Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Users
 • Content Count

  1709
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  39

3grosze last won the day on February 6

3grosze had the most liked content!

Community Reputation

91 Outstanding

5 Followers

About 3grosze

 • Rank
  Operator kasku.

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

8227 profile views
 1. Lambda tego "cuda" (wg dystrybutora, nie podano jednostki certyfikującej) wynosi 0,02 (styropianu 0,03), czyli 1mm powłoka "cuda" równoważna jest izolacji cieplnej 1,3mm powłoce styropianu. Zawsze coś. Sorki, podano.
 2. Było Ci dobrze i byłeś w stresie. Da się: https://en.wikipedia.org/wiki/Eustress Bo tu i tam tętno rośnie, a ono w tym wątku intryguje Warai.
 3. To plagiatorka jest! Tego faqa rakowi nie ona wymyśliła (akcja z 2015r):
 4. Dobrze byłoby przed przedstawieniem autorskich mniemam na temat stresu, zapoznać się z uknutą już jego definicją i fizjologią: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stres Dwa główne systemy biologiczne biorące udział w reakcji stresowej to układ współczulny i oś podwzgórze-przysadka-nadnercza (oś HPA). Układ współczulny zostaje aktywowany już w pierwszych chwilach po zadziałaniu stresora i odpowiada za tzw. reakcję walki lub ucieczki. Pobudza on nadnercza do wydzielania adrenaliny i noradrenaliny i wywołuje takie skutki jak rozszerzenie źrenic, PRZYSPIESZENIE TĘTNA i oddechu, przyspieszenie akcji serca.
 5. Bo polskie koguty wyemigrowały do GB: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wielka-brytania-polki-rodza-najwiecej-dzieci/gwgcheg
 6. Silny stres podnosi tętno, że hej....I jakoś nikt jeszcze się nie doszukał profitów wynikających z tego afektu.
 7. Do końca może nie , bo z dodatniego staje się bardziej dodatnie. Oczywiście. Zwroty pokręciłem: było ujemne ( przyroda hamowała zmiany, @peceed buforowała), choć w przeszłym okresie to figura retoryczna ( @peceed , @Astro ) niż fizyka, zaczęło być dodatnie ( uwalniany metan, mniej lodu, mniejsze albedo itp).
 8. Niszowy, ale to jednak zawsze jakiś powiew optymizmu. Żeby szczęście było pełne, wytłumacz skąd takie rozbieżności między Twoimi wyliczeniami, a mainstreamem? Masz lepszy komputer? Właśnie symulacje zaczęły być alarmistyczne, ponieważ na Ziemi nastąpiła zmiana trendu z dodatniego sprzężenia zwrotnego (buforowanie) na ujemne sprzężenie zwrotne. Ed W tym samym momencie, prawie to samo jak Astro. Racja jest jedna.
 9. Przez 25 lat te symulacje się sprawdzały, więc wbrew Twoim chęciom działały. "Jeśli ilość dwutlenku węgla w atmosferze zwiększy się dwukrotnie w stosunku do ery przedindustrialnej, w ciągu nadchodzących kilkudziesięciu lat wzrost temperatury na świecie może wynieść od 4,3 (model SMHI, szwedzki), przez 4,9 (model NCMR, francuski), 5,3 (model NCAR, amerykański), 5,5 (model MOHC, brytyjski), aż do 5,6 stopnia Celsjusza (model ESM, kanadyjski)." Najdoskonalszy z modeli ( model PECEED ) nie przewiduje, lecz prorokuje. Ile?
 10. Z lapsusu który popełniłeś: Ciężko się z honorem wycofać, więc krążysz, mącisz wręcz mataczysz aby w końcu z tego wybrnąć (wymieniając "biochemię"na "metabolizm"): Cały czas Cię dręczyłem nie za "przyczynę" długiego życia nietoperzy, tylko za "mechanizm". Teraz wiem, że to nie skutek"biochemii" tylko "metabolizmu".
×
×
 • Create New...