Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

wilk

Administrators
 • Content Count

  3577
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  45

Posts posted by wilk


 1. W dniu 13.09.2020 o 14:15, peceed napisał:

  To chyba oczywiste, chcę mieć możliwość poprawienia błędów:

  Ale ona jest - bodajże 15 minut od napisania posta.

  W dniu 13.09.2020 o 14:15, peceed napisał:

  Innym, jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zerowanie licznika czasu modyfikacji postów po agregacji. 

  To już jest nowa funkcjonalność i zależy od twórców silnika forum lub może jakichś pluginów, aczkolwiek wątpię by coś takiego zrobili, bo jak mniemam nie ma takiego licznika, a po prostu forum porównuje czas bieżący i napisania posta (przy sklejeniu automatycznym/ręcznym pozostaje ten starszy).

  • Upvote (+1) 1

 2. Jasne, to już nie te czasy, że wystarczyło ustawić w tagach strony keywords i wyszukiwarki ufały, że właśnie o tym jest stronka. Poza tym wyszukiwarka nie umieści wysoko strony, jeśli nie ma co wartościowego zaindeksować z treści. :) Regularne pozycjonowanie przypomina mi czasy katalogów tematycznych stron lub wrzucania po forach linków-spamu.


 3. 3 godziny temu, peceed napisał:

  Chciałby zobaczyć normy prawne dla jakości pseudolosowości.

  Ale podałem Ci wyżej - ustawa o grach hazardowych: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20092011540/U/D20091540Lj.pdf A dalej już trzeba sięgać po orzecznictwo SN/NSA.

  3 godziny temu, peceed napisał:

  W jakim przypadku? Że ktoś nie wygrał - nie ma zastosowania.

  Oczywiście, że ma zastosowanie. Nie ma znaczenia czy wygrał, czy przegrał, choć rzeczywiście zwycięzca raczej nie będzie kręcił nosem. Karty były „znaczone” i gracz o tym nie wiedział, rozumiesz?

   


 4. Zadaniem algorytmów pseudolosowych jest symulowanie zdarzeń losowych.

  https://www.lotto.pl/sites/default/files/pdf/lotto/regulamin_gry_liczbowej_lotto_oraz_plus_obowiazujacy_od_1_lipca_2019.pdf

  Cytat
  9) metoda chybił trafił–metoda typowania liczb polegająca na losowym ich wyborze przez terminal lub za pośrednictwem centralnego systemu sprzedaży,
  13) centralny system sprzedaży– system umożliwiający obsługę gier liczbowych.
  Cytat
  2. Zakład prosty polega na wytypowaniu przez grającego 6 liczb ze zbioru liczb od 1 do 49 lub zleceniu losowego wyboru tych liczb metodą chybił trafił.

  Szkodliwość jest taka, że byłoby to przestępstwo przeciwko mieniu, np.

  Cytat

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

   


 5. @peceed jasne, poczytaj o „przyrzeczeniu publicznym” czy ustawie o grach hazardowych, które określają warunki takich gier czy konkursów. Regulamin musiałby jasno określać, że taka usługa powiązana z grą nie gwarantuje pełnej losowości, inaczej byłoby to świadome wprowadzanie w błąd.


 6. 6 godzin temu, Antylogik napisał:

  Niestety muszę się nie zgodzić. Ateizm to nie jest brak wiary, a właśnie niewiara.

  Masz rację, chodziło mi o to, że o ile wierzący wierzy w istnienie boga, to ateista nie "wierzy w nieistnienie" (stąd ta niewiara się tam pojawiła) tylko nie uznaje takiego sposobu wyjaśniania zjawisk, nie używa wiary do opisu nauki.

  5 godzin temu, Warai Otoko napisał:

  więc osoba która odrzuca pewną możliwość niestety wierzy że jej nie ma

  Nie muszę wierzyć, że na Marsie nie ma tańczących hipopotamów w sukienkach.


 7. W dniu 21.01.2020 o 23:03, Ergo Sum napisał:

  Po pierwsze ateiście nawet nie wiedzą czym się różni słowo "Bóg" o "bóg". I nie chodzi tu o szacunek.

  Bo nie muszą wiedzieć, choć wypadałoby, bo przecież jakąś tam wiedzę z języka polskiego czy filozofii wynieśliśmy. Niemniej w kontekście poznawczym to (niekoniecznie) ich pole zainteresowań. Równie dobrze można mieć pretensje, że ktoś nie ma pojęcia o czymś hobby, specjalizacji naukowej/zawodowej czy o horoskopach.

  W dniu 21.01.2020 o 23:03, Ergo Sum napisał:

  Po drugie ateizm de facto z punktu widzenia zasady jest .. wiarą. Tak samo nie ma on dowodu na poprawność swojej ideologii.

  Nie, nie jest. To do znudzenia obalany błąd logiczny. Ateizm odrzuca definicje i istnienie czegoś takiego jak Bóg (jakikolwiek) czy wiara w bóstwa, które istnieją na potrzeby religii. Nie jest więc ani wiarą, ani niewiarą, tylko brakiem wiary.

  Reszta punktów bazuje na błędnych założeniach.

×
×
 • Create New...