Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

nantaniel

Users
 • Content Count

  484
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

nantaniel last won the day on October 10 2019

nantaniel had the most liked content!

Community Reputation

50 Excellent

About nantaniel

 • Rank
  Sztygar

Recent Profile Visitors

6185 profile views
 1. Ty zawsze odejmujesz od siebie losowe liczby i dziwisz się wynikowi, czy tylko czasami?
 2. Wszystkie te wczesne relikwie to konfabulacje produkowane z powodów politycznych - święta Helena znalazła prawdziwy krzyż Chrystusa (wiedziała, że to ten, bo doznała objawienia ), porąbali go na kawałki i rozesłali do "najważniejszych" kościołów. Lokalsi mieli rozrywkę i odpusty, a centrala umacniała swoją pozycję. Win-win.
 3. Dlatego takie pierdololo o "kotwicach kulturowych" i czymś tam w DNA to w najlepszym wypadku niefrasobliwość, a w najgorszym podżeganie do konfliktów. Ciekawe, jakie jakie konsekwencje epigenetyczne miała europejska konkwista w Ameryce Południowej. Bo konsekwencje europejskich "kotwic" u nas widać każdego dnia za oknem.
 4. Tylko mechanizm, który ci naukowcy blokują, aby "odmłodzić" mózg służy eliminowania uszkodzonych (kancerogennych) komórek, więc to nie jest jakiś tam "ołów w szczepionkach" tylko poważne zagrożenie.
 5. W sumie Wenecja to nie problem tylko błąd - nie buduje się miasta na terenach zalewowych. A że zrobiła się z tego błędu atrakcja turystyczna, to w sumie tylko się cieszyć. Próba zapobieżenia nieuniknionemu to trochę jak restaurowanie ruin, które przez tysiąc lat leżały jako sterta kamieni porośniętych trawą, a teraz nagle trzeba je chronić przed "zniszczeniem"
×
×
 • Create New...