Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

syzu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    357
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O syzu

  • Tytuł
    Sztygar
  • Urodziny 05.05.1986

Informacje szczegółowe

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wrocław
  1. syzu

    Milion za 7 plików

    Istnieje sytuacja, kiedy oskarżony może dobrowolnie poddać się karze i wtedy sama kara posiada wymiar dotkliwy ale pouczający. Natomiast w sytuacji odrzucenia dobrowolnego poddania się karze zaczyna obowiązywać jedynie dotkliwość. Co może być bardziej dotkliwe niż wyuzdana maksymalnie stawka pieniężna lub utrata wolności? RIAA ma zamiar zastosować tutaj przestrogę do publicznej wiadomości. Nasuwa się pytanie: Skoro ludzie słuchają tak różnorodną muzykę a nie są w stanie kupić każdego utworu z albumu jaki im się podoba to czy nie powinien istnieć abonament miesięczny na słuchanie muzyki tak samo jak Microsoft chciał dać każdemu człowiekowi komputer? Albo skoro tak uciążliwe jest łamanie prawa autorskiego to czy piosenkarze nie powinni ich licencjonować wolną licencją? Zawsze pozostają serwisy typu LastFM, które same regulują prawami licencji, tam stosunkowo często można posłuchać to, co się lubi..
  2. Jednak IE8 chodzi szybciej (niż Firefox, Chrome), jest odporniejsza (niż Firefox i Chrome) a dodatkowo w większym stopniu liczy się z rynkiem (niż Chrome). Dostając przeglądarkę ie8 w standardzie można być już zadowolonym. Oczywiście zawsze można się pokusić o marudzenie i wytykanie błędów by kolejny produkt był jeszcze lepszy, co właśnie czyni Microsoft. Polityka korporacji jest uzasadniona i nie liczyłbym aby zechciała spełnić każdą zachciankę konsumenta. Microsoft już od dawna dyktuje kierunki, którymi >powinni< podążać klienci. Identyczną praktykę stosuje Google. To od nas - użytkowników zawsze zależy, które produkty i usługi przeżyją.
  3. to nie opłaca się sprowadzać wody z Księżyca ani mleka z drogi mlecznej? cóż, może kiedyś
  4. Oszczędność może być co najwyżej 21 000 i 21 005 - to nie są rzeczywiste oszczędności. Rzeczywiście przydałby się test z prawdziwego zdarzenia.
  5. Ecofont nie jest pierwsze, informacja nie jest nowa - oszczędność rzeczywiście jest - minimalna i praktycznie nie przekłada się na rzeczywiste oszczędności.
  6. Zwracam uwagę na to, że ludzie z dużą ilością pieniędzy nie potrzebują przyzwolenia społecznego. Swoją drogą część badań prowadzonych przez prywatne korporacje w ogóle nie widzi światła dziennego. Nie o to chodzi żeby się bać. Społeczeństwo po prostu lubi wiedzieć dokąd zmierzamy. Takie słowa ubierane są w spisek: http://www.google.com/notebook/public/14756072944282103236/BDTBmQgoQ84D0hqEi?hl=pl
  7. Pewne korporacje medyczne mogą pokusić się także o tworzenie mieszanek odporniejszych niż to, obecne społeczeństwo. W końcu będzie dostęp do wielu łańcuchów. Poskładać z tego coś odpornego może być wyzwaniem. A na dzień dzisiejszy można najzwyczajniej w świecie kolekcjonować zestawy silnych części DNA. Leczenie genowe na pewno na tym skorzysta.
  8. Przy obecnym zaawansowaniu Chrome nie ma potrzeby przesuwania tej przeglądarki wyżej, aniżeli Firefox. Próba reklamowania niekompletnego produktu może odnieść odwrotny skutek do zamierzonego. Oczywiście, internauta zainstaluje Chrome choćby z czystej ciekawości ale czy któraś aplikacja radzi sobie lepiej niż lisek? Potrzebna jest technologia, która pozwoli przenieść część operacji sieciowych z przeglądarki. Google już coś chowa w zanadrzu. To nie jest Chrome sam w sobie.
  9. Byli w posiadaniu swoich 5 minut - teraz w większości są nienawidzeni. Obecny model postępowania żeruje na matematycznych algorytmach, sprycie i marzeniach. Cele są piękne ale realizacja ich niesie często zgrzyt zębów.
  10. Obieg pieniędzy regulowany jest przez konsekwentne zachowania konsumentów. W sytuacji poniżej spłacalności klienta tworzony jest obszar w którym nieliczni potrafią poruszać się. Pieniądze same w sobie są swoistym przelicznikiem. Zapłać niecałe 3 jednostki to dostaniesz mleko. Zapłać 150 000 jednostek a dostaniesz samochód. Tak większość widzi złotówkę i dolara. Ostatnie wydarzenia w Stanach Zjednoczonych i ich rzut w gospodarkę europejską oraz azjatycką jest kolejnym krokiem do centralizacji. W przyszłości granice zatrą się do tego stopnia, że na geografii nie będzie problemu z zapamiętaniem wszystkich narodowych flag. Ciekawe tylko czy będziemy mniej wolni? A może jedynie bardziej zajęci.
  11. Na prawdę trudno będzie zejść do populacji 300 mln ale spokojnie największe jaja są gdy ludzie korzystają z komputerów przenośnych przechodząc przez ulicę!
  12. Przecież ona jest i nie ma sensu zastanawiać się czy ludzie to lubią czy też nie. Poczytaj o systemie Echelon - sieci informatyczne i telekomunikacyjne oraz spójrz na drogi wokół Londynu i wszystkich innych metropolii jak nafaszerowane są kamerami, niczym w domu wielkiego brata.
  13. Genialny pomysł aby przerzucić się na inne marki. Lobo trafnie sprecyzował w swojej wypowiedzi podejście nastolatków.
  14. Dlatego palacze nie są osobami, które potrafią kontrolować się. Dostarczanie z zewnątrz neuroprzekaźników za pomocą substancji zewnętrznych (jest ich cała gama, w Polsce dostępny ogólnie jest tylko Speed8) i tak powoduje wydalanie ich w bardzo szybkim tępie. Osoba paląca jest zdominowana na początku przez nikotynę do czasu minięcia głodu nikotynowego. Stąd tak wielu ludzi nie potrafi rzucić papierosów za jednym rzutem. W rzuceniu palenia z dnia na dzień pomaga tajemnicza siła - wiara i głębokie przekonanie o słuszności rzucenia palenia. Najsłuszniejszym motorem rzucenia jest moim zdaniem wyobrazić sobie wszystkie te rzeczy, które można kupić, gdy już uwolni się od papierosów za te wszystkie zaoszczędzone paczki.. Wiara w to, że papierosy są szkodliwe same w sobie może działa na co 20-stego palacza.
  15. Skupiając się na ludziach, bo oni przynajmniej wiemy, że potrafią nienawidzieć, to: Przecież ludzie nie muszą chodzić do pracy. W każdej chwili można się zwolnić i znaleźć inną pracę (reset). Ciekawostki wypisujesz, szkoda że bez pokrycia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...