Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Przemek Kobel

Użytkownicy
 • Zawartość

  1693
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  29

Ostatnia wygrana Przemek Kobel w dniu 21 lipca 2017

Użytkownicy przyznają Przemek Kobel punkty reputacji!

Reputacja

61 Znakomita

O Przemek Kobel

 • Tytuł
  Lis Major

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Przemek Kobel

  Blockchain mniej bezpieczny niż się wydawało

  Wiem, że to zrani uczucia, ale wielkość sieci nie jest żadną ochroną przy spadających kosztach serwerów na wynajem. https://www.coindesk.com/blockchains-feared-51-attack-now-becoming-regular
 2. Przemek Kobel

  Blockchain mniej bezpieczny niż się wydawało

  Kupę czasu temu wspominałem tu, że ataki 51% są realne (w co wyznawcy kryptowalut woleli nie wierzyć - dziwne jak na ludzi wiary...), a pisałem to nie dlatego że jestem taki mądry, tylko że kto inny już wtedy te ataki obserwował od ponad roku. Porada ode mnie: kupić popcorn, wygodnie usiąść i cieszyć oko widowiskiem. Jest droższe od najbardziej wypasionych produkcji holyłudu.
 3. Przemek Kobel

  Istnieje 7 uniwersalnych wartości moralnych

  Ale jest u tych, którzy nieraz dominowali w znanym świecie, i pewnie jeszcze nieraz będą dominować.
 4. Przemek Kobel

  Druk 3D do lamusa? Nadchodzi replikator

  I jeszcze coś o zapachach: https://forum.formlabs.com/t/toxic-where-to-put-printer/12158 Dla równowagi - jeśli komuś przyjdzie do głowy drukować filamentami wzmacnianymi włóknem (węgiel albo szkło), to lepiej sobie od razu strzelić w łeb. Tańsze i mniej boli. (Tak na poważnie - drobiny tych włókien fruwają w powietrzu podczas obróbki, wbijają się w skóre przy dotykaniu... już lepiej macać azbest.)
 5. Przemek Kobel

  Druk 3D do lamusa? Nadchodzi replikator

  Fajne, ale te żywice śmierdzą i są toksyczne. Znacznie lepiej się wyjdzie na zwykłej drukarce 3D + PLA (to takie tworzywo, które nie dość że jest wytrzymałe i można robić z tego np. zębatki, to jeszcze biodegradowalne). Azjaci to sprzedają za jakieś śmieszne pieniądze (okolice tanich drukarek laserowych). A do tego Polacy robią głowice laserowe, którymi można to i owo powycinać...
 6. Przemek Kobel

  Metaliczne drewno bardziej wytrzymałe od tytanu

  Sto lat temu (no może przesadzam, w każdym razie przed 9/11), może nawet przy Mariuszu powiedziałem, kiedy uznam XXI wiek za rozpoczęty. No i ten patent to jeszcze nie jest to, ale już blisko. Może być jeszcze ciekawiej, bo przecież nie wiadomo, co w takich warunkach zrobią wszystkie inne pierwiastki lub ich mieszaniny. Ze względu na naturę klocków lego stawiałbym jednak na węgiel.
 7. Przemek Kobel

  Gdy paleontolodzy lubią gry zręcznościowe na konsole...

  http://www.free80sarcade.com/galaga.php
 8. Przemek Kobel

  Dlaczego religie nie znikają? Jest proste wyjaśnienie

  Oj, uważaj, bo zaraz jacyś posądzą o sianie polityki.
 9. Przemek Kobel

  Core i9-9990XE tylko dla wybranych klientów

  Jak zwykle z tą serią - prawie nikt tego nie będzie miał, ale wszyscy zobaczą słupki z benchmarka. Tak przy okazji - niedawno ktoś pokazał na jutubie jak to pewien dziwny błąd w kernelu Windows powoduje, że podczas testowania procesora konkurencyjnej firmy połowa rdzeni nic nie robi, chociaż na wkresach obciążenia wszystkie mają 100%.
 10. Przemek Kobel

  Odkrywca DNA pozbawiony tytułów honorowych

  Może myślał, że dotyczy go wolność przekonań i słowa. A swoją drogą niezły z niego trickster: aborcja (urrra!!!), gen homoseksualizmu (urrra!!!), po zsumowaniu... ups.
 11. Przemek Kobel

  Kiedy rekiny polowały na pterodaktyle...

  A ludzie się śmieją z asyluma...
 12. Przemek Kobel

  O płci decydują nie tylko chromosomy X i Y

  Tak. Również na te nad literkami (zwłaszcza 'o'). BTW, 'żyd' pisany małą literą to bodaj u Fredry znaczyło tyle co 'kleks'. Pytanie - jak zrobić kukłę tegoż i po co to palić? Natomiast jeśli chodzi o tego nieszczęśnika od "kukły bankiera" - nie miał żadnego krzyża. Noted.
 13. Przemek Kobel

  O płci decydują nie tylko chromosomy X i Y

  A ja podręcznik ortografii. Lewaką też. "Nie tylko tramwaj jest zagrożeniem dla pieszego." A gdzie moja wolna wola? Czy może nie mam prawa jako podczłowiek? Hę? To państwa teraz będą miały niewolników? Jak rozumiem (z wcześniejszych przykładów), będą to tylko biali, i tylko do czasu aż się ich nie wybije?
 14. Przemek Kobel

  O płci decydują nie tylko chromosomy X i Y

  Fakt, że napiąłem się na nie ten cytat, jednak logika jest bardziej jednoznaczna niż język naturalny (a z jednym i drugim miałem sporo do czynienia). "Nie tylko" otwiera drogę do "coś innego niż". Zaręczam - znam większych alienów. I do tego młodszych. I nawet nie wiesz jak blisko jesteś ich kodu. Nie. To znaczy, że On szanuje ich wolną wolę. Rozliczenia będą na końcu. To dość ciekawe. Bo po 4 latach śpiączki pacjent sam nie zje obiadu. Zupełnie odwrotnie niż w przypadku tego co było w macicy.
 15. Przemek Kobel

  O płci decydują nie tylko chromosomy X i Y

  Myślisz, że da się wygrać z wielkim Mao? Jeśli to aluzja do aborcjonistów, to trochę ciężko nazwać "swoim ciałem" organizm dysponujący swoim własnym DNA i lepszymi rokowaniami na samodzielnie życie niż - dajmy na to - człowiek w śpiączce. Gwoli ścisłości, to nie jest zdanie. A co do logiki - właśnie napisałeś, że "geny XY nie decydują". No czyli dokładnie to, z czym mam problem. I oczywiście X i Y to nie są geny, tylko chromosomy. 6502, 8080, 8085, 68000... (uczyli też ruskiego klona IBM/360 i 8086, a potem była matura).
×