Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

nantaniel

Users
 • Content Count

  408
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

nantaniel last won the day on October 10

nantaniel had the most liked content!

Community Reputation

46 Very Good

About nantaniel

 • Rank
  Sztygar

Recent Profile Visitors

5369 profile views
 1. Nie wiadomo, śmiać się, czy płakać. Robią cegły z psich kup, cementu i soku pomarańczowego. Genialne. Ja bym im dał jakiś milion na rozkręcenie interesu.
 2. Borze szumiący, jakie pierdololo. A czy Emma krwawi z odbytu z powodu olbrzymich hemoroidów?
 3. nantaniel

  Synteza gatunków?

  Zdaje się, że ktoś nieumiejętnie skrócił tekst. Znalazłem taki opis (https://medsidepl.netlify.com/anty78/plaquenil3743) To też jest zdaje się w jakimś stopniu tłumaczenie tworzone maszynowo, ale widać, że ta "synteza gatunków" musiała pojawić się w oryginalnym tekście w trochę innym kontekście, niż można by się spodziewać
 4. Bo wiesz - nadeptujecie na odcisk naiwniakom, którym wydaje się, że mogą sobie palić e-papierosa do woli, bo to taka zdrowa używka (nie to co te niedobre papierochy), oraz całkiem sporemu gronu byznesmenów, którzy handlują tym syfem i którym nie podobają się pojawiające się w internecie informacje uświadamiające naiwniaków, że jednak papieros na baterię to nie jest eko-fit-wege-alternatywa wzmagająca zdrowie i urodę.
 5. Do tego pralki powinno się co jakiś czas czyścić - są nawet specjalne proszki, którymi robi się takie puste przebiegi w wysokiej temperaturze.
 6. Gdyby ta pralka nie stała w szpitalu, to jest duża szansa, że lekooporne bakterie by się w niej nie znalazły. Poza tym czy to takie dziwne, że pranie w zwykłej pralce nie sterylizuje ubrań? No raczej nie.
 7. Problem z tymi "konsumenckimi" działaniami jest taki, że ich masowa produkcja zamiast pomagać dodatkowo zanieczyszcza środowisko. Biorąc na przykład te filtry do pralek - ile z nich trafi na śmietnik, bo nikt ich nie kupi?
 8. Proszę bardzo: http://sci-hub.tw/https://pubs.acs.org/doi/full/10.1021/acs.est.9b02540
 9. No to rozwielitki w żołądkach ludzi pijących herbatę z plastikowych torebek mają przerąbane Mogli sobie darować męczenie tych biednych zwierząt, bo nic z tego nie wynikło - a) człowiek to nie rozwielitka i b) nikt nie będzie parzył herbaty w morzu. To, że mikroplastik jest szkodliwy dla rozwielitek wiadomo chyba było i bez tej symulacji z torebkami od herbaty (o, na przykład tu o tym pisali w 2016 roku: http://www.iop.krakow.pl/files/66/chronmy_1_2016_fleituch.pdf ).
 10. Na szczęście łyżeczka do herbaty jest lekka, więc przynajmniej metali ciężkich od mieszania nie przybywa
 11. Nie no, co to za pudelkowy tytuł? "Pijąc herbatę z torebki, spożywamy mikroplastik" - powinien brzmieć: "Pijąc herbatę z PLASTIKOWEJ torebki, spożywamy mikroplastik". Swoją drogą to rzeczywiście straszny szok - torebka wykonana z plastikowych włókien uwalnia mikroplastik. No kto by się spodziewał.
 12. Dawno nie było porządnej epidemii, która zrobiłaby porządek z popytem na wołowinę (i wszystko inne).
 13. No jasne. Słodki smak zwiększa ryzyko zgonów, bo jest niezdrowy :E
×
×
 • Create New...