Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

nantaniel

Users
 • Content Count

  434
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

nantaniel last won the day on October 10 2019

nantaniel had the most liked content!

Community Reputation

48 Very Good

About nantaniel

 • Rank
  Sztygar

Recent Profile Visitors

5629 profile views
 1. W źródle mowa o pszenicy i jęczmieniu, które po upadku zorganizowanego rolnictwa rzymskiego zastąpiło mniej wymagające proso.
 2. Akurat sport wyczynowy to kalectwo, a nie samo zdrowie. Nie chciałbym być sercem złotego medalisty w pływaniu
 3. Jak się zepsuje zwykły respirator, to bez wspomagania jest jedna osoba, a jak się zepsuje ten "podwójny", to duszą się dwie Takie urządzenie przydatne jest raczej w terenie (na przykład w karetce, dzięki czemu można uratować dodatkową osobę), a nie w szpitalu.
 4. Dla zainteresowanych źródło: https://sci-hub.tw/https://www.nature.com/articles/s41586-020-2010-9.epdf
 5. Badania oparte na ankietach to bzdura. Każdy może sobie w nich pisać, co chce. Później wracają do takiej grupy po 10 latach i sprawdzają, u ilu osób coś zdiagnozowano. I oczywiście przez 10 lat ci wszyscy ludzie codziennie łykali tran. Taaa...
 6. Przecież nie chodzi o to, że potrawa z nietoperza jest źródłem wirusa sama w sobie. Ryzyko występuje przed ugotowaniem: łapanie nietoperzy, ich transport, ubój, przyrządzanie. Nietoperze są rezerwuarem śmiertelnie niebezpiecznych patogenów (http://www.medycynawet.edu.pl/images/stories/pdf/pdf2016/052016/201605284290.pdf ), porównywanie ich z jajami czy wieprzowiną to grube nieporozumienie.
×
×
 • Create New...