Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

HorochovPL

Users
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

HorochovPL last won the day on December 28 2016

HorochovPL had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

About HorochovPL

 • Rank
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1561 profile views
 1. A przy ataku brute-force może paść prawie na samym początku - wcześniej sprawdziłbym 1234, 9999 itp. a dalej albo po kolei, albo losowo.
 2. Wystarczy robotyczne ramię i odpowiedni algorytm. Użyje się algorytmów o których wspomniałeś w pierwszym komentarzu.
 3. I za takie rzeczy kocham to forum! Jak nie własne algorytmy obliczania liczb pierwszych, to te offtopy.
 4. Ilość metrów sześciennych lodu podtrzymujących temperaturę podczas owego grzania, wzór z gimnazjum na ciepło topnienia i właściwe... Jestem ciekaw jaką moc miały chłodziarki, zwłaszcza w trybie nagrzewnic. Dobra, przeliczyłem się. Przyjąłem bloki lodu, a nie walce o powiedzmy 10cm średnicy. Noc teraz wydaje się bardziej możliwym wyjściem. Nie sądziłem, że może zabraknąć alarmów po przekroczeniu -30, -25 i kolejnych temperatur. Nadzorca może kimnąć. Mały mikrokontroler nie zeżre tyle prądu, a na baterii potrafiłby jeszcze dłuugo działać i wysłać powiadomienie do ustalonych grup osób. Powiedzmy z coraz wyższą temperaturą coraz większe grono.
 5. Witam, Schematy jako obowiązek - zastosowałbym tylko do prostych napraw. Wiertarka, pralka - całość, a laptop bądź smartfon - instrukcja wymiany ekranu, baterii itp. Producentowi należy się prawo do utajnienia schematów płytek drukowanych. Oczywiście zostaje stara, dobra inżynieria wsteczna. Nie kazałbym dawać pełnej dokumentacji, tylko niezbędne minimum - ścieżki, nazwy i wartości elementów. Więcej informacji to byłaby dobra wola producenta. Zwrócę uwagę na Apple. Gdy wymienisz niedziałający element na nieautoryzowany, to urządzenie potrafi włączyć blokadę i zaniechać reakcji. Tę z kolei może ściągnąć technik w autoryzowanym salonie. Oczywiście nie za darmo. Prawo powinno zawierać zapis, że za skutki naprawy odpowiada czyniący, bez względu na dostępność instrukcji. Na prostą logikę pewnie już nawet takie coś jest. Odszkodowanie to głębsza sprawa. Wymienione w prawie elementy legalne do samodzielnej naprawy? Wyżej wspomniane szczotki chociażby. Ocenianie, czy element, który zawinił został naruszony przez użytkownika strasznie skomplikuje procesy sądowe. Zwłaszcza gdy ludzie uznają "mam prawo wymienić bez konsekwencji". Na potwierdzenie Commodore64, pdf ma 514 stron. Znajduje się tam schemat całości. Tam jest nawet cała instrukcja podstaw programowania! Moja płyta główna? Wstęp, czyli nic ważnego; do którego slotu włożyć procesor, RAM, jak podpiąć audio i przedni panel; trochę funkcji w BIOSie... Na szczęście mikrokontrolery i inne scalaki mają pokaźne noty.
 6. Nie można by zamienić pojęcia "off-flavor" na polski odpowiednik, posmak?
 7. Nikt jeszcze nie rzucił argumentu jakie kolejki potrafią być do lekarza? Nie tylko do specjalisty, ale także do przychodni.
 8. Nie leciały na innym oprogramowaniu? Poza tym soft na pewno przewidział więcej tras, bądź co sam obstawiam - dynamicznie ją dostosowywał. Dobra, w takim wypadku oprogramowanie może być to samo, a efekty różne. Wtedy na pewno będą różne metody sterowania.
 9. Moja pierwsza (głupia) myśl: zapętlenie. Ogrzewasz tranzystor aż się uruchomi a potem duże prądy przepuszczasz - sam się grzeje! Zastosowania: brak. Ewentualnie majstrowanie z próbą schłodzenia. Jednym słowem bez sensu. Ciekawi mnie jak wygląda porównanie takiego tranzystora do termometra rezystancyjnego. Okej. Czyli odwrotność - przy wzroście temperatury w rezystancyjnym opór wzrasta, a przy tranzystorze maleje. Można zrobić odpowiednik optoizolacji, na grzałce i tymże tranzystorze. Tylko po co wymyślać koło na nowo i w dodatku gorzej? Duża pojemność cieplna -> opóźnienia, optoizolacja tak na oko jest też skuteczniejsza jeżeli chodzi o przebicia. Chyba że zależy nam na izolacji sygnału analogowego (wspomniane opóźnienia...). Sensu nada minimalna temperatura załączenia (coś jak załączenie powyżej 0,7v przy tranzystorach) i w miarę duża dokładność przy powtarzalności masowej produkcji. Kupujesz model zaprojektowany na określoną temperaturę, powyżej której zaczyna przewodzić. I zapewne takie działanie jest planowane.
 10. Dzięki i nawzajem! Szczęśliwego roku, który właśnie dziś się rozpoczął! Najlepszego.
 11. Księciuniu, pin i zielony Ewentualnie zbliżeniowo. Tu jestem za, dobry pomysł. Chyba że ktoś przerobi dla niego czytnik, żeby domyślnie pobierał kwotę np. 5EUR. Ewentualnie zmiana konta docelowego. Twórca przeróbki przy okazji będzie pobierał sobie haracz. Wiem, wiem. Są zabezpieczenia.
 12. Tak, wszystkiego najlepszego dla ekipy Kopalni - adminów, modów, stałych bywalców i tych wchodzących tylko od święta. W szczególności życzenia kieruję do nielicznych (ale istniejących!) kobiet na tym forum! Smacznych potraw na stole wigilijnym, dużo prezentów pod choinką, ograniczenia sporów na tle religijnym. nowego roku z uśmiechniętą minką!
 13. Edycja jest zablokowana do czasu napisania 10 postów, jak pamiętam.
 14. Z tematu "Nowe badania podważają dotychczasową wiedzę o ciemnej materii", post Ex Nihilo: DM, DE, EM - takie podstawy.
×
×
 • Create New...