Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Stanley

SONDA@kopalnia.TV

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście wydzielone z tematu muzycznego ;)

 

Przyszło mi na myśl sugestia dla administracji(kimkolwiek jest), aby spróbowali(ł) odtworzyć na kopalni SONDĘ

Nieoficjany teledysk Sail - Awolnation

W konfrontacji orginalnym (sprzed ~2 lat?) a opublikowanym w ulepszonej wersji opublikowany dopiero w 2014r

Jest dowodem dla muzyków na to że korporacje nie potrafią odpowiednio cedzić ich twórczości. Nie potrafili wykorzystać potencjału youtube i jeszcze stracili pół bańki za lenistwo wciągając artystów w wojnę z piratami. Tymczasem ewentualne zyski autora muzyki są obecnie wynikiem zabawy Nanalev bo widząc lukę nakręcili ciekawy materiał zarabiając i świetnie się bawiąc i to on powoduje dobre pozycjonowanie orginału. 130mln vs 6 rok temu. Człowiek pająk ma ponad 140mln odsłon(Sail ma 160) zarobił podobno 400tyś złotych, Gangam Style zarobił dla gościa miliony dolców. Zanim youtube eksplodowało w sensowne kanały moim marzeniem było na każdym zlocie dawnej paczki znajomych w ramach zabawy wymyślenie scenariusza na teledysk pijąc piwko na łonie natury i nakręcenie filmu nawet nie w celach zarobkowych tylko fun, tak jak Nanalev albo... https://www.youtube.com/user/marcyshan

Mineła chwilka czas z bicza strzelił... słowo nie stało się ciałem i wielka pustka bo trudno zmuszać innych do działania jeśli się nie postawi pierwszego kroku. W związku z tym że media straciły na wiarygodności a czas ucieka, proponuje - mądrzy zaradni którzy prowadzicie ten portal, zróbcie coś z luką, postawcie pierwszy krok zanim ją ktoś z konkurencji zapełni. Bo https://www.youtube.com/user/kopalniawiedzy/videos świeci wielkim Lemem i nic poza nim, o ile to wogóle jest kanał związany z forum kopalni ;) Kopalnia to chyba jedyny znany mi portal w necie które przyciąga odpowiednie zaplecze znawców i poszukiwaczy nowinek no i sądzę ze moderacja ma conajmniej Windowsa 7(wymagany do instalacji SONY Movie Studio). Byłoby przyjemnie raz na jakiś czas obejrzeć podsumowanie tygodnia świata nauki, zobaczyć wywiady z profesorami polskich uczelni na temat najnowszych doniesień ze świata nauki. Poznać ten nasz politechniczno uniwersytecki świat od zaplecza poznać ich komentarze na przeróżne tematy a nie tylko komentarze czytelników. Lukałem czasami w TV u matki, kanał HISTORY stał się sieczką, starożytni kosmici się wypalili, na Discovery nic tylko kolejne eksplozje przyczep campingowych, na BBC rzadko kiedy Morgan Freeman a orginalna SONDA tvp straciła na czasie cała nadzieja w internecie. Oglądając materiał video odpoczywam leżąc obok PlayBooka, nie mam ochoty płacić abonamentu ani powodów by rodzina kraśków pakowała mi sieczkę do głowy więc nie mam telewizora. Czytając forum zasiadam przy biurku ale to bardziej praca niż odpoczynek, chętnie obejrzał bym kanał kopalni zamiast czytać forum i sądze że nie jestem odosobnionym przypadkiem. Ot taki ogólnoświatowy trend około-internetowy w XXIw - konsumpcjonizm i lenistwo.

 

Nie wiem na ile moje pisanie na ten temat(benchmark.tv z uroczą prezenterką) przyczyniło się do stworzenia dobroprogramowej.tv albo chociaż zniknięcia założyciela z ekranu, ale jednego nie posłuchali - brakuje wywiadów, są dyskusje, są podsumowania ale nie ma wywiadów. Mam nadzieje że kopalnia zacznie przede wszystkim od wywiadów. Tak czy owak tamten kanał istnieje i się rozwija, początkowo nie dało się oglądać ale z tygodnia na tydzień idzie coraz lepiej. A kopalnia?

Lubuję się w przeglądaniu konferencji, wywiadow i wykładów np. Scota Myersa (w ramach C++) lubuje się programem BBC Knowlege o wszechświecie ale w stylu jaki opisałem - kopalnianym. Może on być świetną inspiracją(tytułu jednak nie pamiętam kto ma TV ten pewnie namierzy) jedno co spaja - temat poruszony na odpowiednim poziomie "i do tańca i do różańca" na luzie, z dowcipem, radośnie bo świat jest pełen ciekawostek dla których warto żyć.

 

Uff.. się napisałem, muszę skompresować treść, a jeszcze jeden temat trzeba ogarnąć... zanim 13(czasowo-podprzestrzenny tunel zmian) się skończy  ;)

Edytowane przez Stanley
  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyszło mi na myśl sugestia dla administracji(kimkolwiek jest), aby spróbowali(ł) odtworzyć na kopalni SONDĘ

 

Hmmm. Ciekawe.

 

 

 

W związku z tym że media straciły na wiarygodności a czas ucieka, proponuje - mądrzy zaradni którzy prowadzicie ten portal, zróbcie coś z luką, postawcie pierwszy krok zanim ją ktoś z konkurencji zapełni. Bo https://www.youtube....iawiedzy/videos świeci wielkim Lemem i nic poza nim, o ile to wogóle jest kanał związany z forum kopalni ;)

 

 

Byłoby przyjemnie raz na jakiś czas obejrzeć podsumowanie tygodnia świata nauki, zobaczyć wywiady z profesorami polskich uczelni na temat najnowszych doniesień ze świata nauki. Poznać ten nasz politechniczno uniwersytecki świat od zaplecza poznać ich komentarze na przeróżne tematy

 

Pomysł szalenie ciekawy, jednak obawiam się, że bez dodatkowego etatu by się nie obeszło (;)); Kopalnia to raczej mały interes, choć z wielkim rozmachem. :)

 

 

 

Kopalnia to chyba jedyny znany mi portal w necie które przyciąga odpowiednie zaplecze znawców i poszukiwaczy nowinek

 

Mariusz, oberwało CI się. ;) Noblesse oblige. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kopalnia to raczej mały interes, choć z wielkim rozmachem.

 

Ano dokładnie, zdaje się, że prowadzi ją coś koło trzech osób (http://lukasz-socha.pl/inne/serwis-popularnonaukowy-od-kuchni-rozmowa-z-anna-blonska/).

O dochodowość pewnie nawet lepiej nie pytać, wątpię czy wystarcza na zarobki dla tych trzech osób. Więc... ale ja się nie chcę wypowiadać za adminów itd., ja jestem zwykłym szarym forumowiczem.

 

 

Przyszło mi na myśl sugestia dla administracji(kimkolwiek jest), aby spróbowali(ł) odtworzyć na kopalni SONDĘ

Czy ja dobrze widzę?? Tam jest literka D w czwartym słowie od końca?? Czyli chodzi o "tę" Sondę prowadzoną niegdyś przez Kamińskiego i Kurka??

 

 

Mariusz, oberwało CI się. Noblesse oblige.

E tam, zawsze może powiedzieć, że nie jest w stanie sprowadzić Kamińskiego i Kurka z rejonów, w których obecnie przebywają (tak w stylu Bułhakowa bodajże)  :D 

Edytowane przez darekp
  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nam wątek w luźne poleciał, ale najwyżej Wilk lub Pogo się tym zajmą. ;)

 

Sondę prowadzoną niegdyś przez Kamińskiego i Kurka??

 

Czy "odtworzenie" Sondy ma sens? Czy jest możliwe? Nie wiem. Kwestia miejsca, czasu i ludzi. Dziś nieco inny mental. Wiele rodzimych produkcji od lat próbuje bez spektakularnych sukcesów. :(

Z pewnością trzeba na start sporych pieniędzy, ludzi z odpowiednią charyzmą, ciekawych pomysłów, a ryzyko inwestycji wysokie… Gdym mógł się rozdwoić, tak niezbyt "symetrycznie", to pewnie bym zaryzykował. ;):D

 

nie jest w stanie sprowadzić Kamińskiego i Kurka z rejonów, w których obecnie przebywają

 

No tak. Kiedyś się zastanawiałem, czy wątek "Bułhakow" ma sens. Jednak raczej nie ma. Sam wspomniany napisał już WSZYSTKO. Nam, marnym żuczkom zostaje najwyżej to przeżyć. ;)

 

Edit: zapomniałem! Dzisiaj trudno jednak o takie efekty, jakie Kurek robił na ZX Spectrum. ;)

Nie byłem szczęśliwym posiadaczem owego, ale byłem szczęśliwym znajomym posiadacza (chciałbym tutaj przekazać wyrazy wdzięczności za cierpliwość znajomego ;)).

Edytowane przez Astroboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy "odtworzenie" Sondy ma sens? Czy jest możliwe?

Właściwe pytanie brzmi: czy jest na to zapotrzebowanie?

Ja uważam że tak.

Jednocześnie jednak chcę powiedzieć że na YT jest trochę odpowiedników.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właściwe pytanie brzmi: czy jest na to zapotrzebowanie? Ja uważam że tak.

 

Całkowicie się zgadzam. Pamiętasz może, jak w czasie emisji Sondy na podwórku panowała całkowita cisza? Niemal jak podczas sławetnego meczu Polska – Peru. ;)

Ciekawość ludzka jest bezgraniczna; wystarczy ją odpowiednio "skanalizować", z pożytkiem dla samych "ciekawskich". :)

 

 

 

Jednocześnie jednak chcę powiedzieć że na YT jest trochę odpowiedników.

 

Tu już trochę ekhem. ;) Znaleźć na YT coś odpowiedniego dla przeciętnego "poszukiwacza" (zwłaszcza dla przeciętnego Polaka, który nie rozumie mówionego angielskiego) jest trochę trudniej. Generalnie, to trzeba wiedzieć czego się szuka. ;) Sonda wskazywała kierunki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Chociaż ja wtedy byłem dzieckiem.

Później było parę programów ale były bardziej dla dzieci.

A to co czasem leci na discovery to raczej taki pop naukowy. Dobre dla kogoś kogo to mało interesuje jak np. mnie muzyka :D. Sonda miała zupełnie inny poziom. Zresztą mam wszystkie odcinki :D Problem w tym że nauka i technika poszły do przodu i to co tam było to już w wielu wypadkach historia.

Jednak, człowiek mało zna świata czasem i pewnie na tyle krajów są takie gdzie pokazują coś ciekawego.

Hmm, wystarczy sobie zadać pytanie: czemu kiedyś telewizja rezimowa mogła to zrobić a teraz telewizja publiczna nie może :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyszło mi na myśl sugestia dla administracji(kimkolwiek jest), aby spróbowali(ł) odtworzyć na kopalni SONDĘ

Pomysł jest niewątpliwie ciekawy, choć jutubowa konkurencja jest obecnie już dosyć spora. Jeśli chodzi o wspomnianych administorów/moderatorów, to byłoby to wyłącznie fanowskie przedsięwzięcie, tak samo jak każdego innego forumowicza. Zaś co do Ani i Mariusza, to ja się dziwię cały czas, że dają radę aż tyle artów tygodniowo przygotować. I o ile z chęcią bym oglądał choćby pięciominutówki co pewien czas, o tyle obawiam się, że mogłoby to być jednak niezłym overkillem, choć z drugiej strony byłoby także dodatkowym źródłem przychodów. Heh, nie wiedziałem, że taki profil na YT jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z Sondą świetny. Jednak pewnie pochłonąłby kilka(naście?) tysięcy pln miesięcznie, by to sensowanie realizować. A przychody KW są na poziomie... niewystarczającym na 1 słabiutką pensję ;)
A podwórkową atmosferę i Sony i meczu Polska-Peru to pamiętam. To se ne vrati... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trzeba zrobić to na poziomie reprezentowanym przez typowych vlogerów. Nie ma sensu pakować się w większe koszty niż oni... przynajmniej na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto, byś zaczął. Całkiem serio. Pierwsza pięciominutówka może mieć tytuł (nie roszczę praw autorskich ;)) CATS YAWN IN PHYSICS. Bez jakichkolwiek faszystowskich eksperymentów z wibrysami kotów. ;)

 

Poważniej, to każdy ma pomysł, ale jakoś: "nie mam dykcji", "mój kot nie jest zbyt rasowy", "mój pokój nie jest zbyt reprezentatywny dla KW", itp, itd. Vloger mówi chyba o życiu, czyli fizyce, bez jakichkolwiek roszczeń. Dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę, że warto, byś zaczął. Całkiem serio

Ja odradzam, widziałem już kilka upadków serwisów, na których bywałem i dowiadywałem się czegoś ciekawego (dla mnie). Więc mam poczucie, że lepiej nie zmieniać czegoś, co działa. A tutaj - zgadzam się z Mariuszem - potrzebny jest bardzo poważny "wkład inwestycyjny" na początek. Którego nie ma zresztą. I który - nawet gdyby był - to długo by się nie zwrócił, możliwe, że nigdy. Jesteśmy zbyt niszowym środowiskiem, większość "publiki" zadowala się nauką w wersji "pop", jak to ujęto powyżej. Więc przede wszystkim ostrożność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład nie mam sprzętu do nagrywania ani pomysłu.

Nie za bardzo też rozumiem jakich inwestycji to wymaga... tak konkretnie. Jaki sprzęt jaka cena? I czy na pewno jest potrzebne zaraz na początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mam poczucie, że lepiej nie zmieniać czegoś, co działa.

Działa wspaniale jako serwis szerokiego zakresu naukowych nowości.

 

Dział video, to byłaby TYLKO popularyzacja nauki, pewnie z efektami w stylu Centrum Nauki Kopernik, a tego już trochę jest.

Choć jak ktoś nakręci "CATS YAWN IN PHYSICS" i wrzuci na Kopalnię, to ilość wejść na KW z pewnością wzrośnie.

Vlogerzy, do dzieła!

 

Ja na przykład nie mam sprzętu do nagrywania

To w końcu, ... kup sobie ten smartfon! :) Edytowane przez TrzyGrosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w końcu, ... kup sobie ten smartfon!

 

Litości, pamiętam odcinek Sondy, w którym Kurek i Kamiński dyskutowali o czymś przechadzając się wśród naczyń z ciekłym azotem. Za "komuny" pewnie ten azot sobie jakoś "załatwili" (to znaczy pewnie był telefon do jakiegoś laboratorium i "wicie, rozumicie, towarzyszu, siła wyższa, telewizja potrzebuje, ludzie będą patrzeć..."). Teraz trzeba by kupić ("załatwienie" to było kupno poniżej ceny rynkowej). Trzeba by czasem nakręcić jakiś filmik, na którym będzie pokazane omawiane urządzenie... Smartfonem też nie wszystko da się dobrze sfilmować (nie znam się, nie moja działka, ale chociażby kwestia jakiegoś profesjonalnego oświetlenia). 

 

 

pewnie z efektami w stylu Centrum Nauki Kopernik

No właśnie, a ile kosztowało Centrum Nauki Kopernik? "Nieco" więcej niż smartfon jak mniemam? I ono nie jest dochodowe? 

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój smartfon twierdzi, że ma matrycę 8M, ale lepsze zdjęcia widziałem robione aparatem 0,3M... Filmów nie sprawdzałem, bo się boję efektów. Ale sprzęt nadający się do tego być może niedługo się pojawi.

Oświetlenie to drobiazg. W 100zł zmieszczę się ze zorganizowaniem czegoś, co na początek wystarczy... o ile w ogóle będzie trzeba czegoś więcej niż obecnie dostępne mi światło włączone na full. 

Nadal brakuje chęci, czasu i pomysłu. Nie trudno się domyślić, że bez tego pierwszego wszystko inne urasta do rangi ogromnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nadal brakuje chęci, czasu i pomysłu.
 

Myślę, że w przypadku Mariusza chęć by była. Gorzej z czasem, pracą. To wszystko kosztuje. Pomysły może Mariusz ma ale one też kosztują. Jesteś programistą, wiesz, że czasem cały dzień spędzamy przy biurku niewiele robiąc i inkasujemy za to wynagrodzenie sporo powyżej średniej krajowej. Wiesz też, że czasem zrealizowanie nawet prostego pomysłu to wiele godzin pracy. Tutaj przychody są rzędu kilkuset zł miesięcznie, z tego co rozumiem. Wnioski (ekonomiczne) wyciągnij sam. Albo zasponsoruj pomysły Mariusza  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby się okazało, że Mariusz mieszka jakoś stosunkowo blisko mnie i możemy się spotkać na sesję nagraniową to nie widzę problemu.

Sprzęt do nagrywania będę miał w lipcu... mam nadzieję... i nie będzie to nic specjalnie nadającego się do nagrywania video, tylko raczej do zdjęć, ale podobno z filmami też w miarę sobie radzi.

Moje kotki też pewnie chętnie wystąpią, ale to będzie wymagało nagrywania u mnie, bo jedna bardzo źle znosi wszelkie podróże.

 

W sponsorowanie się nie bawię, bo muszę kochanki utrzymać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z boku tematu głównego: Czy jest w zakresie Adminów - zrobienie wersji angielskiej strony? Jest szansa by się zwiększył rynek odbiorców więc i przychody z reklam, a ja mógłbym pokazywać kilku znajomym najciekawsze (z mojego punktu widzenia) bez mojego kulawego tłumaczenia. 

Edytowane przez Krzychoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...