Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Users
 • Content Count

  1852
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  46

3grosze last won the day on October 20

3grosze had the most liked content!

Community Reputation

109 Outstanding

5 Followers

About 3grosze

 • Rank
  Operator kasku.

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

8744 profile views
 1. Wdrukowałeś sobie jedną wizję i zaimpregnowałeś się na inną artystyczną fantazje. Tak, artystyczną, bo sztuka nie musi się być estetyczna, nie musi się podobać, ma oddziaływać (są reakcje na KW czyli sztuka to pełną gębą ). Estetyzacja rzeczywistości nie jest już zadaniem sztuki, nad czym już starożytni Grecy rozważali a dadaiści i surrealiści przyklepali. A Wiesz jakim był królem? Wg mediewistów i dziejopisarzy: był umysłu miałkiego, władcą był biernymi i nieudolnym, nie kreował wydarzen tylko się na nich unosił. Zmarł powalony "chorobą francuską". Popatrz teraz na dzieło innym okiem. Polecam Wysokie Obcasy. Można się dohumanizować, bo czysta inteligencja w wydaniu ludzkim, już przegrywa z dopiero raczkującą SI.
 2. Ciekawość i wątpliwości, to pierwszy stopień do wiedzy, trzeba je tylko wesprzeć inteligencją ...ale histeria i tak trud zniweczy. A to wyłamańcy jedni...
 3. 3grosze nie uścislił czy chodzi o Nagrody Nobla czy laureatów nagrody, więc oba wyniki są poprawne i udział nieściślaków, problemie "inteligencja a Nobel", przedstawiają satysfakcjonująco.
 4. Czytałeś art? Dalej jest link do szczegółowego omówienia: https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0149989 A Wysokie Obcasy, to Wyborcza, której daleko do sprzyjania religiom, więc tym bardziej silny argument. No Wiesz... w większości naukowcy, to wyrobnicy nauki. Wybitność, to jednak Nobel. Jaki % Nobli stanowią pokojowy i z literatury?
 5. "Moja koszula jest (zawsze) lepsza niż twoja." Może tą sentencją zamkniemy tę licytację?
 6. Szum w ateistycznym ulu KW się zrobił pod hasłem 'tacy to mądrzy nam się wydaje jesteśmy", tylko znaczącego wkładu do światowej nauki wnieść nie możemy. Jeszcze raz: https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,115167,19832835,skoro-wiara-i-analiza-wykluczaja-sie-nawzajem-dlaczego-najlepsi.html i cały art przeczytać, bo to tylko konkluzja: Jak wskazują badacze, wielu z najlepszych naukowców na świecie to osoby wierzące, w tym 90 proc. noblistów XXI wieku. Na Wasze pocieszenie. być może ateizm spisuje się (szczególnie w wyszperywaniu egzotycznych lnków) na średnim poziomie inteligencji.
 7. Ech... Podwórkowe samopocieszanie się niektórych ateistów pod wodzą fanatycznego Antylogika tu odchodzi. Na wszystkie sposoby kombinujecie, aby sobie udowodnić swoją wyjątkowość. Kompleksy jakieś? I słusznie: https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,115167,19832835,skoro-wiara-i-analiza-wykluczaja-sie-nawzajem-dlaczego-najlepsi.html Jak wskazują badacze, wielu z najlepszych naukowców na świecie to osoby wierzące, w tym 90 proc. noblistów XXI wieku. Z Wyborczej artykuł, a nie z Niedzieli.
 8. E tam. Badania statystyczne łączące inteligencję z wiarą, bez omówienia kontekstu, są ...wno warte. Więc uzupełnienie: https://blogpilastra.wordpress.com/2008/12/24/spoleczenstwo-ateistow-bedzie-glupsze/
 9. Ok, tym niemniej pomimo, że można sobie dezawuować tę umiejętność, to wg autorów badania, jest to "zdolność", słowo o jednoznacznie ( w kontekście tutaj) pozytywnej konotacji.
 10. To mi wygląda na samopocieszające się wysilanie. W opisie doświadczenia jest jak byk: Słowo klucz: uczenie! Uczenie to zdobywanie nowej jakości.
 11. No własnie, że nie! W badaniu nie było tematów sakralnych, tylko wzory neutralne, więc nic wspólnego doświadczenie z wiarą to nie miało. Ciekawostką jest skorelowanie tej umiejętności z wiarą w Boga, a jej posiadanie, siłą rzeczy, sprzyja pareidolii.
×
×
 • Create New...