Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją od 16.09.2018 uwzględniając wszystkie działy

 1. 3 punkty
  To nie całkiem tak... Ale najpierw "przekrój czynny oddziaływania" (scattering cross section): https://pl.wikipedia.org/wiki/Przekrój_czynny Coby najprościej było (dla naszego przypadku): im mniejsza energia cząstki, tym mniejszy jej przekrój czynny, czyli mniejsze prawdopodobieństwo oddziaływania. No i teraz: "neutrino o energii pozwalającej na przemierzenie planety są tak rzadkie" - przeciwnie: jakieś 99,9999% słonecznych neutrin bez problemu przelatuje przez całą Ziemię. Te neutrina mają zbyt małą energię (= przekrój czynny), żeby zostały przechwycone w drodze przez Ziemię (z wyjątkiem minimalnej ilości), a tym bardziej nie mogłyby one być zarejestrowane przez detektor ANITA . Ten detektor mógłby zarejestrować wyłącznie superenergetyczne neutrina (duży przekrój czynny), ale takie wcześniej byłyby przechwycone przez Ziemię, zresztą praktycznie na jej powierzchni (tej od strony Słońca, czyli przeciwnej do detektorów). I na tym właśnie cała zabawa polega - ANITA zarejestrował wylatujące z Ziemi coś, czego by nie miał prawa zarejestrować, gdyby tym czymś były neutrina.
 2. 2 punkty
  Nie zaszkodziłoby ogólnej świadomości. Powodowanie cierpienia u istot żywych w celu zaspokajania potrzeb smakowych to czyste barbarzyństwo. W przypadku krabów chodzi o gotowanie żywych zwierząt.
 3. 1 punkt
  Jak się nie widzi sensu i logiki, to po co te przytyki do ruchów postępowych? Trenowała SI na facetach? No to wdrukowała sobie, że preferowanym hobby musi być piłka nożna, MMA czy wyścigi po Słowacji, ulubionym napojem piwko a w danych antropometrycznych kobietom wychodził anormalny stosunek obwodu klatki piersiowej do talii. Typowe : niedowidzi, niedosłyszy ale bzdurkę napisać musi.
 4. 1 punkt
  Super, i te jony srebra po połknięciu znikają z organizmu czy może będą zabijać również dobre bakterie w jelitach, wywołując masę innych problemów ze zdrowiem? Boże, chroń nas przed takimi "lekarzami".
 5. 1 punkt
  Tak, mój błąd. Chciałem napisać antyinflację. Problem z deflacją i inflacją jest taki że nie wiemy jak tego dokonać bez względu na energię. Bo zakrzywić czasoprzestrzeń ideowo to jest to samo co potrzeć sweter ebonitem. Liczbowo tylko 10^41 słabszy efekt A więc problem jedynie skali a nie jakości.
 6. 1 punkt
  W sensie inflację? Nie chcemy wydłużać, chcemy skracać, zatem antyinflację. Myślę że dla wywołania deflacji będzie potrzebna energia z anihilacji wszechświatów
 7. 1 punkt
  "Inteligencja" to worek, wór właściwie, do którego nawpychane są rzeczy różne. Jakiś tam wskaźnik to jest, ale nie bierze pod uwagę specjalizacji - ktoś np. może być genialnym matematykiem, ale trzech zdań z popranie napisać nie będzie umiał... itd., itp. Dotyczy to nie tylko jednostek, ale i grup (np. kobiety/mężczyźni). Dlatego uważam, że bardziej sensowne byłoby badanie konkretnych zdolności, bo w tym przypadku rozkład może być inny, niż w przypadku "wora". A na to nakłada się jeszcze "poprawność", która powoduje, że statystyki są mocno niepewne - z "niepoprawnymi" lepiej się nie wychylać, bo łeb można stracić. Obserwując świat od lat bardzo wielu, stwierdzam, że kobiety statystycznei nie są ani "głupsze", ani "mądrzejsze" od facetów, ale są (statystycznie) inne, inny u nich jest rozkład różnych zdolności, zaczynając od klasycznego rozróżnienia "lewa/prawa". A kiedy w południe powie się "teraz skręć na zachód" można mieć niemal pewność, że dziewczyna zatrzyma grata na środku skrzyżowania, chociaż Słońce wali na maxa...
 8. 1 punkt
  Sam kolor nieistotny, ale trzeba przyznać, że kultura europejska jest lepsza od arabskich i afrykańskich. Za kryterium można wziąć choćby w miarę równe traktowanie kobiet i mężczyzn. To z tego przecież powodu IQ płci się wyrównało, wariancja też się upodabnia. Z kim przystajesz, taki się stajesz.
 9. 1 punkt
  Hmm. Statek złożony z fotonów? Napęd Alcubierre'a? To jest właśnie s-f. Pomijając ograniczenia techniczne. To drugie opiera się na założeniu że można zakrzywiać czasoprzestrzeń szybciej niż światło się porusza. A fale grawitacyjne które ją zakrzywiały nie tak dawno to z jaką prędkością się poruszały? To pierwsze to koncept.
 10. 1 punkt
  Kłóćcie ile chcecie ale z prostej obserwacji zmian jakie zaszły w społeczeństwach ludzi rasy białej wskazuje , że feminizm z jego (nawet odmienia się męsko ) odmianami jest ewolucyjnie skazany na zagładę, podobnie zresztą jak LGBT. Wyzwolone kobiety nie rodzą bo nie mają ochoty ani czasu. "Wyzwolony" świat białych umiera w zastraszającym tempie. "Wyzwolone" kobiety w imię kariery potrafią nawet dopuścić się usunięcia płodu, którego miejsce zajmuje imigrant nie mający, przynajmniej na razie, dylematu jak doprowadzić do parytetu płci w swoim środowisku. W wyniku bezmyślnej ewolucji rasa biała dotarła do końca swoich możliwości i nie jest w stanie tego zmienić.
 11. 1 punkt
  Długoterminowa ekspozycja na bakterie wywołujące choroby przyzębia (Porphyromonas gingivalis) powoduje stan zapalny i degenerację neuronów myszy, które przypominają skutki choroby Alzheimera (ChA) u ludzi. Wyniki uzyskane przez zespół z Uniwersytetu Illinois w Chicago sugerują, że choroby przyzębia, którym można z powodzeniem zapobiegać, mogą inicjować zmiany związane z alzheimerem, na które obecnie nie ma lekarstwa. Inne badania wskazywały na ścisły związek między chorobą przyzębia i upośledzeniem funkcji poznawczych, ale nasze studium jako pierwsze zademonstrowało, że ekspozycja na bakterie wywołujące choroby przyzębia prowadzi do powstawania blaszek starczych (amyloidowych), które przyspieszają rozwój neuropatologii występujących u pacjentów z ChA - podkreśla dr Keiko Watanabe. To było duże zaskoczenie. Nie spodziewaliśmy się, że patogen przyzębia będzie miał tak duży wpływ na mózg lub że [zaobserwowane] skutki będą tak mocno przypominać chorobę Alzheimera. Podczas eksperymentów naukowcy wywoływali przewlekłe zapalenie przyzębia u 10 myszy typu dzikiego. Utworzyli też równoliczną grupę kontrolną. Po 22 tygodniach powtarzalnej doustnej aplikacji P. gingivalis zespół porównywał tkankę mózgu gryzoni. Okazało się, że u myszy wystawionych na przewlekłe oddziaływanie P. gingivalis występowała o wiele większa akumulacja beta-amyloidu. W grupie tej stwierdzono także silniejszy stan zapalny mózgu i mniej nietkniętych neuronów w hipokampie. Oprócz tego w tkance mózgowej myszy z grupy eksperymentalnej zidentyfikowano DNA bakterii periodontopatycznych. W hipokampie za pomocą różnych metod wykryto gingipainy, czyli cysteinowe proteazy produkowane przez P. gingivalis. Znajdowały się one w jądrze i w rejonach okołojądrowych mikrogleju, astrocytów i neuronów. Były też widoczne zewnątrzkomórkowo. W porównaniu do grupy kontrolnej, stwierdzono znacznie wyższy poziom ekspresji cytokin prozapalnych IL-6, IL-1β i TNFα. Nasze dane nie tylko demonstrują translokację bakterii z jamy ustnej do mózgu, ale i skutki neurologiczne przewlekłego zakażenia, które przypominają ChA. Autorzy publikacji z pisma PLoS ONE uważają, że wyniki są tak ważne po części dlatego, że w eksperymentach wykorzystano zwierzęta typu dzikiego, podczas gdy zwykle w badaniach nad ChA wykorzystuje się raczej myszy transgenicznie, które zmodyfikowano genetycznie w taki sposób, by dochodziło u nich do silniejszej ekspresji genów związanych z blaszkami amyloidowymi (taki zabieg umożliwia rozwój choroby). Wykorzystanie zwierząt typu dzikiego wzmocniło znaczenie naszego studium, bo gryzonie nie były predysponowane do rozwoju ChA. « powrót do artykułu
 12. 1 punkt
  Chyba wygasły link... W związku z powyższym nie czytałem przytoczonego artykułu, ale napisałeś, że "matematyka i fizyka są zbliżone" - owszem, ale nie o tym mówi tamten profesor. Profesorzy, z racji zawodu raczej udostępniają źródła przytaczanych danych - więc zakładam, że skądś wziął te dane na temat liczby kobiet - fizyków. Odbiorcy/słuchacze wykładu mogą co najwyżej krytykować wnioski, ale nie dane. Jeśli ten profesor przytoczył dane, że jest mniej kobiet - fizyków to nie możesz zarzucać mu, że fałszuje dane bo zdolności matematyczne u kobiet i mężczyzn są podobne. To są dwa różne pomiary. Możesz co najwyżej kwestionować jego wnioski, które wysnuwa na podstawie tych danych, ponieważ dane które ty przytoczyłeś np. wpływają na te wnioski (ale też nie wiemy co on wnioskował) etc. etc. Także bez przesady - nie można wyciągać takich konsekwencji wobec kogoś kto wyciągnął jakieś wnioski na podstawie (zakładam) prawdziwych danych. Co innego jeśli dane źródłowe byłby sfałszowane (przez niego). Problem polega właśnie na ograniczaniu wolności słowa, czyli na nowoczesnym obskurantyzmie. Poprawność polityczna i lobbing różnych grup zasłaniają i naginają prawdę. Tak samo, jeśli ktoś poda dane, że np. "Czarni" w USA mają średnią ocen w szkole niższą niż "Biali" to nie może na tej podstawie wyciągać żadnych konsekwencji jeśli to prawda! Można krytykować ew. wnioski, np. że średnia ocen nie świadczy o wiedzy i inteligencji etc. ale nie można zabraniać, zasłaniać, modyfikować danych źródłowych! Jeśli ograniczymy wolność wyciągana własnych wniosków na podstawie prawdziwych danych to nasza wolność we wszystkich innych sferach również szybko się skończy... Nie wspominając o upadku moralnym i zahamowaniu rozwoju ludzkości i rozwoju osobistego (zamiast samodzielnie myśleć, będziemy myśleć tendencyjnie - w jedyny słuszny sposób)... eh, przeraża mnie ta tendencja.
 13. 1 punkt
  Nie przesadzaj, dla faceta rodzina jest mniej ważna? Ja to widzę trochę inaczej. Kobiety maja preferencje i lubią systematyczność i stały postęp małymi kroczkami, a faceci to ryzykanci w gorącej wodzie. Dlatego kobiety świetnie się sprawdzają w kadrze zarządzającej korporacji pnąc się mozolnie po drabinie awansu, sprawdzają się w naukach przyrodniczych/biologicznych gdzie systematycznie trzeba przesiewać tony informacji i materiału(np. badania DNA), a w salonie samochodowym wezmą jakieś oszczędne kombi. Przeciętny facet natomiast z systematycznością ma problem, woli zaryzykować i miesiącami siedzieć nad pustą kartką licząc, że w końcu go oświeci i napisze parę symbolów wzoru za który dostanie Nobla, wybiera nauki gdzie nie ma gwarancji na jakikolwiek sukces, w salonie pewnie też weźmie kombi ale najchętniej porwałby się na jakieś niefunkcjonalne coupe Ale oczywiści to tylko moje spostrzeżenia, a że system nie jest binarny to każdy widzi to inaczej, i bardzo dobrze.
 14. 1 punkt
  Bardzo prawdopodobne, że ten, który flache kupił, też tyle zarabia w jeden dzień
 15. 1 punkt
  A kto jak nie Ty podnieca się głupim filmikiem? Nie znasz realiów? Proszę bardzo, świeżyzna:http://wyborcza.pl/osiemdziewiec/7,163530,23999586,swiat-tonie-w-smieciach-jak-sie-przed-nimi-ratowac-przyszloscjestteraz.html Ci którzy z tym toczą batalie, wg Ciebie narzucają innym jak mają żyć! Olaboga, nieszczęście.
 16. 1 punkt
  Główną przyczyną insulinooporności jest dieta bogata w cukry. Cukry zbijają SHBG nawet o 50%. Pytanie: co jest przyczyną insulinooporności? Aby rozwiązać problem, trzeba by porównać wrażliwość tkanek na insulinę przy obniżonym SHBG z innego powodu np. hipotyroidyzmu (niedoczynność tarczycy).
 17. 1 punkt
 18. 1 punkt
  Jak nie jesteś na celowniku służb, to nikt nie czyta. Zrobił to algorytm, który wysłał (masowo) mail w imieniu Allegro. Tobie przypadła karma, innym kredyty mieszkaniowe lub kursy do nauki hiszpańskiego. Witamy w internecie. (nie wiem co ma do tego linux, pominę to) Zobaczymy co powiesz, gdy ktoś wrzuci złośliwe, oszczercze teksty o Tobie lub zrobi Ci po imprezie kompromitującą fotkę, a niech będzie jeszcze z przeróbkami. Spoko, śmiechy chichy, ale jeśli choćbyś zaklinał się do pradawnych bogów, to nigdy to nie zniknie, a sądy rozłożą bezradnie ręce. A nie daj jeszcze, jakbyś kiedyś chciał zająć jakieś polityczne stanowisko. Mieliśmy już przykład, gdy w blockchainie wykryto wymianę linkami do „obrazków”. Swoje teksty hostuj u siebie, rób backupy, korzystaj z CDN-ów, nie licz, że Fejszbuka nigdy nie zamkną. Opera oferowała dawno temu usługę pod nazwą Unite, gdzie ludzie mogli oferować swoje treści/strony innym używającym tej przeglądarki. Szybko zamieniło się to w warez. Mimo dobrych chęci ludzie nie mają szacunku do niczego.
 19. 1 punkt
  ciężko zrozumieć ten artykuł, a jeszcze trudnej uwierzyć w wyniki tych badań. w całej awanturze ja nic nielegalnego nie widzę. Procedura pomiaru spalin na hamowni jest znana dla wszystkich. Producenci po prostu zaprogramowali sterowniki samochodów żeby dokładnie przy prędkościach i obrotach silnika przerabianych na hamowni głodziły silnik. Gdzie tu oszustwo? po prostu dostosowali/zoptymalizowali się do procedury pomiaru. może diagności oszukali bo to przecież oni robili pomiary? A na drodze to wiadomo, laboratoryjne warunki występują krótko i przejściowo. Jak już robić jakieś pretensje to do urzędów zatwierdzających takie sztuczne i niedoskonałe algorytmy pomiaru. Z pomiarem zużycia paliwa jest analogicznie, jest jakiś standard pomiaru i pomiaru dokonują firmy zewnętrzne a nie producenci więc jak się czepiać to raczej metody pomiaru.
 20. 1 punkt
  Ciąć, to by cięły - mają pęd, czyli jak przydzwonią w jądra na ich drodze, to zrobią co trzeba Kiedy zajmowłem się dzisiaj fizyką praktyczną (przenoszenie drewna do szopy) pod beretem różne takie mi latały i m.in. skojarzyła mi się hipoteza "wyspy stabilności" z jądrówki. https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspa_stabilności Niby trochę odległe, ale nie tak całkiem. Chodzi mi tu przede wszystkim o jądra, które nie mają symetrii sferycznej. Np. taki półkilowy atom, długi na 80 cm... może też na jakiejś wyspie stabilności by się znalazł (całkiem nieźle dzisiaj Słońce dawało, szkoda, że to już końcówka) No niech będzie 1811 Prawdodpodobnie natentychmiast zwinie to w kulkę, a moment później kulka pieeerdolnie jak 183 nażarte zepsutym bigosem diabły A co, ja Gulczas jestem? Bardziej serio - by trzeba pogrzebać, może gdzieś policzyli. Grawitacja musi być na tyle duża, żeby zablokować rozpady. Tutaj coś ze spraw zbliżonych: http://labfiz.uwb.edu.pl/ptf/zjazd/haens.htm A ciemniaki?
 21. 1 punkt
  Obawiam się, że walnąłeś się o parę rzędów wielkości Zakładając kwadratowy przekrój 0,01 mm, długość 80 cm i podawaną najczęściej średnią gęstość 1015 g/cm3 wychodzi mi 8000000000 kg... czyli chyba trochę niewygodny do machania by skubaniec był
 22. 1 punkt
  https://physics.stackexchange.com/questions/136056/how-does-the-hubble-parameter-change-with-the-age-of-the-universe Jest tylko trochę nie tak podane jak Ty byś chciał Przy inflacji to stała Hubbla dążyła do nieskończoności. Swoją drogą jak chcesz działać na odległościach Plancka to nie ma do tego odpowiedniej teorii
 23. 1 punkt
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pole_kwantowe To jest to.
 24. 1 punkt
  Dlaczego ograniczasz możliwości bańki?
 25. -1 punktów
  Najpierw piszą, że widownia składała się głównie z kobiet,a później że w CERN kobiety są mniejszością, więc wnioski można wysnuć samemu czy pan miał rację.
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
×