Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

wilk

Administrators
 • Content Count

  3434
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  42

Posts posted by wilk


 1. Rany… Zostawmy może te kłopotliwe analogie. Chodzi tutaj o próżność ludzi, która wykorzystywana jest w marketingu. Niemniej nie wierzę, że nie kupujesz rzeczy nie kierując się estetyką, a które mają wyłącznie walory użytkowe, higieniczne czy spożywcze.


 2. W dniu 14.05.2019 o 14:02, bea napisał:

  Ja w ogóle nie mogę zrozumieć, po co się dodaje takie barwniki.

  To jest marketing, gdzie biel staje się jeszcze bielsza. Ludzie są ułomni, zwłaszcza, że większość ludzi jest prosta. Takie produkty lepiej się sprzedają od „brzydkich”. Wolisz ubrać spódnicę w piękne wyraźne wzory czy wyblakłe? Przeznaczenie i funkcjonalność tej i tej jest identyczna przecież.


 3. Dla przypomnienia: nie chodzi o typowy gwałt. Wszystko odbyło się za obopólną (właściwie trójstronną) zgodą. Problemem była pęknięta lub niezałożona prezerwatywa. Zresztą w Szwecji gwałtem jest też, gdy druga strona stanowczo i wyraźnie nie zadeklaruje się, że chce seksu, nawet jeśli się go podejmie.


 4. Ten link na stronie głównej zawsze jest obecnie jako „zaloguj się”. Kiedyś strona pobierała z forum informacje o zalogowanym użytkowniku, ale nowsza wersja forum i jego API ponoć już na to nie pozwalają. U mnie na pustych artykułach pojawia się „dodaj pierwszy komentarz »”. Jeśli gdzieś jeszcze zauważysz problem, to daj znać.


 5. Niee, w ogóle nie czytałem. Otworzyłem tylko linka, aby sprawdzić czy to nie jest jakiś spam itp. Wzmiankę o sensie oparłem jedynie na tytule w linku i początkowych zdaniach. Pierwotnie chciałem napisać Ci, byś mimo wszystko nieobiektywnie nie oceniał tez gościa przez pryzmat tego, że jakiś autor tego artykułu/opracowania zilustrował go nieadekwatną grafiką (zadałem sobie trud wyszukania w Google Images prawdziwego oblicza) i szukałem kto jest tego autorem — jednak okazało się, że sam ów dr i wtedy rzucił mi się w oczy wyżej wspomniany dopisek.


 6. W dniu 12.04.2019 o 14:20, KopalniaWiedzy.pl napisał:

  telomery białych krwinek Scotta, które są dobrymi biomarkerami starzenia się, były dłuższe w przestrzeni kosmicznej, krótsze na Ziemi, a sześć miesięcy po powrocie powróciły do normalnej długości.

  W jaki sposób się wydłużyły? Z tego co wiem podział komórkowy powoduje ich ciągły ubytek. Czy też chodzi o nowo wytworzone komórki? (bo te zależnie od rodzaju żyją od kilku dni do wielu lat)


 7. A widzisz w jakim dziale został opublikowany? Znajdują się tutaj różne informacje prasowe zamieszczone we współpracy z redakcją. I tak, mogą to być artykuły sponsorowane. Odkopujesz temat sprzed 3 lat nic sensownego nie dodając.


 8. Czasem mam wrażenie, że te analizy spektroskopowe i in. to w sporej części interpretacje, a gdy byśmy tam polecieli, to zobaczylibyśmy coś zupełnie innego…

  13 minut temu, thikim napisał:

  są pierwsze w historii Wszechświata.

  Dlaczego? Tu chodzi ogólnie o taką molekułę, a nie to, że ta była 1 femtosekundę wcześniej, a ta później. Bo wówczas powinniśmy szukać na obrzeżach widzialnego Wszechświata. Po prostu się nie rozpadła, nie weszła w reakcję z czymś.

  • Downvote (-1) 1
×
×
 • Create New...