Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

metabet

Users
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About metabet

 • Rank
  Fuks
 1. @rozan Mniejsza o nazewnictwo. Istotne jest to, że liczba dzieci z różnymi schorzeniami, spowodowanymi przez nadmierne używanie elektroniki, stale wzrasta. Niekorzystna pozycja przy czytaniu książki była statystycznie krótkotrwała, w porównaniu do pochylania się nad elektroniką. Nawet po dłuższym czytaniu dziecko szło bawić się z rówieśnikami. Teraz wiele z nich może ślęczeć nad sprzętem godzinami, inne zabawy traktując wręcz jak karę.
 2. @pogo O to właśnie chodzi - skoro się trzyma w jednym miejscu najcenniejsze zabytki, to w takim budynku powinno być sporo stref p.poż., znacznie więcej, niż w garażu. Wówczas szlag by trafił znikomą część zbiorów.
 3. Niezły schiz. A nie wystarczy zachipować i zakazać wypuszczania z domu/mieszkania? Mój kot w życiu nie upolował żadnego zwierzaka: po prostu nie wychodzi z domu. I to nie tylko ze względu na okoliczną faunę: przynajmniej raz w tygodniu widzę na okolicznych ulicach zwłoki potrąconego kota.
 4. Niedoinwestowanie kultury się okrutnie mści? Wygląda na to, że zabrakło pieniędzy na nowoczesny system p.poż. Przecież strefa, w której wybuchł pożar powinna być z automatu odcięta, a tu tego zabrakło, dlatego żywioł mógł się rozbuchać na dobre. Ciekawe, czy zbiory było przynajmniej dobrze skatalogowane, a dane są dostępne w postaci cyfrowej, czy i tego zabrakło dla części eksponatów?
 5. @Ergo Sum Mam nadzieję, że tylko żartowałaś? Zaszczepienie AI religii prędzej czy później, niemal na pewno, skończy się dla ludzkości hekatombą. Przyczyna jest tego bardzo prosta: siłą rzeczy AI będzie skażona ludzkim sposobem postrzegania świata oraz będzie korzystać z dostępnych nam zasobów. Eksperyment Microsoftu z Tay wykazał to dobitnie.
 6. To był najładniejszy artykuł, jaki widziałem od dawna. Mógłby jednak ktoś go streścić w 2 zdaniach, bo jakoś zupełnie nie załapałem?
 7. Durniejszych wniosków chyba nie mogli wyciągnąć Silniejszy stres słuchowy? Przecież kobiety mają niezwykłą podzielność uwagi, natomiast faceci bardziej wybiórczą. W związku z tym, co oczywiste, bardziej się skupiali na przyjemniejszej czynności.
 8. @darekp Że co, kotlety z ziemniaków, to jak zupa na gwoździu? Kotlety ziemniaczane, to tradycyjna potrawa na Podkarpaciu, równie popularna jak w innych regionach kopytka czy kluski śląskie. Robiona jest z gotowanych ziemniaków z dodatkiem surowego jajka, odrobiny mąki i ewentualnie cebuli i przypraw, następnie smażona. To wcale nie musi być nafaszerowane chemią, całkiem możliwe, że koleś próbował zrobić ziemniakami coś, co Azjaci wieki temu zrobili z soją lub zbożami (tofu, tempeh, seitan) i po latach prób i błędów, w końcu mu się udało.
 9. Chętnie bym się poddał takiemu testowi, szkoda, że tak daleko. Tylko, moim zdaniem, poza gatunkami, musieliby uzgodnić jeszcze konkretne zespoły/utwory - przecież tu również są takie które lubimy, a na inne reagujemy alergią.
 10. U mnie działa z automatu, musieli by mi go zabrać.
 11. Zakażą mi też używać automatycznego blokera reklam w TV - czyli używania pilota? B) Zakażą mi też używać automatycznego blokera reklam w TV - pilota? B)
 12. Chyba jednak potrzebny bardziej szokowy system: porażenie prądem... B)
 13. A nie przyszło przypadkiem do głowy, tym specom od zdrowia, że to może być efekt postępującej totalitaryzacji państwa? Oczywiście, w teorii, wprowadzanie państwa policyjnego ma służyć poprawie bezpieczeństwa, jednak w praktyce oznacza zmniejszenie wolności obywatela, a tym samym zwiększenie stresu.
 14. A co w nich (poza wysoką ceną) nowego? 4-5 cukierków Kopiko, to odpowiednik 1 espresso, 4 razy taniej, praktycznie wszędzie dostępne... Ups, pomyłka. Nie cztery, ale prawie osiem razy taniej.
×
×
 • Create New...