Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

dexx

Users
 • Content Count

  282
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

dexx last won the day on January 22

dexx had the most liked content!

Community Reputation

29 Good

About dexx

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Może algorytmy nie zastąpią wysokiej klasy specjalistów ale 90% lekarzy których spotkałem można spokojnie zastąpić algorytmem napisanym w Microsoft Basicu na commodore c64.
 2. Oj Astro, po licznych rozmowach z ludźmi którzy go wychwalają mogę w skrócie tak podsumować możliwe odpowiedzi. Trump to mądry człowiek, jak na coś wpływa to ma to sens. Jeśli uważasz że jego działania są głupie to masz do wyboru przyczyny: 1. Błędnie interpretujesz jego decyzje lub ich rezultaty. 2. Nie widzisz całości / kontekstu pomijając w ten sposób w swojej ocenie prawdziwe cele i pozytywne skutki jego działań. 3. Interpretujesz te decyzje z perspektywy naszych czasów, w czasach kiedy On ją podejmował była ona jedyną słuszną i wtedy miała sens. Czyli jest dokładnie tak jak z wszystkimi innymi prawdami objawionymi.
 3. Wg mnie wyjątkowo nietrafione porównanie, nawet po długich latach przerwy ludzie wsiadają na rower i po prostu jadą. Problem jest się "od uczyć", na przykład żeby jeździć z odwrotną logiką - kierownica w prawo rower jedzie w lewo. Poniżej wklejam ciekawy filmik z takim rowerem.
 4. Będę zaszczycony. Ok, nie wiem jak to wyglądało chronologicznie, czy najpierw przeczytałeś artykuły, a potem: ale jak to mówi klasyk "You had one job", gdybyś był choć trochę dociekliwy wykonał byś eksperyment i sam wymienił baterię w tym zegarze. Patrz jaki maiłbyś argument, nie musiał byś pisać " Poczuła się nieswojo", "Następnego dnia ta sama osoba" ... Tylko mógłbyś: " Poczułem się nieswojo" .... Wolałeś powiedzieć, że to mogła być psychokineza.
 5. Tu raczej chodzi o to, że część historii jest naciągnięta celowo, a drga cześć nie celowo lub miało miejsce zjawisko rzadkie, jeszcze nie opisane lub słabo opisane przez naukę. Dokładnie widać to w postawie Antylogika, typowego Boga luk zastąpił sobie jakimś dziwnym omnipotentnym oddziaływaniem.
 6. Tu należało by własnie zdefiniować co rozumiemy pod pojęciem Bóg, a już chyba najważniejsze to określić jego zakres jego ewentualnych możliwości ingerencji w "mierzalny" świat. Czym innym jest dyskusja o Bogu, który "wystartował" a czym innym o Bogu do którego można się modlić wypraszając w ten sposób jaki mierzalne rzeczy ( wyleczenie choroby itd.) Argument że ateista wierzy w to że Bóg nie istniej jest bardzo często stosowany jako sposób na ucieczkę od rozmowy o tych mierzalnych efektach działalności ewentualnego Boga. Np pytanie na ile wiarygodne są wyniki badań osób cudownie uleczonych, jak często zdarzają się takie przypadki wyzdrowienia mimo zdiagnozowania jako przypadek beznadziejny itd.
 7. Mea Culpa nie zweryfikowałem tego co pisałem, a to jedno zdanie wyjaśnia większość moich zarzutów i klaruje to mój obraz kół łowieckich. Niestety wynika z tego, że przygniatającą większość naszych lasów traktuje się jako hodowle zwierząt do odstrzału wiec nie ma tam miejsca na zrównoważony ekosystem, jest to bardzo po drodze z Lasami Państwowymi które prowadzą monokultury leśne, które mają maksymalizować zyski. Wychodziłem z głupiego założenia, że lasy to dobro wspólne gdzie można spotkać naturalne habitaty itd. Teraz już wiem że 70 polski należy do rolników, miast itd. na 29% Lasy Państwowe hodują sobie drzewa wspólnie z myśliwymi którzy hodują sobie zwierzątka do których mogą sobie w czasie wolnym postrzelać, a 1% to parki narodowe z czego 70% to lasy, 10 wody a pozostałe powierzchnie to 20%.
 8. Sporo jest myśliwych którzy siedzą całymi dniami w lesie, budują karmiki, grodza pola i ogólnie nie tylko chodzą do lasu żeby sobie postrzelać. Problematyczne jest jednak: - Polowania à la Szyszko na bażanty i polowania grupowe z naganiaczami gdzie stresuje się zwierzęta i daje im się bardzo mała szanse na ucieczkę są ewidentnie dla przyjemności myśliwego. Skoro mieli te bażanty już w klatce mogli je zabić w humanitarny sposób. - Postrzałki nie są wcale takie rzadkie. Dziki często padają po czasie i równie często szukane są dopiero jak się rozjaśni i to wiem od myśliwskich a nie z ich statystyk. - Nie jest dla mnie jasne tak jak to opisujesz @ex nihilo. Z jednej strony myśliwi mówią, że muszą kontrolować populację z drugiej dokarmiają zwierzęta. Jeśli celem jest produkcja żywności niech o tym oficjalnie powiedzą wpiszą sobie w statut a nie ubierają swoją działalność w jakieś szlachetne szaty. Rzeźnicy nie chodzą po ulicy i się nie chwalą ile to zwierząt zabili i nie wieszają ich sobie w domu na ścianie. - Polowania na gatunki pod ochroną. Jest tajemnicą poliszynela, że gatunki pod ochroną bywają odstrzelone w polsce. Sam pan Szyszko posiadał skórę rysia u siebie w domu. -Zawłaszczanie prawie wszystkich lasów w Polce. Myśliwi mówią że muszą regulować populację, a nie próbują nawet odtworzyć równowagi. Wilki z lasów są przeganiane bo są szkodnikami dla myśliwych. O dziwo ich występowanie nie jest zbyt często zgłaszane przez myśliwych bo załatwiają tą sprawę po swojemu - wilk po prostu znika . Ale uważam oficjalnie i dużo głośniej potępiać należy niedojadanie mięsa i wyrzucanie go do śmieci. Mój dziadek mimo że posiadał psy zawsze pilnował żeby jedzenie się nie marnowało, a mięso zawsze było zjedzone. To co ktoś sobie nałożył na talerz miał zjeść, jak jakieś mięso z obiadu zostało to było jedzone na kolację lub kolejnego dnia. Brakuje mi kampanii społecznych, które by ten własnie temat poruszały.
 9. To jest konstrukcja tzw. X8 ma dwa silniki na jednym ramieniu przy dobrych algorytmach jest w stanie wylądować bez jednego silnika.
 10. Pewnie wiesz jak silny w nauce dowód oparty na naocznym swiadku. My nie mamy tej możliwości ale Ty zawsze możesz pojechać i wymienić baterię. Jeśli godzina śmierci to 6:30 - 6:45 to sa to ulubione godziny słabych baterii.
 11. Bo latasz rc na quadrocopterach pewnie. Ja zaczynałem od helikopterów i uderzenie oderwana 2 metry dalej łopatą bolało nawet przez kurtkę.
 12. Takie rozwiązania mają swoje wady i zalety: https://en.wikipedia.org/wiki/Ducted_fan
 13. Nie chcę się czepiać, ale w Twoim eksperymencie dużo zależy co znaczy przeżyć, ale myślę że już powiedzenie że wyjdzie bez uszczerbku na zdrowiu załatwia sprawę.
×
×
 • Create New...