Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
glaude

Islam (wydz. z "Poważny błąd w teście Turinga")

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę ze generalnie chcecie się uzbroić i ustanawiać pokój siłą. Generalnie zgadzam się tutaj w całej rozciągłości z ASTRO.

ALE.

Czym się różni użycie broni małego i większego kalibru od broni masowego rażenia? Prędzej czy później emocje wezmą górę i ktoś aby ustanowić SWÓJ pokój użyje jej. Liczenie na rozsądek uzywajacych tej broni, jak pokazuje historiia nie jest dobrym rozwiązaniem.

Nie ma dobrych rozwiązań pozostaje mieć nadzieję że będzie się po właściwej stronie lufy.

Edytowane przez ww296

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Islam w wersji soft nie istnieje. Tak pisałem. Islam siedzi cicho, gdy nie ma szans na sukces. W momencie, w którym szansa sie pojawia islam wyciąga łapy po władzę.

Ja liczę na to, ze kiedyś uda sie islam zlaicyzować. Jednak nie da sie tego zrobić bez otwartego dla muzułmanów rynku pracy, szkolnictwa sponsorowanego i rozsądnej polityki społecznej.

 

Te 2 ostatnie to w skrócie - dziecko sie uczy, matka dostaje zasiłek na nie. Dziecko przestaje sie uczyć, koniec zasiłku. Dziecko nie zdaje z klasy do klasy, matka dostaje 1/3 zasiłku. Acha, zasiłek wypłacany jednorazowo na rok w formie odpisu od podatku :)

 

Polityka imigracyjna powinna być w EU reżimowa. Próbujący przekraczyć granicę powinni być nie wpuszczani (od czego karabiny pograniczników?) i wydalani gdy im sie udało wtargnąć.

Przyznawanie obywatelstwa powinno być rozpatrywane uważnie i indywidualnie, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo terrorystyczne, ale i pozytek płynący z potencjalnego obywatela dla kraju. To powinien być specjalista (np naukowiec), a obywatelstwo powinno być dla niego wyjątkowym przywilejem, wręcz nagrodą. Nie zaś jak obecnie, nalezącym sie jak psu micha, prawem kazdego bezczelnego szmatogłowego, który nielegalnie przekroczył granicę.

 

ZSRR z Finlandią militarnie wygrał, politycznie i wizerunkowo przegrał - dlatego napisałem, ze był remis.

Stalin miał gówniane wojsko (morale) i uzbrojenie. Nawet przewaga liczebna niewiele mu dawała.

 

Tak naprawde to nie Stalin wygrał, tylko Hitler przegrał. Gdyby pociągnął inwazje na Azerbejdżan i zajął złoża ropy byłoby po CCCP. Z sobie tylko znanych powodów Hitler w ostatniej chwili zawrócił na Moskwę. A potem pokonał go Died Maroz - jak wcześniej Napoleona.

Zresztą Hitler tak samo pokpił inwazję na Anglię. Gdyby pociągnął zaraz po zdobyciu Francji, byłoby pozamiatane w pałacu Backingham.

Hitler był genialnym politykiem i mówcą, ale beznadziejnym strategiem wojskowym. I całe szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slam w wersji soft nie istnieje. Tak pisałem. Islam siedzi cicho, gdy nie ma szans na sukces. W momencie, w którym szansa sie pojawia islam wyciąga łapy po władzę.

vs.

 

Ja liczę na to, ze kiedyś uda sie islam zlaicyzować

A może po prostu nie da się zlaicyzować?  Będzie siedział cicho tak długo, jak długo będzie "laicyzowany" a potem podniesie głowę?

Małpki z gatunku homo sapiens IMHO mają potrzebę "jakiejś" religii wdrukowaną gdzieś w genach, sorry, może są nieliczni "światli" ateiści, ale ateizm nie jest dla mas. Masy nie zrozumieją, poszukają sobie czegoś, nawet zaczną chodzić do wróżki i czytać horoskopy, ale nie odpuszczą, aż czegoś nie znajdą, co zaspokoi ich potrzeby. Więc jest w gruncie rzeczy wybór nie "czy" religia ale "jaka" (czyli pewnie lepsze chrześcijaństwo albo i Potwór Spaghetti niż islam).

 

 

dziecko sie uczy, matka dostaje zasiłek na nie. Dziecko przestaje sie uczyć, koniec zasiłku.

 

Polityka imigracyjna powinna być w EU reżimowa.

 

To powinien być specjalista (np naukowiec),

Ok może rzeczywiście da się w ten sposób wyselekcjonować nielicznych imigrantów, ci którzy przejdą przez to sito być może rzeczywiście będą szanować naszą kulturę. Ale z drugiej strony, byłem kiedyś na jakimś kursie z angielskiego na którym znalazło się kilku doktorantów z Sudanu i bodajże Iraku (studiowali w Polsce). Ja tam nie wiem, co o tym myśleć, ale gdy ich ktoś pytał o stosunek do kobiet w ich kraju to przedstawiali wszystko w tak pięknych kolorkach, że po prostu nie chciało mi się wierzyć (że mężczyzna może mieć max. 4 żony, że wszystkie musi traktować tak samo, zapewnić takie same mieszkanie, kupować takie same prezenty). No, krótko mówiąc, kojarzy się to z pogłoskami że im wolno kłamać w obronie swojej religii... Więc...

P.S. Co ciekawe ja z nimi nie potrafiłem znaleźć wspólnego języka, za to zakumplowali się dość dobrze (po początkowych sporach) z takimi dwiema wojującymi feministkami... z którymi ja też nie umiałem się dogadać.

 

Tak że zgłaszam pewne wątpliwości ;)

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polski syryjczyk ( chrześcijanin) trzykrotnie pobity w Poznaniu, to raczej wybitna aktywność środowisk " narodowych".

Statystyką ich :D

 

 

Ja tam nie wiem, co o tym myśleć, ale gdy ich ktoś pytał o stosunek do kobiet w ich kraju to przedstawiali wszystko w tak pięknych kolorkach, że po prostu nie chciało mi się wierzyć (ze mężczyzna może mieć max. 4 żony, że wszystkie musi traktować tak samo, zapewnić takie same mieszkanie, kupować takie same prezenty.

No sam nie wiem. Zachęcasz czy straszysz?

 

 

Małpki z gatunku homo sapiens IMHO mają potrzebę "jakiejś" religii wdrukowaną gdzieś w genach, sorry, może są nieliczni "światli" ateiści, ale ateizm nie jest dla mas. Masy nie zrozumieją, poszukają sobie czegoś, nawet zaczną chodzić do wróżki i czytać horoskopy, ale nie spoczną, aż czegoś nie znajdą, co zaspokoi ich potrzeby. Więc jest w gruncie rzeczy wybór nie "czy" religia ale "jaka" (czyli pewnie lepsze chrześcijaństwo albo i Potwór Spaghetti niż islam). glaude, dnia 16 Lip 2016 - 17:25, napisał:

Piszesz jak jest. Strasznie to niepoprawne politycznie :)

BTW. Środowiska lewicowe pozwalają dziś się modlić za zabitych. Oczywiście korzystać trzeba szybko póki krew nie ostygła. Pojutrze za modlitwę wywalanie z pracy.

 

ZSRR z Finlandią militarnie wygrał, politycznie i wizerunkowo przegrał - dlatego napisałem, ze był remis.

Stalin miał gówniane wojsko (morale) i uzbrojenie. Nawet przewaga liczebna niewiele mu dawała.

Jak już wejdziemy w szczegóły to:

początek walk to było radosne hura ze strony Rosjan i masą ich masą. Potem było więcej masy.

Potem były stosy trupów.

Ale na końcu Rosjanie już nie robili takich błędów. I Finlandia gdyby nie polityka przegrała by całkowicie.

W Finlandii mógłbyś wysłać w tamte czasy nawet i armię Imperatora. Dostali by w d...  bo obronie sprzyjało tam wszystko, a atakowi nic, więc to nie chodzi o to że przewaga niewiele dawała. Ostatecznie dała wszystko.

 

 

Hitler był genialnym politykiem i mówcą, ale beznadziejnym strategiem wojskowym

Ja takiej pewności nie mam. Początek wojen to sukcesy Rzeszy. Sukcesy których głównym autorem był Hitler. Udawało mu się zaskakująco dużo.

Atak na ZSRR w tym momencie to było po prostu mistrzostwa świata.

Później było już gorzej.

 

 

Hiszpańscy muzułmanie: dużo ich, ale rozproszyli się po kraju = spokój.

A jaka religia wtedy była tam dominująca? Ateizm? :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszesz jak jest. Strasznie to niepoprawne politycznie

 

Tak, mam taką wadę - nie umiem kłamać, mogę co najwyżej milczeć   :D

 

 

 

Zachęcasz czy straszysz?

Ani jedno, ani drugie. Zastanawiam się "jak jest" ;)

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dawny szef był specyficzny. Przyszedł kiedyś ksiądz.

No to szef prosto z mostu: wie ksiądz ja nie jestem z takich mnie to nie interesuje. Mnie to bardziej amisze i mormoni interesują.

(ksiądz nie zaczaił że chodziło o idee).

Ksiądz: A mormoni. No tak oni mogą mieć wiele żon (ciężkie westchnienie :D ).

(ja zaczaiłem od razu że nie chodziło o te żony :D )

Szef przez chwilę nie wiedział o co chodzi księdzu z tymi żonami :D

Wywiad (nie poprawny politycznie) z emerytowanym płk wywiadu cywilnego (i o kosmitach mówił ;) )

I jedna bardzo celna uwaga o czym pisałem.

Jak sobie Holland chce coś bombardować to niech sobie Francję bombarduje bo to u nich jest problem.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ten pucz u kebabów to ściema Erdogana. Grubymi nićmi szyta, zeby pozbyć się głównej ostoi demokracji inteligenckiej - wojska i prawników.

Stąd dziwne posunięcie o dymisjonowaniu ponad 2500 sędziów, którzy poza byciem opozycją laicką mają tyle wspólnego z wojskiem co dalajlama z III rzeszą.

Ładnego dyktatora sobie NATO wyhodowało na bliskim wschodzie. Ten gość jest już nieprzewidywalny nawet dla Ameryki. Widać wyraźnie gdzie ma pakt połnocnoatlantycki i wiodącą w nim rolę USA. Do tej pory Turcja dla Izraela, to był straszak na Arabów. Obecnie to juz chyba straszak dla wszystkich.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno, ja tak nie uważam. Erdogan opuścił bombardowane miejsce chwilę przed....mógł nie zdążyć.
Natomiast faktem jest że Erdogan obalając pucz zrobi porządki i pozbędzie się wrogów. Co oznacza Turcję bardziej religijną. Zresztą zawsze taka była, tylko oficjalnie to kiedyś przedstawiano jako laickie państwo.

Tu jest gość który najszybciej chyba tłumaczy:

https://twitter.com/wszewko

 

140 sędziów Sadu Najwyższego i 48 Rady Państwa - aresztowanych

Sprawność Erdogana. Kilka godzin po zakończeniu puczu są imienne listy tysięcy konspiratorów.

2745 sędziów zwolnionych. Turcja

Jest też lista zdradzieckich dziennikarzy. Turcja

WAŻNE Premier Turcji: każdy kraj który udziela schronienia Gulenowi będzie w stanie wojny z Turcją (reuters)

Gulen podobno w USA...

No i ten mem jest dobry:

W Tureckich memach Erdogan do Obamy; "no widzisz chłopcze, Turcja to nie Egipt":

Cne8MQNWcAAcf56.jpg

Turcja jest w Komisji Weneckiej :D

Czekam na reakcję :D :D :D

Ehh, ta historia dzisiaj tak zapiernicza że dzieci za 20 lat to się będą uczyć tylko haseł:

Nauczyciel: no to dzieci dzisiaj historia XXI wiek

Obama, Merkel, Erdogan, pucz, zamach :D UE, Brexit.

PS. Erdogan wzywa USA do wydania imama. A inny gość z rządu obwinia o pucz USA.

NATO mamy problem.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem, że to żart Twój tylko. ;) Bo raczej na serio nikt by nie podawał jako kontrargumentu "a u was też murzynów biją", mającego być przeciwwagą dla regularnych burd i agresji wywoływanej przez muzułmanów.

A zna przysłowie "przemoc rodzi przemoc"? Mamy fundować kolejne konflikty na całe pokolenia?

Akceptacja bejsbolowej metody narodowych cyngli ma rozwiązać problem muzułmańskich uchodźców?

I nie spłycaj faktu pobicia Syryjczyka. Ultranacjonalizm to takie sukcesy jak Wołyń.

 

Pojechali z własnej woli, niech sobie radzą. Niemniej kiedyś w końcu efektem tamtych zajść będą i ataki na anglików u nas

 

A jakiś inteligentniejszy sposób na pokój na świecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A jakiś inteligentniejszy sposób na pokój na świecie?"

 

Zrównoważony dobrobyt, bez przepaści majątkowych między poszczególnymi klasami społecznymi. Najblizej tego jest chyba model skandynawski, ale nie podoba mi sie tamtejsza polityka rodzinna i ich wersja prohibicji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A jakiś inteligentniejszy sposób na pokój na świecie?"

Zrównoważony dobrobyt, bez przepaści majątkowych między poszczególnymi klasami

Dokładnie!

Dlatego ci biedni przytuptali do bogatszych.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrównoważony dobrobyt, bez przepaści majątkowych między poszczególnymi klasami społecznymi. Najblizej tego jest chyba model skandynawski, ale nie podoba mi sie tamtejsza polityka rodzinna i ich wersja prohibicji

Równość kojarzy mi się z wdeptaniem wszystkich w gó... wtedy jest równo.

Bo wiesz, złota nigdy nie starczy dla wszystkich. Ale g... można rozdawać ile tylko kto będzie chciał :)

BTW. Raz jak zawołałem żonę to jęknęła tylko: "O Boże!!".

Sprawa jest poważna z Turcją. NATO może się posypać.

 

Zrównoważony dobrobyt,

Co to znaczy w ogóle? :) I czemu pisałeś o przepaściach klasowych a nie indywidualnych?

Walka klas? ;D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Podobno ten pucz u kebabów to ściema Erdogana.

Podobno, ja tak nie uważam.

 

Główny inicjator w każdym razie jest już znany:

Ten pucz to dar od Allaha

 

Poważnie jednak, to brzmi to nieciekawie i groźnie. To już nie tylko "retoryka":

wypowiemy wojnę każdemu, kto poprze przywódcę puczu. Fethullah Gulen przebywa w USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A zna przysłowie "przemoc rodzi przemoc"? Mamy fundować kolejne konflikty na całe pokolenia?

 

Wystarczy asertywność i passive-agressive. Nowych nie wpuszczać, zabrać zasiłki, w razie potrzeby zabronić burek czy wręcz zdelegalizować Islam. Buntującym się dać na bilet w jedną stronę do granicy. Niemniej pisząc o środowiskach narodowych miałem na myśli ugrupowania polityczne, ale to już taka tradycja, że na słowo „naród” wyskakują zaraz faszyści, naziole i polskie obozy. ;)

 

 

 

Ultranacjonalizm to takie sukcesy jak Wołyń.

 

Hitler, nie zapomnij o Hitlerze. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa niższa, klasa średnia, klasa wyższa.

W Polsce nawet nie wiem czy mozna mówić o klasie średniej.

 

Zrównoważony, to znaczy, ze rodzice z klasy nizszej nie muszą się zażynać na 4 etatach 6-7 dni w tygodniu, zeby rodzina ledwo wiązała koniec z końcem. Zeby klasa średnia, mogła spełniać swoje zadania społeczne - być elitą intelektualną i stymulować rozwój naukowy kraju w wybranych dziedzinach. I zeby owoce ich intelektów, mogły być wdrazane mozliwie najszybciej do gospodarki przez tych z klasy wyzszej, dla dobra ogółu - bo wszyscy na tym korzystają.

 

To tak z grubsza. I w wielu krajach to działa. O ściągalności podatków nie piszę, bo to oczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niemniej pisząc o środowiskach narodowych miałem na myśli ugrupowania polityczne, ale to już taka tradycja, że na słowo „naród” wyskakują zaraz faszyści, naziole i polskie obozy. ;)

Bardzo mi się podobał reportaż TVN z Marszu Niepodległości.

Nie za dużo się działo więc ze studio wypytują reporterkę na miejscu:

Studio: W poprzednim roku były hasła nawołujące do przemocy czy w tym roku też są takie?

Reporterka: Tak oczywiście. Krzyczą Bóg Honor Ojczyzna.

 

Glaude - niech odpowie Ci Prawdziwa Dama (i Żelazna w dodatku):

odpowiesz że nie o to Ci chodziło ale ...

 

 

Wystarczy asertywność i passive-agressive. Nowych nie wpuszczać, zabrać zasiłki, w razie potrzeby zabronić burek czy wręcz zdelegalizować Islam.

Nie mamy w Polsce problemu z islamem. Mamy problem z zachodnią częścią Europy :)

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy asertywność i passive-agressive. Nowych nie wpuszczać, zabrać zasiłki, w razie potrzeby zabronić burek czy wręcz zdelegalizować Islam. Buntującym się dać na bilet w jedną stronę do granicy.

I to wystarczy na ekstremizm islamski!? ;) Przecież on nie rodzi się tylko u nas!!!

No i mamy problemem z islamem czy islamizmem?

 

Niemniej pisząc o środowiskach narodowych miałem na myśli ugrupowania polityczne, ale to już taka tradycja, że na słowo „naród” wyskakują zaraz faszyści, naziole

Sami sobie winni, że ich flanki i doły jako " efektywniejsze", są ich synonimem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie mamy w Polsce problemu z islamem. Mamy problem z zachodnią częścią Europy

 

Problem będzie, gdy będą żądać eurogąbek za brak służalczości. Nie wydaje mi się, by szczególnie długo się opierali. Pewnie zrobi się z tego drugie Kioto i handel limitami „integracji”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka mała ciekawostka:

antynacjonaliści wszystkich krajów łączcie się:

http://wpolityce.pl/swiat/300928-dr-szewko-o-ataku-w-nicei-obywatelstwo-zamachowca-ma-minimalne-znaczenie-wieksze-to-czy-przeszedl-np-szkolenie-dywersyjne-nasz-wywiad

Państwo Islamskie aktywnie zwalcza nacjonalizm i rasizm (jako nieislamskie)

 

No i dylemat :D

Za, przeciw,  po środku? :D

Michnik zrobił swoje.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dylemat :D

 

Pozornie wydaje się, że to nasizm Kalego, ale dla islamistów obojętny jest kolor skóry i Twoja ojczyzna, bylebyś był muzułmaninem.

 

PS

Szkoda, że w Turcji kemalistyczni wojskowi nie naprostowali islamizującego kraj Erdogana.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że w Turcji kemalistyczni wojskowi nie naprostowali islamizującego kraj Erdogana

Nie szkoda.

Bo po pierwsze to była bzdura że wojsko tam jest takie areligijne. Laicki Zachód widział co chciał widzieć, śnił na jawie, może czytał gazety ichniego Michnika? :D

Po drugie Erdogan ma poparcie w Turcji o jakim może pomarzyć PiS w Polsce. W przypadku jakichkolwiek antyislamskich wystąpień po prostu by wyeliminowano prozachodnich Turków, co się częściowo już dzieje, ale póki co na mniejszą jednak skalę.

Jakkolwiek nie sądzę aby Erdogan od A do Z powstanie przeciwko sobie poprowadził to prawdopodobnie mieli powstańców rozpracowanych i dali im zrobić kilka ruchów żeby potem rozgnieść wszystkich.

Szkoda szeregowych żołnierzy bo najprawdopodobniej nie wiedzieli w czym uczestniczą. A generalnie nikt się z nimi nie cacka teraz.

USA - dalej nie wiedzą w jakiej grze grają i jak zostali ograni.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo po pierwsze to była bzdura że wojsko tam jest takie areligijne.

Turecka armia jest dumna i czuje się spadkobiercą kemalizmu kapitana Ataturka. Przewroty robiła w sytuacjach, gdy rządy odchodziły od jego idei, czyli skręcały w prawo. W islamskie prawo.;)

Ale turecka armia to też nowy narybek, od kilkunastu lat skutecznie indoktrynowany islamistycznie. No i ostatnie 2 pucze takie nieskuteczne były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc na dziś turecka armia poparła Erdogana :)

A poprzednio turecka armia robiła pucze nie dlatego że rządy skręcały w islamskie prawo tylko dlatego że oddalały się od niej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Nie szkoda.

 

Mi szkoda, ale masz rację. Wojskowi mieli doskonałą okazję, by "się policzyć". Jak widać, liczenie trwało bardzo krótko. W każdym razie Kurdowie mają pozamiatane.

 

 

 

No więc na dziś turecka armia poparła Erdogana :)

 

Diabeł tkwi w szczegółach. Podstawowy szczegół – mamy właśnie TERAZ i DZIŚ. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poprzednio turecka armia robiła pucze nie dlatego że rządy skręcały w islamskie prawo tylko dlatego że oddalały się od niej :D

Coś przekręciłeś, albo za mądrze dla mnie szyfrujesz. Turecka armia chroniła islamizację!?

 

Wojskowi mieli doskonałą okazję, by "się policzyć". Jak widać, liczenie trwało bardzo krótko.

To był wstyd, a nie pucz.;) Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...