Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. ex nihilo

  Przybliżenie punktu z kilku pomiarów

  To na szybko z Twojego obrazka. Start od rozmycia 250/250, bez czyszczenia tła. Od ok. 20 pomiarów może by już można próbować.
 3. Wczoraj
 4. Wpiszcie sobie johnson and Johnson, zasypka, azbest, rąk jajnika i już zobaczycie jak to bezpieczne są produkty korpo. Ile czasu trzeba żeby przestępstwo wyszło i ile ludzi musi umrzeć.
 5. ex nihilo

  Przybliżenie punktu z kilku pomiarów

  Zbędne można wyrzucić. Z tym obrazkiem zrobiłem sobie zabawę - do graficznego, rozmycie Gaussa 130/130 (tak akurat wrzuciłem), skala szarości i pomiar nasycenia. Wygląda na to, że dokładność może być całkiem przyzwoita. No ale to kilkaset. Dla kilku/kilkunastu środek ciężkości chyba byłby ok. Wszystko zresztą zależy jaka dokładność Ci jest potrzebna. Muszę się przespać trochę, bo zmarzłem dzisiaj co nieco i jeszcze mi nie przeszło... brrr, nie lubię tego.
 6. Jarkus

  Njaszybsze we wszechświecie i najwolniejsze.....

  Była jakaś aktualizacja ostatnio? Któreś się zmieniły? Muszę sobie zainstalować aktualną wersję
 7. Co jest w skali subatomowej lub większej niż mniejszej najwolniejsze,jeśli chodzi o prędkość poruszania się a co najszybsze zaobserwowane przez człowieka lub robota,komputer lub maszynę,chodzi mi we naszym wszechświecie wg aktualnych praw fizyki,chodzi mi o prędkość bezwględną,czyli o prędkość niezależną od położenia lub prędkości poruszania się,np.prędkość światła w próżni wg naszej wiedzy we wszechświecie porusza się z tą samą prędkością nieważne gdzie patrzymy,chodzi mi właśnie o takie prędkości które są takie same wszędzie z tego co wiemy,jeśli nadal nie wiecie o co chodzi to będę dalej próbował to wyjaśnić!
 8. Jajcenty

  Ludzkość czeka przymusowa zmiana diety?

  O! Następnym razem jak zacznie mi brakować tlenu podczas biegu, albo mnie co wkurzy, to sobie wyobrażę taki duży stołówkowy gar z mlekiem i fascynująco obrzydliwy korzuch zwisający z kranika jak glut z nosa. Serducho wyhamuje oby nie do zera
 9. thikim

  Core i9-9990XE tylko dla wybranych klientów

  Może nie chcą zapychać magazynów nie przewidując powszechnego zastosowania.
 10. Jarkus

  Kawie grozi wyginięcie

  O nie! Tylko nie to! Muszę teraz zacząć więcej pić! Na zapas. Żeby utrwalić w pamięci jej smak. Przynajmniej wspomnienia zostaną... ;(
 11. Jarkus

  Ludzkość czeka przymusowa zmiana diety?

  Nas raczej nie. Najwyżej trudne chwile. Ich - te miliardy prawdziwych biedaków - prawdopodobnie tak. Oczywiście, jeśli zagładę zdefiniujesz tak, że pozwolisz jakiejś części populacji przeżyć. Ale - po co się tym przejmować? Szczególnie z naszej perspektywy. Przeczytałem artykuł jeszcze raz. I jeszcze raz. Nie widzę, gdzie autor personifikuje planetę. Naprowadź proszę, bo taki zabieg w szanującym się serwisie popularnonaukowym nie powinien mieć miejsca. Trzeba mu to wypomnieć - i niech nie czyni tak więcej. O. To wiele tłumaczy. To bardzo silna, automatyczna emocja. Zmniejsza częstotliwość bicia serca, zaburza myślenie. Można stracić zdolność racjonalnej oceny sytuacji. Przy pierwszym sygnale, że to obrzydlistwo następuje niemal natychmiastowe odrzucenie. A potem ludzki umysł już nie drąży, tylko racjonalizuje reakcję. I czasem nawet przypisuje "obrzydlistwu" cechy, których nie ma.
 12. Jajcenty

  Przybliżenie punktu z kilku pomiarów

  Przykład jest z czapy, ale tożsamy z rzeczywistym problemem. W praktyce mam pomiar pozycji GPS, (długość, szerokość) w postaci długich liczb zmiennoprzecinkowych. Tak, chodzi o ogólną metodę. Mam uśrednić kilka, kilkanaście pomiarów pozycji GPS. Zwykła średnia arytmetyczna nie wydaje się dobra. Oto faktyczne kilkaset pozycji, kwadrat o boku 100 metrów. Gdzie był odbiornik gps ? Dla ułatwienia dodam, że nie jest to ten pusty kwadrat 2x2piksele w środku :). Akurat ten GPS ma stały błąd +10 metrów na południe. Aha, i nie mam mapy na tyle dokładnej by zrobić "snap to road".
 13. ex nihilo

  Przybliżenie punktu z kilku pomiarów

  Czyli chodzi Ci nie o konkretny przypadek, a ogólną metodę? Środek ciężkości może być ok. Ale najpierw by chyba warto sprawdzić, czy jest jakaś regularność odchyłek w kolejnych pomiarach lub w całości. To co podałeś, to uporządkowane po "x", czy kolejne pomiary? I przykład z czapy, czy konkretny?
 14. Jajcenty

  Core i9-9990XE tylko dla wybranych klientów

  Ale po co? Jak to potem spieniężyć? Może jakieś porównanie kosztu GFLOPSa?
 15. Jajcenty

  Przybliżenie punktu z kilku pomiarów

  Zwykły układ kartezjański wielokąt: (1, 1) (2, 2) (3, 3) (4, 7) (5, 3) ; Gdzie jest środek? Zastanawiam się nad skorzystaniem z wyznaczania środków ciężkości. Najcześciej mam 6 pomiarów, 6!/(3!*3!) = 20 trójkątów
 16. ex nihilo

  Na Wyspach Galápagos zakazano sztucznych ogni

  Zajrzyj tu: https://www.google.com/search?client=ubuntu&hs=f2b&channel=fs&ei=rYlEXKa9LaqPmgXC-JX4BQ&q=galapagos+bans+fireworks&oq=Galápagos+fireworks&gs_l=psy-ab.1.1.0i22i30l2.235883.235883..240530...0.0..0.126.126.0j1......0....2j1..gws-wiz.XCYFmcCd7nk Problemem jest przede wszystkim hałas, o czym zresztą było w oryginalnej notce AFP: "Animals have suffered from elevated heart rates, nervous stress and anxiety, which have “notably” changed their behavior and affected the survival of species inhabiting this World Heritage Site that belongs to Ecuador." Zanieczyszczenie powietrza i wody to tylko dotatkowa sprawa: "It also wants to avoid any potential deterioration in air quality or pollution of water sources." Zresztą jeśli wyeliminuje się hukowe, to niewiele zostanie, a i ochota na strzelanie się zmniejszy - jak nie pier..... porządnie, to jaka to radocha. Przecież musi być wrzask, huk i inne takie, no bo jak bez tego...
 17. wilk

  Na Wyspach Galápagos zakazano sztucznych ogni

  Czyli te nie powodujące hałasu nie zanieczyszczają, aha...
 18. Żółtko ok., ale ten czosnek... Już bym wolał od razu kołkiem osinowym
 19. ex nihilo

  Przybliżenie punktu z kilku pomiarów

  A jak to wygląda na układzie wsp. albo kracie jakiejś?
 20. Cześć! Mam kilka punktów (xi,yi) jak to najlepiej uśrednić? Wydaje się, że metoda najmniejszych kwadratów ( znaleźc punkt P(s,t), taki że Suma kwadratów odległości |PXi| jest najmniejsza ) lepiej przybliża niż jakieś tam średnie arytmetyczne. Niestety nie mogę (kurde! nie umiem) dojść do analitycznego rozwiązania. Mogę potraktować to siłowo i wyliczyć prostą regresji, wziąć z niej odcinek od min(x) do max(x) pobrać punkt ze środka, ale to mało eleganckie. Oryginalny problem wziął się z GPS. Urządzenie jest w bezruchu, ale pokazuje że jest w pewnym okręgu - każdy kolejny pomiar różni się o kilka lub kilkanaście metrów od poprzedniego. Zatem problem brzmi: uśrednić położenie GPS wiedząc, że odbiornik jest nieruchomy. Liczba pomiarów do 10.
 21. Jakoś nie mogę się zdecydować czy to wzbudzenie układu odporności, czy denaturacja alkoholem i aldehydem. Jak denaturacja, to koszt w neuronach może być zbyt wysoki i już lepiej wczołgać się pod kołdrę i śmiedzieć czosnkiem. Trzeba poczekać na oficjalne potwierdzenie od jakiejś ślepej próby
 22. Można to wytłumaczyć, parafrazując: "mężczyzna upity, organizm zatruty etanolem walczy o życie"....rzucając do walki całą dostępną broń, przy okazji pacyfikując jakieś przeziębienie. Ale to coś jak: gaszenie ogniska (zapalnego) w ogródku, Big Boyem zrzuconym przez B52. Nauka notuje przypadki torujące postęp, tutaj nową terapię. Gratulacje.
 23. U mnie z dodatkiem żółtka i sporej ilości czosnku. Dekokt ten wywołuje silne łzawienie :D. Dodatkowo, nacieranie spirytusem pleców i klatki z piersiami. Po półgodzinie pod kołdrą wymiana pościeli bo wszystko płynie. Wydaje się że to dość skuteczna metoda. Trzy razy w życiu udało mi się uniknąć przeziębienia upijając się. Pierwszy raz przez przypadek - poszedłem na imprezę z początkami infekcji - po dwóch dniach leczenia kaca byłem zdrowy, Po tym doświadczeniu spróbowałem sposobu jeszcze dwa razy, przy pierwszych oznakach nadchodzącej śmierci* z premedytacją administrowałem duże dawki etanolu. W mojej opinii skuteczna jest dawka kiedy pacjent jeszcze stoi, ale już nie gada i patrzy tylko jednym okiem. Jak by nie było, w moim przypadku, ten sposób skrócił czas choroby do 2-3 dni kaca. *) mężczyzna nie chory, mężczyzna walczy o życie
 24. Wariant regionalny - "ciepły sok malinowy, do wyra pod kołdrę i wypocić". Pamiętam, gorączka mijała, a zaraz za nią przeziębienie . Hmm...nie pamiętam za to, kiedy ostatnio to stosowałem. Te katarki raz na dwa, trzy lata nie wymagały tak drastycznej metody.
 25. Świadomość tego była - "gorące mleko z miodem, do wyra pod kołdrę i przeleżeć", tylko tempo życia przestało na to pozwalać. Piguła i do roboty, bo termin... itd.
 26. ex nihilo

  Ludzkość czeka przymusowa zmiana diety?

  No jak na razie, to żre plastik i inne takie smakołyki z wzrostu gospodarczego "Zachodu", i "Wschodu" też. Żre nie dlatego, że chce, ale dlatego, że musi. Ciekawe kiedy się udławi. Ekhm... no tego... Jakieś problemy emocjonalne? Albo inne takie? -------------------------------------------------------------- A przy okazji trochę lewackiej propagandy: https://kobieta.onet.pl/zycie-na-ziemi-zanika-w-przerazajacym-tempie-zmierzamy-ku-zagladzie/er1jq7z http://wyborcza.pl/7,75400,24123242,ziemia-i-ludzkosc-potrzebuja-dziczy-a-tej-coraz-szybciej-ubywa.html
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×