Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Użytkownicy
 • Zawartość

  1161
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  12

Ostatnia wygrana 3grosze w dniu 2 lutego

Użytkownicy przyznają 3grosze punkty reputacji!

Reputacja

33 Dobra

3 obserwujących

O 3grosze

 • Tytuł
  Kierownik kilofa

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

6803 wyświetleń profilu
 1. 3grosze

  Setki tysięcy ofiar spalin z transportu

  W sezonie grzewczym mamy smog zimowy (inaczej:kwaśny, londyński). Ze spalin samochodowych przy temperaturze powyżej 25st.C, bezwietrznej pogodzie i wysokiej zawartości ozonu powstaje smog letni (fotochemiczny) z aktywnymi związkami chemicznymi, jak nadtlenki, aldehydy.
 2. 3grosze

  Odkrycie Ameryki mogło schłodzić klimat

  Ja …..cię nie mogę, co to za yntelygent, który Majów, Inków i Azteków uważa za lud koczowniczo-wędrowny.
 3. 3grosze

  Ruch pomaga zwalczać depresję w każdym wieku

  Up Rozkminka dylematu usera KW. I tak biegnie sprinter na pierwszych metrach po starcie z bloków. Przy stałej prędkości noga lądująca pod środkiem ciężkości. Pskosiski coś pokręcił. Oczywiście, że lekkie potreningowe podniesienie nastroju jest słabym motywatorem (to wartość dodana), ale u seniorów (patrz art.) powoduje istotne skutki lecznicze. Może za rzadko i za dużo tego wysiłku? Kombinuj z ilością, aż zaczniesz normalnie na niego reagować.
 4. 3grosze

  Rosjanie – naród narcyzów

  Kto jest idiotą? 10 kucharek zadeklarowało, że każda zrobi 50% tortu. I zrobiły co obiecały. I ….. niech nie idiota obliczy, ile zrobiono tortu(ów)?
 5. 3grosze

  Dorga światowa - połączenie Londyn-Nowy York lądem

  Pomysł tak atrakcyjny dla światowego handlu, że jego korzenie sięgają XIXw. Problemem jest Cieśnina Beringa: https://en.wikipedia.org/wiki/Bering_Strait_crossing#19th_century
 6. 3grosze

  Post wzmaga metabolizm i pomaga odwrócić pewne skutki starzenia

  Tak mnie trochę olśniło z ta kawą "bezkaloryczną": w sklepie nie ma co pytać* o takową. Chodziło mi o słodzenie sacharozą (gwoli wyjaśnienia niedomówień póżniejszych). * wiem Jarkus, to nie do Ciebie (i szanownej większości)
 7. 3grosze

  Post wzmaga metabolizm i pomaga odwrócić pewne skutki starzenia

  Co prawda art. o stymulującym wpływie katabolizmu na anabolizm, ale opisana rola kAMP jako aktywatora enzymów kontrolujących autofagię: https://slawomirambroziak.pl/legalne-anaboliki/ampkmtor-minus-i-plus-zasilania-muskulatury/
 8. Jeszcze by tego brakowało. Nie możemy sobie poradzić z innym kolorem, wyznaniem, czy z kibicami wrogiej drużyny, a tu jeszcze inny homo. Na szczęście ten problem załatwił mój i Twój prapradziad, więc został nam tylko problem koloru, wyznania i kibiców wrogiej drużyny.
 9. 3grosze

  Post wzmaga metabolizm i pomaga odwrócić pewne skutki starzenia

  Jak najbardziej, ale bezkaloryczną. Pozytywne skutki głodu indukuje kataboliczna kinaza AMP, która dochodzi do głosu, gdy poziom energii komórkowej, mierzony stosunkiem AMP do ATP spada. Dodatkowo kofeina stymuluje wyrzut energochłonnych katecholamin. Podobnie działa herbata, kakao, nikotyna,
 10. 3grosze

  Życie na Ziemi istnienie dzięki zderzeniu dwóch planet?

  Są naukowcy zajmujący się tematem, ale oni samokrytycznie nazywają te "obliczenia" szacowaniem: brak ścisłych danych po prostu. Ale biorąc nawet wariant pesymistyczny (hipoteza rzadkiej Ziemi) jedno życie inteligentne/galaktykę jest znane, a galaktyk miliardy.
 11. 3grosze

  Życie na Ziemi istnienie dzięki zderzeniu dwóch planet?

  To jeden z czynników (baaaardzo ważny). Ale cały czas na Ziemi żyją tlenowce, które od miliardów lat nie uznały za stosowne się ulepszyć: nie mają takiej potrzeby: nie stymuluje ich własna, stabilna nisza ekologiczna. Potrzebne są jeszcze "kopniaki" ewolucyjne naruszające status quo ich strefy komfortu.
 12. 3grosze

  Życie na Ziemi istnienie dzięki zderzeniu dwóch planet?

  powinno być "życie wielokomórkowe" bo np. bakterie pojawiły się na Ziemi 3,8mld lat temu i przez następne (nie wiedzieć czemu) 3,5mld lat w nic bardziej od siebie skomplikowanego nie wyewoluowały.
 13. Niszczy, hmm... od momentu zawleczenia zarazy, czyli od 1139r i wg Wiki "Katedra do dziś zachowała się w prawie nienaruszonym stanie," Ale nic dziwnego, skoro ten pasożyt budowlany jest "odporny na niską dostępność składników odżywczych" więc po prostu głoduje i tylko wegetuje, skoro żarcia mu brakuje.
 14. 3grosze

  Życie na Ziemi istnienie dzięki zderzeniu dwóch planet?

  Jest "Hipoteza rzadkiej Ziemi" zakładająca, że życie powstało na skutek nieprawdopodobnie szczęśliwej kombinacji sprzyjających parametrów na Ziemi i jej otoczeniu. Sęk w tym, że "nieprawdopodobne szczęście" jest takie … niematematyczne, nienaukowe i mało prawdopodobne, ze względu (w tym przypadku) na mnogość pozasłonecznych planet skalistych, orbitujących w ekosferach. A jak jeszcze dochodzi teoretyczna możliwość życia opartego na metanie czy etanie, to już ho, ho, ho.
×