Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

KONTO USUNIĘTE

Users
 • Content Count

  2631
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  68

Everything posted by KONTO USUNIĘTE

 1. Już poprawiam. Od widocznej ciemności był nie Augustyn, tylko Maksymilian i wcale nie święty: https://www.youtube.com/watch?v=XG6GjCxUOfM
 2. To była teza, że płeć, to nie zachcianka, jak napisała Ergo Sum i to było do niej, a Ty wyskoczyłeś jak Filip z konopi ze Środą. Więc WTF z "jakąś tezą" ? Doświadczenie z tego linku wyrażnie udowadnia, że tożsamości płciowej środowisko nie narzuci. Więc WTF z "niedokładnym przeczytaniem"? Środą rzuciłeś, aby wątek poboczny Twojego niezrozumienie treści nią przykryć? Zachowaj jako taką wiarygodność i znajdż tę serię. Widzisz swój link do wywiadu ze Środą? Pasuje do tematu jak pięść do nosa.
 3. No nie. W arcie jest mowa o niacynie, która dopiero w organizmie przekształcana jest do nikotynamidu a jeden z pobocznych metabolitów tego procesu ( 4PY) jest potencjalnie winny. z dygresją, że rybozyd jest metabolitem nikotynamidu, a na szlaku do NAD są jeszcze istotne metabolicznie mononukleotyd nikotynamidu i metylonikotynamid. Niacyna, to najtańsza forma witaminy B3, więc szeroko stosowana, co okazało się ( i to już kilka lat temu), że nie najzdrowsza.
 4. Bez komentarza. No przecież widać, że kobitka całą ewolucję alegorycznie skróciła do tych kilkuset lat. Kto filozofce zabroni? A tak w ogóle: ten wtręt ze Środą w tym konkretnym wątku i jej grilowanie przez Ciebie, to czemu ma służyć? Że jeden lapsus lewaczki ma udowodnić rację prawicowego myślenia (patrz Ergo Sum) że płeć psychiczna nieadekwatna do fizycznej to fanaberia jednostki?
 5. Litości Ty wysłuchałeś tego prawiczka, który błędnie interpretuje Środę, a nie jej samej. Znów muszę tłumaczyć: silny mężczyzna dla Środy ( i dla mnie) to cecha charakteru - na którą rzeczywiście ma wpływ wychowanie - a dla tego ułomnego prawiczkowego komentatora to siła fizyczna, Teraz rozumiesz? wystarczy " i już zdezaktualizowanych." i jest Ok.
 6. Wyjaśniam, bo nie rozumiesz. Koncepcja wyboru płci kształtowana przez środowisko pojawiła się wówczas - owszem - w środowisku liberalnej inteligencji, bo przecież sztywniackie myślenie prawicowe do wynalazków i innowacji nie jest przecież zdolne. Ponieważ praktyka i nauka wykazały, że to błędna droga była, liberalna inteligencja tę koncepcję odrzuciła, a prawica ze swoim opóżnionym zapłonem pochwyciła. I trzyma się jej mocno robiąc terapie naprawy homoseksualistów. Darku, sam zacznij myśleć elastycznie , a nie sztywno, wg reguły: bo kiedyś to...
 7. Bzdury. Nie znasz problemu, a powielasz prawiczkową narrację. Słynny i tragiczny eksperyment https://kobieta.onet.pl/dziecko/chlopiec-ktorego-zmieniono-w-dziewczynke/e8v0y - znany wszystkim, ale nie prawiczkom - wykazał jak prawiczkowe myślenie ułomne jest.
 8. Nie, i co mi zrobisz? Tłumaczę to sobie, że w ferworze dyskusji to " /człowieka" jakoś mi się samo wpisało. Nie przeraża mnie korzystanie z okazji, aby za naiwny błąd techniczny d*****ć oponentowi.
 9. Proces czyszczenia Ziemi trwa ... bez rybołóstwa na razie się nie da, bez słomek da, To ta różnica. Dzięki, poprawiłeś mi humor bo ta ilość była przerażająca.
 10. Serio tak je bagatelizujesz? A Wiesz ile tego w samej Polsce schodzi? 3mln/ człowieka. Dziennie. https://noizz.pl/ekologia/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-smieciach-w-oceanach-tu-pijesz-bez-slomki/7qjeynz I pewnie nie Wiesz, że w recyklingu jest problem z takimi właśnie pierdółkami, których selekcja nie wyłapuje. Pewnie też nie Wiesz, że plastikowa nakrętka na plastikowej butelce jest na uwięzi nie dla Twojej wygody, tylko aby właśnie recyklingowi - jak dotychczas - nie umknęła. intencji wtrętów o wojnie a propos mnie i klimatu cały czas nie rozumiem.
 11. @thikim, Twoja fantazja o optimum temperaturowym w Polsce, stała się mrzonką. Po letnich tropikach* będą przychodziły syberyjskie zimy. Ale spoko, średnia temp. roczna wzrośnie tylko o 1,5 st.C. * letni tropik - pleonazm pozorny
 12. Ale co jest wątpliwe? Wiadomo ile CO2 wydzielamy i ile to akumuluje dżuli ciepła zakłócającego klimat. Nie ma natomiast pewności jak zachowają się prądy oceaniczne: skręcą w prawo czy w lewo. Ale co raport zaskakującego może wykazać? Że wojna nie wydziela bezsensownie CO2? Że 3grosze polubi wojnę?
 13. Życie oparte na białku - dla oszczędności i szybkości - wymyśliło łańcuch troficzny, więc altruizm, w tym przypadku zaciśnięcie pasa, aby jakiś obcy brzuch kiedyś tam mógł w ogóle zaistnieć, to fanaberia. Ludzie tak mają, a nienormalne wyjątki przedłużyły łańcuchy psom (dziwne, na półmetrowym też żyły, a za trzymetrowy 3 piwa by były)), czy znieśli niewolnictwo (głupota płacić, kiedy robocizna za darmochę była). Od suszy jeszcze. Zadaj pytanie jak będą katastrofalne i permanentne.
 14. Równać w dół? Olać szansę, że pra pra wnuki nie będą nas przeklinać? A jak nie my, to kto? Lep...taniej zapobiegać, niż leczyć. Granicę ostatecznej zero emisyjności budynków UE wyznaczyła na 2050r. Spoko, umrą z godnością przy kominku. Ubezpieczyciel to nie producent pieniędzy. W perspektywie jest chroniczność, a nie sporadyczność zjawiska, więc albo stawki nieopłacalnie wzrosną, albo susza rolnicza przestanie być przedmiotem ubezpieczenia. Przykład: na terenie zalewowym zalanie budynków, upraw, majątku ruchomego polisą objęte być nie może.
 15. @plinius Nauka, to dziesiątki tysięcy naukowców, ludzi - chyba nie kwestionujesz - wykształconych, o inteligencji wyższej od przeciętnej w populacji. I co? Oni wszyscy* się mylą czy wszyscy zostali przez - jak piszesz - zieloną komunę przekupieni? Czy sam nie widzisz, że dzisiaj w środku zimy mamy wiosnę? Też zaprzeczysz ? Taki @thikim jest z tego zadowolony, ale latem będzie płakał od upału, a rolnicy protestujący teraz (m.in.) przeciwko Zielonemu Ładowi, latali po polu z konewką podlewać żyto. * owszem, są jakieś pojedyncze niedobitki na emeryturze i zastanawiające, dlaczego przy swoim ograniczonym dostępie do danych, w żywe oczy zaprzeczają faktom.
 16. @Mariusz Błoński sygnalizuję, że ten tłuk chce mnie sprowokować do gównoburzy, ale skoro nie kazałeś, to się nie dam.
 17. Tia ... nauka pokazuje... Na razie fakty, a nie thikimowy optymizm (co do klimatu w Polsce) i denializm w temacie klimatu: https://klimat.rp.pl/klimat-i-ludzie/art17079481-92-powierzchni-polski-grozi-susza-co-robimy-zle 92% powierzchni Polski grozi susza. + to co chłopaki napisali, a może (marzenie) zrozumiesz, jak szkodliwe są Twoje recepty, sprowadzające się do konkluzji: nic już nie robić*, bo to nie ma sensu. *sorki, tamy nad morzem sugerujesz budować.
×
×
 • Create New...