Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 30.10.2020 uwzględniając wszystkie działy

  1. 1 punkt
    Pewien jesteś, że wiedzą lepiej? Na trzykrotnie mniej zachorowań niż w Polsce (124k vs 340k) mają więcej zgonów (5938 vs. 5351), a w przeliczeniu zgonów na milion obywateli biją nas na głowę (587 do 141). A to wszystko przy znacznie lepszej służbie zdrowia niż u nas (wg WHO klasyfikują się na 23. pozycji na świecie, a Polska na 50.) oraz przy innym modelu gospodarstwa domowego, który powinien im pomóc w walce z epidemią.
  2. 1 punkt
    2 metry to trochę słabo, skoro głębokość wtórnych nawarstwień w tym miejscu sięga 6 metrów. Można było zastosować np. magnetometr protonowy zamiast zwykłej "ramy". No ale rozumiem że chodziło na razie tylko o ogólną detekcję miejsca.
  3. 1 punkt
    Odporność na koronawirusy po przechorowaniu ich utrzymuje się przez kilka miesięcy do 2 lat po naturalnym przechorowaniu (szczepionki zwykle są skuteczniejsze), do tego dłużej się utrzymuje u osób, które ciężej przeszły chorobę. Oznacza to, że odpowiednia ilość ludzi musi przechorować covid w ciągu co najwyżej jednego roku (to i tak optymistyczne). Jeśli hospitalizowanych łącznie ma być milion, to daje nam to skromne nieco ponad 80 000 miesięcznie. Przy założeniu, że jeden chory zajmuje łóżko przez jakieś 2 tygodnie (to chyba też optymistyczne) daje to 40 000 hospitalizowanych jednocześnie. Średnio, bo wiadomo, że będą skoki między 20 a 80 tys. jednocześnie. Mi się to wydaje przerażająco dużo jak na wydolność naszej służby zdrowia (i dowolnej innej na świecie o jakiej słyszałem). Obecnie mamy ok 15 000 hospitalizowanych i już się system nie wyrabia, a Ty mówisz o potrojeniu tej liczby i utrzymaniu tego przez rok... Jakbyś przeczytał artykuł, to byś zauważył, że w przypadku tej choroby raczej nie obserwuje się istnienia takich jednostek. Szwedzcy single nie są też tak chętni do imprezowania jak włoscy i hiszpańscy, a do tego Szwedzi nie wracają potem do domu, gdzie mieszkają z rodzicami i często też dziadkami, więc jest wręcz odwrotnie.
  4. 1 punkt
    Trzeba @Antylogik myśleć, analizować dane logicznie i uczciwie, a nie tendencyjno-antylogicznie z domieszką ateistyczną: 39% Szwedów w wieku 15-24 lata mieszka samodzielnie, gdy średnia w EU to 8,3%, a w najbardziej dotkniętych COVIDem Hiszpani i we Włoszech ok.1% (dane z Twojego linku) Teraz trudne pytane do Ciebie testujące inteligencję: Jeśli młodzi nie mieszkają samodzielnie, to z kim mieszkają? I tak nie ma szans, abyś permanentnie nie bałwochwalił uniwersalności "metody szwedzkiej".
  5. 1 punkt
    Może po prostu źle definiujemy życie, albo nasze pojęcie życia jest ewenementem i wszechświat wcale nie dąży do życia jakie znamy, tylko my chcemy by tak było. Nie mamy innych wzorców oprócz nas. Fajnie by było gdyby ciemna materia okazała się ogromem planet.
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Dodaj nową pozycję...