Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Users
 • Content Count

  2284
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  58

3grosze last won the day on January 21

3grosze had the most liked content!

Community Reputation

136 Outstanding

4 Followers

About 3grosze

 • Rank
  non significatio

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

10339 profile views
 1. Oj ja naiwny, ja naiwny... bo myślałem, że na tutejszym portalu nie ma osób, o których Sławko napisał:
 2. Dzieciaki wszystkich niuansów teoretycznych może nie znają, więc im lód wychodzi z naczynia, jak również popycha tłok strzykawki: http://tominowo.blogspot.com/2013/02/eksperymenty-ciecze-5-woda-stany.html
 3. " I to mnie się podoba" Mankament można dżwigienkami poprawić. Litr zamarzającej wody z powierzchnią 100cmkw podniesie dwieście ton? Czy jednak ktoś tę wodę- bliską zamarznięcia -na łeb dla schłodzenia mi wyleje?
 4. Frakcja tych co korzyści z fitosteroli odnoszą (na pubmedzie zatrzęsienie badań o ich korzystności) jest dominująca, więc radzę aby ta planowana bojówka została raczej towarzystwem kanapowym.
 5. Najzdrowsze jedzenie, to jedzenie ... niezjedzone. A propos niedobrego związku fitosteroli z CAD (coronary artery disease), to trzeba mieć jeszcze szczęście do "sprzyjającej" krwii i genów: "We could also confirm that the genetic model at 9q34.2 could be assumed to be recessive, i.e. carriers of non-O blood groups show higher phytosterol levels, which is consistent with higher cholesterol levels45 and higher CAD risk46 of non-O carriers."
 6. Wiadomo... czytacz KW jest mądrzejszy od zawodowego badacza i na podstawie popularnego omówienia zakłada u nich deficyt dedukcji. Jeżeli macie w sobie żyłkę odkrywcy, a nie amatorskiego krytykanta, to najpierw do żródła, w którym tę oczywistą ewentualność z marszu wyeliminowano: To determine whether low levels of polymorphism in gene bodies were indeed caused by reduced mutation rather than purifying selection, we analysed (...) i tu sobie poczytajcie, jak.
 7. Ta szczepionka być może już jest. W Australii meldują o zanikaniu brodawek wirusowych po szczepieniach szczepionkami mRNA przeciw COVID: https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-australijczykom-znikaja-kurzajki-efekt-szczepienia-przeciwko,nId,5762233 PS @Mariusz Błoński stwardnienie rozsiane (sclerosis multiplex), powszechniejszy skrótowiec, to SM.W pierwszym wersie się udało, ale póżniej Twój Windows zamienił skrycie i po kumotersku na MS.
 8. Ab ovo. "Potrójne zjawisko Leidenfrosta" zaobserwowano w warunkach grawitacji. Aby pokazać swą wyższość nad naukowcami: "Ciekawe, czy oni są świadomi, że to tylko dzięki ziemskiej grawitacji wynik jest akurat taki? Malowanie syfa pudrem jak dla mnie." wywiozłeś doświadczenie w Kosmos, zmieniając tym samym warunki. Oni o Krymie, a Ty o Rzymie.
 9. Nie rozejdzie się, bo kropla jest w stanie wrzenia ( jest między punktem potrójnym a punktem krytycznym) i, nawet gdy tego smolinski nie chce, parować musi! tworząc poduszkę gazową. Dla mnie też, bo to klasyka. "Potrójne zjawisko Leidenfrosta" to rozwinięcie "Zjawiska Leidenfrosta".
 10. Darmową naukę dostajesz i uparcie brniesz w niekompetencji: "parowanie" jest zastrzeżone dla zmiany fazy. Pionowe przemieszczanie pary to konwekcja pary, nie mająca nic wspólnego z parowaniem. To tylko twoje potoczne skojarzenie (slang kucharkowy), świadczące o braku podstaw.
 11. Wrzenie – zjawisko przemiany cieczy w gaz (parę), podczas którego powstają i rosną pęcherzyki pary nasyconej w objętości cieczy. Wrzenie jest więc gwałtownym parowaniem nie tylko na powierzchni, ale także w całej objętości. Traktuj to jako korepetycje.
 12. I to jest charakterystyczne w amatorskim uprawianiu fizyki: można się mądrzyć z zawodowcami w niuansach fizyki cząstek elementarnych czy astrofizyce i jednocześnie wykazywać ignorancję w podstawach.
 13. Ale spektakularnego i znamiennego dla zjawiska efektu cyklicznego podskakiwania nie będzie. Skończy się na jednorazowym hołubcu. Tzn piszę o efekcie Leidenfrosta, czyli podskakiwaniu cieczy na gorącej powierzchni, a nie o odkrytym zjawisku łączenia/nie łączenia się kropel cieczy.
×
×
 • Create New...