Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 10/24/19 in all areas

 1. 1 point
  Pozornie proste pytanie. Ale moim zdaniem tylko pozornie Jak uważacie?
 2. 1 point
  Zakończę chyba na Twoim "cmoknięciu", w końcu to bardzo rzeczowy i merytoryczny "argument". Miłego wieczoru z zadaniem domowym: "człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy". EOT.
 3. 1 point
  A w tym mówieniu komuś nazwiska się nie pomerdały? Niedobór dopaminy jest znamienny dla choroby Parkinsona! Na skutek degeneracji komórek nerwowych w istocie czarnej wytwarzającej dopaminę. Dlatego nikotyniarze, którzy cały czas nikotyną stymulują jej wydzielanie, statystycznie rzadziej na nią zapadają. i tutaj dorzucę 3 grosze: jest hormonem szczęścia typu: leżę na kanapie, jest mi dobrze i nic mi się nie chce, bo nic nie muszę, bo przecież jest mi dobrze. Dopamina też jest hormonem szczęścia, ale w działaniu: jestem szczęśliwy(a), bo coś robię. Jest charakterystyczna dla działania w pasji. Generalnie szczęście, to wypadkowa koktajlu neuroprzekaźników.
 4. 1 point
  4%? Różnice są ogromne pomiędzy poszczególnymi krajami, nie da się tego tak uogólnić: https://pulsmedycyny.pl/polki-krotko-karmia-dziecko-piersia-936361 Z przedstawionych powodów kończenia karmienia (przynajmniej w Polsce), nie ma ani jednego, który potwierdzałby twoje twierdzenie. Wracając do meritum. O naszym cżłowieczeństwie świadczy mózg. Jest on typowo małpi tylko zdecydowanie wiekszy niż u naszych dalekich kuzynów. Badania porównawcze wykazały jednak, że mózg "superszymapnsa" o masie takiej jak człowieka (ok. 1500 g), miałby nawet więcej neuronów niż cżłowieczy. Jaka jest więc różnica? W każdym przypadku nasz móżdżek byłby zdecydowanie wiekszy (nawet o blisko 1/3). Nieszczęśliwe powiedzenie "ptasi móżdżek" jest tu nie na miejscu. Prawdopodbnie móżdżek odpowiada w znacznym stopniu min. za płynność mowy, ruchów i myśli. A być może to umożliwiło rozwój interakcji społecznych i taki rozwój cywilizacyjny.
 5. 1 point
  Nadchodzi matriarchat, męskie preferencje będą maloznaczne. Nawet dzisiaj powiedzenie "każda potwora znajdzie amatora" jest prawdziwe w jedna stronę tylko 4% karmi powyżej 6m-cy, szympansice karmią piersią 6lat. Brak karmienia kobiety tłumacza, że piersi obwisłe, że niby facet bedzie niezadowolony. To że mieszkamy w skupiskach nie znaczy że jesteśmy stadni, ja np nie potrafię zdefiniować swojego stada. U szympansów nie ma problemu, każdy zna swoje stado, osoby i zna terytorium stada. Ja terytorializm odczułem tylko za dziecka (bylem dziki, później mnie udomowili, jak krowe, do dojenia) bijac sie z chlopcami z innej ulicy, przepedzajac ich kamieniami z mojej. Jakie jest twoje terytorium i stado? żeby coś istnialo musi miec granice.
 6. -1 points
  A świeższe może być? Szanowna Pani Noblistka promująca krzyżo-swastykę. Pani Noblistka o Polakach: Czego tam jeszcze jęczycie?
 7. -1 points
  I jeszcze żenująca demonstracja słabej psyche (ten minus), typowe dla zakompleksionych w swej masie narodowców.
 8. -1 points
  @wilk a oprócz stawiania ocen ujemnych, potrafisz coś merytorycznie wydusić?
 9. -1 points
  Może po prostu lubisz cmokać z zadumą na widok spleśniałego kabanosa umaczanego w fekaliach. Zacytuję tutaj może pewien serial „jak się ma taką sztukę przed sobą, to trudno zachować kulturę”. Dostaw jeszcze pięćdziesiąt emotek. To na pewno podbije siłę i powagę Twojego przekazu.
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00
×
×
 • Create New...