Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Przemek Kobel

Użytkownicy
 • Zawartość

  1662
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  29

Ostatnia wygrana Przemek Kobel w dniu 21 lipca 2017

Użytkownicy przyznają Przemek Kobel punkty reputacji!

Reputacja

60 Znakomita

O Przemek Kobel

 • Tytuł
  Lis Major

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Przemek Kobel

  Powstała Globalna Komisja ds. Adaptacji

  Skoro bez ich "pomocy" dzieje się tak: https://www.google.pl/search?q=world+poverty+levels+graph&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=zRZ08JXkFrI7sM%3A%2CeAfwgUBuFn7flM%2C_&usg=AI4_-kSa20fcQJjUSZh5Q6weZJ1Zb_Pc-Q&sa=X&ved=2ahUKEwjUvtu6gYveAhVItosKHcnHDiEQ9QEwAXoECAQQBA#imgrc=zRZ08JXkFrI7sM: ...to może lepiej niech zajmą się czymś innym? Fundacja Gatesów to co tam chce uzyskać - "szczepić", żeby się mniej ludzi rodziło? Nie lepiej zbudować wielgachny wehikuł, który przerobi na brykiety oceaniczną wyspę śmieci?
 2. Przemek Kobel

  Sztuczny rekruter Amazona dyskryminował kobiety

  Ja nie lubię robić łopatą, ale tym razem będzie wyjątek: KANDYDAT to osoba, która zobaczyła ogłoszenie o pracę i złożyła papiery jako ktoś zainteresowany ofertą. Jakim niby sposobem doprowadzić do parytetu w tej grupie? Bo jeśli okaże się, że do pracy przy rozładunku węgla było 30 chętnych facetów i pięć kobiet, to jeszcze można zorganizować szwadron i 25 seksistów posłać w niebyt. Będzie 5 kobiet i 5 podludzi. Ale jeśli zgłosi się 30 facetów i ani jednej niewiasty? To już nawet odstrzał nie pomoże. Może przymusowa terapia hormonalna. Hm...
 3. Przemek Kobel

  Sztuczny rekruter Amazona dyskryminował kobiety

  To znaczy, że tych nieróżnorodnych będą odstrzeliwać? (w końcu to jeszcze kandydaci, a nie pracownicy) A tak w ogóle to tyle lat zastanawiano się, jak pokonać wszechmocne korporacje, a tu bach - będą niszczyć się same.
 4. Przemek Kobel

  Tajemnicze sygnały wstrząsną współczesną fizyką?

  Czyli, jeśli zanotowanoby 7 milionów takich zdarzeń idących od strony nieba i dwa od strony Ziemi, to wszystko byłoby OK? Wiadomo jak to faktycznie wygląda w pomiarach?
 5. Przemek Kobel

  Przestępcy przejęli kontrolę nad 100 000 ruterów

  Większość rzeczy w komputerach jest prosta (np. bramka NAND). Zabawa się zaczyna, kiedy tych prostych rzeczy trochę się nazbiera. Na przykład z bramek NAND (wyłącznie z nich) można zbudować cały komputer, a społeczna lista adresów IP, z których w ciągu ostatnich 48 godzin odpalono różne takie proste skrypty ma teraz ile - 50 tysięcy wpisów? Ktoś jeszcze nad tym panuje?
 6. Przemek Kobel

  Opony z kolcami – więcej zmarłych niż ocalonych

  W ten sam sposób udowodniono, że jeżdżenie na rowerze w kaskach powoduje ogólny wzrost liczby zgonów. A jeszcze sformatowane towarzystwo ze Skandynawii zapomniało udowodnić, że brak opon z kolcami spowodowałby zamknięcie kopalni w Kongu oraz ogólną szczęśliwość tej krainy (dla pewności: wiem jak się odmienia "Kongo"). No i jeszcze takie coś: kontra: To chyba tak jak z tym tępieniem starych diesli w Polsce i jednocześnie notowanymi tu najniższymi w skali Europy emisjami NOx
 7. Przemek Kobel

  Przestępcy przejęli kontrolę nad 100 000 ruterów

  Ja myślę, że informacja jest trochę niedokładna. Oni po prostu spowodowali, że routery używały innych serwerów DNS niż normalnie (DNS to serwer, który na pytanie o nazwę domeny odpowiada jej adresem IP, czyli tłumaczy np. człowiekowe 'kopalniawiedzy.pl' na sieciowe 172.104.129.106). A te inne serwery DNS podsuwały nieprawdziwe adresy IP niektórych stron, przez co użytkownicy widzieli zamiast oryginałów witryn coś innego (spreparowane klony, przeznaczone do kradzieży danych, głównie haseł). Co ciekawe, przygotowanie do podobnego ataku oglądam od dłuższego czasu u siebie w pracy. Non stop coś z zewnątrz (głównie są to konta należące do google'a - adresy IP zaczynające się od 35) wysyła na serwer takie wywołania, licząc, że zmieni konfigurację DNS: /dnscfg.cgi?dnsPrimary=139.60.162.188&dnsSecondary=139.60.162.201&dnsDynamic=0&dnsRefresh=1 Te próby ataku lecą cały czas z automatu i po całym internecie. Nie wymagają żadnego kliknięcia czegokolwiek, a tylko routera podłączonego do sieci. Podejrzewam, że gdyby zamiast serwera takie wywołanie dostał jakiś podatny na atak router, to każdy użytkownik tego routera otrzymywałby adres IP każdej odwiedzanej strony z jakiegoś dziwnego serwera DNS (to co do mnie docierało było ustawione na Kanadę, USA i Brazylię właśnie). Aha, na początku wysyłałem to na googlowe abuse, ale oni tam chyba mają ważniejsze rzeczy na głowie, więc teraz tylko ubogacam sobie czarną listę.
 8. Przemek Kobel

  Silniki Diesla wielokrotnie przekraczają europejskie normy emisji

  Ten tekst trzeba przeczytać jeszcze raz na spokojnie. Na przykład VW nie przeprogramował żadnego urządzenia do kontroli, tylko komputer pokładowy. Potem "w Europie jeździ więcej[...] niż w UE" i tak co drugie zdanie. A ostatni akapit to jakiś wyraźny defekt Matriksa. Przecież średnia wieku naszych samochodów to 15 lat, i ukochanym silnikiem Polaków jest stawiający czarne słupy volkswagenowski 1.9 TDi... I to my mamy najmniejszą emisję???
 9. Przemek Kobel

  Wciąż nie wiadomo, dlaczego FBI zamknęło obserwatorium słoneczne

  Ja obstawiam potłuczenie się żarówek energooszczędnych (tych ze zwiniętymi w makaron świetlówkami). Po skali zdarzenia sądzę, że musiało to być gdzieś w pobliżu ekspresu do kawy.
 10. Przemek Kobel

  Badania pokazują, jak działa mózg osób wielojęzycznych

  Nie trzeba nigdzie wyjeżdżać - w miastach też tak mają. Kwestia znalezienia odpowiedniej okolicy.
 11. Przemek Kobel

  Badania pokazują, jak działa mózg osób wielojęzycznych

  https://kaszebe.org/pl/dzień dobry No faktycznie...
 12. Przemek Kobel

  Badania pokazują, jak działa mózg osób wielojęzycznych

  Liczyłem, że dotrze. Bez skutku. A wiara, w to, że Kaszebe albo Łemke nie dogada się ze Ślązokiem, to jest, cóż... dość... naiwna.
 13. Przemek Kobel

  Badania pokazują, jak działa mózg osób wielojęzycznych

  Jak się za dużo pisze, a za mało czyta... Tak, mają nie podobny, a identyczny zestaw znaków (przynajmniej jeśli mowa o chińskim tradycyjnym). Dlatego właśnie mogą się porozumiewać na piśmie. Bo w mowie są wzajemnie całkowicie niezrozumiałe, ale znaki nie są związane z mową, tylko ze znaczeniami. Dlatego na przykład Polacy też mogliby nauczyć się tych krzaków i komunikować z Chińczykami bez znajomości mowy. Ale coś czuję, że trafiam na jałowy grunt.
 14. Przemek Kobel

  Badania pokazują, jak działa mózg osób wielojęzycznych

  Tak to jest, kiedy się za dużo pisze, a za mało czyta. Tzw. język chiński ma odłamy mniej więcej tak pasujące do siebie, jak węgierski do fińskiego (oba są z tej samej rodziny). Spróbuj sprzedawać Délmagyarország w Helsinkach - powodzenia.
 15. Przemek Kobel

  Badania pokazują, jak działa mózg osób wielojęzycznych

  Na kod Morse'a nie trzeba nic tłumaczyć. To zwykły alfabet łaciński. Chińskie krzaki, z drugiej strony, to ciekawsza historia.Bo te same gazety czytają ci od mandaryńskiego, co kantońskiego. A mogliby też od dowolnego innego języka mówionego.
×