemowlaka sztucznym mlekiem poprawia jego zdolności czy oslabia?
 4. Łuna sztucznego światła miast, wsi, silne sztuczne oświetlenia w domach, do zaśnięcia późną nocą, nie pozwala dostrzec magii rozgwieżdżonej kopuły nieba, którą doświadczali przodkowie miliony lat i która jest zakodowana w naszych mózgach Cywilizacja odebrała magię ciemności, rozgwieżdżone niebo, która podobnie jak dzień, kształtowała przez miliony lat nasze mózgi, osobowość, kulturę, skłania do refleksji i przemyśleń – prowokując do działań twórczych. Sprawia, że czujemy się małą istotką w obliczu niezmierzonego kosmosu. (astrologia- nauka o gwiazdach, zwana „wiedzą królewską” ) Przyglądając się gwiazdom, chce się marzyć. Problem ma wagę dużo większą niż tylko metafizyczna. Dzieci potrzebują gwiazd
 5. przez 3 lata tak ogromna redukcja zanieczyszczen, widać żywotność, moc, komunizmu. Białoruś, Rosja również ładnie sie rozwijają w odróżnieniu od kapitalistycznej Ukrainy
 6. Nadchodzi matriarchat, męskie preferencje będą maloznaczne. Nawet dzisiaj powiedzenie "każda potwora znajdzie amatora" jest prawdziwe w jedna stronę tylko 4% karmi powyżej 6m-cy, szympansice karmią piersią 6lat. Brak karmienia kobiety tłumacza, że piersi obwisłe, że niby facet bedzie niezadowolony. To że mieszkamy w skupiskach nie znaczy że jesteśmy stadni, ja np nie potrafię zdefiniować swojego stada. U szympansów nie ma problemu, każdy zna swoje stado, osoby i zna terytorium stada. Ja terytorializm odczułem tylko za dziecka (bylem dziki, później mnie udomowili, jak krowe, do dojenia) bijac sie z chlopcami z innej ulicy, przepedzajac ich kamieniami z mojej. Jakie jest twoje terytorium i stado? żeby coś istnialo musi miec granice.
 7. nie jest małpą, ba, nie jest nawet ssakiem (kobiety cycki maja tylko dla partnerów, jako organ nieużywany niedługo (1000lat) odpadną)), nie jest stadnym (małpy są) i terytorialnym (małpy są)
 8. ideologia liberalna (tzn indywidualizm, wolność) tonie, i dobrze, albowiem jest nieludzka,
 9. liberałowie maja wypisane na sztandarze tylko 2 słowa INDYWIDUALIZM I WOLNOŚĆ, sa antyspołeczni, Człowieczeństwo to wspólnota (z natury stadni i egalitarni) dużo jej było w USA, Szwecji. Popierało wielu uznanych intelektualistów znaczy, ze kobiety opuszczają swoje stado przystępując do stada partnera. Tak też jest u szympansów. Ciekawe jak było w paleolicie, u zbieraczy - łowców?
 10. podobno psy nierasowe są szczęśliwsze, zdrowsze (to samo pewnie z kurami, krowami) nawet jakby, to pod jakim kątem byś selekcjonował? ja wiem, hodowcy koni, krów, świń, kur, wycinaja osobniki męskie, bo z nimi same problemy np z ogierami, bykami (wczoraj jeden w okolicy zabił chłopa). Jak by nie było mężczyzn byłby raj np brak wojen, wyścigu szczurów, depresji, agresjii itp selekcjonuja kobiety, są w tym lepsze od wszystkich naukowców
 11. ten kto opanuje niewerbalny sposób porozumiewania (pierwotny) często wygrywa, np nie da sie oszukać (cialo mówi prawdę), mąż bez słów czyta żonę, lekarz pacjenta, szef pracownika. Albo, wchodzisz na sale pełna kobiet, jeśli potrafisz czytac mowe ciała (jak szympans) od razu wiesz która dziewczyna tobą zainteresowana, oszczedzasz tym samym sobie wiele rozczarowan i czasu
 12. idee nie giną, umierają tylko jej wyznawcy, kwestia czasu, jeszcze niedawno JP2 wyzwalal wielkie emocje. poza tym kto szybko daje, dwa razy daje Religia jaką znamy jest bez szans.
×
×
 • Create New...