Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Facebook cenzuruje w Chinach?

Rekomendowane odpowiedzi

Facebook w tajemnicy opracował oprogramowanie, za pomocą którego cenzuruje wpisy użytkowników z Chin. Jak donosi The New York Times, wspomniane oprogramowanie powoduje, że określone treści nie są pokazywane użytkownikom znajdującym się w określonych lokalizacjach. Od dawna mówiliśmy, że jesteśmy zainteresowani Chinami i że staramy się zrozumieć ten kraj oraz dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Nie podjęliśmy jednak jeszcze żadnej decyzji dotyczącej Chin - oświadczył rzecznik prasowy Facebooka. Chiński MSZ odmówił udzielenia komentarza, a Administracja ds. Cyberbezpieczeństwa Chin, odpowiedzialna za regulowanie krajowego internetu, nie odpowiedziała na zapytanie dziennikarzy.

Facebook został zakazany w Chinach po zamieszkach w Sinciangu z lipca 2009 roku. Władze chciały w ten sposób utrudnić przepływ informacji wśród zbuntowanych Ujgurów.

Wiadomo, że Facebook przygotował oprogramowanie, które pozwala stronom trzecim monitorować rozpowszechniane w serwisie treści. Operator takiego oprogramowania będzie w stanie zdecydować, czy dany post zostanie wyświetlony użytkownikom. Na razie jednak brak jest dowodów, że oprogramowanie to zostało udostępnione władzom Chin.

Z raportu opracowanego przez samego Facebooka wiemy, że firma ogranicza dostęp do treści w wielu krajach. W Rosji ograniczane są treści, które - zdaniem władz - naruszają integralność Federacji Rosyjskiej oraz prawo zakazujące urządzania masowych zamieszek i promowania sprzedaży narkotyków. W Pakistanie cenzurowane są treści będące bluźnierstwem, a we Francji treści zaprzeczające Holokaustowi czy wspierające terroryzm. We Francji, na podstawie przepisów o ochronie godności ludzkiej, ocenzurowano zdjęcie z zamachów terrorystycznych w Paryżu. Jednocześnie Facebook jest oskarżany o to, że robi zbyt mało, by usuwać nieprawdziwe informacje, które mogły mieć wpływ na wynik wyborów w USA.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę niepopularnym niepopulistą i napiszę: odkąd na FB jest masa kobiet to rządzi tam poprawność: polityczna, obyczajowa i każda inna.

Najlepiej pisać: lubię zwierzęta, kocham kwiatuszki, a w myślach mam same fi(k)ołki :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thikim - możesz sobie pisać na fejsbuku co chcesz - ustawiasz widoczność na "tylko dla znajomych" i jedyną konsekwencją seksistowskich komentarzy będzie najwyżej nocowanie na kanapie.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyną konsekwencją seksistowskich komentarzy będzie najwyżej nocowanie na kanapie.

To raczej wariant optymistyczny.:D

 

odkąd na FB jest masa kobiet to rządzi tam poprawność: polityczna, obyczajowa i każda inna.

Najlepiej pisać: lubię zwierzęta, kocham kwiatuszki

To źle?

Gdybyśmy byli tylko my ;), pozabijalibyśmy się zanim wynaleźlibyśmy FB.

Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że połowica jakieś tam pojęcie o poglądach swojego samca ma, więc jedyne pretensje mogłaby mieć tylko o to, że się o nich koleżanki dowiedziały :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fb możesz samodzielnie tworzyć filtry. Z łatwością zrobisz "tylko dla zaufanych kumpli". Wiem bo kiedyś wykluczyłem z widzenia moich postów wkurzającą koleżankę... Choć częściej wykluczałem ją tylko z opcji komentowania (i to było domyślne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, czyli oficjalnie przyznano sie, że cenzura jest też w innych krajach. Toć to wolny internet... był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@thikim - możesz sobie pisać na fejsbuku co chcesz - ustawiasz widoczność na "tylko dla znajomych" i jedyną konsekwencją seksistowskich komentarzy będzie najwyżej nocowanie na kanapie.

Pisać to ja zawsze mogę co chcę. Nie to było istotą tego co napisałem.

Istotą jest to że na FB powoli się tworzy zasada: jedna myśl - kochać zwierzęta, jeden porządek - pisać to co lubi lewica, jedna władza - kobiety :D

A co to jest lewica? Żeby być dobrze zrozumianym oddaję głos:

https://youtu.be/jLsstEIpOfI

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy używać fejsbuka z głową, czyli nie lajkować wszystkiego, co popadnie, nie dodawać do znajomych ludzi, których się w życiu na oczy nie widziało i których się nie zna, blokować osoby, które wygadują głupoty w komentarzach, blokować osoby, które zaśmiecają tablicę głupotami (złote myśli, zdjęcia psów/kotów/dzieci, jakieś zbiórki i petycje itp itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lajkować wszystkiego, co popadnie, nie dodawać do znajomych ludzi, których się w życiu na oczy nie widziało i których się nie zna, blokować osoby, które wygadują głupoty w komentarzach, blokować osoby, które zaśmiecają tablicę głupotami

No dobrze, tylko po co ta cała robota? Nie lepiej - bo ja wiem - coś zrobć, albo gdzieś wyjść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, czyli oficjalnie przyznano sie, że cenzura jest też w innych krajach. Toć to wolny internet... był.

 

Właśnie był wolny, ale już nie jest. Ktoś zdał sobie sprawę jak ogromny wpływ na świadomość ludzi ma FB i teraz tę widzę wykorzystuje w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...