Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Users
 • Content Count

  2448
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  62

3grosze last won the day on April 7 2022

3grosze had the most liked content!

Community Reputation

141 Outstanding

4 Followers

About 3grosze

 • Rank
  non significatio

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

10959 profile views
 1. Człowieku*, tęsknisz za wygodnickim, bo bezkrytycznym prezentowaniem swoich cynicznych i antycywilizacyjnych treści. Tia....emeryt to i egoistyczna postawa wobec przyszłości. * prawdopodobnie przestrzeliłem
 2. Tam wyżej dałem testowy minus ćwiczebny, aby łatwiej było zapewnić informatyczną ochronę thikima.
 3. Zastosowana w doświadczeniu wankomycyna psuje ściany komórkowe bakterii i coś tam miesza w ich syntezie RNA. Oddziaływanie wankomycyny na DNA organizmów kręgowców czekało na swojego odkrywcę. @peceed gratuluję.
 4. Spryciarek. A dlaczego toto ma nie być pijane? Bo to zwykły sikacz musi być! Przepisy apelacyjne win wybitnych nakazuja ograniczanie plonowania - o nasłonecznienie i kondensację asymilatów w owocach latorośli chodzi - winnych gron do 10, a nawet 8t z hektara. 29 butelek to 20 litrów wina, na które potrzeba 30kg owoców, czyli plantator osiągnął plon (w przeliczeniu) ponad 16ton z hektara.
 5. Antybiotyki mają jasną definicje, więc musisz rozjaśnić swój dylemat. Tu też ciemno: atakujące DNA gospodarza, czy DNA mikrobioty?
 6. To wymaga korekty. 90metrów mierzyła owszem, ale początkowa fala sejsmiczna, która na taką wysokość wypietrzyła ocean. Tsunami powstaje dopiero wtedy, gdy fala wzbudzona wybuchem wulkanu, trzęsienie ziemi itp, dotrze do strefy brzegowej i tam się spiętrzy. Jakieś tsunami po wybuchu tego wulkanu musiało być , ale nie słyszałem aby archipelag Tonga mierzący średnią wysokość 2 metry został nią trafiony i zatopiony.
 7. Czy abym to ja forsował mojsze pojęcie duchowości ??? PWN : duchowość, religiozn. zespół postaw, przekonań, stanowisk wobec kształtujących określoną formę życia rzeczywistości — Boga, świata duchów, świata człowieka, przyrody, a szerzej — wszystkich przejawów bytu zarówno w swej faktyczności, jak też dynamizmie stawania się. Pojęcie duchowości powstało na gruncie chrześcijaństwa z refleksji na temat wielości dróg prowadzących do Boga; sam termin duchowość wywodzi się z pojęcia ducha, a w szczególności z pojęcia Ducha Świętego (...) (warto całą treść przeczytać: https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/duchowosc;3894715.html ) Gdzie Astro widzisz jakąś sugestę, że "duchowość" to zachwyt nad fizyką, zachodem słońca czy słońcem o poranku? Czy znalazłeś jakieś badania, że "duchowy " zachwyt nad fizyką poprawia dobrostan psychiczny ludzi? Dla autorów opracowania "duchowość" jest jednoznaczna, skoro: No to peceed jeszcze raz, skoro wydaje się Tobie, że "duchowość" zawłaszczyły religie: sam termin duchowość wywodzi się z pojęcia ducha, a w szczególności z pojęcia Ducha Świętego [łac. Sanctus Spiritus],
 8. Owszem, "duchowość" ma szerokie spektrum znaczeń, co definiuje Sjp + subiektywne interpretacje, ale...wypowiadamy się w wątku, w którym artykuł przewodni jednoznacznie sugeruje o jaką interpretację tego pojęcia chodzi.
 9. Posłużyłeś się daleko posuniętą analogią krytyczną dla samej "instytucji kościelnej" (na którą "instytucja" ta sama zapracowała), więc Ergo chyba tak siłą rozpędu ... To estetyka (intelektualna), stan wyższego ducha nie osiągalny dla każdego, ale to nie duchowość.
 10. Jak widzisz powyżej, nie wszyscy mają taką potrzebą. To abstrakcja nie do pojęcia, jak dla daltonisty kolory.
 11. Tak jest w raju. Tutaj proces niewydolny, więc się choruje i umiera. Nowym jest szkodzenie niebieskiego na mózg muszek.
 12. Jak również "praktycznie" nie przenikają przez chitynę, a jednak wywołały skutki metaboliczne w mózgu owadów. Przykład z wit.D, który podałem, jest przykładem jak reakcja światła w skórze powoduje skutki miejscowo odległe. Tak samo "niebieskie wysokoenergetyczne fotony" degenerując tkankę skóry poprzez produkty rozpadu reakcji mogą oddziaływać na mózg, czyli dochodzi jeszcze jeden (oprócz słabego, ale jednak bezpośredniego oddziaływania) proces. Muszki mają szkielet okrywający cienki a światło im zaaplikowali nienormalnie mocne, jednak człowiek żyje długo dłuzej od muszek, więc dochodzi proces akumulacji. Palenie papierosów powoduje raka po co najmniej kilkunastu latach inchalacji, i to nie u wszystkich. A przyklad czemu ma służyć, oprócz potwierdzenia wpływu światła na mózg? U kogo histeria?
 13. Dozgonny kompleks amatora, który w odpowiednim momencie życia nie wykazał się zadawalającym poziomem mentalu? Wnioski są smutne. Pomimo mocnego chitynowego egzoszkieletu naswietlanie zmieniło metabolizm mózgu owadów. Ludziska mają gorzej, bo dzierżą endoszkielet okryty wrażliwą tkanką miękka. Co to ma wspólnego z mózgiem? Np niedobór wit.D indukowanej światłem przyczynia się do zaburzeń sennych https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1087079213000737?via%3Dihub Okazuje się @peceed, że dzieki pracy uczonych już nie.
 14. No przeeeecieeeeeż był NAAAADMIAAAAAR tlenu, co świadczy o namnożeniu bruzdnic, których metabolitem jest tlen. Znajomość tematu żenująca, ale odezwać obłudnym stylem waszych mediów mus. Prawiczki na tym portalu jak na prawiczki przystało, trzymają ten swój (pod)poziom. Żenujące jak prawicowe odchylenie próbuje udawać mądrego, a wychodzi...patrz wyżej. TVPisowska żenująca trywializacja faktów. Ale naiwniacy to łykają.
×
×
 • Create New...