Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Google odcina się od współpracy z Eyeo

Rekomendowane odpowiedzi

Google oświadczyło, że nie ma nic wspólnego z platformą Acceptable Ads firmy Eyeo. Wczoraj, podczas premiery Acceptable Ads Platform, Eyeo twierdziło, że korzysta z technologii Google'a i AppNexus.

Eyeo rozwija oprogramowanie AdBlosk Plus, które służy do blokowania reklam na stronach WWW. Od dłuższego też czasu Eyeo daje reklamodawcom możliwośc omijania własnych filtrów i pokazywania reklam internautom. Oczywiście za taką usługę reklamodawcy muszą Eyeo zapłacić. Z kolei Acceptable Ads Platform umożliwia właścicielom witryn na umieszczanie u siebie tych reklam, które są przepuszczane przez filtry AdBlocka.

Podczas wczorajszej premiery wersji beta Acceptable Ads Platform przedstawiciele Eyeo mówili, że wykorzystuje ona technologię Google'a. Teraz wyszukiwarkowy gigant odcina się od tych twierdzeń.

AdBlock Plus jest od dawna krytykowany przez wydawców witryn, a postępowanie Eyeo sprowadziło nań dodatkową krytykę. Dla wielu jest to zwykły szantaż.  Eyeo, za pomocą AdBlocka, zatrzymuje dla siebie pieniądze, które powinny trafić do właścicieli witryn - powiedział rzecznik prasowy AppNexus. Google nie tylko odcięło się od współpracy z Eyeo, ale również zerwało relację biznesowe z ComboTag po tym, jak okazało się, że firma ta współpracuje z Eyeo.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRECZ Z REKLAMAMI !!!!!! WON !!!!! WYDAWCY KOMERCYJNI NIE MAJA ZADNEGO PRAWA WCISKAC MI ZADNEJ REKLAMY KTOREJ NIE CHCE !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki stary żart mi się skojarzył:

 

CAPS LOCK!

THANK YOU! IT IS SO MUCH EASIER NOW!!!!

Edytowane przez Jajcenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

WYDAWCY KOMERCYJNI NIE MAJA ZADNEGO PRAWA WCISKAC MI

Na jakiej podstawie prawnej opierasz to stwierdzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

PRECZ Z REKLAMAMI
 

Mimo Adblocka i Ghostery na niektórych stronach (np. forum KW) sam wyłączyłem reklamy. Pomińmy ten wątek, na KW był już podobny na pewno.

 

 

 

WYDAWCY KOMERCYJNI NIE MAJA ZADNEGO PRAWA WCISKAC MI ZADNEJ REKLAMY KTOREJ NIE CHCE

W końcu oni też muszą się z czegoś utrzymać. Hosting, wynagrodzenie za pracę nad tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRECZ Z REKLAMAMI !!!!!! WON!!!

Brak życiowych problemów i trzeba je sobie wymyślić? :)

Tyle reklamy wszędzie, że ja już jej nie widzę. Deprywacja sensoryczna jakaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie... Mrugające świecące rzeczy, płachty, reklamy w radiu, niemal zupełnie to ignoruję. Ot jakieś obrazki, potem nawet nie kojarzę, że to były reklamy i co reklamowały.

Czasem tylko oko zatrzyma się na jakiejś modelce, ale nadal nie mam pojęcia co ona reklamuje. Nawet jak mi wyskakuje coś zasłaniającego treść strony to tylko szukam jak to zamknąć i kompletnie ignoruję przekaz.

 

Jedynie reklamy w TV wciąż zauważam, bo widzę to urządzenie tak rzadko, że nie nie nauczyłem się tego filtrować. 

Jak pracowałem w agencji to widziałem jak robią kampanie dla osób ślepych na reklamy, więc chyba to już powszechne zjawisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, gdy na urządzeniach mobilnych durne reklamy wywalają przeglądarkę, powodują jakieś cudaczne przeskakiwanie strony przy przewijaniu czy uniemożliwiają jej przeczytanie lub klikając na stronę okazuje się, że to jakaś reklama źle się wczytała pod spodem i otwieramy jakąś syfną stronę producenta maści na ból d…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gorzej, gdy na urządzeniach mobilnych durne reklamy wywalają przeglądarkę, powodują jakieś cudaczne przeskakiwanie strony przy przewijaniu czy uniemożliwiają jej przeczytanie lub klikając na stronę okazuje się, że to jakaś reklama źle się wczytała pod spodem i otwieramy jakąś syfną stronę producenta maści na ból d…

Opera mini ma zintegrowanego adblocka.  ^_^  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma, ale jej działanie pozostawia wiele do życzenia. Poza tym to tylko pudrowanie gangreny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście najbardziej wkurzają reklamy które przesuwają zawartość strony w dół po załadowaniu.

Np. w allegro. Znalazłem 50 przedmiotów, strona się załadowała, widzę i klikam link do pierwszego przedmiotu i dostaję spazmów złości bo akurat załadowała się reklama i wszystko przesunęło się w dół a ja kliknąłem coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Np. w allegro

Mam to samo, ale to chyba nie tyle reklamy co ten durnowaty komunikat, ze używaja cookies. Jak to w końcu zamkniesz to jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikat od dawna mam zamknięty.

Poszukaj czegokolwiek. Ukaże Ci się lista przedmiotów. I w tym momencie jak chcę kliknąć załaduje się taki obrazek (reklama) tuż nad listą przedmiotów. I wszystko się przesuwa. A ja klikam albo inny przedmiot albo reklamę.
Nie tylko na allegro tak jest.

Można oczywiście poczekać chwilę dłużej. Ale ja na kompie mam czas reakcji dość szybki. I nie lubię czekać.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Np. w allegro. Znalazłem 50 przedmiotów, strona się załadowała, widzę i klikam link do pierwszego przedmiotu i dostaję spazmów złości bo akurat załadowała się reklama i wszystko przesunęło się w dół a ja kliknąłem coś innego.
 

Adblock Plus sam w sobie przed tym nie chroni, ale wystarczy dodać własny filtr o treści allegro.pl##.offers-sponsored i nie wciska Ci sponsorowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...