Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Users
 • Content Count

  1376
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

3grosze last won the day on July 30

3grosze had the most liked content!

Community Reputation

55 Excellent

4 Followers

About 3grosze

 • Rank
  Kierownik kilofa

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

7332 profile views
 1. A po co stylizować na zwierzęta? Forma zastępcza perwersji? Coś a la lalka seksualna im potrzebne?
 2. Raczej przekonuje mnie Jajcentego konstatacja, no i... nie każdy lubi się spierać.
 3. Wątpliwość mi na drugie. Nie krytykuję sceptyzmu metodycznego, ale (znając Twoje poczucie humoru), zasugerowałem wywoływacza tej wojenki.
 4. Jeśli A=B, a B=C, to C=A. No właśnie; zastanów się. Jeżeli są wątpliwości, to jak zwykle Astro.
 5. A kto w tym wątku pierwszy zaczął wojenkę? Wojujący ateiści, mający wierzących za naćpanych, czy chorych psychicznie: Do tego by pewnie trzeba dodać niektóre zaburzenia psychiczne. Podsumowałeś To jest właśnie to o co mi chodzi: ludzkie próby zwerbalizowania Nienazwalnego zawsze będą nieudolne, subiektywne i niejednoznaczne.
 6. Biochemiczna bierność dyskwalifikuje paznokcie jako narząd. Zbieżność tej cechy z życiowa postawą w sąsiednim wątku oczywiście przypadkowa.
 7. Pisze: "A ja nikogo nie wolę. Żyję sobie swoim życiem.Chadzam ulicami.(...) My nie mamy czasu na głupoty". Wcześniej pisze o irytujących go, aberracyjnych, wręcz patologicznych zachowaniach . I ma na to sposób: NIE REAGOWAĆ, chadzać sobie ulicami, gały wybałuszać obserwując zdarzenia, z którymi się nie zgadza, bo przecież ktoś za niego świat naprawi. O grzechu zaniechania słyszałeś? Tak, mam w pogardzie taką filozofię życiową. Coś na czasie, górnolotnie i w skali nieadekwatnej: w Powstaniu Warszawskim też tacy byli, powstanie przeżyli ale bohaterami nie zostali. Chętnie się dowiem.Trzymam za słowo. Pamiętaj, że to było a propos wytłumaczenia ateiście jak czuje się wiarę. No przecież!!! wymienione przez Ciebie powody utraty wiary, to triumf logiki (logicznego myślenia typu: żle się dzieje więc Boga nie ma) nad siłą osobistej wiary, która padła pod argumentami logiki. Czyli o co chodzi? Słownik języka polskiego PWN: wolność sumienia «prawo do swobodnego wyboru przekonań, poglądów, wyznawanej religii itp.» Postulujesz zniesienie zasady wolności sumienia? Wybacz, ale nie wiem o co Tobie tutaj chodzi. Pewnie nie zrozumiałeś, że wolność sumienia, to też wolność rezygnacji z wiary.
 8. @venator Wtedy polemizowałem z hipotezą genezy religii, jako skutku stanów narkotycznych, a nie z alkoholizowaniem się tych czy tamtych. "Skutki picia wódki" to tu synonim wynalazków mózgów zrytych przedawkowywaniem tego i owego.
 9. Chyba tylko w jakiejś frakcji polskiego buddyzmu. Rozmawiałem z daltonistą o kolorach.
 10. I tu już zdecydowanie nie masz racji. Da się? To może jakiś koan: wytłumacz urodzonemu daltoniście różnicę pomiędzy kolorem żółtym a niebieskim. Ale przez "logikę" stracili. Wolność sumienia i słaba wiara. Nihil nowi sub sole.
 11. To było w kontekście polityki i wyboru między PO i PiS. Nie. Facio w linku https://demotywatory.pl/4940015/Ten-tekst-stal-sie-hitem-internetu-Krzysztof-Stanowski-mowi-o szczyci się pozycją "stać z boku i jedynie wybałuszać gały" na ekstremalne zachowania, głównie w tematyce światopoglądowej. "Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale." Jak zwykle: co autor miał na myśli? Np. alternatywę: upić się naćpać? Na pewno nie tępą akceptację znieważania symboli religijnych czy chamską agresję na te czyny.
 12. U podstaw tego twierdzenia tkwi błędne założenie, że ateiści takimi się już urodzili. Jasne - tacy też są.* Jednak ogromne rzesze ateistów wywodzą się z jakiejś religii. Byli wyznawcami. Często nawet gorliwymi. I mają bardzo dobre pojęcie o czym mówią. Nie, nie chodzi o wiedzę na temat religii (nawet ateiści robią stopnie naukowe na jej temat), ale o wiarę, czyli to wewnętrzne, osobiste przekonanie o istnieniu Boga. Wiara jest łaską, więc nie nabędziesz jej drogą zakupu i nie pojmiesz logiką, ponieważ musi być ta iskra z Góry. A teraz dla tych, którzy są dzisiaj w dobrym humorze: ateiści, nie wpadajcie w kompleksy , że tej łaski nie otrzymaliście, widocznie Stwórca stwierdził, że w tym wcieleniu Wam niepotrzebna. Nie tylko zarządza ale i je tworzy. Religia to system wierzeń i praktyk. Tworzy happeningi w stylu potwora spaghetti lub sekty. Prawdziwe religie modyfikuje, ze szkodą dla nich. Oczywiście! Dlatego byłem zbulwersowany zachłyśnięciem się postawą "stania z boku" lansowanej przez @radar
 13. Głupi, to jest sens tak skleconej hiperboli. Np. może grzebać w obszarze czasoprzestrzeni, w której z uwagi na grawitację, nawet światło nie może opuścić.
 14. Już się określiłem: myślenie w "tych sprawach" prowadzi na manowce. Trzeba przyszłości dać szansę. Nieustanna ewolucja: zwierzęta ewoluują fizycznie, my mentalnie. "Per aspera, ad astra"
×
×
 • Create New...