Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

tempik

Users
 • Content Count

  1378
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  39

tempik last won the day on November 16

tempik had the most liked content!

Community Reputation

81 Outstanding

About tempik

 • Rank
  Lis Major

Recent Profile Visitors

7610 profile views
 1. nie wychodząc w jesień czy zimę z ciepłych pomieszczeń również podlega się większemu ryzyku infekcji. Wydaje mi się że po prostu to jest sezon na zarazki. Maj jest sezonem na truskawki bo lubią one ciepełko i słońce, a sezonem zarazków jest zima bo łatwiej im przetrwać poza organizmem żywiciela jak jest mało UV, chłodno i wilgotno.
 2. czyli nie mając żadnych twardych danych, badań z sekcji itp. wysnuli taką piękną teorię. Po śmierci stan elektrolitów już chyba się nie zmienia i raczej byłoby to łatwo stwierdzić
 3. ale tylko na papierze. Maszyny działają w ramach jakiś ściśle określonych reguł które człowiek jej zaprogramuje. Bez świadomości nie wyjdzie poza to, dalej będzie zaawansowanym kalkulatorem. Człowiek (jeśli już przestrzega reguł) to sam sobie je ustala, i w każdej chwili może je zmienić. Może np. wywrócić stolik z pionami, kopnąć maszynę w zasilacz i oznajmić światu że to on wygrał
 4. Chyba się mylisz, odleci w siną dał. Chociaż trochę mu to zajmie.
 5. chyba niezbyt dobrze, skoro podchodzą do niego w kubraczkach do obsługi reaktorów jądrowych
 6. skoro 20letnie niewiasty dają w szyję to co się dziwisz
 7. W żadnym przypadku. Nauka to podważanie obecnego stanu wiedzy i szukanie nowego a nie modlenie się w nieskończoność do raz przyjętych paradygmatów. masz wizję, żyjesz w czasach w których raczej nie spłoniesz na stosie, masz na pstryknięcie dostęp do miliardów duszyczek które można nawrócić nawet nie schodząc z kanapy. Wystarczy tylko pomysł na coś oryginalnego co ludziska kupią, obiecać jakąś lepszą i bardziej na czasie wersję raju. I już można przeskoczyć do budowania struktury organizacyjnej i świątyń. Do dzieła
 8. Z tego co wiem to przepisy karne dotyczą tylko lekarzy abortujacych a nie pacjentek. Ok. Pójdę i powiem że abortowalem płód 5 lat temu, co mi zrobią? Zabójstwo nie przedawnia się, z płodami chyba tak nie ma? I już na koniec, bo z takim betonem nie ma co polemizować. Ile dzieci urodziłeś i jakie masz prawo do decydowania o czyimś ciele i życiu? Płód jest integralną częścią matki, jest jej ciałem. Jeśli dało by się odczepić niechciane płody od łożyska i przekazać je chętnym to bym się z tobą zgodził i może nawet bym był zwolennikiem zakazu od pojedynczej komórki.
 9. czyli potwierdzasz to co pisałem, gadasz o ideologii a nie faktach biologicznych. Jedyny ssak którego traktujesz inaczej to człowiek. mimo że w jego żyłach płynie ta sama hemoglobina, ma takie same komórki, i narządy jak każdy inny ssak. A z tymi prawami to nie do końca jest tak jak mówisz. Chwilę po erekcji stosowny urząd nie nadaje PESELa, czeka z tym do narodzin. Jak płód obumrze tak samo nie ma aktu zgonu i co ważniejsze zasiłku pogrzebowego. Baa, nawet kapłani się obruszają i nie dopuszczają do oficjalnego pogrzebu martwego płodu!!!!! to żaden postęp. to nic fajnego ale występuje w świecie roślin, zwierząt i ludzi od zawsze racja, tak samo jak ludzie dla których impulsem do robienia dzieci jest 500+ i inne zachęty socjalne. może i nazwy nie było, ale domowe sposoby były stosowane na porządku dziennym. zawsze w okolicy była jakaś fachowa zielarka, ciotka itd. służąca pomocą. zresztą przejrzyj kanon lektur szkolnych to doczytasz jak to kiedyś się robiło(nie będę podpowiadał pozycji, takie zadanie domowe). w dawnych czasach niestety aborcje robiło się również tuż po urodzeniu czyli mordowało się i ludzie niestety też nie mieli z tym problemu. więc nie gadaj bzdur że kiedyś wszyscy byli święci.
 10. z tym nie zgodzę się jak nie dostarczysz energii to rosnąca entropia zatłucze wszystko. Zresztą połóż się sam obok tego kurzu na 9 msc. to zobaczysz że obumrzesz tak samo jak komórki na szalce. ano tak że w każdej komórce naskórka jest kod z którego można zainicjować powstanie nowego osobnika danego gatunku. Dopóki nie powstanie mózg, na tyle duży żeby zapłonęła w nim świadomość to jest to tylko zwykła komórka/bądź ich zlepek. a tak przy okazji, ze sterylizacją psów/kotów lub aborcją tychże też masz problem? bo biologicznie to jest to samo. Czy tylko z ludźmi masz problem? pewnie masz problem tylko z ludźmi, czyli jest to tylko i wyłącznie problem twojej religii i jej norm. No bo akt zapłodnienia człowieka to magia i świętość, a to samo w wykonaniu innego ssaka to czysta biologia.
 11. Chyba myślisz przez pryzmat wiary, wiary że życie to magiczna cudowna rzecz tworzona przez jakiegoś czarodzieja. A bardziej techniczne i naukowo, bierzesz parę komórek swojej skóry i na płytce Petriego dokarmiasz je. Żyją one, rosną, rozmnażają się. Czy można je wywalić do zlewu jeśli ich nie potrzebujesz ? Cały kurz w twoim domu to cmentarzysko twoich komórek z których potencjalnie można by wskrzesić życie, łącznie z pełnym klonem Ciebie. Granicę gdzie zaczyna się człowiek jest bardzo ciężko określić, ale na pewno nie jest ona na tak niskim poziomie jak myślisz.
 12. szkoda że ewolucyjnie minęli się z agencją NASA i nie przekazali knowhow . wszystkie dotychczasowe akcje typu aerobraking wyglądały jak przy MARS Reconnaissance Orbiter i trwały miesiącami: https://mars.nasa.gov/mro/mission/timeline/mtaerobraking/#:~:text=Aerobraking began after Mars Orbit,hour%2C near-circular orbit. i to przy klasycznym napędzie i prędkości. przy prędkości x5 może być jeszcze ciekawiej. Ale może przy założeniu że nie pozostaje się na orbicie tylko ląduje można zastosować jakiś inny trik.
 13. Pamiętam i stosuję granicę między dwoma ośrodkami o różnej gęstości puszczając z dziećmi kaczki na jeziorze, dlatego mam te wątpliwości. Chyba że nacierać prostopadle, ale czy wtedy wytrzyma konstrukcja i jej biologiczna zawartość?
 14. Hamowanie w rozrzedzonej atmosferze z dużej prędkości raczej łatwe nie będzie. Trzeba by było krążyć wiele razy po wydłużonej orbicie. Nie zajmie to czasem w optymistycznym wariancie wiele miesięcy?
×
×
 • Create New...