Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

wilk

Administratorzy
  • Liczba zawartości

    3636
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    57

Odpowiedzi dodane przez wilk


  1. Żaden z wymienionych nośników danych tyle nie przetrwa.

    https://www.naa.gov.au/information-management/storing-and-preserving-information/preserving-information/creating-time-capsule

    https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_preservation

    https://en.wikipedia.org/wiki/Arctic_World_Archive

    czy film o Onkalo, gdzie ten problem został podniesiony, ale to kilka rzędów dłużej (100k+). Ewentualnie o dysku z Voyagera czy sygnale Arecibo.

    Edit: Dodam jeszcze, że przetrwanie nośnika to jedno, dochodzi tu jeszcze aspekt degradacji i powstających przy tym produktów rozpadu, które mogą zniszczyć pozostałe przedmioty. Zaś w przypadku zapisu cyfrowego problemem będzie jak to odczytać.

    Edit2:

    https://gazeta.us.edu.pl/node/274011

    https://www.facebook.com/muzeumziemiwschowskiej/posts/809054851222409


  2. 55 minut temu, Maximus napisał:

    dzięki za całą pulę dzisiejszych minusów

    Z tego co widzę po aktywnościach, to wymiana uprzejmości jest obustronna od pewnego czasu..

    55 minut temu, Maximus napisał:

    Raczej był

    Otrzymał od Mariusza ostrzeżenie i ograniczenie w pisaniu postów na tydzień, które początkowo chciałem złagodzić na tyle samo trwające moderowanie postów, ale wczytałem się dokładniej i takiego zwracania się do innej osoby nie można łagodniej potraktować. Jeśli kiedykolwiek (ponownie) pojawi się ze strony 3grosze podobne zachowanie, to również uda się na wakacje.

    Kwestie moderacyjne w tym temacie uznaję za zakończone i prosiłbym wrócić do komentowania samego artykułu. W razie dalszych zastrzeżeń proszę użyć prywatnych wiadomości.

    • Pozytyw (+1) 1

  3. W dniu 13.06.2023 o 07:20, 3grosze napisał:

    W artykule jeden, w branży wszyscy

    Prywatne urojenia niepoparte statystykami.

    W dniu 13.06.2023 o 07:20, 3grosze napisał:

    Oczywista ignorancja w temacie zaślepionego ideologią.

    Lustereczko, lustereczko.. To nie ja jestem zaślepiony.

    W dniu 13.06.2023 o 07:20, 3grosze napisał:

    Wszyscy wiedzą, ale nie zabierający głos krytykant wilk. W hodowli in vitro powiela się pojedyńczą komórkę: z wątrobowej bedziesz mial wątrobę, z mięśnia dwugłowego golonkę.

    No niestety, ale narządy nie są jednorodne, wracaj do szkoły. Mylisz tkanki z organami.

    W dniu 13.06.2023 o 09:14, ex nihilo napisał:

    A do mięcha wracając - przeciętny pysk w Europie zjada dwa razy więcej mięcha rocznie niż przeciętny pysk na świecie. Te pyski niedożarte też by chciały tyle co w Europie (nie tylko mięcha to dotyczy). No i tu przyłażą i przypływają. Cieszysz się?

    Że prezentujesz tu swoje problemy? Tak średnio.

    Skąd takie dane, to może do USA powinni lepiej? https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_meat_consumption https://www.statista.com/statistics/1037429/per-capita-consumption-of-meat-worldwide-by-region/ vs https://www.worldometers.info/geography/7-continents/ Średnio z psem na spacerze mamy trzy nogi. Chyba, że optujesz, by europejczycy zamieszkali w domkach z gówna i latali w przepaskach biodrowych, to zrozumiem jeszcze ten Twój ból.

     

    Nie było mnie trochę i jestem zdziwiony ilością jadu jaki pojawił się (ostał się?) na KW.


  4. @3grosze nie wiem o czym zacząłeś pisać (od rzeczy) w swoich wypowiedziach oraz przypisywać mi opinie, których nie wyraziłem, więc przestałem Ci odpisywać, jako zwykłemu słabiakowi, którego zapiekła krytyka swych "idei" i od razu jedzie ad personam - typowe. W dalszym ciągu faktem: jakiś tajemniczy ekspert na podstawie widzimisię twierdzi, że hodowle komórkowe (oparte na klonowaniu ["doskonałym powielaniu"] komórek pierwotnych pobranych od idealnego okazu krówki/świnki/baranka, wyhodowanego pod kloszem, w którym grano mu Bacha, masowano ratki i nie zaznał złego słowa i prześladowania przez białych męskich suprematów itd.) staną się cenowo konkurencyjne. Póki co od lat półki innych bio/eko/wege nie potrafią stać się konkurencyjne (ale nie upieram się, że wszystkie produkty). Pytanie na boku: jak z różnorodnością takiej hodowli. Ale pewnie tak się stanie, z prostej innej patologicznej przyczyny - zakaz/opodatkowanie mięsa (a i nabiału), które próbuje się przecisnąć. Pytanie bonusowe: jak namówić świerszcza, by się odrobaczył, zdefekował i wypatroszył przed sproszkowaniem?


  5. 1 godzinę temu, 3grosze napisał:

    Tia, wam aromat gnojownicy w mięsie świni hodowanej na gnoju piotrzebny jest

    Rozumiem, że Ty doskonale wiesz czego ten mamut i zaproszony do eksperymentu słoń się nażarły i wiodły błogie bezstresowe życie? Niektórzy za to wcinaliby zieloną pożywkę, aż uszy by im się trzęsły.

    1 godzinę temu, 3grosze napisał:

    zachowawcze środowiska też;) znawców nie mogą sobie odmówić kpiny z tego produktu.

    Zapętlasz się odbijając sam sobie piłeczkę. Faktem pozostaje wciąż, że mamy nieujawnionych "niektórych" i nieujawnione metody "oceniania".


  6. W dniu 7.04.2023 o 00:28, KopalniaWiedzy.pl napisał:

    Za pomocą technologii molekularnych można w ten sposób uzyskać prawdziwe mięso, które nie pochodzi jednak z hodowli zwierząt, jest więc pozbawione wad związanych z tą metodą produkcji żywności – od cierpienia miliardów zwierząt po gigantyczne zanieczyszczenie środowiska odchodami, gazami cieplarnianymi czy antybiotykami.

     

    W dniu 7.04.2023 o 00:28, KopalniaWiedzy.pl napisał:

    Tymczasem niektórzy oceniają, że mięso z kultur komórkowych może już w 2030 roku być konkurencyjne cenowo w porównaniu z mięsem tradycyjnym. Jednocześnie jego produkcja będzie wymagała od 63% (w przypadku drobiu) do 95% (dla wołowiny) mniej gruntów.

    Aha, czyli będzie niebywale bardziej ekologiczne, ale za to droższe. To może świerszcz z mamutem, a na deser sojowe lody.

    • Negatyw (-1) 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...