Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
glaude

Islam (wydz. z "Poważny błąd w teście Turinga")

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm. Dyplomatycznie na pewno nie pisałem :) A co do pokręconej hierarchii. Stosunki między państwami to nie to samo co stosunki między ludźmi.

Stosunki między ludźmi da się ucywilizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro
Stosunki między ludźmi da się ucywilizować.

 

No generalnie tak. Najlepiej mężczyzna + kobieta. ;)

Tak w ogóle Thikim, to robisz jakiś happening? Mogę się przyłączyć? ;):D

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mów dalej. Zamieniam się w słuch :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Lepiej się nie zamieniaj (traumatyczne doświadczenia z armii? ;)).

Tak poważniej, liczyłem na Ciebie. Moim zdaniem tematów na happeningi nie brakuje (codziennie parę :)). Ot pierwszy z brzegu.

Wszystko wskazuje, że dzięki Prawdziwym Po…lakom w tym roku budżetowym Twoi koledzy z armii nie otrzymają nawet mizernych 2% PKB. No oczywiście, jak ktoś się uprze, to na ostatnią chwilę można "wydać pieniążki" i zapełnić wojskowe magazyny wacikami do uszu. Można, tylko po co? Widziałbym paru chłopaków naszej postury z kijami bejzbolowymi pod MON. Tylko co będziemy skandować? Uwolnić słonia? ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rzecz mówiąc istnieje zagrożenie że państwo nie wyda w tym roku 2 % PKB na obronność.

Ale nie panikujmy, pieniądze nie znikają. Więc to nie jest tak, że jak się ich nie wyda to trzeba w piecu nimi palić.

Naturalnie są różne pierwszoplanowe sprawy do zrobienia ale jest i mnóstwo mniej ważnych inwestycji na które brakuje od lat pieniędzy.

Tak, więc na spokojnie, poczekamy, zobaczymy. To naprawdę nie jest problem podjąć decyzję o nieprzepadaniu środków niewykorzystanych w danym roku budżetowym.

Tylko biurokracja ma problem z faktem czy coś kupujemy w sierpniu czy w grudniu czy w lutym :) Życie nie ma takich problemów. Życie ma problemy z biurokracją.

Z drugiej strony obecny minister pokazał że nie lubi biurokracji: lubi walnąć pięścią w stół :D i powiedzieć: ma być.

Poczekamy, zobaczymy. Ja jestem daleki od paniki. Każdy dzień to szanse na kolejne wygrane :)

Prywatnie mnie bardziej interesuje teraz kurs ropy :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

P.S. Wydaje mi się, że nawet Pani Jadzia nie przewidziała, jak "krótka jest ławeczka" w obozie Jedynie Prawych i Sprawiedliwych. To już nie jest nawet żałosne…


 

 

Dokładnie rzecz mówiąc istnieje zagrożenie że państwo nie wyda w tym roku 2 % PKB na obronność.

 

"Państwo nie wyda"? Czyli KTO? Marsjanie? :D

 

 

 

Więc to nie jest tak, że jak się ich nie wyda to trzeba w piecu nimi palić.

 

Podziwiam Twą światłą myśl ekonomiczną. Doskonale wpisuje się w polską obronność. Nie lepiej od razu czołgi napędzane kotłami parowymi, pod którymi pali się pieniążkami? ;)

 

 

 

Naturalnie są różne pierwszoplanowe sprawy do zrobienia ale jest i mnóstwo mniej ważnych inwestycji na które brakuje od lat pieniędzy.

 

Tak pier*olisz, że masz NATURALNY dar do bycia dziennikarzem. ;):)

 

 

 

Tak, więc na spokojnie, poczekamy, zobaczymy.

 

Mylisz chyba "dział wojskowy" z "działem ogrodnictwa"… ;)

 

 

 

Życie nie ma takich problemów. Życie ma problemy z biurokracją.

 

Życie nie ma jakichkolwiek problemów. Nieprzystosowany umiera. :)

 

 

 

Ja jestem daleki od paniki. Każdy dzień to szanse na wygrane

 

Kumulacja wacików? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupot nie chce mi się do końca czytać. Ale zacznę od pierwszego zdania:

"Jak wynika z sondaży..."

Co za kretyni określają stopień rozwoju gospodarki sondażami?

Może wybory zróbmy? Pytania na karcie wyborczej:

1. Mamy najwyższy PKB na świecie.

2. Mamy 22-miejsce na świecie.

3 Mamy ostatnie miejsce na świecie.

I gazety na świecie jutro napiszą: Polska nr 1 pod względem PKB na świecie - tak wynika z sondażu :D

Ja tam dalej się cieszę :) Nic się nie zmieniło.

Nie na wszystkim się znasz Astro :)

Trochę żałuję że tak szybko poszedłem w ropę. Teraz staniała :(

A mogłem dłużej w złocie posiedzieć. Ale co tam. Kupuję więcej ropy.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Co za kretyni określają stopień rozwoju gospodarki sondażami?

 

Ja się tam nie znam tak jak Ty, ale zapewne słyszałeś o SLI?

 

 

 

Trochę żałuję że tak szybko poszedłem w ropę. Teraz staniała :( A mogłem dłużej w złocie posiedzieć. Ale co tam. Kupuję więcej ropy.

 

Tuż obok Jajcenty zauważył coś bardzo ciekawego. Na Twoim miejscu poszedłbym w wulkany. ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale co tam. Kupuję więcej ropy.

A co z "nie łap spadającego noża?" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gospodarki państw unijnych ostatnio rozwijają się w tempie dość ślamazarnych w okolicach zera.

GB może sobie pozwolić nawet i przez 2-3 lata na wzrost na poziomie - minus 2 %. I i tak ludzie będą chcieli mieszkać i pracować u nich. Bo tam jest lepiej.

Za duża różnica jest w poziomie.

Trump zapowiedział że nie będzie umów globalnych tylko bilateralne. Poradzą sobie.

Stawiam na Trumpa :) Jego konwencje miażdżą w przeciwieństwie do Clintonówny.

Ale... w dłuższej perspektywie USA się rozpadają na białe i czarne USA.

 

A co z "nie łap spadającego noża?"

Jakby to było takie proste to byśmy mieli samych giełdowych miliarderów :D


PS. Odnośnie Brexitu właśnie obejrzałem:

https://youtu.be/NPVQnkAfMF4?t=307

Dla tych co się czegoś tam obawiają.


PS2. Obecnie dla Polski największym zagrożeniem jest polityka wewnętrzna.Nie żadni uchodźcy nie żadni Rosjanie ale Polacy :)

A dokładniej dwa wielkie odłamy religijne czerpiące z chrześcijaństwa ale mające różnych świętych:

- ci od świętego dyrektora

i ci od świętej czwórcy: Bolka Bronka Olka i Adasia.


PS3.

To też Brexit? :D

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/przemysl/pierwsza-ofiara-spowolnienia-skanska-zwolni-ponad-tysiac-osob/ctyfer

 

Skanska zapowiedziała zwolnienia grupowe. Spółka zamierza zwolnić 1150 osób spośród około 6 tys. zatrudnionych. Jednym z powodów jest zmniejszenie liczby przetargów publicznych.

Co to będzie jak będzie Trumpin :D Koniec świata :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Jego konwencje miażdżą w przeciwieństwie do Clintonówny

 

Raczej Clintonowej. ;)

 

 

 

Co to będzie jak będzie Trumpin :D Koniec świata :D

 

Dla pisu z pewnością. Toż największy sojusznik zbrata się z największym wrogiem. :)

Podejrzewam, że tego powodu Antoni rozmawiał już z papieżem o smoleńsku. Wywiad watykański w końcu jest niezły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowo tak napisałem :D Clintonówny - małej dziewczynki.

 

 

Dla pisu z pewnością. Toż największy sojusznik zbrata się z największym wrogiem

Tylko dla PiSu? :D Wszędzie PiS widzisz :D

Otóż tak będzie dla PiSu ale nie tylko, to samo i dla PO i dla całej socjalistycznej Europy :)

Gdy wszyscy się obrazili na Rosję, ja już wtedy pisałem: jeszcze ci co dziś się pierwsi obrażali będą biec do tej Rosji się z nią bratać. I kto pierwszy ten lepszy.

My będziemy ostatni. Ale to już sprawa narodowa. My zawsze musimy pięknie przegrać :D

A koniec końców (skąd to znamy) będzie taki że niemieckie wojsko będzie wspólnie z Rosjanami ćwiczyło :D - oczywiście to tylko jako możliwą wersję historii podaję jeśli dalej będziemy tak robić jak robimy.

BTW. I tak najbardziej nas Ukraina nienawidzi :)

Jak to leciało? Żyda, Polaka i psa na jednej szubienicy się wiesza? Jakoś tak. Ot, takie tam ukraińskie powiedzonko ;)

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć jak wydawałoby się światłe umysły dały się wciągnąć w sztuczną, medialną wojnę PIS - PO - media piorą niezauważenie mózgi lepiej niż najlepsza propaganda z czasów PRL a co ciekawe wg mnie skuteczność internetu jako medium już przekroczyła skuteczność TV. Zresztą już chyba nie ma nic innego bo Radio i Prasa to sieczka bez treści - jakiekolwiek sensowne audycje lub publikacje nie maja odbiorców.

tak patrząc na to z boku to TV też ledwo zipie (jeśli chodzi o opinio-twórczość) - po zmianie pokolenia, TV to będzie tylko wypożyczalnia filmów i programów reality show.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
media piorą niezauważenie mózgi lepiej niż najlepsza propaganda z czasów PRL a co ciekawe wg mnie skuteczność internetu jako medium już przekroczyła skuteczność TV

Zgoda.

A były kiedyś światłe umysły które by się nie dały wciągnąć? Wszak polityka to historia teraźniejszości - także nauka.

Strona może wątpliwa ale cytaty wyglądają na autentyczne:

Albert Einstein, widać ewolucję:

http://www.iluminaci.pl/info/albert-einstein-o-polityce-i-rzadzie-swiatowym

 

"To proste, mój przyjacielu : ponieważ polityka jest trudniejsza od fizyki."

Wracając do terroryzmu:

czasami każdy ma przebłysk geniuszu - specjalnie dla Astro :)

http://wpolityce.pl/polityka/302318-oszalal-czy-sie-nacpal-polityk-po-trafnie-o-slowach-kijowskiego-o-chrzescijanskim-terroryzmie

 

Kiedy mówimy o terrorystach islamskich to wydaje mi się, że w Polsce tego nie rozumiemy. Jeżeli popatrzymy na liczbę ofiar terroryzmu islamskiego w Polsce i Europie i na liczbę terroryzmu chrześcijańskich, czy innych wydarzeń to okazuje się, że terroryzm islamski nie jest zagrożeniem – powiedział Mateusz Kijowski

Tak jakby się nawet w połowie z nim zgadzam. A Wy? :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli popatrzymy na liczbę ofiar terroryzmu islamskiego w Polsce i Europie i na liczbę terroryzmu chrześcijańskich, czy innych wydarzeń to okazuje się, że terroryzm islamski nie jest zagrożeniem – powiedział Mateusz Kijowski"

 

Najpierw Kijowski musi określić co definiuje jako terroryzm chrześcijański w Polsce ( stawiam na wystawione w oknie jego sąsiada i chodzące na full radio z audycją Ojca Dyrektora) i jakiś przedział czasowy, bo chrześcijaństwo starsze o 500 lat od islamu, siłą rzeczy ma więcej ofiar na liczniku ( głupotą byłoby straszyć średnią statystyczną :D z ostatnich 2k lat)

Hmm, Święta Inkwizycja i chrześcijańskie wojny religijne zagrożeniem już nie są, w przeciwieństwie do wojującego permanentnie islamizmu.

Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największa masakra była podczas rebelii An Lushana. Dało by się wyprowadzić tezę że buddyści byli w nią mocno zamieszani :D

W końcu dynastia Tang preferowała buddyzm :)

15-20 % ludności ówczesnego świata zginęło. Co 5, 6 człowiek na świecie zginął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Największa masakra była podczas rebelii An Lushana. Dało by się wyprowadzić tezę że buddyści byli w nią mocno zamieszani :D W końcu dynastia Tang preferowała buddyzm :)

 

Chcieli popełnić zbiorowe samobójstwo? :)

An Lushan (ur. ok. 703, zm. 757) – przywódca rebelii w Chinach skierowanej przeciwko władcom z dynastii Tang.

https://pl.wikipedia.org/wiki/An_Lushan

 

Przy okazji Thikim. Czy łojcowie założyciele rozwiązali jeden z bardziej fundamentalnych problemów teologicznych: czy kobiety mają duszę? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

An Lushan wychowywał się i zdobywał poważanie na chińskim dworze :) Co to ma wspólnego z buddyzmem chyba nie muszę tłumaczyć :)

W zasadzie to była wojna buddyzmu z buddyzmem :)

Ale Astro możesz spróbować tezę postawić że to była jakaś zabłąkana wyprawa krzyżowa :D (w czasie i przestrzeni) ;)

Tak się kończy dopisywanie do każdego konfliktu wyznania :)

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

W zasadzie to była wojna buddyzmu z buddyzmem :)

 

Jednak zacytuję Ci Thikim Twój własny cytat:

"To proste, mój przyjacielu : ponieważ polityka jest trudniejsza od fizyki."

Przemyśl to dobrze. :)

 

Tak się kończy dopisywanie do każdego konfliktu wyznania :)

Tak. Jak Cię przycisnąć nieco do muru, to poprowadzisz krucjatę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak zacytuję Ci Thikim Twój własny cytat

I o to chodziło :)

Tylko że trzeba Cię docisnąć.

PS. Mam nadzieję rozumiesz ironię z poprzedniego postu?

 

Przemyśl to dobrze.

Cel został osiągnięty. Ty to przemyślałeś :)

A teraz islam:

PI powiedziało czemu walczy z "Zachodem" taka deklaracja:

http://www.mpolska24.pl/post/12591/dlaczego-was-nienawidzimy

 

1. Nienawidzimy was po pierwsze i najbardziej, ponieważ jesteście niewierzący, odrzucacie jedyność Allaha, zdajecie sobie sprawę czy nie, przez dodawanie mu partnerów podczas modłów, bluźnicie przeciwko niemu twierdząc, że ma syna, fabrykujecie kłamstwa przeciwko jego prorokom i wysłannikom i oddajecie się innym rodzajom diabelskich praktyk.

To właśnie z tych powodów jest nam nakazane żeby otwarcie deklarować naszą nienawiść do was i naszą wrogość do was. „Mieliście już piękny przykład w Abrahamie i tych, którzy byli z nim, kiedy powiedzieli do swego ludu: "Zaprawdę, my nie mamy nic z wami i z tym, co wy czcicie oprócz Boga! Wyrzekamy się was! Pojawiła się między nami i wami wrogość i zawiść na zawsze, chyba że uwierzycie w Boga Jedynego!" (Al-Mumtannah, 4). 

Ponadto, tak jak pierwszym powodem żeby was nienawidzić jest wasza niewiara, tak wasza niewiara jest pierwszym powodem żeby was zwalczać, ponieważ nakazano nam zwalczać niewiernych dopóki nie podporządkują się autorytetowi islamu, albo stając się muzułmanami, albo płacąc dżizja  – dla tych, których stać jest na tę opcję, i żyć w upokorzeniu pod rządami muzułmanów.

Nawet jeśli przestaniecie z nami walczyć, to w najlepszym wariancie powstrzymamy się od ataków na was, żeby skoncentrować się na bliższych i pilniejszych zagrożeniach, aby wreszcie odnowić nasza kampanię przeciwko wam. W najlepszym wypadku możecie ją odsunąć w czasie. „I zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do Boga.” (Al-Baqarah , 193)

2. Nienawidzimy was ponieważ wasze świeckie, liberalne społeczeństwa pozwalają na rzeczy których Allah zakazał, podczas gdy zakazują wiele z tych, które Allah dozwolił. Sprawa która was nie zaprząta, ponieważ oddzieliliście religię od państwa a tym samym daliście najwyższy autorytet waszym kaprysom i pragnieniom poprzez legislatorów, których wybraliście i którym daliście władzę. W ten sposób chcecie obrabować Allaha z jego praw, które mają być przestrzegane i chcecie przypisać te prawa sobie. „Prawo jest od nikogo, tylko od Allaha” (Yusuf, 40). 

Wasz świecki liberalizm prowadzi was do tolerowania a nawet do wspierania „praw gejów”, pozwala na rozpowszechnianie alkoholu, narkotyków, cudzołóstwa, hazardu, lichwy, oraz zachęca do atakowania tych, którzy potępiają te brudne grzechy i występki. W takim razie będziemy prowadzić wojnę przeciwko wam, ażeby powstrzymać was od szerzenia waszej niewiary i rozpusty, waszego sekularyzmu i nacjonalizmu, waszych perwersyjnych liberalnych wartości, waszego chrześcijaństwa i ateizmu – i całej korupcji i nieprawości z nimi związanych. Uczyniliście swoją misją „wyzwolenie” społeczeństw muzułmańskich, my uczyniliśmy naszą misją zwalczanie waszych wpływów i ochronę ludzkości przez waszymi błędnymi koncepcjami i zboczonym stylem życia.

3. W sprawie ateistycznych wyrzutków, nienawidzimy was i będziemy nieść przeciwko wam wojnę ponieważ nie wierzycie w istnienie naszego Pana i Kreatora. Jesteście świadkami niezwykłej kompleksowości budowy stworzonych bytów, oszałamiającej i niewytłumaczalnej precyzji praw fizyki rządzących wszechświatem, ale utrzymujecie, że wszystko to pochodzi z przypadkowości. Uznajecie, że ten kto uznaje te niezwykłe znaki, których doświadczamy dzień po dniu, że jest to dzieło Mądrego, Wszechwiedzącego Stwórcy a nie przypadkowego zdarzenia,  musi być obrażany, krytykowany, wypychany poza margines. „Czy, oni zostali stworzeni z niczego? Czy oni sami są stwórcami?” (Ar Tur, 35). 

Wasza niewiara w naszego Stwórcę dalej wiedzie was do zaprzeczenia w Dzień Sądu i twierdzenia, że „żyje się tylko raz”. „Ci, którzy nie wierzą, twierdzą, że nie będą wskrzeszeni. Powiedz: "Ależ tak! Na mojego Pana! Z pewnością zostaniecie wskrzeszeni! Następnie zostaniecie powiadomieni, z całą pewnością, o tym, co czyniliście! A to dla Boga jest łatwe."”(At-Taghabun,7)

4. Nienawidzimy was za wasze zbrodnie przeciwko islamowi i prowadzimy wojnę przeciwko wam, żeby ukarać was za wasz atak na naszą religię. Tak długo jak wasi poddani będą drwić z naszej wiary, obrażać proroków Allaha, w tym Noego, Abrahama, Mojżesza, Jezusa i Mohammada, palić Koran i otwarcie podważać prawa szariatu, będziemy kontynuować nasz odwet, nie przy pomocy sloganów i plakatów, tylko przy pomocy kul i noży.

5. Nienawidzimy was za wasze zbrodnie przeciwko muzułmanom, wasze drony i wasze bombowce, zabijające i okaleczające naszych ludzi na całym świecie, i za wasze marionetki na zawłaszczonych terytoriach, prześladujące muzułmanów, torturujące i prowadzące wojnę przeciwko każdemu kto głosi prawdę.  W związku z tym walczymy, żeby powstrzymać wasze zabijanie naszych mężczyzn, kobiet i dzieci, żeby uwolnić tych, którzy są uwięzieni i torturowani i żeby zemścić się za niezliczonych muzułmanów, którzy cierpieli w rezultacie waszych czynów.

6. Nienawidzimy was za najechanie naszych ziem i walczymy żeby was z nich wyrzucić. Tak długo jak będzie choćby cal terytorium, który zostanie dla nas do odzyskania, dżihad będzie kontynuowana jako osobisty obowiązek każdego muzułmanina.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Mam nadzieję rozumiesz ironię z poprzedniego postu?

 

Nie. Ale przecież Ty sam jej nie rozumiesz. :)

 

 

 

Tylko że trzeba Cię docisnąć.

 

Hiszpański bucik drogi chrześcijaninie? :)

 

 

 

Ty to przemyślałeś :)

 

Kolej na Ciebie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hiszpański bucik drogi chrześcijaninie?

Dla Ciebie zapewne tak :) Taki mentalny w Twojej wyobraźni. W pełni szanuję to że masz jakieś z hiszpańskimi bucikami przeżycia :)

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

W pełni szanuję to że masz jakieś z hiszpańskimi bucikami przeżycia :)

 

Niestety. Dzięki katolikom…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak można Ci pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...