Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

metabet

Users
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About metabet

 • Rank
  Fuks
 1. Pewnie, że daje: zwiększa się zjadliwość infekcji. Normalnie bardzo rzadko choruję, jeżeli już to łapię lekkie przeziębienie, które mój organizm szybko zwalcza. Natomiast dwa razy dałem się namówić na szczepienia organizowane corocznie przez pracodawcę. I w efekcie dwukrotnie przechodziłem najgorsze choroby w moim życiu.
 2. @rozan Mniejsza o nazewnictwo. Istotne jest to, że liczba dzieci z różnymi schorzeniami, spowodowanymi przez nadmierne używanie elektroniki, stale wzrasta. Niekorzystna pozycja przy czytaniu książki była statystycznie krótkotrwała, w porównaniu do pochylania się nad elektroniką. Nawet po dłuższym czytaniu dziecko szło bawić się z rówieśnikami. Teraz wiele z nich może ślęczeć nad sprzętem godzinami, inne zabawy traktując wręcz jak karę.
 3. @pogo O to właśnie chodzi - skoro się trzyma w jednym miejscu najcenniejsze zabytki, to w takim budynku powinno być sporo stref p.poż., znacznie więcej, niż w garażu. Wówczas szlag by trafił znikomą część zbiorów.
 4. Niezły schiz. A nie wystarczy zachipować i zakazać wypuszczania z domu/mieszkania? Mój kot w życiu nie upolował żadnego zwierzaka: po prostu nie wychodzi z domu. I to nie tylko ze względu na okoliczną faunę: przynajmniej raz w tygodniu widzę na okolicznych ulicach zwłoki potrąconego kota.
 5. Niedoinwestowanie kultury się okrutnie mści? Wygląda na to, że zabrakło pieniędzy na nowoczesny system p.poż. Przecież strefa, w której wybuchł pożar powinna być z automatu odcięta, a tu tego zabrakło, dlatego żywioł mógł się rozbuchać na dobre. Ciekawe, czy zbiory było przynajmniej dobrze skatalogowane, a dane są dostępne w postaci cyfrowej, czy i tego zabrakło dla części eksponatów?
 6. @Ergo Sum Mam nadzieję, że tylko żartowałaś? Zaszczepienie AI religii prędzej czy później, niemal na pewno, skończy się dla ludzkości hekatombą. Przyczyna jest tego bardzo prosta: siłą rzeczy AI będzie skażona ludzkim sposobem postrzegania świata oraz będzie korzystać z dostępnych nam zasobów. Eksperyment Microsoftu z Tay wykazał to dobitnie.
 7. To był najładniejszy artykuł, jaki widziałem od dawna. Mógłby jednak ktoś go streścić w 2 zdaniach, bo jakoś zupełnie nie załapałem?
 8. Durniejszych wniosków chyba nie mogli wyciągnąć Silniejszy stres słuchowy? Przecież kobiety mają niezwykłą podzielność uwagi, natomiast faceci bardziej wybiórczą. W związku z tym, co oczywiste, bardziej się skupiali na przyjemniejszej czynności.
 9. @darekp Że co, kotlety z ziemniaków, to jak zupa na gwoździu? Kotlety ziemniaczane, to tradycyjna potrawa na Podkarpaciu, równie popularna jak w innych regionach kopytka czy kluski śląskie. Robiona jest z gotowanych ziemniaków z dodatkiem surowego jajka, odrobiny mąki i ewentualnie cebuli i przypraw, następnie smażona. To wcale nie musi być nafaszerowane chemią, całkiem możliwe, że koleś próbował zrobić ziemniakami coś, co Azjaci wieki temu zrobili z soją lub zbożami (tofu, tempeh, seitan) i po latach prób i błędów, w końcu mu się udało.
 10. Chętnie bym się poddał takiemu testowi, szkoda, że tak daleko. Tylko, moim zdaniem, poza gatunkami, musieliby uzgodnić jeszcze konkretne zespoły/utwory - przecież tu również są takie które lubimy, a na inne reagujemy alergią.
 11. U mnie działa z automatu, musieli by mi go zabrać.
 12. Zakażą mi też używać automatycznego blokera reklam w TV - czyli używania pilota? B) Zakażą mi też używać automatycznego blokera reklam w TV - pilota? B)
 13. Chyba jednak potrzebny bardziej szokowy system: porażenie prądem... B)
 14. A nie przyszło przypadkiem do głowy, tym specom od zdrowia, że to może być efekt postępującej totalitaryzacji państwa? Oczywiście, w teorii, wprowadzanie państwa policyjnego ma służyć poprawie bezpieczeństwa, jednak w praktyce oznacza zmniejszenie wolności obywatela, a tym samym zwiększenie stresu.
×
×
 • Create New...